Author Topic: Русе - тролеи Ивеко  (Read 44199 times)

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Re: Русе - тролеи Ивеко
« Reply #200 on: 07.04.2015, 00:34:45 »
От тези снимки само аз ли оставам с впечатлението, че един и същ тролейбус има отзад инвентарен номер 59087, а отпред 59187?!  :neznam:
Само ти! Става дума за 2 различни тролейбуса. Справка: http://forum.gtsofia.info/index.php?topic=7303.msg100065409#msg100065409

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #201 on: 09.02.2016, 10:46:07 »
Къде им е скоростомера на тез тролеи бре :D Само на мен ли така ми се видя, че нямат табло а само волан :D
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline mad_devil_k5

• Начинаещ
  • *
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #202 on: 09.02.2016, 20:24:15 »
Над главата на шофьора по точно над волана, заща там не знам????? В Италия са долу до таблото с управление на вратите.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #203 on: 09.02.2016, 20:30:22 »
Ха, интересно място да сложиш уредите от таблото, на тавана :D :D :D

Според мен ЗиУ-тата са доста по-комфортни тролеи. Тези Ивекота хубаво возят, ама нещо ми се видя че са им много изгнили ламарините, вратите им са много шумни, а капаците на 2 от тях които се возих на вратите бяха отворени-може би заради фотоклетките нещо знам ли :eek: Седалките им също са доста по-неудобни от на ЗиУ-тата и много малко на брой, отоплението ми се видя да е слабо. Иначе са тихи и бързо набират. Интересно, че нямат макари отзад, вероятно прътовете се свалят и вдигат автоматично.

Хареса ми че са им сложили хубава информационна система показваща спирките на таблото и връзките с другите линии. Не видях да имат опция за отваряне на вратите от пътниците, да не се отварят всичките врати на всяка спирка. А челното стъкло стига почти до пода на тролея.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
« Reply #204 on: 09.02.2016, 23:48:46 »
ЗиУ-то харчи два пъти повече ток от Ивекото.
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
« Reply #205 on: 10.02.2016, 13:00:37 »
...
Хареса ми че са им сложили хубава информационна система показваща спирките на таблото и връзките с другите линии. Не видях да имат опция за отваряне на вратите от пътниците, да не се отварят всичките врати на всяка спирка. А челното стъкло стига почти до пода на тролея.
Иво, имаш ли снимки на тази информационна система?  :rolleyes:

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #206 on: 10.02.2016, 15:39:27 »
Не, вътре не съм снимал, но общо взето представлява ел.табло, подобно като в нашите Солариси но доста по-голямо и с бягащи надписи. Изписваше следваща спирка, направление, мисля че и час, и на възловите спирки изписваше и съобщаваше връзките с другите линии. Във всички тролеи я има тази система, но си личи че е нещо ново и скоро монтирано а не е фабрично.

Апарата за таксуване е до шофьора с голям екран и тъч скрийн, там като си платиш шофьора избира билет и излиза електронен билет подобен на нашите. Но качването става само от 1-ва врата и като се съберат повече хора докато се таксува всеки се бави. Отделно до вратите има подобни на нашите устройства, където видях че се маркират тези които бяха с карти.

Иначе на спирките информацията я изписва по малко по-друг начин от при нас, на един ред с по-бързо бягащи надписи изписва линията, маршрута и в колко часа ще дойде, а не оставащото време, като стои и часовник с колкото е часа в момента. Не чух дали се съобщава, макар че имат и високоговорител.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline bgdimitrov

• Напредващ
    • View Profile
« Reply #207 on: 10.02.2016, 22:26:00 »
Тролеите Ивеко наистина имат проблеми с ръждата, но и поддръжката която получават не е много на ниво. Става въпрос за ръжда по долната част на купето, калници, под вратите и т.н. Вратите им са леко шумни, но не бих казал че ЗиУ са по-добре. Отоплението зависи как работи и дали е било пуснато, спомням си един случай като се возих миналата година и бих казал дори беше горещо вътре.

Информационната система е нова, буквално от около месец. На автобус в Русе съм чувал и звуково озвучаване със същата тази система, но поне до момента не съм чувал гласово съобщаване в тролей.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #208 on: 11.02.2016, 00:20:07 »
...
Иво, имаш ли снимки на тази информационна система?  :rolleyes:
Ето тук се вижда системата, само че това е в автобус, но в тролеите е същата. Виж на снимката, таблото, валидатори, и какво изписва, линия, връзки с други линии итн.
https://utroruse.com/article/697897/

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #209 on: 11.02.2016, 11:45:40 »
Вратите на ЗИУ са далеч по-шумни - отварят се и се затварят с трясък като нищо биха могли да действат като гилотини.  :rolleyes: Също ЗИУ тръгват и спират убийствено рязко и човек може да се пребие. Шумът е много по-силен. Ивеко е класи отгоре - тръгва и спира плавно без присецвания, изразходва по-малко енергия, вратите макар и малко шумни не се тряскат като на ЗИУ, също няма опасност от прегряване и токови удари поради изнесените в кутия на покрива съпротивления. :) Окачването на Ивеко е въздушно без ресори съответно няма такова тръскане като при ЗИУ. Отоплението на ЗИУ  с използване на топлия въздух от пусково-спирачните съпротивления е недомислено и не може да поддържа нормална температура в салона при нормалните за България зимни температури близки до нулата става жега, в Ивеко е далеч по-добро с възможност за регулиране. :) Също подът е по-нисък съответно качването и слизането по-удобно. :)
« Last Edit: 11.02.2016, 15:13:48 by V.Peichev »

Offline mad_devil_k5

• Начинаещ
  • *
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #210 on: 13.02.2016, 07:52:11 »
За по бързото потегляне не съм съгласен.!!!!!!. Ивекото е 170 kw , Зиу-9 в зависимост от моделите са около 150 кв, като маневреност Ивекото е тромаво, тъй като е с почти 4 тона да не й кажа по тежко. 16 тона е без пътниците.А що се отнася за отоплението Зиутата зимата са по топли от Италианските мотриси. :D :D

Offline mad_devil_k5

• Начинаещ
  • *
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #211 on: 13.02.2016, 20:06:46 »
Ето едно клипче на съветските самолети от типа градски транспорт... :blink: :blink: :crazy: :crazy:
https://www.youtube.com/watch?v=vIWOTs36G2M

Offline Sixkiller

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #212 on: 14.02.2016, 12:34:12 »
За отоплението също не съм съгласен - може ЗиУ-то действително да не е върхова технология към онзи момент, но отоплението зимата е прилично, предвид че в Русия зимите са много по-сурови и студени.

Offline bgdimitrov

• Напредващ
    • View Profile
« Reply #213 on: 22.02.2016, 16:42:34 »
Днес се возих в тролей Ивеко и беше налице ясно гласово озвучаване което се чуваше дори отзад в тролея. Електронното табло по напред също функционираше правилно.  :D

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #214 on: 14.07.2016, 15:46:32 »
Днес се возих в тролей Ивеко и беше налице ясно гласово озвучаване което се чуваше дори отзад в тролея. Електронното табло по напред също функционираше правилно.  :D
Всички тези коментари са по-скоро за тук, защото не са свързани с конкретна модернизация и подобрения само в тези тролеибуси...

Offline pesho

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #215 on: 28.08.2016, 18:49:10 »
тролей ивеко през 2016 :angry: :angry: :angry:/снимка взета от Обществен съвет Русе/
За развитието на общински градски транспорт в Русе и изгонването на частните фирми!!!

Offline pesho

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #216 on: 10.02.2017, 22:05:48 »
днес ивеко 59221 се беше развалило при пг по туризъм и екип съъ баничарка на еггед правиха без успешни опити да го подкарат като човъркаха отзад таблото а пролеят сякаш беше на ръчна това се случва вече втори път на ивеко. :angry: :angry: :angry:

mitakis: Моля, пишете грамотно!
« Last Edit: 12.02.2017, 17:55:37 by mitakis »
За развитието на общински градски транспорт в Русе и изгонването на частните фирми!!!

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #217 on: 11.02.2017, 18:22:43 »
днес ивеко 59221 се беше развалило при пг по туризъм и екип съъ баничарка на еггед правиха без успешни опити да го подкарат като човъркаха отзад таблото а пролеят сякаш беше на ръчна това се случва вече втори път на ивеко. :angry: :angry: :angry:
Втори път за 7 години експлоатация! Тези тролеи са стоманени!  :devil:

Offline dst1123

• Приятел на ГТ
  • Един прост пътник
    • View Profile
    • Email
« Reply #218 on: 11.02.2017, 21:04:55 »
Поне сега някои почнаха да ги кърпят, като 59098 и 59043.Тоест засега не са ги съвсем занемарили...
Против унищожаването на електротранспорта и големите интервали за движение!За закупуването на съчленени тролейбуси в Русе!

#bringback25

Offline dst1123

• Приятел на ГТ
  • Един прост пътник
    • View Profile
    • Email
« Reply #219 on: 16.03.2017, 22:52:10 »
Айде честито, първия изцяло изкърпен и пребоядисан на места стана 59176 :fan:Върнах са 8 години назад като ги докараха лятото!Че и плъзгачите (на руски е катушки) на прътовете са сменени с нови.
« Last Edit: 16.03.2017, 23:00:27 by dst1123 »
Против унищожаването на електротранспорта и големите интервали за движение!За закупуването на съчленени тролейбуси в Русе!

#bringback25