Author Topic: Поморие  (Read 18856 times)

Offline maisito

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
Re: Поморие
« Reply #40 on: 29.12.2013, 00:33:02 »
Това е Меркавим, около 2004-2005 имаше внесени няколко бройки, тогава не знаех, че са от Израел, в обявата имаше 5-6 броя.
« Last Edit: 29.12.2013, 20:16:59 by $h@IdEr »

Offline dj_the_bus

• Наистина съм луд
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Николай Попов
    • Email
« Reply #41 on: 22.10.2014, 11:47:37 »
Това ако е Меркавим със специфичните надписи на иврит то е доста причудлив. Със сигурност не е на базата на О 405 като във Варна и тези които бяха в Русе.

Offline $h@IdEr

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 359945577
    • MSN Messenger - dilly-m@hotmail.com
    • AOL Instant Messenger - dillyan96
    • View Profile
    • Рекламни концепции на бургаски Солариси
    • Email
« Reply #42 on: 01.01.2015, 14:40:00 »
Цитирано от автобусната тема:
Може би не е за този раздел, но няма как да не спомена, че поморийският ДАП се сдоби с нов "микроб" - Ситроен, наподобяващ линейка- вървим към все по-малки превозни средства тук... Весело посрещане на новата година на всички от форума! :)
Въпросният микроб на мястото на МАН-а НЛ202 / Мерцедеса О405 по някоя от градските линии ли влиза?
« Last Edit: 02.01.2015, 13:14:54 by west_1 »

Offline golf_td

• Приятел на ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #43 on: 01.01.2015, 15:35:30 »
Aми честно казано и аз не знам, дето има един лаф "не мога да им хвана спатиите". Първо- този микробус е вече 3-ти градски микробус, с което сега вече се разделят по-равно 3 на 3. Тоест 3 големи (включая двата МБ-та 0405 и МАНа ) , както и 3 малки (два Мерцедеса и сега новият Ситроен). По принцип МАНът се движи по-рядко, той се ползва явно като резерва, тъй като го карат шофьорите на едното МВ 0405, а колкото до микробусите- те също не са като самостоятелни единици според мен, тъй като са разпределени да бъдат карани от шофьорите на останалите големи МВ-та 0405 - те нямат отделни шофьори, които да карат само тях. Тоест един шофьор кара едновременно и голям и малък автобус (дори в един и същи ден). Тъй като микробусите изпълняват всяка вечер градските курсове след определен час, след 19 някъде... а в празничните дни пък целодневно карат микробусите. Събота и неделя нямат дори кондуктори. Колкото до вечерните курсове след 20 до 22 часа всички курсове масово се изпълняват с по един пътник, а понякога дори и без нито един... явно това е причината за закупуването на такива "микроби". Колкото до автобусната линия - тя е само 1-ца (има и 3-ка по 4- 5 пъти на ден, но маршрутът и се припокрива изцяло с 1-цата, като 3-ката има просто едни 5 минути повече обикаляне, тъй като отива и до калните бани, след което си продължава по пътя на 1-цата. Те дори често шофьорите не сменят самата табела 1-ца с 3-ка , а си изпълняват курса с табела 1. Интересното е, че шофьорите като че ли са повече от автобусите и микробусите, защото например едно МБ е карано от 3-ма шофьори, отделно и на един шофьор се пада да кара 2 или дори вече 3 превозни средства.
« Last Edit: 02.01.2015, 13:21:21 by west_1 »

Offline Magirus deutz

• Защо пиша толкова много?
  • Почитател на Мерцедес - Бенц, Магирус и Икарус.
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #44 on: 01.01.2015, 15:44:54 »
Преди време в Поморие по градските линии се движеха един Mercedes Benz 0305 и един 0307, те бракувани ли са вече?

Offline $h@IdEr

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #45 on: 01.01.2015, 15:49:26 »
Някой ден мога да мина през Поморие да поснимам, но явно ще трябва да е в делничен ден, когато евентуално ще е излязъл някой от големите автобуси...

Offline golf_td

• Приятел на ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #46 on: 01.01.2015, 16:09:02 »
Ако говориш за О305 от късите имаше точно 4 такива плюс един дълъг, би трябвало да се води О305Г, иначе за 0307 - не си спомням да е имало някога, даже в момента не мога да се сетя какво представляваше този модел... но щеше да ми е правило впечатление. В момента от всичките тези О305 има един единствен останал с номера си е все още, но не се ползва от доста години. Поради ремонтите с водния цикъл на Поморие до скоро маршрутът беше много интересно променен и ставаха дори обърквания на една от спирките в новия град , тъй като автобусите като отиваха на въпросната спирка пристигаха по такъв начин, че пътниците не можеха да разберат дали автобуса ще ходи в стария град или се връща от там- идваха от една и съща улица...  :crazy: И кондукторките обясняваха на хората...  :laugh: Ставало и е и така , че са се засичали два автобуса едновременно - 2-те МB-та O405 и двете с табели 1-ца един след друг и хората се чудят кой отива към центъра, за да не хванат този който привършва курса.  :laugh: Tова нещо се случваше няколко месеца подред, а просто можеха да въведат 1 и 1А, но явно са решили да не си усложняват живота за една спирка.  :rolleyes:
« Last Edit: 02.01.2015, 13:28:37 by west_1 »

Offline Magirus deutz

• Защо пиша толкова много?
  • Почитател на Мерцедес - Бенц, Магирус и Икарус.
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #47 on: 01.01.2015, 19:51:45 »
Ако говориш за О305 от късите имаше точно 4 такива плюс един дълъг, би трябвало да се води О305Г, иначе за 0307 - не си спомням да е имало някога, даже в момента не мога да се сетя какво представляваше този модел... но щеше да ми е правило впечатление. В момента от всичките тези О305 има един единствен останал с номера си е все още, но не се ползва от доста години. Поради ремонтите с водния цикъл на Поморие до скоро маршрутът беше много интересно променен и ставаха дори обърквания на една от спирките в новия град , тъй като автобусите като отиваха на въпросната спирка пристигаха по такъв начин, че пътниците не можеха да разберат дали автобуса ще ходи в стария град или се връща от там- идваха от една и съща улица...  :crazy: И кондукторките обясняваха на хората...  :laugh: Ставало и е и така , че са се засичали два автобуса едновременно - 2-те МB-та O405 и двете с табели 1-ца един след друг и хората се чудят кой отива към центъра, за да не хванат този който привършва курса.  :laugh: Tова нещо се случваше няколко месеца подред, а просто можеха да въведат 1 и 1А, но явно са решили да не си усложняват живота за една спирка.  :rolleyes:
Дори не е имало нужда от 1 и 1А, просто една допълнителна табела "Стария град" би свършила същата работа, във Варна по линия 409 се поставяха табели по подобен начин (дали отива за  центъра или за Зл. пясъци)
Ето и снимка на един Mercedes Benz O307:
« Last Edit: 02.01.2015, 13:29:10 by west_1 »

Offline golf_td

• Приятел на ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #48 on: 02.01.2015, 01:13:49 »
Сега разбирам, че съм ги слагал под общ знаменател O305 и O307... всъщност O307 са крайградски, а O305 - градски тип ако съм разбрал правилно, разлики в седалките се забелязват главно... Значи при така погледната ситуация сме имали един единствен O305 (соло), един единствен O305 Г (съчленен)  и три O307, от които в момента стои само един O307, който не се ползва с години и който беше в движение останал последен от всички тези изброени.
« Last Edit: 02.01.2015, 13:31:29 by west_1 »

Offline $h@IdEr

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #49 on: 02.01.2015, 01:46:09 »
На автогарата ли го държат този О307 или в гараж? Заграден ли е гаражът и има ли някаква възможност човек да се промъкне вътре за едната снимка?

Offline golf_td

• Приятел на ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #50 on: 02.01.2015, 02:28:39 »
Държат го в ДАПа , който се намира в циганската махала на града, може да се влезе свободно, тъй като там има и 2- 3 сервиза за коли на обикновени граждани. Все пак трябва да се знае къде да се отиде точно, тъй като се влиза в нещо като двор, има бариера , която през деня си е вдигната, минава се през един канал и се стига до мястото, но не е много лесно да се намери ако не е ходил човек. Ако решиш да идваш пиши ми, ще те заведа. Между впрочем аз го бях снимал този автобус ако се сещаш - червено на сиво е боядисан, бях го пуснал във фейсбук в групата за автобуси преди известно време. Дано да е още там.
« Last Edit: 02.01.2015, 13:35:00 by west_1 »

Offline did_ko

• Нямам спирка
  • гигантски радиоактивен термит - мутант
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #51 on: 02.01.2015, 13:13:08 »
Ще се опитам да дам малко информация за регистрационните номера на споменатите ПС- та, без да съм сигурен  за точността на номерата.

Имаше един в зелено- червена разцветка, по - скоро с преобладаващ зелен цвят. Мисля, че беше с рег. номер А 1298 АН или нещо подобно. След като попрегледах темата, се оказа, че Zirka го е снимал през 2012 година. Другият - А 4226 АН (също сниман от ZIrka) дали все още се движи?

Имаше още един, чиято разцветка беше в основно зелен цвят, и в един период от време, преди да закупят 2011 (МАН- а SR280) двата Мерцедеса (1298 и другият зеленикав) обслужваха линията до Бургас.

Какво стана със синьо- бялата Бова, 8064?
« Last Edit: 02.01.2015, 13:36:13 by west_1 »
Мразя да пиша и говоря за автобусите с марка "Чавдар" в минало свършено време.

Насилственото натъпкване на пътници в BRT  линиите е транспортен геноцид спрямо населението в Бургас

В ГТ Бургас НЕ ДОСТИГАТ АВТОБУСИ

Ако някои пост не ви харесва - можете да натиснете бутона "Информирай модератор".

Offline golf_td

• Приятел на ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #52 on: 02.01.2015, 18:36:32 »
Ще се опитам да напиша синтезирано и ясно информацията, за да е ясно на всички, които се интересуват. Към този момент освен 3-те микробуса, единствените автобуси, които обслужват градската линия са 2-та Мерцедеса О405 и МАНът НЛ, който обаче влиза доста рядко на линия. Другият МАН, червено-белият, с икарусовите седалки с номер 2011, се движи само за работници. Бовата също, въпреки, че скоро не са се мяркали изобщо, но със сигурност са си тук, виждат се, не са продадени или бракувани. Никой от старите Мерцедеси не е в движение (говоря за О305 и О307) , всъщност 1298 е бил единственият О305-зеленият, имаше и 3 броя О307. От тях до последно, който оцеля най-дълго и все още е в ДАП-а, за него говорих в предните си постове - той е именно 4226. Съдейки по регистрацията на последните букви "АН" би следвало да е закупен около 2001-ва. Той в началото беше сив с оранжеви лъчи. После беше със сменени врати от друга бракувана О307-ца (най-старата , която бяха закупили) . След това явно е пребоядисан в сиво-червен цвят , освежен и ползван по-дълго от останалите, въпреки , че самия той преди освежаването беше един от най-зле изглеждащите поне външно. Седалките му са сменени или претапицирани, не знам точно. Дали ще го пуснат някога в движение не ми е ясно... но честно казано се съмнявам.
« Last Edit: 05.01.2015, 11:36:18 by west_1 »

Offline zirka

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #53 on: 04.01.2015, 18:51:42 »
Всъщонст преди лятото, работниците за Нефтозавода ги караше МАН-ът 2011, после го смени Бовата. А самата фирма, която е извършвала монтажните работи там е приключила своята дейност. Същевременно легловата база в Поморие е запазена, като сега са други и се извозват вече от ''ББ''. Даже лятото беше дошъл един МВ О507 (мисля е моделът ...че приличаше, почти като с присаден таван и пишеше нещо...''Карлово", после му смениха регистрацията с – ''А'' и изчезна). Но няма как да се видят вече, те линии не им останаха! Аз пък не разбрах какво стана с последно доставения зелен туристически МАН, още отпреди тези събития спря да се мярка?
Ето тогава единият от останалите О405-ци, другата все ми излиза от кадър, дано друг успее, за МАН- а също! Снимката на Икаруса- 260 е ценна, в близък план, а и го няма тук. 
@Cvert беше споменал преди известно време за две новорегистрирани Скании – за Вимпрома са били. (Нищо че едната домува в...)

« Last Edit: 05.01.2015, 11:38:12 by west_1 »

Offline golf_td

• Приятел на ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #54 on: 31.01.2015, 21:52:45 »
Да, зеленият туристически МАН изчезна от хоризонта, може би са го продали, нямам никаква идея. Новите Скании заместиха зеления Мерцедес, не знам какъв модел беше, ама сякаш е рядко срещан - мисля че е израелски тип Мерцедес, във Варна имаха май такива съчленени. А към момента 2012 е с боядисано задно стъкло в цвета на автобуса, незнайно поради какви причини.
« Last Edit: 01.02.2015, 18:40:21 by west_1 »

Offline did_ko

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #55 on: 31.01.2015, 23:17:40 »
Този зелен туристически МАН го виждам по едно и също време (към 13:50 - 14 часа) да се движи по бул."Никола Петков" в Бургас в посока МБАЛ. Вероятно "Анхиало - авто" все още си изпълняват този ведомствен транспорт. Ако автобусът все още е собственост на тази фирма.
« Last Edit: 01.02.2015, 18:40:44 by west_1 »

Насилственото натъпкване на пътници в BRT  линиите е транспортен геноцид спрямо населението в Бургас

Ако някои пост не ви харесва - можете да натиснете бутона "Информирай модератор".

Offline golf_td

• Приятел на ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #56 on: 29.04.2015, 17:34:03 »
Имаме нова придоБИвка в Поморие - Мерцедес 0405, по всяка вероятност закупен от "Автотранспорт Слънчев бряг". Тук ми е малко трудно качването на снимки, публикувах снимка във фейсбук групата "Маняци на автобуси", позволявам да се качи и тук- ако някой има желание да го направи, автобусът носи реклама на М&М. С този автобус стават общо 3 Мерцедеса 0405. :)
« Last Edit: 01.05.2015, 19:07:41 by west_1 »

Offline $h@IdEr

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #57 on: 29.04.2015, 17:47:24 »
Снимката не е с добро качество и ще я затрият така или иначе. Купили са А2357AP (O405) от "Слънчев бряг Автотранспорт". :)

Offline did_ko

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #58 on: 20.06.2015, 19:10:08 »
Тази сутрин видях един Мерцедес О407 с номер А 2374 АР и с жълта реклама m$m да влиза на територията на гробищния парк в града.
« Last Edit: 29.06.2015, 13:51:13 by west_1 »

Offline $h@IdEr

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #59 on: 20.06.2015, 21:43:33 »
Тази сутрин видях един Мерцедес О407 с номер А 2374 АР и с жълта реклама m$m да влиза на територията на гробищния парк в града.
Би трябвало да е собственост на "СБ Авто", съдейки по годината на регистрация (2002) с рекламата на М&M, съвпадаща с О405-цата, дошла преди два месеца в града.
« Last Edit: 29.06.2015, 13:51:25 by west_1 »