Poll

Какъв трябва да бъде цвета на софийските автобуси?

оранжев
29 (22.8%)
жълт
7 (5.5%)
червен
19 (15%)
зелен
19 (15%)
син
8 (6.3%)
бял
13 (10.2%)
бял на някакви раета
6 (4.7%)
различен за всеки модел
26 (20.5%)

Total Members Voted: 127

Author Topic: Какъв трябва да бъде цветЪТ на софийските автобуси?  (Read 8428 times)

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • SOFIATRANSPORT
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 3590884160131
    • MSN Messenger - vl-simov@hotmail.com
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
Едноцветните возила са изключително скучни, безлични и потискащи. Трябва да има поне една хоризонтална ивица. Затова ТЕДОМ-ите, Lion's city и ЮТОНГ-ите изглеждаха и щяха да изглеждат изключително празни и недовършени без листата. Аз одобрявам ливреята на „Столичен електротранспорт“ с изключение на анахроничното и ужасно бяло в областта на престилките на трамваите, а и не на последно място синьото и жълтото присъстват в герба на София и са два доказали се с добрата си съвместимост цвята.

Offline TheBulgarianRail

• Запален по ГТ
  • Любител на Ikarus, ZiU (TrolZa) и Škoda
    • View Profile
    • My Website!
    • Email
Едноцветните возила са изключително скучни, безлични и потискащи. Трябва да има поне една хоризонтална ивица. Затова ТЕДОМ-ите, Lion's city и ЮТОНГ-ите изглеждаха и щяха да изглеждат изключително празни и недовършени без листата. Аз одобрявам ливреята на „Столичен електротранспорт“ с изключение на анахроничното и ужасно бяло в областта на престилките на трамваите, а и не на последно място синьото и жълтото присъстват в герба на София и са два доказали се с добрата си съвместимост цвята.

Добра идея. Мисля, че синьо-жълт МАН ще е добра комбинация. Харесват ми едноцветните BMC-та, оцветени изцяло в бяло.
Всяко мнение е важно, независимо кой го изразява.

YouTube канал:
https://www.youtube.com/c/TheBulgarianRail

Offline wiNt

• Маниак
  • !<9060>!
    • View Profile
Колега, не знам как успяваш от всичко да прочетеш само това, което ти се иска. Иначе по темата - според мен сегашното разпределение си е добро. Твърдения че трябва всеки автобус да е различен или пък всеки модел са крайно несериозни. С листата и гербовете на София автобусите определено изглеждат много добре и някак представително, само ме притеснява дали ще се залепят пак след години като започнат да се боядисват.
« Last Edit: 25.01.2018, 17:53:31 by wiNt »

Offline stankos

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
Не е важно дали котката ще е бяла или черна ! Важното е да лови мишки !
Когато мирогледа на човек се свие до една точка , той казва : Това е моята гледна точка !

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Аз не виждам смисъла от тази дискусия - тя е като за ланския сняг. От няколко години има приета концепция за цветовете на поръчаните нови возила:
- синьо-жълти - за трамваите и тролеите
- оранжеви - дизеловите автобуси
- бели - газовите автобуси
- (може би) зелени - електроавтобусите
Не е оправдано закупените втора ръка да бъдат пребоядисвани по ясни причини - нашите бояджии надали ще постигнат резултатите на тези при предния оператор.
Дали при пребоядисване да се приложи стандартната цветова гама или да се остави оригиналният цвят, това е дискусионно. Хората от години виждат жълтите ЧКД-та и смяна в синьо-жълта палитра ще им е необичайна. А наклепването на Дювага май обира повече негативни отзиви. Може би преоформлението трябва да се проектира професионално, а не според количеството налични кофи боя.
« Last Edit: 26.01.2018, 11:54:39 by blagun »

Offline Iskar

• lok45111
  • Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
Бял, червен, тъмно сив. Отгоре надолу. Червеното заема пространството под прозорците до 1/3 от калниците, надолу е тъмно сиво. Бялата част е около прозорците. Ако е метанов, "раницата" е тъмносива като долната част. Бели инвентарни номера върху червения фон, както и логото на транспортния оператор.
« Last Edit: 28.01.2018, 10:51:54 by Iskar »

Offline wiNt

• Маниак
  • !<9060>!
    • View Profile
Колегата вече прекалява в увлечението си по Виена и (явно?) Прага. Отделно ливреите с бяло около прозорците много отдавна изглеждат адски старовремски. Айде няма нужда да копираме други градове даже в цветовете.