Author Topic: Доставка на 20 + 10 бр. Tatra ČKD T6A5 от Прага  (Read 34103 times)

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • SOFIATRANSPORT
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 3590884160131
    • MSN Messenger - vl-simov@hotmail.com
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
Ел. табелите са на BUSE и няколко човека от форума до колкото знам имат софтуера им, включително и аз.
Въпросът е дали табелите са свързани по някакъв начин с GPS системите, както доколкото знам беше с автобусите, които "Еридантранс" закупи от Грац и затова компютрите на техните табели са били извадени. Трамваите са хубави на родната си земя, но да видиме btr95 да не се окаже прав, защото от досега закупените трамваи втора употреба май само дювазите нямат проблеми. Надявам се този път обаче да имаме късмет и да ни издържат 7-8 години без основен ремонт. 23 по-добре да не се мисли отсега, защото там има много неизвестни. Аз не знам какви са плановете, но предвид дублажа с направлението на метрото аз не виждам как ще се съгласят на трамвай от "Сахаров" до "Дружба". По-добрият вариант там е да се пусне обособено трасе през полето до "Младост" 4 и да се направи експресна линия, но в такъв случай в "Младост" може да се направи ухо и няма да има нужда от пенделни трамваи. GT 8 са най-запазени от всички останали дювази и най-добре да си останат докато се реши бъдещето на линията.

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
И освен това брилянтни осемосни пендели, каквито са KT8D5, за нищовоз като 23 си е разхищение на ресурс. Да дрънкат дювазите до разпад, след като няма политика за развитие на транспорта.
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline bagercho

• Наистина съм луд
    • View Profile
Има информация, че решението е взето и трамваите ще бъдат закупени, като цената на един трамвай излизала около 38 000 лв. Да видим сега кога ще започнат доставките и дали ел. табелите им ще проработят тук или ще останат само за украса  :rolleyes:
Ел. табелите са на BUSE и няколко човека от форума до колкото знам имат софтуера им, включително и аз.

Извинявам се за ОФФтопик-а.
Знам че са на BUSE. Обаче в Прага се управляват не от компютъра BUSE BS 100, а от друг, който управлява и GPS системата, и който ако не бъде изобщо премахнат преди да дойдат трамваите тук не знам как би могъл да проработи на наша земя.
« Last Edit: 30.11.2015, 21:21:17 by bagercho »

Offline Mammoth

• Защо пиша толкова много?
  • 0 9 6 1 (1993-2018)
    • View Profile
Компютъра който управлява чрез GPS е BUSE BS 230 до колкото знам, и с най - новата версия на програмата има начин. Не съм сигурен, но до колкото съм чувал е така.
8965
Почивайте в мир, 15Tr 02/6, 03/6 и 07/7. Завинаги живи... (2003/2007-2017г.)

Offline T_4

• View Profile
И освен това брилянтни осемосни пендели, каквито са KT8D5, за нищовоз като 23 си е разхищение на ресурс. Да дрънкат дювазите до разпад, след като няма политика за развитие на транспорта.
Проблемът не в 23 изцяло. Ако 20 и 23 се обслужваха от 8 коли на 12/13 минтуи, синхронизирани на 6/7 минути, щяхме да имаме по-редовен транспорт и по-малко коли на линия като цяло. В момента излизат 14+3. Няма как 23 да се пълни при интервал от 33 минути.
Емо, терените за отчуждаване ще стават все по-скъпи. Аз лично не виждам никакъв проблем да има редовна линия с пендели на малък интервал.
Относно Т6А5 - изглеждат отлично и крайно време да спрат някои "вагонки", така че са добре дошли. С нетърпение очаквам срокове за доставка.  ;)
Не на безсмислените линии като ТМ23!
За оптимизация на разписанията:
http://forum.gtsofia.info/index.php?topic=428.msg100091775#msg100091775

Offline Sofia

• Нямам спирка
  • R.I.P. 1511 (1985-2015)
    • View Profile
Дано да ги пребоядисат, за да се връзват с останалите T6A2 и T6B5.

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
Дано не го правят, защото ще ги пребоядисат с нашата "качествена" оранжева боя и ще заприличат на казанчета...

Offline Emperor

• Mercedes O305 1969-∞
    • View Profile
Или с конкурс да измислят нова ливерия за всички чешки с жълто и синьо.
« Last Edit: 01.12.2015, 00:35:34 by Emperor »
ГИОРТ - Група Идиоти Отговорна за Разрушаванто на Транспорта

Offline Sofia

• Нямам спирка
  • R.I.P. 1511 (1985-2015)
    • View Profile
Дано не го правят, защото ще ги пребоядисат с нашата "качествена" оранжева боя и ще заприличат на казанчета...
Не могат ли в Прага да им ударят една боя?

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
Могат, ама кой ти ще вземе хляба на "Трамкар"...
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Online mihailo

• Нямам спирка
  • 433 :)
    • View Profile
    • Email
Компютъра който управлява чрез GPS е BUSE BS 230 до колкото знам, и с най - новата версия на програмата има начин. Не съм сигурен, но до колкото съм чувал е така.
BS100 мисля, че също може да бъде с GPS модул. Но до колкото знам, тези трамваи са с коренно различни компютри. Като дойдат ще ги мъдря как да ги подкарам... :/
Viva la 105, viva la in memoriam!
Против цитирането на "медии" от ранга на Блиц, Пик, Брадва и т.н.!!!

Online emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
Тя рибата в морето, ние вече я сервирахме.
Да дойдат трамваите, пък най-малкият проблем ще е боята, табелите.
Лично на мен червеният цвят много ми допада, оригинален е и ще се отличава отдалеч. Динозаврите не знам кога са боядисани в сиво, обаче още боята им държи много добре.
Т4 е прав, ако 23 беше по-редовна щеше да има по-голям смисъл от нея. Но аз наистина не виждам концепция за удължение на това трамвайно трасе.
мур

Offline Neronov

• R.I.P 1210
    • View Profile
Целия план за удължаването на 23 е вече изготвен, но трамвайното трасе върви с булеварда и докато той не стане готов - и трасето няма да го бъде.  Тези постове май са за темата за трасето.

Offline The Freshmaker

• TM 303
    • View Profile
    • Email
Приветствам с огромно одобрение доставката на тези трамваи - това са едни от най-добрите мотриси от тези години, които биха могли да бъдат внесени - и като конструкция, и като състояние и качество на поддръжката. Дай Боже по-нататък да успеем да се сдобием и с КТ8D5 - според мен едни най-добрите трамваи от своя тип за своята епоха въобще, при това също в превъзходно състояние, че и частично нисък под. Браво, още когато се возих за пръв път на тези трамваи в Прага се надявах някога да се озоват при нас - още едно мое желание има шанс да се сбъдне :)

Само много се надявам някой велик управленски мозък да не реши, че единичен вагон от Т6А5 може да замести GT4 с ремарке или GT6 без промяна на интервала по движение на ТМ22, а трамваите все пак да се движат в състави...
« Last Edit: 02.12.2015, 21:17:10 by The Freshmaker »
Насилственото натъпкване на всички в метрото чрез унищожаването на наземния транспорт е форма на транспортен геноцид към населението на София.

Offline bagercho

• Наистина съм луд
    • View Profile
Цяло чудо е и, че освен че се сдобиваме с чудесни употребявани трамваи те са на такава възраст само от 18-20 години. По-нови и да искаме няма от къде да намерим. В това отношение базелските крокодили също са шестица от тотото.
« Last Edit: 02.12.2015, 21:13:07 by bagercho »

Online V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
Пиковия интервал на 22 в момента е 5-6 минути и трудно може да бъде намален - голяма част от трасето не е обособена и има доста светофари. Принципно е възможно предпразник и празник когато са 7-8 коли на линия да бъдат пуснати по-начесто единични T6A5, но не съм убеден дали е оправдано да се прави скачване и разкачване на вагоните. Във всички случаи предпразник и празник по линията следва да се движат само T6A5. За делник най-добре е да се пуснат 10 състава T6A5 допълнени с GT6, оставащите 1-2 GT6 и GT4 да останат оперативен резерв.  :rolleyes:
« Last Edit: 03.12.2015, 10:59:50 by V.Peichev »

Offline bagercho

• Наистина съм луд
    • View Profile
Струва ми се, че забравяте наличието на T4D-M  :rolleyes: Аз мисля, че като прибавим и тях Дювазите могат да излязат напълно от употреба и да останат само резерви. За 23 не ги мислете от сега Татрите, тази линия в сегашния си вариант е толкова безсмислена, че е грехота да се пускат нови трамваи по нея. За там нека си останат GT8, докато не я завършат до Младост, или докато не намерят от някъде читави пендели.

Online V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
Наистина пропуснах T4D-M, с тях могат спокойно да се покрият колите и в пик и антиките Дюваг да останат резерви. :rolleyes:

Online mihailo

• Нямам спирка
  • 433 :)
    • View Profile
    • Email
Забравете... Т4D-M са с проблеми с ремаркетата и често се прибират, което ги прави не най -надеждния подвижен състав ;)
Viva la 105, viva la in memoriam!
Против цитирането на "медии" от ранга на Блиц, Пик, Брадва и т.н.!!!

Online V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
Все пак T4D-M и в момента са титуляри по 22 и могат да останат такива заедно с T6A5, при нужда да се пускат резерви GT6 в краен случай GT4.  :rolleyes: