Author Topic: Програми за следене на ГТ на мобилния  (Read 8420 times)

Offline fafan

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
Moovit изчислява предполагаемото време на базата на информация, която взима от други Moovit потребители в същия град, можете да прочетете как точно работи на сайта им. Тоест само коригира времето по разписание ако получи информация от някой друг смартфон с инсталиран Moovit, който се движи по маршрута назад. Ако няма такъв не коригира. Точността на такива приложения зависят много от критичната маса потребители, които го използват в даден район.
« Last Edit: 10.10.2017, 12:46:46 by fafan »

Offline Niksan

• Приятел на ГТ
    • View Profile
Извинявам се за неудобството и причинените каквито и да било негативни помисли. Осмислям грешката си и си вземам поука от цялата ситуация. Уважавам всички в тази общност и искам да запазя добри взаимоотношения. Целта ми е просто да допренеса колкото се може повече за развитието на транспорта в София по какъвто и да било начин.

Offline dan

• Наистина съм луд
    • View Profile
И всъщност не стана ясно от къде се взима информацията за пристигането, която е сравнително точна, с малки изключения. По принцип Moovit може да използва Open Data, но за сега не се е чуло все още да има налична такава. Интересно, че приложенията ползващи стария мобилен сайт, който не съществува вече, също проработиха.

Offline fafan

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
Обясних горе от къде - краудсорсинг. Информацията не е open data, напротив, съвсем close source е. И Moovit си я ползват за собствени цели, правят профили на потребителите и търгуват сигурно с тях. Тъй като са и фирма извън ЕС не подлежат на контрол от европейското законодателство. Аз лично много бързо ги деинсталирах поради причините изброени по-горе.

Offline dan

• Наистина съм луд
    • View Profile
Обясних горе от къде - краудсорсинг. Информацията не е open data, напротив, съвсем close source е. И Moovit си я ползват за собствени цели, правят профили на потребителите и търгуват сигурно с тях. Тъй като са и фирма извън ЕС не подлежат на контрол от европейското законодателство. Аз лично много бързо ги деинсталирах поради причините изброени по-горе.
Това е ясно, но има една особеност. Приложението няма как да знае ти в кой автобус и по коя линия си, ако изрично не му кажеш (това е неизвестното в случая). Факт е, че муувит стартира в София като изкопираха разписанията на ЦГМ и в последствие се повдигаше въпроса за достъп до GPS данните.

Offline velinio

• Маниак
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 194251613
    • View Profile
    • Музикалната ми плейлиста

Интересно, че приложенията ползващи стария мобилен сайт, който не съществува вече, също проработиха.

Значи това на ЦГМ, Софбус и ГТ България работят така ли? Аз за последно ги пробвах преди няколко дни и не работеха, сега си карам с ГТ София...
http://call.sofia.bg/ - за по-добра София!

Offline 701

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
До ползвателите на Софбус:

тъй като си кореспондирам с човека, който поддържа приложението, той има нужда от помощ, за да заработи отново приложението. Нека всеки, който иска отново да проработи, да прочете долното и, ако има желание, да помогне с жалбата:

Здравейте,

Благодаря ви, че ми писахте и информирахте за проблемите със Софбус. От няколко дена приложението не фунционира и е свалено от маркета на Google Play. Съжалявам за това, което се случва, но за пореден път хората от градската мобилност не желаят хората да бъдат максимално улеснени и постоянно променят начините за извличане на информацията от сайта си. Това прави процесът изключително труден за нас като дивелопъри да се адаптираме към множеството промени. В момента има нова версия на сайта, която е доста различна като код и достъп и... приложенията станаха нефунциониращи. В момента е свалено от маркета и се надявам в близко време да успея да го оправя, но... ще изисква доста усилия и време... Съжалявам за причиненото неудобство и се надявам в скоро време всички да се радваме отново на Софбус в маркета и да помага на всеки да достигне до желаната си дестинация.

Имам идея, за която обаче ми трябва подкрепата на много хора. Ще съм благодарен, ако вие като потребител и всеки около вас, на когото Софбус е помогнал и желае да продължи да се развива, да пише до СКГТ с молба да бъде предоставено удобно АПИ, което лесно да интегрирам в приложението и всички отново да го използваме (ако може да бъда добавен в копие на имейла, за да можем всички заедно да постигнем една малка победа, с която да улесним съществуването на такива приложения).
Благодаря ви предварително!
lo chupen todos a los que no les guste 701

Offline fafan

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
Това е почти сигурно, че няма да се случи, не знам на какво се надява това момче. Можем да си спестим изобщо усилията да пишем на ЦГМ, поне докато по този начин се раздават поръчките за интернет приложенията им там на свързани лица и фирми-фантоми, от ЦГМ със сигурност ще ги покриват до последно. Нали едно API ще ги остави всичките им приятели без сочната баница, да не са луди да отворят данните.
« Last Edit: 14.10.2017, 01:12:29 by fafan »

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
Последно отговора на ЦГМ, макар и не много убедително звучащ, беше че се разработва такова API.
Новият сайт на Центъра за градска мобилност, който все още е в бета версия, събира много коментари. Благодарим на всеки от вас за подкрепата, добрите предложения и по-силно критичните мнения. Четем всеки от тях и работим възможно най-бързо за качеството на услугата. Обвързваме информацията ни с Google Maps, както и ще дадем свободен достъп до данните ни, веднага след като имаме изградения протокол за целта. Променяме визия и текстове, използваме нови и модерни технологии. Моля да ни извините за временните затруднения.
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София