Author Topic: Молове, хипермаркети и други магазини  (Read 335231 times)

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 154903152
    • View Profile
    • Градски транспорт-София
    • Email
Световно известната верига за търговия на дребно “Карфур” започна изграждането на огромен мол на бул. “Цариградско шосе” в София. В обекта, който ще е най-голям на Балканския полуостров ще бъдат инвестирани 200 млн. евро. Бъдещият търговски център се намира северозападно от детелината на 6-ти километър на най-големия столичен булевард. За да се подобри връзката на мола с центъра на града и намиращият се на юг от него жк “Младост”, има идея да се изградят подлези за автомобили и пешеходци. Инвеститорите на проекта се надяват това да направи общината.
Молът “Карфур-Цариградско” в столицата ще е на 6 нива. Три от тях ще са отделени за подземен паркинг. Първите два надземни етажа ще бъдат заети с магазини и офиси, а на третия ще са центровете за забавления. Разгърната застроена площ на най-големия мол на Балканите ще е 240 000 квадратни метра.
е те това е, аз оттам няма да излизам
« Last Edit: 13.01.2008, 09:46:46 by etnies »
НЕ на хейтърството!

Offline borosport

• Нямам спирка
  • Hate users!!!
    • ICQ Messenger - 304771719
    • View Profile
    • Email
Лошото е, че няма какво ново да снимаме.Още си е доста дълбока и голяма дупка. Иначе площта е внушителна. Може да събере и трите съществуващи мола и ще остане място  пък и ми е под носа. И Мол Цариградски ще ми е близо. Хич няма да ми дреме за централните молове  
Най-дългите градски автобусни линии са:
- А111 - 50320 м двупосочно
- А83 - 37000 м двупосочно
- А11 - 32005 м двупосочно
Най-дългите крайградски автобусни линии са:
- А28 - 64540 м двупосочно
- А70 - 56645 м двупосочно
- А3 - 55870 м двупосочно
Тройната коалиция от А до Я

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
Quote from: borosport
Лошото е, че няма какво ново да снимаме.Още си е доста дълбока и голяма дупка. Иначе площта е внушителна. Може да събере и трите съществуващи мола и ще остане място  пък и ми е под носа. И Мол Цариградски ще ми е близо. Хич няма да ми дреме за централните молове  

A  и аутлет мола ще ти е наблизо   ... Ей, ще вземат да приближат Дружба към София  

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Quote from: etnies
Ей, ще вземат да приближат Дружба към София  
Ти си мислиш, че е майтап, но е истина! Почти всички парцели от Копенхаген до Димитър Пешев са изкупени и е въпрос на няколко години там да цъфнат складове, бизнес-сгради, молове и т.н. Дано се усетят навреме и прекарат метродиаметъра там, а не западно от Дружба-2.

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
Quote from: Repcho
е те това е, аз оттам няма да излизам
Само че според мен е напразно да чакат общината да им направи подлезите.
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline LG_

• Строител
  • Модератор
  • Нямам спирка
  • for a better infrastructure
    • ICQ Messenger - 354966774
    • View Profile
    • Email
Разбира се че няма да го направи. Работа на държавата е да строи съпътстващата инфраструктура за инвеститори клас А. Но доколкото знам скоро това отпада, като ще важи само за големи инвеститори с производство (като Монтюпе в Русе), а не търговия като Карфур.

И правилно!
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.(Марк Твен)

Quote from: geogregor
Underground trains already resemble more of the cattle transports than transportation system for humans.
Actually cattle could never be transported in such awful conditions due to animal welfare regulations. But no one gives a damn about how Londoners travel!

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
Quote from: blagun
Ти си мислиш, че е майтап, но е истина! Почти всички парцели от Копенхаген до Димитър Пешев са изкупени и е въпрос на няколко години там да цъфнат складове, бизнес-сгради, молове и т.н. Дано се усетят навреме и прекарат метродиаметъра там, а не западно от Дружба-2.

A не аз сериозно го казвам. Нали идеята е София да е с полицентричен модел съгласно насоките на ОУП. То Люлин вече се е обособил донякъде. Само един бизнеспарк остава да направят  

Offline borosport

• Нямам спирка
  • Hate users!!!
    • View Profile
    • Email
Quote from: blagun

А Благуне аз не искам довозване до Дружба 2 и от там метро.Ще говоря с Бойко  

Етнийс какъв аутлет мол? Заинтригува ме.
Иначе вие се бъзикате ама Марто(conecto) преди време беше качил една снимка на Дружба в бъдещето дето може и да стане
« Last Edit: 07.11.2007, 21:17:31 by borosport »

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
А Благуне аз не искам довозване до Дружба 2 и от там метро.Ще говоря с Бойко  

Етнийс какъв аутлет мол? Заинтригува ме.
Иначе вие се бъзикате ама Марто(conecto) преди време беше качил една снимка на Дружба в бъдещето дето може и да стане

Ми при Метро и Техномаркет - ще отвори варти през 2009 г. Хубавото е, че ще докара със себе си официални представителства на някой марки, който ги нямаме тук или са представени зле. Пък и цените трябва да са до 60-70% по ниски

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 154903152
    • View Profile
    • Градски транспорт-София
    • Email
Quote from: etnies
Ми при Метро и Техномаркет - ще отвори варти през 2009 г. Хубавото е, че ще докара със себе си официални представителства на някой марки, който ги нямаме тук или са представени зле. Пък и цените трябва да са до 60-70% по ниски
окончателно ме зариби.Там в момента не се строи нищо, дай повече инфо
НЕ на хейтърството!

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
Догодина ще го почват. Иначе идеята е целия мол да е в индъстиъл вид - пода на замазка, таваните също, лампите висят, тръбите за вентилацията по тавана се виждат ит.н. Самите магазини ще са без кой знае какво оформление, реклама и персонал - да кажем касиер и още 1-2ма. Нещо такова. Не помня коя фирма го строи (ако някой държи да знае ще проверя) но е чужда верига за аутлет молове.

Offline borosport

• Нямам спирка
  • Hate users!!!
    • View Profile
    • Email
Като Адидас на Алабин

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
Като Адидас на Алабин

На алабин срещу съдебната им е официалния
« Last Edit: 15.11.2007, 03:53:37 by etnies »

Offline borosport

• Нямам спирка
  • Hate users!!!
    • View Profile
    • Email
Говорех за интериора на магазина, а на теб трудно ти рабрах какво си писал

Offline Muslon

• Маниак
    • View Profile
Е те тая работа с аутлетите не я разбирам. Нещо е много модерна за изостанали хора като мен... Какво точно характеризира един аутлет? Щото по моите разбирания, така нареченият "фактори аутлет" е магазин в близост до фабриката, където се продава стока от фабриката (дали дефектна или не, това е друг въпрос). Около София фабрики май няма

Offline borosport

• Нямам спирка
  • Hate users!!!
    • View Profile
    • Email
Аутлет - стоки от минали колекции. Всички читави марки си сменят колекциите в зависимост от сезона и след определено време. та аутлет се явяват старите колекции примерно. Плюса е, че са на доста по-ниска цена от новите колекции.И по правило са си оригиналните стоки, а не произведени някъде наоколо и само лепнат някакъв надпис отгоре.

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
Като добавка - част от дрехите с дефекти, или тези стояли по манекените или изпробвани, или мръсни от предишната колекция - а те колекциите са две пролет/лято и есен/зима. Така освен евтинията имаш шанс да си купиш летни дрехи през зимата.
Всъщност в София вече някой марки имат аутлет магазини, само дето цените им изобщо не са аутлетски. Миналата година бях в Германия и влязох в един аутлет на Адидас - там намалението е от 90 на 19.90 Евро за чифт маратонки например. А тука от 180 ги намаляват на 150...

Offline borosport

• Нямам спирка
  • Hate users!!!
    • View Profile
    • Email
Да, повечето лепват надпис "outlet" понеже видяли, че е модно и нека балъците да плащат.

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
Във Варна има бум на строежа на МОЛ-ове. В моемнта се строят 4 едновременно, а идеята е да да са 8. Което на мен ми се вижда малко пресилено. А най-странното е, че четирете мола всъщност са в единия край на града и са на по малко от километър един от друг:

Четвърти ще е Grand Mall ("Оркид дивелъпмънтс груп"). Проектът включва магазини, киносалони, офис помещения. По проект зад сградата трябва да има три кули -вероятно за офиси и хотел. Мястото му е на ул. Акад. Сахаров зад автогарата. МОментното състояние - една голяма дупка, още копаят. Снимки - не съм правил.
« Last Edit: 20.11.2007, 19:09:36 by etnies »

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Нямам спирка
    • View Profile
Видяла жабата че подковават крака на коня та и тя навирила крак.
А защо никой не се сеща да провери произхода на парите с които са построени тия молове...
« Last Edit: 21.11.2007, 11:29:30 by difian »