Author Topic: Похвали за шофьори и ватмани  (Read 133859 times)

Offline wiNt

• Запален по ГТ
  • !<9060>!
    • View Profile
Re: Похвали за шофьори и ватмани
« Reply #1160 on: 04.08.2017, 17:20:33 »
Похвала за шофьора на 9083 (ако не бъркам...) - в автобуса звучеше приятна музика (може би radio1), пътуването беше доста по-приятно в тая жега. Дори не знаех, че тези автобуси имат високоговоряща система, нали уж нямаха? Звука идваше от дупките в единия край на лампите.

Offline Iskar

• Писател
  • **
    • View Profile
    • Email
« Reply #1161 on: 04.08.2017, 20:46:07 »
Имат уредба, която може да се свърже и към гласовото на спирките. Иначе си има "AUX" на Бош усилвателя, който взема сигнал с ниско ниво от радиото. Има си и два микрофонни входа, единият от които може да се включи през "АМВ-V2 АТ" към AVL таблета или говорящ "Мусат" за спирките.

Offline TRAMS SOFIA

• Запален по ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #1162 on: 05.08.2017, 17:06:02 »
Похвала за шофьора на автобус 2021 по линия 285.Автобусът завиваше от бул. Ломско шосе към ул. Хан Кубрат и явно беше забравил за спирката(ул. Република), на която чаках. Добре, че ме видя и изпусна един светофар на улица Възрожденска, за да успея да го догоня. Също така и за приятната сръбска музика, която звучеше в автобуса.

Offline wiNt

• Запален по ГТ
  • !<9060>!
    • View Profile
« Reply #1163 on: 05.08.2017, 18:39:23 »
Сръбска музика + забравена спирка. Готина похвала... :eek:

Offline TRAMS SOFIA

• Запален по ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #1164 on: 05.08.2017, 19:04:13 »
Музиката беше тиха,но затова,че ме изчака да тичам 300 метра до другата спирка си е за похвала. :fan:

Offline btr95

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #1165 on: 05.08.2017, 19:10:37 »
Сръбска музика
Не знам защо сте останали с впечатление, че сръбската музика е само това, което се слуша на нашенски запои, все едно да кажем, че българската музика е съставена само от чалгии, което май в днешно време не е далеч от истината.
Тм депо:Банишора
Тм мотриса: 713
Тм линия: 4

Offline viktor_bdz

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #1166 on: 06.08.2017, 00:32:57 »
Аз съм със смесени чувства. Сръбската музика никога не ме е дразнила, но е факт, че понякога шофьорите усилват доста Вероника/Веселина и става неприятно за доста от пътниците, защото точно там са най-бесните кючеци.  :D
R.I.P 2112
(1987 - 2017)

Offline wiNt

• Запален по ГТ
  • !<9060>!
    • View Profile
« Reply #1167 on: 09.08.2017, 14:40:17 »
Още една похвала - този път за шофьорът на 1609 по ТБ4. На университета беше на + от задръстванията, после излезе на такъв минус, че из Дружба трябваше да кара бавно - дори специално обясни защо го прави - че иначе глобавяли и т.н. Използваше или разрешенията или отваряше само вратите, на които има хора - в тролея бяха много приятни градуси. На няколко пъти го засичаха, втората врата типично за 26тр забиваше постоянно, но нямаше никакви нерви, псувни и т.н. Самият тролей също изглежда много добре гледан - хвала!
По Цариградско караше направо отлично - много е приятно един път да не се влачиш в тролей и същевременно да го кара професионалист!

Offline tm0

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #1168 on: 13.08.2017, 00:33:25 »
През Спартак (старото колело на трамвай 6) редовно автобусна линия 102 преминава с аванс от три минути. Важи за включили се коли от Земляне, също диспечерирани напряко от Студентски град. Ден, час, номер няма да пиша, това е начинът да се избиват закъснения двупосочно в други части по маршрута.
Особено приятно ни стана, след като изпуснахме един такъв бързащ автобус, когато след еднокилометрово препускане да стигнем до някакъв градски транспорт, ватманът на трамвай 6 първа смяна, мотриса 722 (петък), ни изчака да дотичаме и да се качим. Благодарим!