Author Topic: Табели - електронни, пластмасови, хартиени  (Read 55682 times)

Offline velinio

• Маниак
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 194251613
    • View Profile
    • Музикалната ми плейлиста
Според мен по-добре бяха маршрутите на Ютонгите в предния си вариант - с по-дребен шрифт, но изписани и двете дестинации. Процентът автобуси, на които се сменят при всеки курс едва ли е голям, а и след като няма контрол, по-добре да има повече информация с една идея по-труден достъп (по-малък и нечетлив шрифт), отколкото да няма никаква информация по табелите (както е сега често пъти да показва откъде идва автобуса, а не докъде ходи). Разбирам, че е страшно много работа и занимавка да се оправят тези работи, но след като се поръчват автобуси с изисквания "колкото да има нещо ново", няма как да очакваме читава техника.
http://call.sofia.bg/ - за по-добра София!

Offline wiNt

• Маниак
  • !<9060>!
    • View Profile
Е не е толкова зле положението. Повечето си карат настроени - има и доста изключения, но според мен е просто въпрос на навик. И категорично преди с тези абсурдни въртящи се текстове не беше по-добре, да не вземе някой да ви чуе и да ги върне наистина...

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
Аз мисля, че сегашният вариант с маршрутите на ютонгите е по-добър. Числото, което е най-важното е голямо и се вижда добре, а маршрутът се чете, е понякога не е сменен, ама това са подробности. като шофьорите свикнат ще си го сменят.
А линейните не могат да записват за несменен маршрут, защото от една страна те обикновено са пратени по константни задачи (има ли билети шофьорът - описват се номерата, колко щифта са заредени в компостьорите - перфорират се листчета), а от друга страна е недоказуемо ако някой бъде записан, че не си е сменил маршрутът .
мур

Offline dan

• Наистина съм луд
    • View Profile
Аз мисля, че сегашният вариант с маршрутите на ютонгите е по-добър. Числото, което е най-важното е голямо и се вижда добре, а маршрутът се чете, е понякога не е сменен, ама това са подробности. като шофьорите свикнат ще си го сменят.
А линейните не могат да записват за несменен маршрут, защото от една страна те обикновено са пратени по константни задачи (има ли билети шофьорът - описват се номерата, колко щифта са заредени в компостьорите - перфорират се листчета), а от друга страна е недоказуемо ако някой бъде записан, че не си е сменил маршрутът .
Стига да имат желание могат да го направят доказуемо. Ако е с тотално грешна табела как се доказва ;) :neznam:

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
Не мисля, че може да се докаже. Ако шофьор е записан за някакво нарушение има право да го оспорва. Винаги може да каже, че нарушение няма и че е погрешно записан. Ако се използва снимка - на китайците сами виждате след снимка какво се вижда. А дори и да се вижда нещо от маршрута, след техники като фотошоп мислите ли, че в съда ще се признае снимковият материал? Вчера конекто караше с табели 118 и маршрут Желява Автост. Изток. Очевидно шофьорът се е объркал и вместо 108 е вкарал 118. И дали ви е чудно, че видях това конекто след три часа работа на линия поне.
Нещата опират дотова доколко на шофьорите имс е занимава да осопрват наказанията си. Днес един ватман ми каза, че проблемът много лесно ще се реши. Пишат точка единствена на ВПОРЗ - бонусът от 60 лв. се отнема за различни наказания (защото по-голяма сума не може да се вземе) и всички знаят, че няма да видят и стотинка от този бонус и правят каквото си искат (пушат, ходят без билети, говорят по мобилен телефон без слушалки и още други подобни) леки нарушения, за които не се налагат наказания съгласно Кодекса на труда.
« Last Edit: 31.07.2017, 14:40:01 by emo »
мур

Offline Emperor

• Защо пиша толкова много?
  • Mercedes O305 1969-∞
    • View Profile
И старите БМЦта на МТК минават препрограмиране тъй като ще се ползват за резерви при проблеми с метана :)

ГИОРТ - Група Идиоти Отговорна за Разрушаванто на Транспорта

Offline dan

• Наистина съм луд
    • View Profile
Не мисля, че може да се докаже. Ако шофьор е записан за някакво нарушение има право да го оспорва. Винаги може да каже, че нарушение няма и че е погрешно записан. Ако се използва снимка - на китайците сами виждате след снимка какво се вижда. А дори и да се вижда нещо от маршрута, след техники като фотошоп мислите ли, че в съда ще се признае снимковият материал? Вчера конекто караше с табели 118 и маршрут Желява Автост. Изток. Очевидно шофьорът се е объркал и вместо 108 е вкарал 118. И дали ви е чудно, че видях това конекто след три часа работа на линия поне.
Нещата опират дотова доколко на шофьорите имс е занимава да осопрват наказанията си. Днес един ватман ми каза, че проблемът много лесно ще се реши. Пишат точка единствена на ВПОРЗ - бонусът от 60 лв. се отнема за различни наказания (защото по-голяма сума не може да се вземе) и всички знаят, че няма да видят и стотинка от този бонус и правят каквото си искат (пушат, ходят без билети, говорят по мобилен телефон без слушалки и още други подобни) леки нарушения, за които не се налагат наказания съгласно Кодекса на труда.
За съжаление това, което казваш е направо тъжно. Явно на някои водачи не им пука. Тук не говорим за стигане до съд, но явно и недостига на кадри си казва думата. Лесно е да се изгони някой, но като няма кой да го замести... Остава да се надяваме, че поне съвестните водачи ще са за пример. А тези, на които не им пука да не очакват добро отношение от пътниците.
Винаги съм се чудел и за водачите, и за други хора работещи с клиенти, нали и те са били от другата страна доволни ли са ако ги обслужват по неправилен начин :neznam:

Offline mihailo

• Нямам спирка
  • 433 :)
    • View Profile
    • Email
На ватманите им се взимат 60те лева бонус, но на шофьорите им се сваля от глоби до минимална работна заплата.
Viva la 105, viva la in memoriam!
Против цитирането на "медии" от ранга на Блиц, Пик, Брадва и т.н.!!!

Offline btr95

• View Profile
    • Email
На ватманите им се взимат 60те лева бонус, но на шофьорите им се сваля от глоби до минимална работна заплата.
Освен ако не са подписали договор за минимална работна заплата, а останалото да се получава под формата на бонус, подобни глоби са леко много незаконни.
Тм депо:Банишора
Тм мотриса: 713
Тм линия: 4

Offline comet

• Маниак
  • MAN Lion's City
    • View Profile
Какво е станало с таблата на 1161?

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Угаснала е/повредила се е
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline dan

• Наистина съм луд
    • View Profile
Повтарям се, но да попитам възможно ли е страничните табели на ТБ 9 да се променят и вместо "Пл. Ст. гара" да пише "Сточна гара" на един ред (или два ако причината е недостиг на място)? Това съкращение в момента ми се струва малко неразбираемо, а и се различава от предната табела.

Offline fafan

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
На таблата се пише официалното име на спирката така както е вкарана в базата данни с имена и кодове на спирки. Ако прокараш промяна на името може да се промени и табелата.

Offline dan

• Наистина съм луд
    • View Profile
На таблата се пише официалното име на спирката така както е вкарана в базата данни с имена и кодове на спирки. Ако прокараш промяна на името може да се промени и табелата.
Няма какво да прокарвам като промяна на името на спирката, защото на челното табло пише "СТОЧНА ГАРА", а на страничното "Пл. Ст. гара", което са 2 различни неща. Официалното име на спирката е "Площад Сточна гара" или "Пл. Сточна гара", което не съвпада с нито едно от показанията на таблата. Нямам нищо против да се изпише така, както е името на спирката ("Площад Сточна гара" или "Пл. Сточна гара"), но да е еднакво на двете табла.

ПП: Не съм съгласен с написаното и поради факта, че последната спирка на А 119 се казва "Супермаркет", но на табелите не се изписва "Супермаркет", а "Ботунец".
« Last Edit: 03.08.2017, 11:17:56 by dan »

Offline fafan

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
Решението на това го писах няколко страници назад - всички изкуствени придатъци като "площад", "ухо", "автогара", "метростанция" да се изписват с много по-малък шрифт от основната част на името. Така ще има място за всичко. Иначе пак ще се стигне до ситуацията с "МБАЛ Св. Анна - ухо", където след донос до ЦГМ от потребител на форума "ухо"-то трябваше да бъде добавяно допълнително. При А119 е просто въпрос на време някой да забележи проблема и да го съобщи, тогава ще имаме и там поправка.

Offline Emperor

• Mercedes O305 1969-∞
    • View Profile
Дългите шкоди ще минат препрограмиране след ремонта на бул. Прага.
Ще бъдат като 26ТР.

Offline tm0

• View Profile
Тролеите от линия 9 сега са с надпис от доста пълната база данни Надлез Надежда през Сточна гара. Изключващите се До надлез Надежда. Браво!

Offline Emperor

• Mercedes O305 1969-∞
    • View Profile
Землянските ютонги вече са с актуализирани и имат променения маршртут на линия 73.

На вътрешния дисплей се скролва:
 Временно съкратен маршрут на линия 73 до кв. Бузема от 28.07.2017г. до 15.10.2017г. За повече информация тел: 0700 13 233 или на sofiatraffic.bg
« Last Edit: 11.08.2017, 03:18:44 by Emperor »

Offline abs111

• View Profile
Сега ако го пуснат и до Бенакс,ще ме върнат в детсвото.  :D

Offline tm0

• View Profile
Видях, че сте променяли надписа на вътрешното електронно табло (салон) на Ютонг. Буквите са грозно дебели до степен да не се виждат (сливат се), скоростта е намалена, което не означава, че четенето е по-лесно от предишните настройки. Просто върнете стария шрифт/ стил и скорост, моля. Продължава практика Ютонг да не показва актуални с посоката на движение маршрут на челни табели. Предлагам на страничните табели маршрутът да е двуредов с двете крайни дестинации, без ж.к. бул. пл. кв. станция и прочие уточнения.