Author Topic: Предложения за маршрути при ремонти  (Read 19853 times)

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
Веднага ви давам и маршрут: От Ц. Гара по бул. Хр. Ботев, бул. Сливница, бул. М.Луиза, ул. Алабин, пл. Македония, бул. Хр. Ботев, бул. Станболийски, Бул. Мария Луиза до Централна гара.
Естествено, хората, които не виждат по-далеч от носа си ще кажат, че пиша глупости и как така ще минава автобус по Алабин. Веднага ще ви дам и отговор - доскоро имаше един атракционен автобус, който си минаваше редовно оттам.
мур

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Само показвам какви автобусченца се движат в историческите центрове на Рим, Париж, Милано, Загреб, Прага и ред други...
А тези побират много повече от ИранХодрото, показано от Емо. Изцяло нископодово, с нормална врата, няколко седалки и пригодено за градски превози...
« Last Edit: 02.03.2010, 14:40:56 by difian »

Online blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Само показвам какви автобусченца се движат в историческите центрове на Рим, Париж, Милано, Загреб, Прага и ред други...
- Рим - по малките улички не се движат малки автобуси, по големите - съвсем нормални несъчленени автобуси, претъпкани до козирката. Всъщност Дучето има голям принос в Рим да има няколко що годе широки булеварда. Но в никакъв, ама в никакъв случай Рим не е образец за трафик и МГТ.
- Прага - туристически автобусчета и микробусчета (тип маршрутка) обикалят Старе место по перифериите. В уличките има 2 трамвайни трасета и само пешеходци, а гореспоменатите бусчета са само с туристическа цел.

Класическият образец за малки автобусчета е старият град на Флоренция. Там те вървят даже и на пъпа на града - площада пред Синьорията. Съчетани с легионите от мотопедчета създават неприятно усещане на туристите.

Обратно към София. Увлечени в снимки на автобуси никой не посочи, как ще минат въпросните возила през разкопания Лъвов мост и кривия байпас пред ЦУМ. По Алабин и Ботев и баба знае. Общо взето възможността е Сливница-Раковски-Дондуков-Св.Неделя-Стамболийски или Т.Александров. Друг е въпросът, колко е смислена подобна разходка.
« Last Edit: 02.03.2010, 16:41:49 by blagun »

Offline emo

• Нямам спирка
    • View Profile

Обратно към София. Увлечени в снимки на автобуси никой не посочи, как ще минат въпросните возила през разкопания Лъвов мост и кривия байпас пред ЦУМ. По Алабин и Ботев и баба знае.

За да докажа, че мен хич не ме е грижа да има транспорт по М.Луиза ще ти кажа, че този крив байпас съм го виждал само на схема.

Но аз съм широкостроен състрадателен човек и мисля за онези хора, които живеят по М.Луиза.
мур

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Благуне, дадох ги за пример, че Емо изкара снимка на дъртите ирански мерцедеси, които по никакъв начин не са за градски превоз.
« Last Edit: 02.03.2010, 19:45:51 by difian »

Offline greg

• Наистина съм луд
    • View Profile

.............
Но аз съм широкостроен състрадателен човек и мисля за онези хора, които живеят по М.Луиза.
Едва ли всички хора от Мария Луиза са ползвали точно и само трамваите. Дори си мисля, че има и доволни точно измежду тях, които ще се почувстват и по-спокойни от премахването на трамваите.

Offline emo

• Нямам спирка
    • View Profile
Е това последното е пръсщо за разните мутри, на които целият градски транспорт им пречи.
Но шумът от копаенето ще е много по-голям от този, който издават трамваите.
мур

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Предлагам да се затвори темата поради изчерпване и несъстоятелност! Предлагам го, Емил да не се заяде, какъв съм деспотичен и зъл!  :P

Offline Gordon

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Абе кофти си е, спор няма. Ходя пеша, ама ето, днес вали и не става. Трябва да се набутам в задръстването по Ботев.

Offline emo

• Нямам спирка
    • View Profile
Предлагам да се затвори темата поради изчерпване и несъстоятелност! Предлагам го, Емил да не се заяде, какъв съм деспотичен и зъл!  :P

Съгласен съм, защото в темата има доста стойностни мнения ЗА автобус на мястото на трамвая. Дори май и преоблвадават. Та да не се намери някои от Каспичан, Тутракан и Ивайловград да напишат, че трамвай не трябва.
мур

Offline suavcho

• Приятел на ГТ
    • View Profile
Не през партерния етаж на ЦУМ. А цената да се поеме от инвеститорите на метрото. Някои хора ще платят с живота си докато тръгне това метро, колкото и да е неприятно. Стотици хора ще прекаратъ последните години от живота си в пълна кочина и мизерия, щото ще се строи метро за внуците им. Да *** и ******* метро!!!
Каквото и да става - щом има място за леки коли, то има място и за градски транспорт. Не се научиха в тая държава градският транспорт да е с приоритет.
Това ти мнение е просто абсурдно и тотално неадекватно.  :(

Емо е прав - докато се строят лъскави метростанции, никой не гледа дереджето другаде - например - ЖП спирки в столицата?? Половината живущи в София не ги знаят, от другата половина има една малка част, която ги ползва, ама хайде да не се отклонявам.

А все още не виждам върховната цел на МД2 - ликвидирането на съществуващ транспорт за създаването на дублиращ такъв, с разликата, че е метрополитен - с метростанции на всяка плюнка. Всеки надежденец ще се съгласи, че транспортът си беше много добре преди разкопаването срещу 5-та градска болница. А сега? Някакво си метро през 2012, което, хаха, ще ми ходи само до Лозенец. И разни окуражаващи "далечни перспективи" - до Хладилника, и до Студентски град.

Ами първо ЦГМ да бяха пробвали с някакъв експериментален вариант, например ТМ9 от Надежда до Лозенец, но с по-малко спирки в Надежда. Но, да бяха. Така или иначе вълшееебното метро ще замести всякакъв друг транспорт и по Мария Луиза и по Витошка няма да се движат НИКАКВИ ТРАМВАИ както е планирано. Само ми е интересно този пътникопоток как ще се навре в тези "редовни" влакове от 4 минути в пиков час :D

А не трябва ли всички да сме съгласни, че ГТ трябва да е с приоритет?? Ако цитатът на Емо е за критика, то точно частта в bold определено НЕ е.

Offline freepigeon

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
Oт постове като тоя и някои на Емо си личи как вие не ползвате метрото и ви е все тая дали го има или не.Аз обаче като човек който всекидневно ползва метрото искам да ви кажа - никакви трамваи,никакви маршрутки,нито малки рейсчета,нито дори таксита  не могат да се сравнят с метрото.И не знам какво означава "Само до лозенец?" - далеч няма да е само до там а веднъж щом се направи връзка с 1 диаметър вие надежденци ще имате 15 минутен достъп до половин София.

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Вече се и отклонявате от темата. Тук пишете предложение за заместващ транспорт в участъка Лъвов мост-Алабин до пускането на метрото. За след 2012 ще има метро и почти нияо вече не може да промени това. За спорове за и против метрото и т.н. си има други теми!!!

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Имам и друго предложение-не знам дали беше писано някъде. От Гарата до към Св.Неделя(там до където може да се стигне по релси) да се пусне ретро трамвая като пенделна линия. би било доста интересно за туристите, а пък и това е една от първите линии в София. Освен това ще се осигури и транспорт на хората от квартала. Мисля че този вагон ще е достатъчен. Ако има чак толкова много хора по това направление, може в другият коловоз да се пусне и 503 или два закачени за задниците си трамвая.
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Пак пропускаш частта, че релсите ще бъдат демонтирани, а и антикварните трамваи доколко са годни за редовна експлоатация ежедневно!?

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Аз така и не разбрах точно до къде ще бъде проходимо по релсов път, ако гледаме приложената карта на предишната страница, някъде до към Пиротска. И ако се поддържа ретротрамваят би трябвало да е годен напълно да вози редовно пътници. Някъде из темата за транспорта из Европа бяхте пуснали снимки някъде от Италия, на които се вижда, че и там ползват по някои линии редовно трамваи произведени през 30-те години. Нашите Дювази пък са от 50-те години и си се ползват редовно всеки ден без проблеми. Според мен ако се поддържа не би трябвало да има проблеми.
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
На Лъвов мост ще има дупка, пред ЦУМ също.

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
И дума не може да става за заместващ транспорт, за 1 спирка от Халите до Лъвов мост никой няма да си играе да пуска линия, било тя трамвай или маршрутка. През Халите минават тм 20 и 22, с които може да се прави връзка на Ботев. На никой няма да му се счупят краката, ако походи 5 минути, и без това сме затлъстяваща нация, трябва малко повече движение и спорт!
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Online blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Аз така и не разбрах как да стигна от Солунска до Халите без да пътувам половин час?
Попитай на 973-21-21. Но за толкова късо разстояние вероятно и те ще те отсвирят!
Бас държа, че даже в митичния Амстердам могат да се намерят две точки на разстояние 764.72 метра без директен трамвай помежду им.

Offline zlatin

• Маниак
    • View Profile
На никой няма да му се счупят краката, ако походи 5 минути, и без това сме затлъстяваща нация, трябва малко повече движение и спорт!

Всеки ден по два пъти в тази кал, в дъжда и снега?
« Last Edit: 14.03.2010, 01:17:40 by difian »