Author Topic: Стари материали за ГТ  (Read 27747 times)

Online IKAR

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
Re: Стари материали за ГТ
« Reply #160 on: 25.08.2017, 21:22:06 »
Само дето картите си важаха, включително и безплатните.
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Online IKAR

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #161 on: 22.09.2017, 22:34:03 »
В крайна сметка историята с тролеите от Линц е разнищена. Дадени са ни почти за без пари, но е станало много трудно, понеже Австрия е била капиталистическа страна. Представители на общината са ходили чак в ЦК на БКП и е взето положително решение единствено защото съчленени тролеи са били жизнено необходими за Люлин, а в соцлагера още никой не е можел да ги произведе. Та по-старите модели са произведени 1960-62-ра, а по-новите - 4те по-къси-67-а, а 4-те по-дълги-68-а. Взели сме всичките съчленени тролейбуси от Линц изобщо доставени на този град от двата модела. По-късно там всичко е по VOV стандарта. Информацията е от книгата "Busbewegtes Linz an der Donau", издадена през 2004-та г., в която е описана цялата техническа и системна история на градския транспорт в Линц, като за вески модел има много подробна информация и снимки. Проторипът на нашия Чавдар 130 се оказа, че е бил на проби в Линц. За съжаление изчерпана, разни търгаши в интенет искаха баснословни суми за нея, но накрая попитах Linz Linien и те ми изпратиха напълно безплатно екземпляр до Канада. За съжаление нямам скенер да ви покажа снимките....

« Last Edit: 24.09.2017, 17:18:16 by IKAR »
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Online Metan

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #162 on: 23.09.2017, 12:43:54 »
Завършил си проучването по прекрасен начин. Жалко, че сме им светили маслото за отрицателно време. Можеш да пуснеш снимки с телефон или с апарат ако имаш - пак е по-добре от нищо.