Author Topic: Текущи ремонти на релсовия път  (Read 100776 times)

Offline kristian40t097

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Re: Текущи ремонти на релсовия път
« Reply #900 on: 05.07.2017, 13:32:29 »
Правилно ли разбирам?! Реконструкция на трамвайното трасе от Гео Милев до гара Искър ли ще се прави?? Ако е така това е прекрасн новина, цялото трасе на ТМ20 става сравнително новоремонтирано!!!!
За трамвайния транспорт!!!!!

Offline bigblondewolf

• Маниак
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 55310178
    • View Profile
« Reply #901 on: 05.07.2017, 14:10:29 »
Нещо се случва по целия булевард от колелото надолу. Тече ремонт на бул. Асен Йорданов пред Арена Армеец от известно време, сега е плъзнал на запад по Шипченски Проход и движението е двупосочно в южното платно, трамвайното трасе е разбито, но явно има някакъв маневрен коловоз. Предполагам, че ще подменят 100-200м релси. Забелязах камара нови релси струпани отстрани, но не знам колко точно.

А към Т-образното кръстовище надолу текат изкопни работи край платното, свалили са доста земен материал, идея нямам ще разширяват ли булеварда или какво - разширението свършва в надлеза.
Семейният скандал е като рок концерт. Винаги започва с новия материал и завършва със старите хитове

Offline UMSofia

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #902 on: 05.07.2017, 14:45:51 »
Бул. "Асен Йорданов" се ремонтира, но релсовия път няма да се пипа. Трамваите ще преминават през колелото. Явно ще ремонтират 50 метра релси на "Шипченски проход" пред самото колело. Ватманите трябва да отварят ръчно стрелки в колелото, а там един капак няма, всичките са откраднати. Така преди години ремонтираха релсовия път пред спирката на "Агресия" посока Илиянци - трамваите преминаваха през колелото при гара "Север". Като свиеше 11 или 12 към "Север", в трамвая ставаше шаш и паника - "Не е ли трамвая към центъра!?!".
« Last Edit: 05.07.2017, 20:12:06 by UMSofia »

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
« Reply #903 on: 05.07.2017, 14:56:55 »
Засега е само това наистина. Но интересно е дали след краят на този срок ще се ремонтира още от трасето.
мур

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #904 on: 05.07.2017, 14:59:44 »
Сменят колектор или водопровод от Софийска вода. Поне досега, както описвате нещата, може вече и допълнителни дейности да се извършват.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #905 on: 06.07.2017, 00:09:27 »
Наистина се извършна ремонт без прекъсване на движението за сега. В участъка на ремонт трамваите обикалят през обръщалото на Гео Милев и после пак си се връщат по маршрута, просто се прави една врътка там, почти няма забавяне. То там си е направо за спешен ремонт, неведнъж съм писал че има много пропадания, скъсани заварки и големи междини между тях. Цяло чудо е как не дерайлира някой трамвай там.

Чак ми стана смешно даже веднъж чакаха 3-ма на спирката на СК на ЦСКА, които явно не бяха от София и се чудеха дали минава трамвай оттам. Единия каза нещо от рода на "абе като гледам колко е прашно и изкъртено ми прилича на изоставено, дали минава оттука нещо към центъра" и при идването на трамвая се учудиха, че все пак минава.
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline bigblondewolf

• Маниак
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 55310178
    • View Profile
« Reply #906 on: 06.07.2017, 14:22:42 »
Сменят колектор или водопровод от Софийска вода. Поне досега, както описвате нещата, може вече и допълнителни дейности да се извършват.

Това май го сменяха вече, северното платно беше задръстено доста време.
Семейният скандал е като рок концерт. Винаги започва с новия материал и завършва със старите хитове

Offline TRAMS SOFIA

• Маниак
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #907 on: 06.07.2017, 14:32:04 »
Пред трамкар човъркаха нещо, а на пл. Македония на кръстовката

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
« Reply #908 on: 10.07.2017, 11:51:09 »
Евентуално ще има ремонт на релсовия път между Гео Милев и Ск ЦСКА. Но няма повече подробности. Просто от Искър имат готовност да местят трамваи да нощуват на Гео Милев и в дупката. Това след като свърши поставянето на стрелката на Кракра.
мур

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Защото транспортът е моята страст
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 3590884160131
    • MSN Messenger - vl-simov@hotmail.com
    • View Profile
    • Кайпарсвил транспортен портал/Kipersville transport portal
    • Email
« Reply #909 on: 10.07.2017, 21:45:37 »
Но за ремонта в „Гео Милев“ също се ползва технологията БПБ - безобразно плякане с бетон. Много ми е интересно едно нещо. Гледал съм изваждане на стари стрелки и участъци от релси от непанелни необособени трасета и ми е интересно кой така ги научи да бетонират до глава релса. Може би си мислят, че така няма да се получава потъвяна не асфалта около релсите, което може да се види на „Македония“ и на „Константин Величков“ само че никой в СЕ и СО не може да проумее, че качествени трамвайни трасета се постигат с качествени инженерни, а не самоделни решения и топлата вода в строителството на трамвайни трасета, под формата на доказани технологии, отдавна, отдавна е открита, но както веднъш една контрольорка спореше с нередовен пътник с умния човек може да се спори, с глупавия не.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #910 on: 10.07.2017, 22:51:45 »
Евентуално ще има ремонт на релсовия път между Гео Милев и Ск ЦСКА. Но няма повече подробности. Просто от Искър имат готовност да местят трамваи да нощуват на Гео Милев и в дупката. Това след като свърши поставянето на стрелката на Кракра.

По-скоро трябва да е до Кауфланда на следващата спирка, там също е много зле. Даже няма да е лошо да го направят като по бул.България по ж.п.технологията. Не знам колко технологично време е необходимо, дали може да стане за 1 месец. Може да го синхронизират с ремонта на Дондуков и за 1 месец да пуснат изцяло заместващ автобус и после всичко да е готово.
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline niki88z

• Наистина съм луд
  • Извън релси!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 387296800
    • View Profile
    • Email
« Reply #911 on: 12.08.2017, 10:05:31 »
В момента фрезоват асфалта около релсите на кръстовището на бул. Сливница и бул. Константин Величков и в двете посоки. Не съм сигурен каква е причината, тъй като миналата година беше преасфалтирано част от кръстовището при ремонта на бул. Сливница.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Защото транспортът е моята страст
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 3590884160131
    • MSN Messenger - vl-simov@hotmail.com
    • View Profile
    • Кайпарсвил транспортен портал/Kipersville transport portal
    • Email
« Reply #912 on: 12.08.2017, 10:09:36 »
Не миналата, а по-миналата, 2015 г. и кръстовището не беше пипано. „Сливница“ от река Суходолска до „Константин Величков“ беше ремонтираният участък.

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
« Reply #913 on: 12.08.2017, 10:22:02 »
Асфалтът бе пропаднал около релсите. Сигурно ще преасфалтират, за да се подобри преминаването през тях.
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #914 on: 12.08.2017, 14:04:41 »
Браво сетиха се. Преминаването с повече от 20 км/че беше сериозно изпитание за здравината на окачването.

Offline monte carlo

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #915 on: 12.08.2017, 14:20:40 »
Очаквам многоуважаемия съфорумец V.Peichev да обясни колко точно трябва да стърчат релсите над асфалта и наблюдавания желан ефект от това.
Икономията е майка на мизерията!

Offline Metan

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #916 on: 30.08.2017, 12:53:46 »
Част от трамвайните линии по бул. "България" ще бъдат сменени
Част от трамвайните линии по столичния бул. "България" ще бъдат сменени. Това обяви пред БНТ зам.-кметът на София Евгени Крусев, като уточни, че ремонтът ще обхване района на площад "Ручей".
През 2014 г. Столичната община подмени изцяло трамвайните линии по бул. "България". Тогава обаче участък от 600 метра така и не е ремонтиран. Именно тази отсечка предстои да бъде реновирана, тъй като трамваите се движат по нея много бавно заради неравностите по линиите.
Крусев добави, че следващата седмица изтича срокът за подаване на документи за участие в обществената поръчка. Веднага след избирането на фирма изпълнител ремонтът ще започне, като целта е да бъде завършен още тази година.
Зам.-кметът каза още, че реконструкцията на отсечката ще трае около месец.
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2017/08/30/3033203_chast_ot_tramvainite_linii_po_bul_bulgariia_shte_budat/

Offline UMSofia

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #917 on: 30.08.2017, 20:21:22 »
Тази новина вероятно идва заради този репортаж.

Offline kristian40t097

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #918 on: 30.08.2017, 21:44:54 »
И отново недоинформираните ни журнелисти, "в участъка се движат 5 трамвайни линии", се казва в края на репортажа.
За трамвайния транспорт!!!!!

Offline ivan3275

• Маниак
  • Почитател на автобуси: Икарус и Чавдар.
    • View Profile
    • Email
« Reply #919 on: 31.08.2017, 00:33:17 »
Интересно нали през 2014 г. когато правиха целия участък по бул.България оставиха тази част на кръстовището на пл.Ручей с бул.Д.Несторов неремонтирана с цел това кръстовище да се прави на две нива или идеята им се изпари.А сега решили да правят ремонт и то за един месец,как я мислят не ми е ясно.Явно е отпаднала идеята там да има кръстовище на две нива.