Author Topic: Молове, хипермаркети и други магазини  (Read 335207 times)

Offline Knoxville

• Нямам спирка
    • View Profile
Quote from: slimarkov
Къде пак виждаш Стара Загора?

Това,че уточнявам точни и официални параметри комплекс ли е?

Ами ако ти кажат, че Луната е на 50 км от Земята, комплекс ли ще е ако приложиш по-точни данни?

Тук говорех за мола на Риофиса, който ще е най-големият в БГ, а и стана дума и за Гара София, както се води официално, независимо дали на някой му се ще друго.

http://forum.bmo.bg/uploads/1156679406/med..._18_1576725.jpg

айде успокой се вече !

извинявам се за оффтопика
« Last Edit: 02.06.2008, 08:30:50 by Kvoxville »

Offline slimarkov

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=616936
Нека тази тема да е за хипермаркетите, шоу руумите и магазините, които се строят или откриват в България. 
« Last Edit: 04.12.2011, 19:00:10 by Repcho »

Offline difian

• Урбанистът
  • Moderator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Допреди няколко години в квартала ми имаше много добър магазин с пекарна на Нилана, но го направиха магазин за кабели.  Намираше се на Раковска, но слава богу, от скоро на ъгълът Тимок и Будапеща отвориха нова бакалия- казва се "Драз махала"- по старото име на квартала.Има и плодове и зеленчуци.Много добра идея, но ще не съм пазарувал там. Ето го на карта, ще гледам и снимки да постна тези дни:

Offline LG_

• Строител
  • Модератор
  • Нямам спирка
  • for a better infrastructure
    • ICQ Messenger - 354966774
    • View Profile
    • Email
Да поправя само една неточност на колегата slimarkov. Последно откритите хипермаркети в Стара Загора са Баумакс на 22.04.2008 и Практикер на 19.04.2008, докато Практис съществува от годиа и половина.

Понеже съм от бранша и съм по наясно
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.(Марк Твен)

Quote from: geogregor
Underground trains already resemble more of the cattle transports than transportation system for humans.
Actually cattle could never be transported in such awful conditions due to animal welfare regulations. But no one gives a damn about how Londoners travel!

Offline Tony

• Защо пиша толкова много?
  • 4162 и 8155 - най-добрите автобуси във Варна!
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Форум за градски Транспорт Варна
Ето и във Варна какво имаме:

Пикадили - 6 броя
Метро - засега само един
Практикер - 1
Мосю Бриколаж - 1
Бурлекс - 10-ина
СБА - 10-ина
Технополис - 1
Техномаркет - 1

Има и още доста по-дребни, с по един магазин, но предполагам нямате интерес към тях.
Ето какво открих днес: http://www.econ.bg/news/article142186.html
« Last Edit: 02.06.2008, 13:37:35 by Tony »

Моите галерии със снимки - тук и тук

Offline slimarkov

• Запален по ГТ
    • View Profile
Вериги големи магазини в Стара Загора:

Метро - 1 бр.
Практикер - 1 бр.
Мосю Бриколаж - 1 бр.
Била - 6 бр.
Практис - 2 бр.
Зора - 1 бр.
Технополис - 1 бр.
Техномаркет - 3 бр.
Багира - 1 бр.
Пикадили - 1 бр.
Анимекс - 1 бр.
Баумакс - 1 бр.
Кауфланд - 2 бр.
Карфур - 1 бр.
СБА - 15 бр.
Хиполенд - 2 бр.
Киров - 1 бр.
Лидъл - 2 бр.
Меркатор - 2 бр.

Молове в Стара Загора:

Парк мол Стара Загора - 35 хил. кв. м.
Галерия Стара Загора - 70 хил. кв. м.
Сити мол - 60 хил. кв. м.

Ресторанти за бързо хранене в Стара Загора:

Subway - 2 бр.
McDonald's - 2 бр.
Burger King - 1 бр.
« Last Edit: 06.01.2016, 19:54:28 by slimarkov »

Offline Deian

• Запален по ГТ
    • View Profile
Тази тема прилича на "кой колко ламаринени хамбара има". И в БГ всичко, малко по-голямо от кварталния супер, си слага гордото название "ХИПЕРмаркет".
Русе:
Метро - 1 бр
Кауфланд - 2 бр
Практикер - 1 бр
Бриколаж - 1 бр
Билла - 1 бр
Технополис - 1 бр
Техномаркет - 1 бр
Жираф - 1 бр
Карпет Макс - 1 бр
Квартални бакалии не слагам в списъка, че е смешно.
Чакаме Карфур, Плюс и Пени Маркет.

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Странно ми е, защо Хит не тръгна добре. Доста е обширен, за мъжете, мразещи пазаруването, има отпред барче с бира, скара, картофки, сладоледи и пастички също... И е доста по-подреден от Билла, където се побъркваш да намериш нещо, освен ако не го знаеш.
В Билла е по-малко пространството. Силната им страна са салатите, колбасите. Благодарен съм, че спасиха купона за абитуриентския бал на дъщеря ми с плата с колбаси и салати. Малко са височки цените им и указателните табели куцат.
В Кауфланд има някои евтини стоки, но пък други не са изгодни - трябва внимателно да пазаруваш. Освен това качеството е осезателно по-ниско. От всички стилажи с домате не можеш една торбичка със свестни да си избереш. За котката бях взел храна, анонсирана като заешко, пуешко и агнешко, а вонеше на риба та не се траеше.
Очаквам Карфур да удари в земята конкуренцията в големия клас, пък да видим.
В СВА съм пазарувал само в Търново - там са ударили 10-ката с разположение - на пазара. Хората отиват на пазара и пазаруват в СВА заради безплатния подземен гараж.
Във всички магазини плодовете и зеленчуците не ги бива, освен вносните.

В по-малкия клас най-ми харесва кварталното ВМВ (Дианабад). Т-маркет и Фантастико са обикновени бакалии.

От специализираните:
Практикер vs Бриколаж: Точка за Бриколаж заради неоткриваемите консултанти в Практикер.

Технополис vs Техномаркет: По същия критерий консултантите на Технополис са поне с ниво над техномаркетските. Цените са трудно съпоставими - някои неща в единия са по-евтини, други - в другия, а на повечето: с разлика до 10 лв. Технополисът е бъкан с Beko и Haier, докато силната страна на Техномаркет е Samsung и Panasonic. Малко досадни са агентите на Jetcredit в Техномаркета.
Другите техничарски вериги: Денси, Зора са твърде малки, за да бъдат сравнявани.
« Last Edit: 02.06.2008, 14:23:50 by blagun »

Offline LG_

• Строител
  • Модератор
  • Нямам спирка
  • for a better infrastructure
    • ICQ Messenger - 354966774
    • View Profile
    • Email
ХИТ не тръгна, защото концепцията му не пасна добре на нашия пазар. Охромно хале, което се поддържа скъпо и не кой знае какво голямо разнообразие. Инсталациите и на двата магазина са под всякаква критика. А и местоположението им също обуславя по-слабото представяне.

Като продажна и логистична концепция Кауфланд може би е най-напред от всички. Всички стоки минават през централния склад в Раковски и оттам всеки ден по един път зареждане на всички магазини. Системата за разпределяне на наличности и правене на поръчки САП тука също играе добра роля и се доставя само това което е на изчерпване. Но качеството ечувствително е пренебрегнато за сметка на ниските цени. Но тука също куца качествено техническо обезпечение на магазините и резултат е скъпата поддръжка, обуславяща неефективност.

За мен най-адекватно на пазара се държи Била. След Метро те са първите, които навлазоха и с минимум строителна бюрокрация си строят магазините, които в сравнение с конкуренцията са по-евтини за поддръжка. Но продажната им концепция за мене липсва и е по-хаотично.

Метро пък имаха невероятното предимство да са първите, но имаше и политически чадър над тях отстрана на правителството на Костов, вследствие на което като монополисти на пазаруването с количка правеха страхотни обороти първите години!

Всъщност абселютно всички "инвеститори" в хипермаркети са на печалба по-всяко едно време поради простата причина, че цените на парцелите и имотите им постоянно се вдигат.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.(Марк Твен)

Quote from: geogregor
Underground trains already resemble more of the cattle transports than transportation system for humans.
Actually cattle could never be transported in such awful conditions due to animal welfare regulations. But no one gives a damn about how Londoners travel!

Offline peyodp

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Ние в Бургас имаме:

- Билла - 2 бр., магазин в ж.к. Възраждане с автобус 4, 25, 17, 121, 13, 7, 30, 32, 61, 62, 8, 5, 16, 18, 18А, 14; Билла в ж.к. Славейков - 12, 12А, 121, 25, 7;
- Метро - 1 бр. автобуси 12, 12А, 15, 30, 32;
- Технополис - 1 бр., автобуси 12, 12А, 15;
- Техномаркет - 1 бр., автобуси 12, 12А, 15;
- Пикадили - 1 бр., автобуси 211, 13, 101, 61, 62;
- Практикер - 1 бр. автобуси 12, 12А, 121, 25, 7;
- Мастерхаус - 1 бр., автобуси 12, 12А, 121;
- Мосю Бриколаж - 1 бр., автобус 211 и Тролей, 121, 101, 209, 17, 8, 5, 16, 18, 18А, 14;
- Zona for home- 1 бр., автобус 12, 12А, 15, 30, 32;
- Mc Donald's - 2 бр., до ресторанта в ж.к. Зорница с автобус 12, 12А, 211, 15, 25, 7, 30, 32, 61, 62;
- ТВ Европа - 1 бр., автобус 4, 25, 7;
- СБА - ок. 10 бр.;
- Зора - 1бр, автобус 12, 12А, 121;
- Ритони - 1бр., автобус 4, 25, 121, 7, 17, 30, 32, 61, 62, 8, 5, 16, 18, 18А, 14

Имаме и няколко магазина "Тобо", които май са само в Бургас.
« Last Edit: 02.06.2008, 17:48:28 by peyodp »

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Аз съм най-доволен от търговска верига Фантастико-най-голямата в София с около 30 хипермаркета. Там намирам всичко, което ми трябва(специално в магазина в моя квартал в Младост 4), като съм в Стрелбище пазарувам също от Фантастико на Нишава. Сравнително евтино е, имат си собствени продукти на ниски цени. В момента обновяват малкият хипермаркет на Красно Село и тия дни трябва да отвори.
Доволен съм и от СБА, както от ХИТ.
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline borosport

• Нямам спирка
  • Hate users!!!
    • ICQ Messenger - 304771719
    • View Profile
    • Email
Quote from: LG_
ХИТ не тръгна, защото концепцията му не пасна добре на нашия пазар. Охромно хале, което се поддържа скъпо и не кой знае какво голямо разнообразие. Инсталациите и на двата магазина са под всякаква критика. А и местоположението им също обуславя по-слабото представяне.

Като продажна и логистична концепция Кауфланд може би е най-напред от всички. Всички стоки минават през централния склад в Раковски и оттам всеки ден по един път зареждане на всички магазини. Системата за разпределяне на наличности и правене на поръчки САП тука също играе добра роля и се доставя само това което е на изчерпване. Но качеството ечувствително е пренебрегнато за сметка на ниските цени. Но тука също куца качествено техническо обезпечение на магазините и резултат е скъпата поддръжка, обуславяща неефективност.

За мен най-адекватно на пазара се държи Била. След Метро те са първите, които навлазоха и с минимум строителна бюрокрация си строят магазините, които в сравнение с конкуренцията са по-евтини за поддръжка. Но продажната им концепция за мене липсва и е по-хаотично.

Метро пък имаха невероятното предимство да са първите, но имаше и политически чадър над тях отстрана на правителството на Костов, вследствие на което като монополисти на пазаруването с количка правеха страхотни обороти първите години!

Всъщност абселютно всички "инвеститори" в хипермаркети са на печалба по-всяко едно време поради простата причина, че цените на парцелите и имотите им постоянно се вдигат.

Освен споменатите проблеми в ХИТ също има и доста некадърни мениджъри, които допринасят скоро немците да си вдигнат чукалата. Понястоящем един колега, работил в ХИТ ми обясни, че повечето мениджъри са изключително некадърни и много квалифициран персонал напуска.
Най-дългите градски автобусни линии са:
- А111 - 50320 м двупосочно
- А83 - 37000 м двупосочно
- А11 - 32005 м двупосочно
Най-дългите крайградски автобусни линии са:
- А28 - 64540 м двупосочно
- А70 - 56645 м двупосочно
- А3 - 55870 м двупосочно
Тройната коалиция от А до Я

Offline borosport

• Нямам спирка
  • Hate users!!!
    • ICQ Messenger - 304771719
    • View Profile
    • Email
Quote from: slimarkov
Къде пак виждаш Стара Загора?

Това,че уточнявам точни и официални параметри комплекс ли е?

Ами ако ти кажат, че Луната е на 50 км от Земята, комплекс ли ще е ако приложиш по-точни данни?

Тук говорех за мола на Риофиса, който ще е най-големият в БГ, а и стана дума и за Гара София, както се води официално, независимо дали на някой му се ще друго.

Човек разбери води се Централна гара София, защото София има няколко жп гари. Името и не е Подуене или Искър, че да се пише гара София, а е ЦЕнтрална Гара. Името на гарата в Подуене е гара Подуене, същото важи и за Гара Искър и за Централна Гара. Централна гара е, защото е най-голямата и основна жп гара в София.
Най-дългите градски автобусни линии са:
- А111 - 50320 м двупосочно
- А83 - 37000 м двупосочно
- А11 - 32005 м двупосочно
Най-дългите крайградски автобусни линии са:
- А28 - 64540 м двупосочно
- А70 - 56645 м двупосочно
- А3 - 55870 м двупосочно
Тройната коалиция от А до Я

Offline conecto

• Модератор
  • Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 303555835
    • View Profile
    • Email
Консултантите в Техномаркет са пълни лекета и марди, ако искаш да попиташ нещо, трябва едва ли не да им се молиш да ти обърнат внимание, защото са се събрали на седянка. Да не говорим, че компетенцията им клони към 0. СОТ-аджиите на входовете също са доста дразнещи. Отделно, че на етикетите с функциите на уредите има толкова нагли лъжи, че заслужават да идат на съд.
В ВМВ съм влизал веднъж, и след като видях цифрите, едва ли ще повторя. Не че беше кой знае колко скъпо (Елемаг са шампиони по надценки, двата им магазина са и в по-скъпички квартали), но когато бутилка Кока Кола 2л. навсякъде струваше 2 лв., те най-нагло я харчеха по 2.09.
Най-евтино май е в Т-Маркет, но за сметка на това магазините им са пълна мизерия, кашоните със стока на промоция са по земята, вътре няма разминаване, а касиерките се мърдосват и са груби.
"Магазинъ 345"е приятна верига, но и там надценката е малко по-висока, но за сметка на това са денонощни.
В Билла ми е най-приятно да пазарувам, има сравнително богат избор, обслужването е на ниво, но наистина, както Благун отбеляза, често има неточности с обявените цени и реалните, особено на стоките "в акция".
Една позната работеше в "Европа", и след разказите й за хигиената в складовите помещения, оттам бих си взел само нещо фабрично опаковано.
В Хит съм влизал два пъти, като в люлинския/обелския малко се пообърках откъде се влиза и излиза  

А Рамстор фалираха ли? Ена-та в Надежда има ли я още?
« Last Edit: 02.06.2008, 22:47:32 by conecto »

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Quote from: borosport
Човек разбери води се Централна гара София, защото София има няколко жп гари. Името и не е Подуене или Искър, че да се пише гара София, а е ЦЕнтрална Гара. Името на гарата в Подуене е гара Подуене, същото важи и за Гара Искър и за Централна Гара. Централна гара е, защото е най-голямата и основна жп гара в София.
Да завърша този досаден оффтопик и предлагам на модовете да бастисат последните постинги, вкл. настоящия.
Името на един обект е в контекста на координатната система, за която се отнася. Когато летиш в чужбина, твоята цел е Лондон, Милано, Париж, а не Хийтроу, Малпенза, Орли. Но когато трябва да упътиш твоите посрещачи, използваш Хийтроу и т.н., иначе те няма да знаят, къде да те чакат. Ако софийските катаджии ти напишат акт и ти си външен за София, от КАТ-Стара Загора ще ти кажат, че чакат постановление от КАТ-София. Ако пък си от София - това значи, че отиваш да си получиш акта в КАТ-Дървеница.
"Гара София" е официално име в координатната система на БДЖ, а "Централна гара София" - в координатната система на градоустройството, а именно в този контекст е настоящата тема. Ако дискутираме жп разписания до Истанбул или Мюнхен, тогава ще я наричаме гара София. Не може да се твърди, че едното име е по-официално от другото. В рамките на града добавяне към обектите на същото име е безсмислено - ако на А213 пише, че ходи до Гара София, а А284 - до Аерогара София, това е непълна информация, тъй като има повече от 1 гара и аерогара (терминал). Затова на А213 пише, че ходи до централна гара, а А284 - до Терминал-2. В град с 1 гара или аерогара озвачението ще е "гарата"/"аерогарата".

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 154903152
    • View Profile
    • Градски транспорт-София
    • Email
Рамстор станаха Т(ъп) Маркет. От голямата конкуренция в Младост най-добре се пазарува в Била и донякъде Кауфланд
НЕ на хейтърството!

Offline mgt

• Приятел на ГТ
    • View Profile
Quote from: conecto
Ена-та в Надежда има ли я още?

Има я, само дето от около 2 месеца вече е "CBA".

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Билла нещо ми се вижда много неподредено, незнам не мога да му свикна. А пък и входа на магазина е доста далече от автобусните спирки, за разлика от Хит и Фантастико например. Ама нищо не казвате за Фантастико-все пак това е най-голямата търговска верига хипермаркети в София, и според мен са най-добрите. А пък ако не се лъжа бяха първите магазини от този тип след промените.
Доволен съм донякъде и от хипермаркети ДАР, също са добре подредени, има разнообразие но някои продукти са малко по-скъпи.
Някои знае ли какво ще бъде изоставеният хипермаркет в Младост 4 срещу блок 460, който от известно време е в ремонт и е почти готов. И дограмата са сложили вече.
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
Аз пазарувам в "Европа" до 43 блок, устройва ме. Недостатък е липсата на качествени зеленчуци.
На "Кауфланд" ми харесва скарата отпред.

Но като цяло не обичам да пазарувам в много големи магазини и да се товаря с много торби, понеже нямам кола, а мразя да мъкна много (излишен) багаж.

Един въпрос: Някой знае ли каква е причината във Варна така и да няма БИЛЛА? Това е може би единственият областен град, в който няма магазин от веригата.
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline slimarkov

• Запален по ГТ
    • View Profile
Била имат магазини в 20 областни града от 28. 
За Варна предполагам, някой/някои спъва/спъват Била да стъпи на пазара там.
« Last Edit: 06.01.2016, 19:56:09 by slimarkov »