Author Topic: Ново строителство - сгради и комплекси  (Read 879 times)

Offline passenger

• Запален по ГТ
    • View Profile
Тъй като в другата тема се обсъждат старите панелки и ЕПК, предлагам тук да говорим за новото строителство. Тази тема ще бъде полезна за много хора тъй като липсва обмен на информация между хората по въпроса относно новите жилищни сгради и комплекси.
ex-putnik

Offline New_Passenger

• Запален по ГТ
    • View Profile

Симпатична жилищна сграда до МС Люлин (снимката е на kraxx).

Offline NULL

• Маниак
  • Keep Walking
    • View Profile
    • Email
Преди няколко дни я гледах и се чудех дали е крива или са я построили както трябва.
If you change nothing, nothing will change.

Полезно: Почивни дни 2018 | Обменни бюра София | Фиксинг на БНБ

Offline New_Passenger

• Запален по ГТ
    • View Profile
Не знам, когато минавах покрай нея не обърнах внимание. Елипс 2? :D

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Една от малкото нови сгради, която изглежда готино. Харесва ми идеята може по пантофи да си влизаш в метрото  :D
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • SOFIATRANSPORT Защото транспортът е нашата страст
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
Инвеститорът е „Топ Реал“ и мисля, че те имат офис отсреща в ниският бизнес и търговски център до „Технополис“ - жълтото блокче. Построиха я през 2015 и 2016 г. и мисля, че довършиха фасадата в началото на 2017 г. Не е нищо особено, странното е фасадното оформление, но определено не трябваше да я има. Всички инвеститори се борят със зъби и нокти за строителство около метростанция „Люлин“ е карето северно от нея около спортен център „Сиконко“ се е превърнало в кошер, а възможностите за паркиране там отдавна са под всякаква критика. Това категорично беше презастрояване ако под презастрояване имаме предвид сгради, които надвишават капацитета на околната инфраструктура.

Offline New_Passenger

• Запален по ГТ
    • View Profile
Съгласен съм с Иво. Сградата изглежда страхотно в сравнение с повечето нови сгради. Сега открих че е дело на арх.Хинков който има интересни архитектурни проекти. Намерете страницата му в Vimeo, има видеорендъри в това число и на тази сграда, Диагонал Резидънс се казва :)

Offline New_Passenger

• Запален по ГТ
    • View Profile

Още една интересна сграда която се намира в самото начало на Каблешков зад Кауфланда. Малко напомня на Ред Епъл в Стрелбище срещу Южния парк.

Offline New_Passenger

• Запален по ГТ
    • View Profile

ЖК.Цариградски. За разлика от повечето нови комплекси има що годе инфраструктура и пространства за разходка и детски площадки. Как е паркирането там не знам, нямам наблюдения.

Offline New_Passenger

• Запален по ГТ
    • View Profile
Една интересна сграда зад строящия се Диамант: https://www.google.bg/maps/@42.6670867,23.3433922,3a,75y,135.76h,98.14t/data=!3m8!1e1!3m6!1sAF1QipMJLUiLCKauXWoh-0Os0s5-8rLxCAv0T16Mbogc!2e10!3e11!6shttps:%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipMJLUiLCKauXWoh-0Os0s5-8rLxCAv0T16Mbogc%3Dw203-h100-k-no-pi-0-ya39.41127-ro-0-fo100!7i10240!8i5120
Малки прозорчета. Виждал съм нещо подобно. Дали е на Артекс? Онова каре направо да го кръстят жк.Артекс както навремето стана с Бокар. Интересното е че полусрутените бараки все още си стоят. Разкошната гледка от луксозния комплекс? :laugh:

Offline mishot

• Напредващ
    • View Profile
Искам да попитам защо обикновено офис сградите са с по-хубава и разчупена архитектура от жилищните? Жилищните често са просто еднообразни с много стени от гол бетон. В офис строителството има повече каменни облицовки, мрамор, италбонд и стъкло. Чак след 2008-2009 започнаха да се правят по-разчупени като на Артекс в Изток и другаде с облицовки от камък, в преките на Оборище и Черковна също има по-разнообразни.

Offline New_Passenger

• Запален по ГТ
    • View Profile
Може би защото са гледали да спретнат нещо набързо и не са мислили много за външния дизайн.

Една жилищна сграда от известната на всички ни строителна компания:

Самата сграда е в доста класически стил, но локацията е перфектна - до Хемус.