Author Topic: Най-големите боклуци, обслужвали МГТ през годините  (Read 24692 times)

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
Пълен боклук е отвсякъде - примитивно контакторно управление с висок разход на енергия и рязко тръгване и спиране с присецвания, пусково-спирачните съпротивления са под пода съответно често прегряват и има реален риск от пожари и токови удари, окачването е с носещи ресори вместо реактивни щанги и друса по-зле от каруца. Неслучайно дори в СССР за линии със сложен профил като Ялта-Симферопол в Крим, Крещатик в Киев и т.н. са закупувани тролеи Шкода от Чехия. :rolleyes:

Offline Bus_lover

• Нямам спирка
  • Закривай!
    • View Profile
    • Email
Аз много обичах да се возя прав в тях най-отзад (голям принос към това обаче имаха и пластмасовите седалки без тапицерия на бургаските, на които зиме ти измръзваха задните части поради липсата на отопление). Смятам, че е доста добро упражнение за вестибуларния апарат  :crazy: Двигателят им звучеше малко като квачка, която си пази яйцата, особено ако набиеха рязко спирачка. Моята основна неприязън към тях обаче се дължи най-вече на това, че моята част от "Меден рудник" се обслужва основно от тролеи и така до влизането си в гимназия така и не успях да се повозя като хората на любимите си Чавдари 120 и 141, лека им скрап и на тях  :rev:
Quote from: Анонимен мераклия
искам да започна работа като проверител към Бургасбус имам више образувание!

Чакам, чакам, останах си с чакането...

Монолог, ама всички скришно го четат и обсъждат!

Offline rado84

• Напредващ
  • Фен на Икарус 280
    • View Profile
Марката е ЗиУ, а моделът е 682, но по принцип хората наричат този тролейбус ЗиУ 9 (не знам защо).

И не мисля, че е тролейбусът е чак толкова зле. :) Това беше първото возило на градски транспорт, в което съм се возил. :) Като малък много се забавлявах от придърпванията при тръгване и спиране.
Аз пък винаги съм ги мразил тия придърпвания. Че то електрокар придърпваше по-малко, отколкото тоя боклук. И когато имах избор между Икарус и ЗиУ, винаги избирах Икаруса.

Наричат го ЗиУ-9, защото е деветият излязъл модел тролей на ЗиУ - поне ако се съди по информацията в нета, вкл. и от руската Уикипедия.
Точно по същата логика и Windows XP понякога се среща като Windows 5. Глиста е Windows 6, а след това M$ решават да кръстят наследника на Глиста Windows 7 за по-лесно.

The best bus ever!