Author Topic: Замърсяването и проблемите свързани с него  (Read 6247 times)

Offline dan

• Наистина съм луд
    • View Profile
Въпросът е обаче защо? Нали всичко е карта. Защо не може с дневна карта, но може с еднократна....

Изпратено от моят XT1700 с помощта на Tapatalk
Навлизаме в офтопик, но краткият отговор е - защото такива са правилата, които можеш да прочетеш тук. Градският транспорт не е за пренасяне на багажи. А това, че две неща имат сходни имена, то не означава, че са абсолютно еднакви.

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
Да, но ако пътуваш с талони е позволено да продупчиш талон за багажа, нали. Защо да не е позволено зелена карта за багажа?

Offline TheBulgarianRail

• Запален по ГТ
  • Любител на Ikarus, ZiU (TrolZa) и Škoda
    • View Profile
    • My Website!
    • Email
Разбрах за едно ново разкритие за мръсния въздух.

Този Зелен Билет е бил напълно излишен... Не е помогнал с нищо... Замърсяването пак си е същото и количеството на фини прахови частици си е същото като преди. Това означава, че проблемът не е главно от автомобилите, ами и от комините на промишлените предприятия. За пример давам  вечнопушаштите комини в Красна Поляна или инсинератора в Хиподрума.
Всяко мнение е важно, независимо кой го изразява.

YouTube канал:
https://www.youtube.com/c/TheBulgarianRail

Offline ooleg

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
Общо взето в моята глава се оформи принципа на софийското замърсяване на въздуха гледайки града от високо вече втора зима. То и миналата зима виждах сходни неща, но не можех да ги интерпретирам.
За мен принципа е, че в определени дни като неделя напр. съчетавайки география и климат се получава своеобразна шапка над града, нещо като виртуален балон, който не позволява на въздуха да циркулира над и извън софийското поле. След като се образува балона, колите и отоплението с гадно твърдо гориво почват да го пълнят с гадости. В Красна поляна с много гадно отопление, покрай булевардите с много изгорели газове. И понеже въздуха вътре също не се движи, всеки квартал си сърба собствената попара и си е индивидуален за себе си.
Въпросите кое е по-вредно - коли или отопление е все едно да ви питам вас това лято в 22а в Дювазите кой смърдеше най-много - потните работници или ялите боб със зеле....

П.С. Забравих да кажа нещо на защитните на ауспуха. Един от популярните методи за самоубийство е самоубиеца в гаража си да напъха тръба в ауспуха, а другия край да го вкара вътре в колата и да запали двигателя... Не мисля, че умира от положителни емоции... Дори първите газови камери на нацистите са били в СССР на този принцип, но с камионетки...
Дори ФПЧ на гумите и въглищата да са повече, то поне въглеродни окиси няма в тях.

« Last Edit: 30.01.2018, 21:58:43 by ooleg »

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Химическите замърсявания са друга работа. Не са изолирани случаите, когато индустриални замърсители изпускат посред нощ и през уикендите, когато РИОСВ почиват. Някога химическият завод в Гюргево срещу Русе изпускаше често посред нощ. Сега май и Монтюпе правели подобни неща пак в Русе.

Offline stankos

• View Profile
В София извън нормите са единствено ФПЧ ! Останалите показатели са в норми въпреки гняста , която виждаме , че дишаме !
Когато мирогледа на човек се свие до една точка , той казва : Това е моята гледна точка !

Offline dan

• Наистина съм луд
    • View Profile
Да, но ако пътуваш с талони е позволено да продупчиш талон за багажа, нали. Защо да не е позволено зелена карта за багажа?
Защото зелената карта е карта за един ден, за всички линии (както тази с цена 4 лв., но на цена от 1 лв.) Не може с дневна, тридневна, месечна и т.н. карта да таксуваш багаж. Талонът представлява карта за еднократно пътуване на по-ниска цена. А по-ниската цена е заради закупуването "на едро".
Не разбирам какъв е зорът да се пренася багаж с обществен транспорт. :help:
« Last Edit: 31.01.2018, 14:46:51 by dan »

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Quote from: Facebook страница на Йорданка Фандъкова
Столична община обявява конкурс за длъжността директор на новата Дирекция „Климат, енергия и въздух“. В нея ще има отдел, който ще се занимава изцяло с предизвикателствата, свързани с качеството на въздуха в столицата, а вторият ще работи по темите "Климат и енергия".
И да не съм чул някой да твърди, че СО не се занимава със замърсяването! Цяла дирекция разкриват! :laugh: :laugh: :laugh:

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
По-точно намерили са начин как да харчат легално пари.

Offline stankos

• View Profile
Още по-точно : Намерили са за наше момче работа с прилично възнаграждение ! Повече от 650 лева, ама колко повече един Господ знае!  ;)
Когато мирогледа на човек се свие до една точка , той казва : Това е моята гледна точка !

Offline ooleg

• View Profile
Темата за багажа е щекотлив въпрос. Наличието на метростанция на Терминал 2, както и на централна гара и автогара предполага хора с багажи. Отделно ползването на довозване от/до метрото прави проблем не 1.60 за багаж, а 2 или 3 пъти по толкова заради смяната на превозното средство.
Отделно аз съм носил с метрото нов монитор с кашона за работа. Не съм му купувал билет, ама току-виж да е граничен случай. В моя случай го пренасях от района около БНТ до халите и ползване на такси посред бял ден ми се стори бутаница в трафика без полза. Също съм пренасял без билет по Коледа и нов телевизор с кашона с автобус. От Парадайз до Симеоново ползването на такси при наличие на карта за градския транспорт също ми се стори глупост.

Offline dan

• Наистина съм луд
    • View Profile
Дайте да мислим логично. Колко багаж се допуска в самолетите, автобусите и влаковете!? Правото за превозване на багаж е задоволително.

И за да не съм изцяло в офтопик ще кажа, че този зелен билет според мен е просто PR. Никой не излезе със статистика колко по-малко редовни билети са продадени този ден. Или иначе казано повечето хора, купили си зелен билет са си редовните пътуващи с градски транспорт пътници.

Offline ooleg

• View Profile
Ако не беше неделя щеше да е сигурно това. Лично аз например не пътувах в неделя с никакъв документ и с нищо. Редовните пътници пътуват с билети, ако ползват една линия. Аз пътувам с дневни карти, когато нямам в момента излишни 60 лв да си заредя картата. Максимума ни е бил около 10 работни дни и то много отдавна.
Според мен зелената карта кара хората, които не се разхождат просто така да го направят.

Offline mlk

• ICQ Messenger - 110536592
    • View Profile
    • Email
Ето я картата за Виена, на който му е интересно:

http://aqicn.org/map/vienna/de/#@g/48.1915/16.324/11z

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Като гледам Виена също има наднормени станции, а днес при нас е чисто при тях имат превишавания. Не сме май чак толкова зле, като брой дни с превишавания, макар че като има превишаване то е с много пъти над нормата, докато в другите ЕС столици ми прави впечатление че е към 100-150, то ние имаме и по 400-500.

Да се молим за повече ветровити дни като днес за да е по-чисто.
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline mihailo

• Нямам спирка
  • 433 :)
    • View Profile
    • Email
Е то днес оставаше и да е мръсен въздуха, то сума покриви отлетяха... :crazy:
Viva la 105, viva la in memoriam!
Против цитирането на "медии" от ранга на Блиц, Пик, Брадва и т.н.!!!

Offline bagercho

• Наистина съм луд
    • View Profile
В момента за цяла София има завишение само на две станции в Овча купел и в Бояна. Дали не са близо до някой комин, от който да отчитат завишени нива?  :neznam:

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
Ако ще разчитаме само на "молитви" и "хубаво време", то по-добре да закрием общината. Господ и майката природа ще ни оправят.
храна за мозък - http://www.banitza.net/