Author Topic: Молове, хипермаркети и други магазини  (Read 335151 times)

Offline difian

• Урбанистът
  • Moderator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Quote from: Tony
И във Варна ще има Galeria да Строителния техникум   Строежа още не е започнат.
Както и в Бургас.Поне засега това са 3-те официално обявени- в бъдеще ще има и други.
« Last Edit: 16.05.2008, 23:26:14 by difian »

Offline peyodp

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Quote from: difian
Както и в Бургас.Поне засега това са 3-те официално обявени- в бъдеще ще имаи други.
В Бургас в момента се строи мол, но не този "Гранд галерия" (май така беше) в центъра, а в ж.к. Изгрев на ул. "Транспортна" до Гробищата, срещу началната спирка на 211, 4 и 13, намиращ се и до спирка на 15. "Mall of Izgrev" ще бъде първият мол в Бургас. Интересното е, че единият паркинг ще се намира на покрива на сградата.  
http://business.actualno.com/news_136366.html
http://www.factor-bs.com/news-3037.html
« Last Edit: 11.05.2008, 22:14:39 by peyodp »

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
На тоя в центъра нещо му запецна строежа, бай Йоаница го разреши, ама новият кмет нещо стопира работата.

Offline difian

• Урбанистът
  • Moderator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Quote from: etnies
На тоя в центъра нещо му запецна строежа, бай Йоаница го разреши, ама новият кмет нещо стопира работата.
Ние се цаниме за подизпълнител на Мол Изгрев и по този повод имам в мен архитектурни детайли от него, но не и целите чертежи, а са ми дали само готова количествена сметка.  Иначе щяхме да я видим каква е работата.

Offline yogimax

• Напредващ
    • View Profile
В Шумен вече се строи  МОЛ на бул. Симеон Велики точно срещу Кауфланд, и в непосредствена близост до БИЛЛА, Технополис и Техномаркет. Това се казва конкуренция!

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
Quote from: difian
Ние се цаниме за подизпълнител на Мол Изгрев и по този повод имам в мен архитектурни детайли от него, но не и целите чертежи, а са ми дали само готова количествена сметка.  Иначе щяхме да я видим каква е работата.

Виж там, направи нещо, да се добереш до ценната информация.

Offline Deian

• Запален по ГТ
    • View Profile
Я, то имало тема за молове! Аз само с "транспортни" цели съм влизал и писал досега тук 
Та да кажа и аз за Русе. В момента проектите са 5. Реално за мен са 4, защото единия за мен не е мол. Но другите 4 са си баш молове.
1. ДУНАВ МОЛ представлява търговски център на четири етажа с разгърната застроена площ от 31 795.92 кв.м.
Строи се усилено.
2. Grand Plaza
Grand Plaza е първият по рода си проект в региона, който съчетава мултифункционална спортна зала 26 000 км. м., МОЛ с търговска площ за отдаване под наем 37 500 кв. м., 5 звезден хотел 13 000 кв. м. и клас А офисни площи 11 000 кв. м.

Започва строеж.
3. Мега Мол - още един мол с изглед към Дунава, но този път в центъра на града.
Молът ще е 48000 m2 разгърната застроена площ.

Строи се усилено.
4. Mall of Rousse
Разгърнатата застроена площ ще е 50 000 м2 без паркингите, а търговско - развлекателната - 30 000 м2. Офисите ще заемат 20 000 м2. Паркоместата ще са външни и на брой 1000.

Разчистен терен, явно нещо се бавят.
5. Magic Mall - за мен е малък и затова не го броя към моловете. Иначе е почти готов и е в идеалния център.
« Last Edit: 17.11.2010, 12:09:59 by Dragon »

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
Mмдаа имам си всякакви теми. Форума ни е всестранно развит  

Като стана дума за Бургас - какво става с Карфур?

Offline Deian

• Запален по ГТ
    • View Profile
Извинявай, че поствам преди да ти е отговорено за Бургас, но да кажа, че Карфур ще има в мола на Приста Ойл и Денси ("Гранд Плаза") в Русе. Доколкото съм запознат, магазините им никак не са малки.

Offline slimarkov

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=616936
Quote from: Deian
Извинявай, че поствам преди да ти е отговорено за Бургас, но да кажа, че Карфур ще има в мола на Приста Ойл и Денси ("Гранд Плаза") в Русе. Доколкото съм запознат, магазините им никак не са малки.

Карфур ще има на много места в България. Аз поне знам за 2 в София и 4 в страната засега.

Израелската Ginio Group ще инвестира в търговски ритейл паркове в Стара Загора и Пловдив

Израелска компания строи търговски центрове в Пловдив и Стара Загора

Израелски инвеститор ще започне строителството на търговски център в Пловдив тази година, който ще бъде последван от друг в Стара Загора. "Джинио" (Ginio Group) държи парцели от по 60 декара в двата града. В по-напреднал етап е този в Пловдив, разположен на "Пазарджишко шосе". Изграждането му трябва да завърши в края на тази - началото на следващата година.

Той се представя на балканското изложение за недвижими имоти BalPEx, което се провежда в Интер експо център в София от днес до неделя включително.

Инвестициите в двата проекта ще бъдат между 30 и 40 милиона евро, съобщи Шамай Кама, представител на "Джинио" и управител на "Надлан Тек", дружество за управление на проекти и недвижими имоти. Този в Пловдив ще бъде с разгъната застроена площ 17 хиляди квадратни метра, която ще включва два до три основни наемателя: супермаркет за хранителни стоки и евентуално магазина от типа направи си сам и за битова електроника. Те ще бъдат допълнени от по-малки търговски помещения за модни бутици и др.

Обектът в Пловдив е един от множество бизнес проекти на изложението, сред които има още шопинг молове в цялата страна, офис сгради  няколко индустриални парка, както и най-големите нови жилищни проекти в страната.

Източник:   www.dnevnik.bg

Пловдив, Стара Загора и Бургас ще са първи с ТИ - Търговско Индустриален Парк в България

Нова концепция за бизнес парковете набира сила на пазара на недвижимите имоти. Тя е насочена към фирмите, търгуващи с индустриални стоки, и включва обединяването на шоуруми, офиси и индустриална част на едно място. Това заяви Атанас Антонов, директор "Развитие на проекти" в компанията "Инвестра". Само преди няколко седмици инвестиционното акционерно дружество обяви мащабни намерения за изграждането на осем търговско-индустриални парка (ТИ парка) в най-големите градове на страната.

Този път София и Варна няма да са градове, където ще се реализират първите проекти. Започваме от южната дъга - Пловдив, Стара Загора и Бургас, каза Атанас Антонов. Едва след 3-4 години е планирано търговско-индустриален парк на "Инвестра" да отвори и във Варна. Антонов мотивира решението на компанията с големите инфраструктурни проекти, планирани у нас. Първо ще бъде изградена магистралата София - Бургас, каза той.

Няма как да не се интересуваме от Варна, той е един от най-бързо развиващите се градове след столицата, заяви представителят на "Инвестра". Той даде като пример множеството проекти за молове и бизнес паркове в града.

Според Антонов обаче те няма да задоволят нуждата от специфичните услуги и условия, които предлагат търговско-индустриалните паркове. Те са по-малки като площ, но обединяват целия бизнес под един покрив и създават синергия за по-бързо бизнес развитие, смятат специалистите.

Осемте ТИ парка ще бъдат построени върху терени с различна големина, варираща от 40 до 150 дка, според икономическото развитие на регионите. Варненският и бургаският са планирани на около 70 дка. Това е площта и на първия ТИ парк в Пловдив.

Разгънатата застроена площ също ще бъде в широк диапазон - от 30 до 100 хил. кв.м. Тя ще бъде разделена на търговска, офисна и складова част, ще има и сервизни помещения. Зоните ще се отличават с мултифункционалност, отлични локации, синергична среда и пълен мениджмънт и сервиз. Инвестицията в проекта в Бургас ще бъде около 20 млн. евро, колкото е и в първият подобен парк на "Инвестра" в Пловдив.

Основният сегмент наематели за този вид обекти са фирми, развиващи дейности в областта на търговията и производството на индустриални стоки, занимаващи се с леки високорентабилни производства, полиграфически дейности, производство на детайли или електроника, асемблиране на ИТ техника, сервизна дейност, Call и R&D центрове и др. Инвеститорът на веригата "ТИ парк" предвижда и самостоятелни сгради за автосалони, телекомуникационни, банкови и застрахователни услуги, спедиторски фирми, ресторанти, заведения за хранене и кафетерии, малки магазини и др.

Консултант по проекта е "Фортън интернешънъл". Компанията ще се занимава и с отдаването под наем на площите. От там заявяват, че ТИ парковете попълват ниша, която остана незаета независимо от големия брой планирани търговски сгради. Вниманието на компанията е насочено към наематели в различни сектори на икономиката - вносители на автомобили, доставчици на индустриални стоки, търговци на строителни материали и др.

Източник: www.dnevnik.bg

И да конспектирам някои от търговските центрове / молове в Стара Загора:

Park Mall Stara Zagora (U/C)

Galleria Stara Zagora Mall  (U/C)

Mall of Stara Zagora U/C

Carrefour Mall Stara Zagora U/C

Trade Center on Tzar S. Veliki Blvd. U/C

City Mall Stara Zagora

Praktis Trade Center Stara Zagora

Central Trade Complex Stara Zagora

Trade & Office Center се строи до автогарата на Стара Загора

http://stroitelstvo.info/show.php?storyid=474705

Изграждат обществен комплекс до Автогарата в Стара Загора

Съществуваща и нова сгради се свързват пространствено около атриум през всички нива

Обект Търговски и бизнес център Business Point, Стара Загора
Инвеститор "Акцепт Естейт" ООД
Проектант Архитектурно ателие "Сидея", арх. Сияна Янчева
Изпълнител Кооперация "Синвекс", Стара Загора
Консултант "Аркадия" ЕООД Стара Загора
Площ УПИ 2540 кв.м
ЗП 1950 кв.м
РЗП нова сграда 9052.6 кв.м
РЗП съществуваща сграда 2983.37 кв.м
РЗП общо 12 035.97 кв.м

В началото на април се предвижда да започне строителство на съвременен търговски и бизнес център в Стара Загора, съобщи Иван Рашков от фирма "Акцепт Естейт" ООД. Дружеството е инвеститор на обекта. Местоположението на бъдещия търговски и бизнес център се характеризира с отлична комуникационна и транспортна достъпност. Той се разполага на бул. "Славянски", срещу старозагорската автогара, до хотел "Железник".

Новата обществена сграда (с височина до 18 м) включва две подземни нива с паркинги. Подземните паркинги са за 62 леки автомобила.

В рамките на имота се осигуряват допълнителни 21 паркоместа. На първите три нива са разположени магазини за промишлени стоки, а на следващите две - офиси. Последният етаж е отреден за заведение за бързо хранене, кафе-аперитив, фризьорски и козметичен салон.

В сутерена на съществуващата пететажна административна сграда се оформя фитнес и СПА център до съществуващите складове. На първия етаж остават непроменени магазините за промишлени стоки. На втория етаж се разполагат магазини за промишлени стоки, свързани пространствено с тези в новата сграда. Третият и четвъртият етаж са предназначени за офиси. На последния етаж от съществуващата сграда остават офиси на складовата база за лекарства. Общо в обекта се предвиждат 20 магазина и 18 офиса.

Предвижда се сградата да бъде въведена в експлоатация до края на 2009 г.
« Last Edit: 10.01.2009, 18:41:32 by slimarkov »

Offline peyodp

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Като гледам как се разшири темата, мога да ви представя и току - що построената нова, луксозна, "стъклена" бизнес сграда в Бургас - "Condosko Business Centre", намираща се в близост до строящия се МОЛ Изгрев в най - новия търговски район на Бургас на срещу ж.к. Изгрев. Първата заселила се фирма в сградата е СОТ 161.

« Last Edit: 17.05.2008, 17:44:33 by peyodp »

Offline slimarkov

• Запален по ГТ
    • View Profile
Супер е!  

Дизайнът е много добър! Кога ще е готов всъщност?

« Last Edit: 17.05.2008, 17:38:53 by slimarkov »

Offline peyodp

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Сградата е готова, това са реални снимки. Нали затова казвам "току - що построената"
« Last Edit: 17.05.2008, 17:44:06 by peyodp »

Offline slimarkov

• Запален по ГТ
    • View Profile
Да виждам, че е построен. Имах предвид открит и работещ.

Offline peyodp

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Ами мисля, че е открит, щом вече има фирми вътре, гледам и спрели коли. Явно всичко е продадено, защото на билборда отпреде, където преди пишеше "offices for sale" сега пише "sold".

Offline peyodp

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Инвестиция за 400 000 милиона евро в Бургас. МОЛ, голям спортен комплекс, търговски център, бизнес сграда, хотели, кина в едно на мястото на стадион Лазур в едноименния бургаски жилищен комплекс.
Представиха идейния проект за „Черноморец арена” в Бургас

Offline slimarkov

• Запален по ГТ
    • View Profile
Mall of Stara Zagora U/C

GLA: 21, 000 sq. m.

TBA: 56, 000 sq. m.

Investors: Gradus-1 and RESB

Investition: E 72 mln.

Render:

До автогарата в Стара Загора започва строежът на модерен Мол. Инвеститори на големия търговски център са RESB и Градус-1 ООД. Теренът беше закупен от старозагорската фирма през 2007 г. за 11 111 111 лв.

В най-уникалния ни обект ще бъдат вложени над 72 млн. евро, съобщи изпълнителният директор на RESB Петър Дудоленски. Центърът ще отвори врати през 2010 г. и ще осигури работа на над 1000 души, които ще преминат през специално обучение.

Mall Stara Zagora ще бъде с над 56 000 кв.м застроена площ, която включва 6000 кв.м офиси. Търговско-развлекателният център ще предлага различни услуги, мода и аксесоари, детски и спортни стоки, заведения за хранене, мултиплекс Cinema City с 1800 места, над 115 магазина. Мол-ът ще ма подземен триетажен паркинг за 600 коли.

Под наем са договорени на зелено над 30% от офисите. Цените варират между 10 и 40 евро за квадратен метър и ще редуцират наемните цени в Стара Загора.

Source: http://www.chambersz.com/index.php/content/view/17564/109/
« Last Edit: 27.05.2008, 23:18:49 by slimarkov »

Offline LG_

• Строител
  • Модератор
  • Нямам спирка
  • for a better infrastructure
    • ICQ Messenger - 354966774
    • View Profile
    • Email
Този Дудоленски ми звучи познат!
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.(Марк Твен)

Quote from: geogregor
Underground trains already resemble more of the cattle transports than transportation system for humans.
Actually cattle could never be transported in such awful conditions due to animal welfare regulations. But no one gives a damn about how Londoners travel!

Online ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
Quote from: LG_
Този Дудоленски ми звучи познат!
Екс-кметът на Студентски град носи същата фамилия, сигурно оттам ти е познат.
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Quote from: slimarkov
Израелската Ginio Group ще инвестира в търговски ритейл паркове в Стара Загора и Пловдив
Засега още такова животно няма в България (едва ли Хит+Практикер на Панчо Владигеров могат да минат за комплекс магазини, зоната на Метро-Младост е доста хаотична, за да мине за едно цяло). Които са минавали през Италия, знаят за Панорама край Венеция и Джили край Флоренция.

Аз пък все още чакам някой да се сети за Дисниленд. Жалко че София ленд, макар и малка, стана обект на нечисти ходове на "стратегически инвеститори". В това отношение сме направо уникални - след първата фалирала петролна рафинерия в Европа (Плевен) имаме и първият фалирал увеселителен парк.
« Last Edit: 28.05.2008, 17:59:00 by blagun »