Author Topic: Международни влакове  (Read 22791 times)

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
Re: Международни влакове
« Reply #80 on: 21.11.2017, 17:21:28 »
Явно тарифата им е на час :) С кола би излязло не повече от 150 лв. за цялата кола двупосочно.
10 часа си се усещат, независимо от компанията, а се пропилява и цял ден, но си е въпрос на избор :)
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #81 on: 21.11.2017, 18:55:31 »
За влака нямаше ли някаква врътка, с това че излиза по - евтино ако се купи билет София -Русе, а в Русе отделен билет до Букурещ?

Offline Fantomas

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #82 on: 21.11.2017, 19:27:12 »
Преди имаше и разликата беше доста сериозна - към 20 лв. някъде. Ако имаш и карта за намаление ставаше още по-голяма. Сега предполагам, че още е така. В БДЖ промени трудно настъпват. :D

Offline Spas237

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
    • Email
« Reply #83 on: 21.11.2017, 20:40:52 »
http://p.bdz.bg/s/o/sofia-bucuresti-7188.pdf

Цени не знам, но времето за пътуване е доста - около 10 часа. За сравнение с кола е около 7, дори по-малко.

Да да това го видях :) Не ме притеснява пътя, че е толкова много. Ще сме компания и няма да го усетим.
Сега се обадих директно по телефона: 51 лв. еднопосочен с прекачване в Русе и 102 лв. двупосочен :)

До Русе влака е приятен, с хубави купейни вагони, след това мисля,че е дизелова мотриса на румънците :)

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
« Reply #84 on: 22.11.2017, 10:40:17 »
2-та часа от пристигането в Русе до тръгването от Гюргево скапват цялото пътуване. 30-40 мин. трябва да са достатъчни за митническа проверка, смяна на локомотиви и преминаване.
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #85 on: 22.11.2017, 10:59:37 »
2-та часа от пристигането в Русе до тръгването от Гюргево скапват цялото пътуване. 30-40 мин. трябва да са достатъчни за митническа проверка, смяна на локомотиви и преминаване.
Убийствено дългото време за гранични проверки прави всички международни влакове от България крайно неконкурентни. Явно нещата от времето на соца не са мръднали и с минута. Тогава Панонията висеше между България и Румъния 2 часа, между Румъния и Унгария - час и половина и по-на запад - под половин час.

Offline abs111

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #86 on: 22.11.2017, 11:09:22 »
Директен вагон до Букурещ се движи само летния сезон,в момента пътуването се извършва с прекачване в Русе на румънска мотриса Дезиро.Престоят е от 15:05 до 16:10,по разписание пътуването е 10 часа тъй като в Русе мотрисата първо трябва да пристигне от Букурещ.

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #87 on: 22.11.2017, 13:45:38 »
Странно защо граничните проверки на влаковете са толкова дълги - при отиването ми до Букурещ и връщането миналата седмица автобусите минаха без проблем за по-малко от половин час. :rolleyes: Би трябвало около половин час да е напълно достатъчен - не вярвам влаковете да са претъпкани. :rolleyes:

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #88 on: 22.11.2017, 14:08:10 »
Дълги са защото митничарите и граничарите буквално си правят каквото си искат и никой нищо не може да им каже. Имал съм случаи (не един!), в които седим просто за да ги чакаме да се наспят. Кръстиш се на какъв кеф ще са като се излюпят и тръгнат по влака.

Offline тролей №164 линия 2

• Наистина съм луд
  • Моят любим "Snacks" - тролей №164. R.I.P.
    • View Profile
    • Email
« Reply #89 on: 22.11.2017, 19:09:38 »
Снощи тъкмо си мислих нещо. Възможно ли е (с цел туризъм, разбира се) от всяка гара и спирка в България да се стигне само по железен път до Владивосток при днешните разписания? Вие как мислите? Според мен е възможно, само ми е мъгла как се стига от Букурещ до Москва.
Например, от Варна - до Русе има няколко чифта бързи на ден, там прекачване за Букурещ. От Москва нататък е световно-известният транссибирски.
Подвъпрос: може ли да се стигне до Владивосток изцяло по електрифицирано трасе?
Никога не шофирай по-бързо, отколкото може да лети твоят ангел-хранител!

Offline vesko76

• Нямам спирка
  • Van Hool & Citaro G - fan
    • View Profile
« Reply #90 on: 22.11.2017, 19:13:19 »
Преди украйинската криза беше по-лесно. Доколкото знам, украйнците са спряли почти всички влакове между Украйна и Русия. Затова едно заобикаляне през Сърбия, Унгария, Словакия, Полша и Беларус е напълно възможно.

Offline krasivn

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #91 on: 22.11.2017, 20:20:53 »
 От Букурещт има директен влак(вагон) до Киев всяка Неделя (през останалите дни този влак се движи само до Вадул Сирт приграничен украйнски град и от там има връзка с друг до Черновци така вече и до други населени места в Украйна) мисля че е в 6:15 а от там има валковое до Москва превозвача е УЗ.Дефакто няма влакове на РЖД между Украйна и Русия, но фактически съставите между двете държави си се движат но само с вагони на УЗ.

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #92 on: 22.11.2017, 20:57:16 »
Подвъпрос: може ли да се стигне до Владивосток изцяло по електрифицирано трасе?
Според Уикипедия ТрансСиб е напълно електрифицирана през 2002 г.: https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%81%D1%81%D0%B8%D0%B1%D0%B8%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B0_%D0%BC%D0%B0%D0%B3%D0%B8%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%B0
В Молдова електрифицирана линия има само при Тираспол в югоизточния ъгъл. В Украйна от Одеса до руската граница всичко е електрифицирано и двойно. При другия вход откъм Румъния - при Черновци линията е единична и неелектрифицирана. Поначало СССР не електрифицираше отсечките до границите даже на братски соц  държави. Като се прибави смяната на талигите за междурелсие 1520, това трябваше да забави врага.
В Румъния Гюргево-Букурещ така и не е електрифицирана, както последните отсечки до границите с Украйна и Молдова.
« Last Edit: 22.11.2017, 21:01:36 by blagun »