Author Topic: Мнение за форума  (Read 222293 times)

Offline vesko76

• Нямам спирка
  • Van Hool & Citaro G - fan
    • View Profile
Re: Мнение за форума
« Reply #1940 on: 27.05.2017, 19:48:22 »
Мнението ми за ялта отпреди няколко дни, важи днес в пълна сила и за Марин Петров. Вярвам, че ще си свършат модераторите работата добре  :)

Offline $h@IdEr

• Нямам спирка
  • RIP ex-GVB 349 (1986 – 2013)
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 359945577
    • MSN Messenger - dilly-m@hotmail.com
    • AOL Instant Messenger - dillyan96
    • View Profile
    • Рекламни концепции на бургаски Солариси
    • Email
« Reply #1941 on: 20.11.2017, 22:54:27 »
Това, което се вижда е употребата на думата "правила". Такива в GTsofia отдавна няма.
В сегашните правила липсва някогашното такова за многократна регистрация. Определени хора имат над 15-20 и биват допускани, въпреки всички приченени неприятности през годините. Самият факт, че сега липсва такова правило води към мисълта, че правилата са променени умишлено, специално за въпросните определени хора, близки до новите глобални модератори. :rolleyes:
Ако говорим за правила, наказания наложени преди близо година, все още си седят. :!
Самият факт, че не се обръща внимание на нарушението на т.3, независимо дали се развива вътре във форума или системата за ЛС или соц. мрежи с извинението хората да си уреждат сами отношенията, говори за пълното безхаберие от страна на админ екипа.
Твърдения от сорта на "С този тон, ако обичаш, се обръщай към твоите авери в Бургас." говорят достатъчно много за това, което представляват софийски потребители, помислили се за богопомазани, имайки предвид тесните взаимовръзки с някои от глобалните модератори. Бургас и сплотеността на екипа оформен в близката година говорят достатъчно крсноречиво.
Форумът няма нищо общо с това, което е бил в годините на създаването си. В момента имитацията на форум е обърната в шуро-баджaнашка раздумка и борба между различни групички от хора, които уж трябва да са обединени от интереса си към транспорта.
Ако някой от админ екипа си направи една проста сметка колко човека от началото на GTsofia вече ги няма (Аз се сещам за поне 10, а от самото създаване бройката вероятно е в пъти по-голяма), би стигнал до доста интересни изводи. Изводи, до които т.нар ръководство надали има желание да стига. :rolleyes:
« Last Edit: 20.11.2017, 22:56:06 by $h@IdEr »
FORUM.GTBURGAS.EU
Автобуси DAF SB201 Hainje
A7804AM – любим DAF/Hainje
A4475KH – любим TEDOM
355, 2500 – любими MB O305G
1641, 2523 – любими Heuliez O305G

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Защото транспортът е моята страст
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 3590884160131
    • MSN Messenger - vl-simov@hotmail.com
    • View Profile
    • Кайпарсвил транспортен портал/Kipersville transport portal
    • Email
« Reply #1942 on: 20.11.2017, 23:08:18 »
Абе защо всяка втора страница от тази тема трябва да е заета в по-голямата си част от споровете ти с екипа? Как аз можах да се впиша в атмосферата във форума, пък ти не можеш? Мислиш ли, че като непрекъснато мрънкаш заради тия тъпи проценти ще постигнеш нещо освен да се самоизгониш? Хайде малко по-сериозно отношение, не си хлапе в пубертетна възраст.

Online Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
« Reply #1943 on: 21.11.2017, 09:06:48 »
Това, което се вижда е употребата на думата "правила". Такива в GTsofia отдавна няма.
В сегашните правила липсва някогашното такова за многократна регистрация. Определени хора имат над 15-20 и биват допускани, въпреки всички приченени неприятности през годините. Самият факт, че сега липсва такова правило води към мисълта, че правилата са променени умишлено, специално за въпросните определени хора, близки до новите глобални модератори. :rolleyes:
Ако говорим за правила, наказания наложени преди близо година, все още си седят. :!
Самият факт, че не се обръща внимание на нарушението на т.3, независимо дали се развива вътре във форума или системата за ЛС или соц. мрежи с извинението хората да си уреждат сами отношенията, говори за пълното безхаберие от страна на админ екипа.
Твърдения от сорта на "С този тон, ако обичаш, се обръщай към твоите авери в Бургас." говорят достатъчно много за това, което представляват софийски потребители, помислили се за богопомазани, имайки предвид тесните взаимовръзки с някои от глобалните модератори. Бургас и сплотеността на екипа оформен в близката година говорят достатъчно крсноречиво.
Форумът няма нищо общо с това, което е бил в годините на създаването си. В момента имитацията на форум е обърната в шуро-баджaнашка раздумка и борба между различни групички от хора, които уж трябва да са обединени от интереса си към транспорта.
Ако някой от админ екипа си направи една проста сметка колко човека от началото на GTsofia вече ги няма (Аз се сещам за поне 10, а от самото създаване бройката вероятно е в пъти по-голяма), би стигнал до доста интересни изводи. Изводи, до които т.нар ръководство надали има желание да стига. :rolleyes:
Управлението на голям форум с толкова хора с различни мнения и характери е доста по-сложна задача, отколкото си мислиш.
Също така няма правило, казващо, че наложени наказания се премахват след определено време. Накзания се премахват по решение на модераторите обинковено след няколко месеца. Когато обаче участника си мисли, че това означава, че отново му е разрешено да нарушава реда, вече не му се премахват, поне докато трайно не си оправи поведението.
Иначе като гледам написаното, ти остават възможни 2 опции:
1) Примиряваш се с положението, продължаваш да посещаваш форума и спираш да мрънкаш;
2) спираш да посещаваш форума, защото ти е много неприятно положението в него и отново спираш да мрънкаш.

Има и трета, допълнителна опция, която обаче е за мен, и отново спираш да мрънкаш.
« Last Edit: 21.11.2017, 09:12:00 by Dragon »
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1944 on: 21.11.2017, 10:24:17 »
1. В сегашните правила липсва някогашното такова за многократна регистрация. Определени хора имат над 15-20 и биват допускани, въпреки всички приченени неприятности през годините.
2. Самият факт, че сега липсва такова правило води към мисълта, че правилата са променени умишлено, специално за въпросните определени хора, близки до новите глобални модератори. :rolleyes:
3. Ако говорим за правила, наказания наложени преди близо година, все още си седят. :!
1. Остава да посочиш човек с 15 и повече регистрации. При това следва да се отчете, дали регистрацията е заради заобикаляне на наказание или просто заради забравена парола, въведена преди години, при смяна на компютър (както беше случаят, който ти направи силно впечатление, при това форумистът вече не е с 2 регистрации).
2. В правилата е дефинирана процедура за тяхната промяна - "*** Администратора запазва право да променя правилата на форума, като своевременно уведомява за това участниците". Видно от постинга с правилата, последната им промяна е от 12.11.2013, така че четиригодишна непромяна и на запетайка дори не може да бъде окачествена като "умишлено действие в полза на определени хора, близки до модераторите".
3. Твоето наказание, за което толкова мрънкаш, е от 19.07.2017. Колкото и да закръгляваш, 4 месеца не са една година, но по всичко личи, че ще станат.
« Last Edit: 21.11.2017, 10:29:21 by blagun »

Offline $h@IdEr

• Нямам спирка
  • RIP ex-GVB 349 (1986 – 2013)
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 359945577
    • MSN Messenger - dilly-m@hotmail.com
    • AOL Instant Messenger - dillyan96
    • View Profile
    • Рекламни концепции на бургаски Солариси
    • Email
« Reply #1945 on: 21.11.2017, 18:34:33 »
За 4-те месеца нямах предвид себе си, а други колеги, баннати в началото на годината!
1. Остава да посочиш човек с 15 и повече регистрации.
Не с 15, а с 30 различни регистрации ти посочвам тоя, който се осмели преди 2 дни да ме заплашва. Бивши профили - rockwider_mafiota, rockwider_mafiota96, omsi_fan, Nikola_1996, KoKo_TsArEvO, Ikarus280, kokata_96, Koki4a_1996 , IkArUs4eTo , burgasbus_manqk, karakondjul , merdjo_211, ostin23, iliev173, trancho_56... 15 ги стигнахме.

И за да не спамя с цял пост......
Quote from: AGENT 006
е знаеше ли кой е той, не знаеше ли за историята на пребиваването му във форума, ама сега понеже ти изнася да я използваш като аргумент срещу него веднага го правиш на драго сърце. Това е висша форма на наглост и лицемерие.
@Агентчето, на него, обаче, му изнася да плаши наляво и надясно, само че явно плаши гаргите, защото нещо се умълча ;). Просто сбърка сериозно, заяждайки се с колега, който ми е и приятел.
« Last Edit: 21.11.2017, 21:25:06 by $h@IdEr »
FORUM.GTBURGAS.EU
Автобуси DAF SB201 Hainje
A7804AM – любим DAF/Hainje
A4475KH – любим TEDOM
355, 2500 – любими MB O305G
1641, 2523 – любими Heuliez O305G

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #1946 on: 21.11.2017, 21:13:21 »
Значи момент да припомня пак последователността на събитията. 2015 г., когато дойдохте двамата с Никола като студенти в София се виждахте, снимахте, коментирахте градския транспорт в София и се возехте с Икаруси. Приемахте различията си, но в един момент реши, че ще изтъкваш Никола като най-голямата пречка в живота си, че ще го провокираш и че ще го дразниш само защото той не харесва твоите любими возила. Не знам какво повече трябва да коментирам. Нека четящите си направят сами сметка кой от вас е прав и кой крив. 2015 г. не знаеше ли кой е той, не знаеше ли за историята на пребиваването му във форума, ама сега понеже ти изнася да я използваш като аргумент срещу него веднага го правиш на драго сърце. Това е висша форма на наглост и лицемерие, а и да не пропускаме факта, че основна причина за пререгистрациите на Никола е споровете му с човек, който ти също мразеше и спореше с него непрекъснато, няма да споменавам кой, бивш ваш модератор от раздел Бургас.
@Агентчето, на него, обаче, му изнася да плаши наляво и надясно, само че явно плаши гаргите, защото нещо се умълча ;). Просто сбърка сериозно, заяждайки се с колега, който ми е и приятел.
Както ти защитаваш ***(не иска да му споменавам името, но и двамата знаем кой е) така и аз имам пълното си право да защитя Никола, всичко останало от мнението ти ме кара да се смея и няма да коментирам повече. Вие от Бургас много обичате да се мразите и да се обиждате и провокирате, а сте наясно, че по един или друг начин сте свързани и не бихте могли да прекъснате тези си връзки, което прави това ви поведение напълно необосновано. И пак ще кажа нямам нищо лично против теб, имам много против това да сочиш с пръст мои познати и приятели и да се пишеш на света вода ненапита. Не съм казал, че Никола е перфектен, само че слез малко на земята и си дай сметка, че ти също не си, вместо да ми спориш и да ми се пишеш на многознайко. Като не искаш да си общуваш с някого, неприятен ти е и т.н. просто не го прави, всичко останало е излишно.

Online Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #1947 on: 22.11.2017, 10:33:11 »
За 4-те месеца нямах предвид себе си, а други колеги, баннати в началото на годината!
1. Остава да посочиш човек с 15 и повече регистрации.
Не с 15, а с 30 различни регистрации ти посочвам тоя, който се осмели преди 2 дни да ме заплашва. Бивши профили - rockwider_mafiota, rockwider_mafiota96, omsi_fan, Nikola_1996, KoKo_TsArEvO, Ikarus280, kokata_96, Koki4a_1996 , IkArUs4eTo , burgasbus_manqk, karakondjul , merdjo_211, ostin23, iliev173, trancho_56... 15 ги стигнахме.

И за да не спамя с цял пост......
Quote from: AGENT 006
е знаеше ли кой е той, не знаеше ли за историята на пребиваването му във форума, ама сега понеже ти изнася да я използваш като аргумент срещу него веднага го правиш на драго сърце. Това е висша форма на наглост и лицемерие.
Всички изброени регистрации са били баннати. Съответно имаше дълъг период, в който въпростният участник нямаше актива регистрация. След като явно порастна, няколко човека се застъпиха за него и беше пуснат отново във форума. От тогава (около 2 години) той няма нието едно наказание, което значи че си е взел поука за поведението във форума и сме постъпили правилно, като сме го оставили да пише тук отново!

Лични проблеми, отнасящи се до това с кой се обичаш и мразиш, се обсъждат с родители, приятели, специализирани форуми, но не и тук.

Иначе наблюденията ми показват, че дългото возене и занимаване с градски транспорт не се отразява добре. Почти всички по-сериозни дразги се водят от хора, които по много часове на ден се возят насам-натам. Въобще осъзнавате ли колко безумно и дребнаво е да се скараш с някого, че чак да се намразите, защото единия не харесвал любимите презони средства на другия? Или че не ви харесва табелките? Сякаш от липса на нормални социални контакти се чудите в какви драми да се вкарвате. Повечето вече сте пълнолетни възрастни хора и трябва да сте над тези неща. Трябва да сте осъзнали, че всеки е различен и харесва или не различни неща и съответно не е необходимо да се дразните един друг или да се опитвате да налагате своето мнение. Градският транспорт трябва да е хоби, а не мания! Ограничете си возенето, намалете снимането и почнете да се виждате с повече хора, които не са привлечени от грдския транспорт и ви гарантирам, че това ще ви се отрази много добре. Иначе рискувате да бъдете "странни", другите да ви отбягват (съвсем нормално) и да се превърнете в социопати. Не искам да обиждам никого, а да ви накрам да се замислите над това, което правите, защото ако не го надрестнете, след години вероятно ще съжалявате.
« Last Edit: 22.11.2017, 10:37:10 by Dragon »

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1948 on: 22.11.2017, 11:20:29 »
За тези с процент под 60% общо взето давността се спазва (със забележката за последно предупреждение). В момента сте двама такива и сте съвършено наясно с причината за това.
Тези с бан или ограничени права, които очакват сваляне на бана с едничката цел да си затрият постингите, очевидно не могат да се приемат като коректни форумисти. Други баннати могат да напишат лично съобщение до администратора, който решава, дали правата им да се възстановят. Технически е невъзможно да се оглежда списъка с всички баннати, тъй като там присъстват огромно количество ботове (около 500).
« Last Edit: 22.11.2017, 11:22:42 by blagun »

Offline GANZ

• Маниак
    • View Profile
« Reply #1949 on: 22.11.2017, 11:34:33 »
С колегата $h@IdEr още снощи постигнахме разбиране, така че нека се приключи с тази кавга.

Offline KRAKOMOBILA

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1950 on: 23.11.2017, 00:03:27 »
Редно беше да го свършите преди да занимаете целият форум с вашите си неща..

НЕ НА КИЧА ПО ПРЕВОЗНИТЕ СРЕДСТВА В ГТ!!!

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #1951 on: 23.11.2017, 09:02:56 »
Градският транспорт трябва да е хоби, а не мания!
Е ето тук грешиш. Градският, пък и не само градският транспорт трябва да бъдат страст.  :D
Но пък може да има и сериозна страна на нещата, все пак ако да имаш страст към нещо значи да се стремиш към високо ниво на познание и успяваемост то както общественият транспорт, така и всяка сфера се нуждаят от такива хора.

Online Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #1952 on: 23.11.2017, 10:53:47 »
ОК, да го наречем страст, но въпросът е тази страст да бъде хоби или професия, а не мания.

Online emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
« Reply #1953 on: 23.11.2017, 12:46:49 »
Много точно си го казал, защото манията именно е:
Манията е тежко медицинско състояние, характеризиращо се с крайно добро настроение, енергичност и необичаен начин на мислене. Манията може да има различни причини, но най-често е свързана с биполярно разстройство, при което периоди на маниакално състояние се редуват с клинична депресия. Маниите могат да имат различна интензивност – от умерена (хипомания) до напълно развита, включваща психотични симптоми като халюцинации.
мур

Offline btr95

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #1954 on: 24.11.2017, 23:24:27 »
Напоследък във форума се развива една такава неприятна тенденция, при спор едната страна се опитва да уязви или обиди другата. Като по темите започват да се появяват постоянно някакви думи, които, когато започнах да пиша в този форум, бяха рядкост, което от своя страна означава, че културата ни на потребители е спаднала.
Тм депо:Банишора
Тм мотриса: 713
Тм линия: 4

Online emo

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1955 on: Today at 12:21:35 »
Защо първите ми два поста са изтрити?
Значи пълно е с подигравки към мен, аз отговарям цивилизовано, а постовете ми се трият.
И докога ще се толерира определението "парцали" за хартиени и пластмасови табели?

http://forum.gtsofia.info/index.php?topic=8610.msg100168568#new
« Last Edit: Today at 12:23:19 by emo »
мур

Offline vesko76

• Нямам спирка
  • Van Hool & Citaro G - fan
    • View Profile
« Reply #1956 on: Today at 12:55:20 »
Аз също съм на мнение, че не трябва да се трият подобни постове. Моят пост също е премахнат, като не съдържа никакви провокативни материали.

Online emo

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1957 on: Today at 14:07:29 »
Аз нямам нищо против да спра да пиша по темата. И без това имам много други места, където повече от половин година пиша и говоря. Но защо моето име се замесва? Затова и отговарям.
мур

Online Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #1958 on: Today at 14:38:24 »
Върнал съм ви ги, щом толкова си ги искате. Чудя се и аз защо взех да чета и пиша в тая тема, като знам какво е положението там.

Online emo

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1959 on: Today at 14:50:44 »
Върнал съм ви ги, щом толкова си ги искате. Чудя се и аз защо взех да чета и пиша в тая тема, като знам какво е положението там.

Ти поне гледаш обективно по тази тема. Нямаш личен интерес от отсъствието или наличието на хартиени и пластмасови табели, нито пък от внедряването на електронни табели.
мур