Author Topic: Постоянният контрол  (Read 45686 times)

Offline Stahlgewitter

• Наистина съм луд
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Re: Постоянният контрол
« Reply #380 on: 11.01.2016, 00:17:30 »
Общинската полиция, си е съвсем редовна полиция, просто на разпореждане на общината. И за това СО плаща 5-6 милиона годишно. Само че на мен цялата работа ми изглежда като източване на средства от общината и насочването им към СДВР. Какво прави общинска полиция? Аз не знам! Почти не съм ги виждал. Лятото видях такива в парка, караха велосипеди BMW и ни се похвалиха че стрували 4 хиляди лв. И общо взето люпеха семки. На хайките на контрольорите пак са обикновени полицаи, най-вероятно от охранителна полиция, ама не е ясно, щото нямат опознавателни знаци, а не от общинска. Последния път като видях такава хайка малко преди Нова година, двамата полицаи бяха в различни униформи и двамата без значки и баджове, макар че единия беше с по-нов тип униформа и имаше прозрачно джобче за тях, но беше празно. Отидох и го питах на какво основание иска на хората документи за самоличност, като те самите нямат задължителни атрибути за полицая. Той ми се сопна, че не значката го правела полицай и ми поиска документите з апроверка  :D Да съм бил ходел в СДВР да се оплача. Абе само дето не ме прати на майната си....

Offline todorow_211

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #381 on: 11.01.2016, 19:54:36 »
Хайка от контрольори дебне за нередовни пътници по „Цариградско шосе“

Няколко екипа на Центъра за градска мобилност дебнат за нередовни пътници по столичния бул. „Цариградско шосе“, предаде репортер на София Topnovini.bg.
Осем служители чинно стоят на спирка бул. „Пейо Яворов“ и проверяват всеки автомобил на градския транспорт. Това са тролеите №4, №5, №8, №11 и автобус №84.
Проверката отнема няколко минути, в които превозното средство не се движи, докато контрольорите не си свършат работата. Пътуващите без билет или карта се глобяват на място, като в „операцията“ се включват всички представители на контролното звено.
Наш екип стана свидетел как по време на акцията бяха глобени с по 20 лева едно момиче и един чернокож мъж.

Източник

Offline Busfan

• Напредващ
    • View Profile
« Reply #382 on: 09.10.2017, 19:52:33 »
119, 56 и 79 е повече от задължително да са с постоянен контрол.

Offline dan

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #383 on: 09.10.2017, 21:02:49 »
56 е с постоянен контрол, но той не е от първият до последният курс и въпреки това е доста ефективен.