Author Topic: Кайпарсвил транспортна администрация  (Read 5917 times)

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • SOFIATRANSPORT
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 3590884160131
    • MSN Messenger - vl-simov@hotmail.com
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
>> РППС с ъпдейт до края на октомври Линкът е сменен поради отстранени грешки на 11.11.2017 г. 17:28.
Междувременно готов съм с досиетата на Ikarus 280.92 T. Свалете файла, за да виждате пълното форматиране.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • SOFIATRANSPORT
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
>>> РППС с ъпдейт до края на ноември е готов.
Във връзка с поправяне на неточности по записи за промени по автобуси 1807, 1815 и 1967 от ноември и 2747 от октомври файлът е подменен и линкът актуализиран на 4.12.2017 г. 8:46.

Иначе програмата за 2018 г.:
В началната публикация на темата преди близо година написах следното:

„Това, което предстои е изграждане на единна връзка между списъците и регистрите, които ще бъдат качвани в „Google Drive“, Фейсбук страницата „Кайпарсвил транспортен портал“ и „Кайпарсвил транспортна галерия“(галерията ми във Фликър) или по-точно:
- предстои да изложа правилника, по който определям кои от промените по возилата(в РППС се записва всичко дори и съвсем дребни и краткотрайни детайли) записани в РППС биват определяни като належащи за заснемане(имам такъв разбира се, но той е отнесен към хартиената форма на администрацията и би имало сериозни разминавания и неясноти за дигиталния й формат);
- да поставя към всяка от промените записани в регистъра еднозначни знаци дали са определени като належащи за заснемане и всъщност заснети ли са или не належащите за заснемане сред тях;
- да поставя текста с належащите като хиперлинк в РППС, който да препраща към съответната снимка качена в КТГ в случаите, когато въпросната промяна е заснета, а в противен случай това ще се пояснява като текст в скоби или оцветяване на съответния текст в червено;
- да престана да водя МТД във „Кайпарсвил транспортен портал“ поради лошата прегледност и някои ограничения налагани от политиките на социалната мрежа(да го кача и продължа да го провеждам в „Google Drive“);
- да дигитализирам МТД и РППС за 2015 г., както и всички списъци за базата данни на подвижния състав, които съм правил от 2014 г. насам и да ги кача в „Google Drive“;
- и накрая ново оформление на закачената публикация в КТП, където ще пусна линкове към всички файлове в „Google Drive“.“

За 2018 г. възнамерявам да пристъпя към изпълнение на точки 2 и 3, които останаха неизпълнени за тази година, а са от съществена важност. За РППС и МТД за 2015 г. ще работя надявам се през лятото, тъй като там ми трябва повече време, с което в момента не разполагам.

На второ място ще започна офанзивна работа по обработката на целия си фотофонд, което е заложено като цел за постигане до 2021 г., когато ще се навършат 10 години откакто се занимавам с транспорт.

Трета цел ще е да поработя солидно по базата данни на подвижния състав, която остава в сянка, тъй като цялата информация за нея присъства в МТД и РППС и изготвянето на отделни списъци ми е една доста досадна задача, но ще я изпълня с течение на времето. Имам и намерението да изготвя досиета за целия подвижен състав, което също е колосален проект, но ще работя и по него.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • SOFIATRANSPORT
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Ако все още не сте забелязали във Фейсбук страницата си Защото транспортът е страст провеждам една специална ретроспекция с избрани фотографии от 2017 г.
Линкове към публикуваните до момента епизоди:
Епизод 1;
Епизод 2;
Епизод 3;
Епизод 4;
Епизод 5;
Епизод 6.
Ще добавям линкове с процеса на публикуването и ще упоменавам кога са били добавени. Разказал съм в големи подробности всичко около така публикуваните колекции, ще разкажа и неща за ключови снимки в тях. Пожелавам ви приятно гледане.  :)

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • SOFIATRANSPORT
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Може да изглежда, че привидно не правя нищо и си мълча, за да не стане ясно, но не е така. Кайпарсвил транспортен портал не е обновяван отдавна, но малките/месечните транспортни дневници се попълват редовно, така че няма да има дупки в информацията, но имам и твърде много липси в галерията, затова чакам да ми дойде ден за голям маратон, да набера попадения и след това да обновя с тях галерията и Фейсбук страницата. Ретроспекцията беше прекъсната, защото в края на годината трябваше да започна нов проект, който трябваше да приключа до 31-ви включително, с което не се справих, но се надявам да го приклйча и покажа до края на тази седмица. Няма да издавам за какво точно става въпрос освен, че е във вид на текст. Междувременно трябваше да се захвана и с трета задача, която ми прекъсна работата и нещата станаха доста заплетени, но в обобщен вид очаквайте скоро новости и окончателното приключване на 2017 г., а след това подготвям и специална програма по случай 20-тия юбилей на софийското метро, така че януари ще е интересен месец, обещавам ви.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • SOFIATRANSPORT
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Не знам дали ще ви е интересно, но все пак ще ви представя отчета за фотографската ми дейност през 2017 г.
Сваляйте го, за да видите пълното форматиране.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • SOFIATRANSPORT
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Най-вече поради факта, че бях постъпил на работа, която не ми еставяше много свободно време разработването на големите проекти, които започнах в средата на декември се проточи твърде, твърде дълго. Е, крайно време е да представя един от тях завършен. Не бих искал да му правя реклама тук, защото статията е ориентирана най-вече към незапозната публика, но все пак, тъй като съм решил, че ще си отчитам дейността в тази тема ще покажа за какво става дума. Става дума за една не много дълга статия, чрез която отбелязвам знаковата 20-та годишнина от откриването на метрото в София. Можете да я намерите тук(вече е във формат PDF такаче цялото форматиране е видимо,извършил съм и някои нови редакции - 22.2.2018). Що се отнася до всичко останало в момента работя по обработка на целия фотофонд, който ще кача в Кайпарсвил транспортна галерия като снимки на промени по возилата след последното ми обновяване на галерията, което остана далеч преди два месеца и три дни. След като го кача ще ъпдейтвам и малките транспортни дневници, след което ще финализирам регистърът на промените по превозните средства за 2017 г. и ще открия новия за 2018 г. с ъпдейт за януари. До едно време през януари всъщност си водех редовно малкият транспортен дневник без да го въвеждам в Кайпарсвил транспортен портал, но още преди втората половина на месеца спрях да го правя. Помня голяма част от промените, но ще ми е трудно да въведа дати за всички, така че по-голямата част от датите ще липсват или ще са дадени приблизително. Междувременно почти довършена ми е и статията обзор на 2017 г., която също ще представя до края на месеца, а след това продължавам работапо историческия гид на подвижния състав от градския транспорт в София, по който работя още от октомври.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • SOFIATRANSPORT
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
След две седмици упорита работа най-сетне се вижда светлина в тунела за актуализирането на транспортната администрация. Най-тежката задача беше да обработя всички снимки на актуални след последния ъпдейт от 16-ти декември промени. Беше огромен масив от над 300 снимки. Сега обаче всички тези нови снимки са качени в Кайпарсвил транспортна галерия и остава не по-малко колосалната задача по разпределянето им по албуми, но все пак, след като снимките вече са качени значи основната част от работата е свършена. Ще съобщя, когато всичко е готово. Предвиждам и някои промени като закриване на Фейсбук страницата Кайпарсвил транспортен портал, след което ще публикувам ъпдейтите по администрацията в другата страница Защото транспортът е страст, но това ще се обмисля още. Следващата задача, след ъпдейта на галерията ще е ъпдейт на експресния отчет за нея, след това малките транспортни дневници и след това регистрите на промените по превозните средства - довършване на този за 2017 г. и въвеждане на промените от януари и февруари тази година.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • SOFIATRANSPORT
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Считано от днес Кайпарсвил транспортна галерия е напълно актуализирана. Албумите за различните модели возила в актуален вид са приведени в точност спрямо последният ми отчет за това кои возила имам и кои не в последен актуален вид. Тук е мястото да спомена, че кампанията за новите интентарни номера се отчита със специална клауза. Тя е условна, което значи, че не считам тези возила за спешно необходими за заснемане или с други думи обновявам каквото имам заснето до последния момент, пък когато се съберат всички, съберат. Тъй като обаче описанията за това в албумите биха били прекалено големи не съм писал нещо, но когато актуализирам и файлът за експресен отчет към галерията в него ще е упоменато всичко. Също така предвиждам и да разширя диапазона на този файл, за да го направя освен отчет за наличността на снимки в актуален вид в галерията ми, но и отчет за актуалният статус на подвижния състав, който да взима ролята и на актуален списък на действащия подвижен състав. Планирал съм интересни неща, които със сигурност ще предизвикат интереса ви.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • SOFIATRANSPORT
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
След дългоседмични разработки най-сетне с гордост мога да ви представя новата Кайпарсвил транспортна администрация.
Пълното възстановяване на записите все още предстои, но основната дейност вече е извършена. Що се отнася до галерията и информационния портал всичко се обновява редовно, както е казано в правилника всеки ден между 20 и 22 часа. Предстои закриването на страницата „Кайпарсвил транспортен портал“. Част от идеята на неоповестяването за новите ъпдейти във Фейсбук е че това ми отнемаше твърде много време, а Фейсбук зарежда бавно. ИСкам да си спестя това и затовавкарах в новия правилник, че ъпдейтът ще се извършва всеки ден между 20 и 22 часа, за да е ясно кога да се търси такъв, тъй като няма да има специално оповестяване и за да ми се улесни работата - просто подменям файла за актуалния МТД и оправям галерията и информационния портал. Оттук нататък продължавам работа първо по финализирането на РППС за 2017 г., а след това по възстановяването на малките транспортни дневници.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • SOFIATRANSPORT
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
През системата на навата Кайпарсвил транспортна администрация през информационния портал на Кайпарсвил транспортна галерия, който се обновява ежедневно, може да следите актуалния подвижен състав на наземния масов градски транспорт в София по модели в гарантирано най-актуален вид.

Offline poly911

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
На мен не ми отваря връзката

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • SOFIATRANSPORT
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Не би трябвало. Съгурен съм, че линковете са правилни, настройките на споделяне също са коректни.

Offline poly911

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
Като натискам на връзката и ми изписва няма достъп до документа

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • SOFIATRANSPORT
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Възможно е да има проблем свързан с посещаването от таблет или телефон. Току що попитах човек, който посещава от компютър и каза, че всички връзки се отварят правилно.

Offline kom6ito

• Маниак
  • Citaro
    • View Profile
В една от таблиците пише, че 9105 е спрян за ремонт, но явно вече е оправен, защото преди ден или два беше на 69.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • SOFIATRANSPORT
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Да, благодаря, ще го въведа в днешния ъпдейт.

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
За тази транспортна администрация нали си има нарочна тема. Защо се обсъжда това тук?

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • SOFIATRANSPORT
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Предложих да се ползва информационния портал към моята галерия и като списък на актуалния подвижен състав по модели. Колегата от последния коментар леко се отклони от темата, но не мисля, че е нещо драстично, ако прецениш изтрий тези мнения. Не мога да дам линк към самия файл, не съм дал и в началната страница, защото този файл се подменя ежедневно, а аз нямам възможност да подменям по 3-4 линка на 3-4 различни места. Коментарът ти никак не ми допада. Аз не си правя автореклама, а се опитвам да помагам на форума и на участниците в него, но очевидно твърде много хора тук мислят обратното и съм на крачка от решението да не ви давам абсолютно никаква оперативна информация за подвижния състав. Да, разбирам, че достъпът не е най-оптимален, но това е което мога да направя в момента. Организирането на администрацията ми в обособен сайт е следваща предстояща задача. Моля ненужните мнения да се изтрият. И все пак ти си модераторът, ако прецениш, че информацията ми „не струва“ можеш да изтриеш всичко от начало.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • SOFIATRANSPORT
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Всички отчетни файлове в транспортната администрация са обновени до днешна дата. Качил съм малките транспортни дневници за януари, февруари и март 2018 г., този за декември 2017 г. беше завършен още в края на годината, въпреки че не го публикувах във Фейсбук. Ивърших последен преглед и редакция по него, архивирах всички 12 МТД за 2017 г. и сега са в съответната папка. Спазвам стриктно политиката за ежедневно обновяване между 20 и 22 часа.