Author Topic: Велоалеи  (Read 77721 times)

Offline Fantomas

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
Re: Велоалеи
« Reply #620 on: 14.11.2017, 22:05:27 »
Аз все още не съм видял задръстване в идеалния център на европейска столица, нещо, което тук е практика. Там задръствания се получават по-скоро по периферията на идеалния център на града, докато при нас почти навсякъде ги има. И защо обаче Амстердам и Копенхаген са така да се каже европейските отличници и са извън топ 100 на най-задръстените градове? Жокер - и в двата града велосипедната инфрастуктура е на много високо ниво и хората си използват колелото ежедневно като начин на придвижване.

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #621 on: 14.11.2017, 22:20:37 »
Жокер - и в двата града велосипедната инфрастуктура е на много високо ниво и хората си използват колелото ежедневно като начин на придвижване.
Това е една от предпоставките, но не е единствена. Иначе нямаше в челото на класирането да има няколко китайски града.

Колкото до задръствания в идеалния център на София - не съм сигурен, че във вътрешния ринг задръстванията са по-големи примерно от Горнобански път, Винарово колело, Красна поляна, Хладилника, разклона за Горубляне та даже и от нашия любим Малинов.

От 7 години не работя в широкия център, но до 2010 придвижването от ИСУЛ в посока НДК-Медицинска и южните квартали по вътрешния ринг ставаше по-бързо, отколкото по Евлоги.
« Last Edit: 14.11.2017, 22:25:50 by blagun »

Offline Fantomas

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #622 on: 14.11.2017, 22:41:27 »
Не твърдя че задръстванията в центъра са най-големи, а че просто ги има. От пл. Батенберг до СУ с кола и пеша сутрин и вечер се стига за едно и също време. Когато фуражката на Раковска не играе добре с фазите на светофара там или блокира кръстовището, за да мине някой кортеж на НСО, с кола става още по-бавно.

По Малинов в Младост напоследък задръстванията не са чак толкова страшни. Но да не се отклоняваме от темата.