Author Topic: Молове, хипермаркети и други магазини  (Read 335150 times)

Online $h@IdEr

• Нямам спирка
  • RIP ex-GVB 349 (1986 – 2013)
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 359945577
    • MSN Messenger - dilly-m@hotmail.com
    • AOL Instant Messenger - dillyan96
    • View Profile
    • Рекламни концепции на бургаски Солариси
    • Email
А един приятел разправяше, че имало бира с марихуана  :crazy:
Офтопик, но е визирал Загорка Ретро, защото мирисът ѝ е доста подобен на този на канабиса.. :D
FORUM.GTBURGAS.EU
Автобуси DAF SB201 Hainje
A7804AM – любим DAF/Hainje
A4475KH – любим TEDOM
355, 2500 – любими MB O305G
1641, 2523 – любими Heuliez O305G

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Защото транспортът е моята страст
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 3590884160131
    • MSN Messenger - vl-simov@hotmail.com
    • View Profile
    • Кайпарсвил транспортен портал/Kipersville transport portal
    • Email
Сбъркана му беше концепцията просто. Идеята уж беше малки български производители да предлагат стоката си, пък се продаваха и винтоверти и бормашини  :neznam: Очевидно площта е била твърде голяма за подобна концепция. Общо взето Карфур остави празнина, която трудно ще се запълни...
Ако „Карфур“ запълваше успешно оборотна търговска ниша едва ли щяха да фалират, а явно и „АБО маркет“ сподели същата съдба.

Offline buffalobill

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
В Або-то ми харесваше голямото разнообразие от бири. Пил съм я тази с канабис,не ми хареса.

Offline bagercho

• Наистина съм луд
    • View Profile
Сбъркана му беше концепцията просто. Идеята уж беше малки български производители да предлагат стоката си, пък се продаваха и винтоверти и бормашини  :neznam: Очевидно площта е била твърде голяма за подобна концепция. Общо взето Карфур остави празнина, която трудно ще се запълни...
Ако „Карфур“ запълваше успешно оборотна търговска ниша едва ли щяха да фалират, а явно и „АБО маркет“ сподели същата съдба.

Карфур имаше друг проблем - управляваше се от гърци. Реално Карфур у нас не беше френският Карфур, както трябваше да бъде, а гръцка фирма, притеващата правото да използва марката Карфур. Същото е с Икеа, като и при тях не вървят особено добре нещата - ще станат 7 години от както веригата е в България, а до момента все още има само един магазин. Онези измислени "Центрове за поръчки" във Варна и Бургас не ги броя...

Offline New_Passenger

• Приятел на ГТ
    • View Profile
Не бих казал че при ИКЕА не върви добре, през почивните дни е пълно с клиенти, има огромни опашки на касите и хората не излизат с празни ръце. Такава им е стратегията. Има и други вериги с по 1-2 магазина за цялата страна. И Мосю Бриколаж не са нацвъкани из целия град.
Карфура може и да се завърне, но със сигурност не гръцки.

Online poly911

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
По тая логика и мега мола в люлин да е фалирал и той е с гръцки шефове

Online ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
То и Хит си остана с двата магазина, но си има клиенти. Те са по-малка верига, и в Германия не са им много магазините. На мен ми харесва, че продават доста немски стоки от REWE, имат някои продукти, които не се намират по другите магазини. Е, усеща се, че леко западна люлинският магазин - рибата от известно време е само опакована, част от фризерите не са включени и се ползват като шкафове. И работното им време е до 21ч. А имаше времена, когато бяха пуснали специални автобуси за клиенти.
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
По тая логика и мега мола в люлин да е фалирал и той е с гръцки шефове

Е то зад всеки мол стоят чуждестранни инвеститори.

Offline difian

• Урбанистът
  • Moderator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Е то зад всеки мол стоят чуждестранни инвеститори.
Или препрани капитали на родни "инвеститори", а чужденците са само подставени лица! ;)

Offline New_Passenger

• Приятел на ГТ
    • View Profile
Мега Мол за квартален мол е доста добре. Има достатъчно хора като за квартален мол и наблягат на детски събития. Персонала на самия мол (за магазините не знам) е много учтив.
Хит не са отваряли други хипермаркети освен двата в София. Не са разширили бизнеса си във Варна или Бургас. И въпреки това си имат клиенти и общо взето нещата вървят добре...

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
„MEGA MALL“ не би могъл да бъде нещо повече. Просто появата му беше закъсняла спрямо десетките нароили се обекти в „Люлин“. „Люлин“ на практика си има всичко извън него - различни мебелни магазини, хипермаркети за техника, заведения за бързо хранене, големи магазини за облекла и обувки като „Дайхман“ в старата „БИЛЛА“ и „Fashion gallery“, други ресторанти и заведения като „Happy“, „Buffalo“, игрални зали, банки, „Спорт депо“, „Сръбската скара“ и какво ли още не. Молът може да има само допълваща роля към тази обстановка и възможностите му за развитие в мащаби са доста ограничени. Мисля обаче, че това не го води до западане и си е много приличен.

Offline New_Passenger

• Приятел на ГТ
    • View Profile
Ако разсъждаваме по този начин, и други молове имат сходни ситуации - вериги магазини или заведения в близост, което никак даже не се отразява на посещаемостта. Освен това в Мега има и уникални вериги магазини които ги няма никъде другаде. Редовно правят акции, раздават бонуси. Както вече казахме, наблягат на детски мероприятия, а има и известна верига фитнес.

Online ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
Между другото, вчера случайно разбрах за навлизането на нова верига магазини - КАМ маркет. Вчера една жена на улицата спря да ме пита къде имало в квартала. Стана ми интересно, а и фейсбук ми препоръча днес тяхната страница. Оказа се, че е македонска "хард дискаунт" верига, днес (25.11.) са открили първите си два магазина в София - в Люлин 7 и Младост 4. Намерих и статия в Капитал отпреди година и половина, имали са амбициозни планове за 30-40 магазина до края на 2017 година, но явно са се позабавили. В близкия месец ще отворят още магазини - в Люлин 2, 5, Зона Б5, Младост 2. Засега имат само фейсбук страница. Асортиментът им е македонски (собствени марки), сръбски, немски и турски стоки основно. Като гледам снимките, имат и български стоки. В коментарите пише, че засега не могат да продават част от македонските стоки, понеже не били сертифицирани за ЕС. Да видим, явно идеята е да заемат мястото на Пени и Европа. Като имам възможност, ще ги тествам.
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община