Author Topic: Измислена карта на София :)  (Read 1311 times)

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
Re: Измислена карта на София :)
« Reply #20 on: 06.04.2018, 17:58:32 »
Не са важни броят коли, а пробега.
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline mlk

• Защо пиша толкова много?
    • ICQ Messenger - 110536592
    • View Profile
    • Email
« Reply #21 on: 06.04.2018, 18:09:32 »
За тези, които не могат да приемат, че по една отсечка е напълно достатъчно да има САМО една линия, прикачвам част от картата на Виена, където се вижда, как навсякъде има по една линия.

Offline btr95

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #22 on: 06.04.2018, 23:21:06 »
Не са важни броят коли, а пробега.
При приблизително еднаква средна скорост и приблизително еднакво време на линия (около 16 часа на ден), би следвало и пътят, който изминава всяка кола на трамваен транспорт да приблизително еднакъв, разбира се, едва ли пробега на всяка кола е еднакъв, поне аз така си мисля. А и да си кажем право, за да се подобри транспортното обслужване, трябва да се увеличи транспортната задача драстично.

За тези, които не могат да приемат, че по една отсечка е напълно достатъчно да има САМО една линия, прикачвам част от картата на Виена, където се вижда, как навсякъде има по една линия.
Това ми  е любимото, понеже там е така, трябва да е и тук ТОЧНО така. В крайна сметка важна е актуалността на даден маршрут, когато по него пътуват хора, не ми се вижда удачно прекачването, като средство. Особено при нашите условия, в които превозните средствата, които са достъпни за трудноподвижни хора, са пуснати само на конкретни линии. Между другото на картата ти го няма А27, както и А26, а може и да съм станал по-кьорав и да не ги виждам
« Last Edit: 06.04.2018, 23:25:02 by btr95 »
Тм депо:Банишора
Тм мотриса: 713
Тм линия: 4