Author Topic: Реакциите на вашите познати относно интереса ви към ГТ  (Read 20332 times)

Offline tiristor

• Нямам спирка
  • За пускане на БГ-1300 по линии 4 и 11!
    • View Profile
    • Email
При мен си е малко ген работа - баща ми е бил същия като ученик. Даже като бях много малък си спомням че редяха тролеите по Калитин, защото в гаража нямаше място, тогава баща ми ме разхождаше покрай тях и ми обясняваше кой тролей по коя линия се движи. А понякога носехме и фотоапарат - изяждам се от мъка сега, че не откривам тези снимки :(

А да ви питам - какво ще направите, ако забележите във вашето потомство ГТ-наклонности :D

Offline 701

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
А да ви питам - какво ще направите, ако забележите във вашето потомство ГТ-наклонности :D
Това как прозвуча... хаха. Ми ще го толерирам. Аз един ден на моите деца няма да им се бъркам в живота, стига не кривват от правия път. Не виждам смисъл да им забранявам нещо, което на мен толкова ми е харесвало. Някак си няма логика
lo chupen todos a los que no les guste 701

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
Ми какво ще направя... бой докато им дойде акъла в главата :)
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline Bus_lover

• Нямам спирка
  • Закривай!
    • View Profile
    • Email
По принцип родителите трудно намират общ език с децата си, защото са от различни поколения, така че няма нищо по-хубаво от това баща и син/дъщеря да имат сходни интереси - това ще ги сближи повече. Има много родители, включително и моите, които просто трудно могат да ти окажат морална подкрепа за каквото и да било, тъй като не те разбират и не го одобряват, а в някои случаи и забраняват (за щастие, при мен последното поне го няма).
Quote from: Анонимен мераклия
искам да започна работа като проверител към Бургасбус имам више образувание!

Чакам, чакам, останах си с чакането...

Монолог, ама всички скришно го четат и обсъждат!

Offline Knoxville

• Нямам спирка
    • View Profile
Ми аз гледам да не разтръбявам много-много за моята страст - трамваите и затова, че се возя от вече 13 години на тях. Преди съм разказвал на други и не знам защо, но веднага почват да те смятат за луд ( в крайна сметка всеки си има някаква страст). Отделно дядо ми на всяко събиране не пропуска да ме подсети за една случка. Бях на 7 години и живеехме в къща, а той ме гледаше в нас. Аз му казах, че ще си играя със съседчетата навън. Обаче нямаше такова нещо - реших да ходя в депото (Банишора). Сам на рейсчето от Сточна гара, после и на трамвай, че даже и до Илинци съм ходил. После се разхождах из депото по трамваите и се прибрах. Естествено плющяха шамари като се върнах в нас, защото майка ми и половината квартал са ме търсили из квартала. Абе с две думи от малък си кръстосвам сам из цяла София.

Това ли е случката, когато си се изгубил вътре в депото, и си преспал нощта там?  :D

Offline 701

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
Това ли е случката, когато си се изгубил вътре в депото, и си преспал нощта там?  :D
Е чак пък толкова.
« Last Edit: 07.10.2010, 23:45:48 by 701 »
lo chupen todos a los que no les guste 701

Offline tiristor

• Нямам спирка
  • За пускане на БГ-1300 по линии 4 и 11!
    • View Profile
    • Email
Еми аз примерно няма да им забраня да се занимават, даже ще си общуваме по темата. Но трябва да внимавам, че да не ги зарибя и да искат само да стават ватмани :D

Offline untitled4113

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
    • Email
Имам интерес към трамвайния транспорт и по-малко към Метрополитен.
Родителите ми също се интересуват от градския транспорт и пишат от този потребител. Аз пиша много рядко тук и наскоро разбрах за проблеми с админите. За тяхно пояснение, направих си втора регистрация, само защото ми беше разбито IP-то и вече не вярвам на фалшивите предупреждения (7 бр.) за бан от Guests.
Приятелите ми възприемат интереса ми към градския транспорт за малко странно хоби, тъй като постоянно ме гледат да се ровя из документации в интернет, градоустройствени планове, схеми, чертежи, статии и снимки. Питат ме - след като знам толкова много неща за ГТ - защо не пиша често в този форум и често ме ползват за "гише-информация", но аз ги препращам във форяма да четат, защото не ме бива в словото и ги препращам тук.

Offline Dain

• Запален по ГТ
  • http://www.bgphoto.net/Dain_1994
    • View Profile
    • Email
Имам интерес към трамвайния транспорт и по-малко към Метрополитен.
Родителите ми също се интересуват от градския транспорт и пишат от този потребител. Аз пиша много рядко тук и наскоро разбрах за проблеми с админите. За тяхно пояснение, направих си втора регистрация, само защото ми беше разбито IP-то и вече не вярвам на фалшивите предупреждения (7 бр.) за бан от Guests.
Приятелите ми възприемат интереса ми към градския транспорт за малко странно хоби, тъй като постоянно ме гледат да се ровя из документации в интернет, градоустройствени планове, схеми, чертежи, статии и снимки. Питат ме - след като знам толкова много неща за ГТ - защо не пиша често в този форум и често ме ползват за "гише-информация", но аз ги препращам във форяма да четат, защото не ме бива в словото и ги препращам тук.
Повечето от приятелите ми са гт маниаци.А наще нищо не казват!

Offline Bus_lover

• Нямам спирка
  • Закривай!
    • View Profile
    • Email

Е, нормално - колко хора в този форум могат да се похвалят, че баща им е шофьор или ватман? :angel:
Quote from: Анонимен мераклия
искам да започна работа като проверител към Бургасбус имам више образувание!

Чакам, чакам, останах си с чакането...

Монолог, ама всички скришно го четат и обсъждат!

Offline untitled4113

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
    • Email
Вашите за кое не коментират - за приятелите или за теб.
А ти към кой транспорт си запален - гледам имаш сайт за автобуси и снимка на автобус. Само от този вид транспорт ли събираш и колекционираш изображения.

Offline zamunda

• Писател
  • **
    • View Profile
Никой от приятелите ми незнае за моя интереса ми към градския транспорт.
Тъй като не живея в София, а само идвам там за малко разнообразие.
Незнам какво ми стано, но изведнъж се запалих по ГТ.
Незнам аз ли съм изперкал, но супер много ми харесва да се возя в трамвая или в автобус и да седа по спирките и да чакам.
Може би, защото в Сливен не е толкова наложително да се използва ГТ и почти аз не се качвам на автобус.
Майка ми само веднъж ми е викала, какво ги гледаш тия трамвай.
Иначе си водя съвсем нормален живот, с приятели, с купони и със всичко останало. :)

Offline handstake

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • http://www.facebook.com/gradski.transport.vt
    • Email
Никой от приятелите ми незнае за моя интереса ми към градския транспорт.
Тъй като не живея в София, а само идвам там за малко разнообразие.
Незнам какво ми стано, но изведнъж се запалих по ГТ.
Незнам аз ли съм изперкал, но супер много ми харесва да се возя в трамвая или в автобус и да седа по спирките и да чакам.
Може би, защото в Сливен не е толкова наложително да се използва ГТ и почти аз не се качвам на автобус.
Майка ми само веднъж ми е викала, какво ги гледаш тия трамвай.
Иначе си водя съвсем нормален живот, с приятели, с купони и със всичко останало. :)
Е и ние сме нормални хора бе... :D И ние обичаме да ходим на купони,да излизаме с приятели и момичета и т.н. , просто имаме някакво хоби,което за другите някакси е странно.Аз за пръв път споделих тази година на един приятел,защото имахме в даскало да пишам на тема моето хоби. И аз му викам ,че толкова години не съм споделял с никой и ся изведнъж всички да научат няма да стане.Казах само на наего,а на есето писах някви глупости за риболов :D:D
Майка ми и пирятелят и са на мнение ,че съм за лекар ама няма страшно ;) Сега,когато повечето знаят ме разпитват с кой автобус докаде дас тигнат,на колко време е и т.н.
« Last Edit: 31.07.2009, 12:50:17 by handstake »

Offline zamunda

• Писател
  • **
    • View Profile
Незнам какво им е странното на хората, че се занимаваме най-вече с градския транспорт.
Било обидно да се возиш в него. Е какво му е обидното?!
Нали друго си е да се возиш в някой Х6  ;), но пък не всеки може да си го позволи...
Иначе не знам всички линии на автобуси къде ходят, но тези който аз използвам ги знам на изуст  ;)

Offline Dain

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
Вашите за кое не коментират - за приятелите или за теб.
А ти към кой транспорт си запален - гледам имаш сайт за автобуси и снимка на автобус. Само от този вид транспорт ли събираш и колекционираш изображения.
Не коментират за мен запален съм главно към автобусите.

Offline handstake

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • http://www.facebook.com/gradski.transport.vt
    • Email
Странно им е щото не им се налага... Я да трябва да пътува всеки ден от един квартал до друг как ще свикнат и песен ще пеят :) Пък и немога да разбера какво му е толкова обидно да се возиш в автобус...Ако живее на 3 км от центара на града пеш ли ще варви. Това са глупави разсъждения,но и тук във Велико Търново ги има тия,тъй че спокойно ;)
И аз първоначално се интересувах само от автобуси,но след като открих форума взех и от останалите работи като линии,разписания и т.н.

Offline Dain

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
Странно им е щото не им се налага... Я да трябва да пътува всеки ден от един квартал до друг как ще свикнат и песен ще пеят :) Пък и немога да разбера какво му е толкова обидно да се возиш в автобус...Ако живее на 3 км от центара на града пеш ли ще варви. Това са глупави разсъждения,но и тук във Велико Търново ги има тия,тъй че спокойно ;)
И аз първоначално се интересувах само от автобуси,но след като открих форума взех и от останалите работи като линии,разписания и т.н.

Имам предвид че се занимавам главно  с автобуси  а не с тролей интерисуват ме и линии,разписания.Имам и няколко снимки на тролей но са малко и много не ме влечят.

Offline did_ko

• Нямам спирка
  • гигантски радиоактивен термит - мутант
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
А аз даже успях да запаля и приятелката си.   Даже ще приложа снимка правена от нея.
Мразя да пиша и говоря за автобусите с марка "Чавдар" в минало свършено време.

Насилственото натъпкване на пътници в BRT  линиите е транспортен геноцид спрямо населението в Бургас

В ГТ Бургас НЕ ДОСТИГАТ АВТОБУСИ

Ако някои пост не ви харесва - можете да натиснете бутона "Информирай модератор".

Offline difian

• Урбанистът
  • Moderator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Хаха, и снимката е по-добра от на редица хипер-турбо маниаци на тема МГТ!!!  :D :fan:

Offline pepi1997

• Нямам спирка
  • 9060
    • View Profile
    • Email
Я, сефте я виждам тая тема :bb:

Аз започнах по някакъв много интересен начин.Чух по новините за новите трамваи "Инекон" - някакъв репортаж.Естествено ми стана интересно и се порових в Интернет.След това във Vbox7 написах трамваи и така ми излезе някакво клипче със снимки от галерията на сайта.Реших да напиша сайта от снимките в долния десен ъгъл в адресното поле и попаднах тук.Доста дълго време само четох форума, след това се регистрирах.И така...

А сега да се върнем на темата:
Майка ми и баща ми нямаха особено мнение, защото мен често ме прихващата разни такива "странни" хобита.Като малък дори имах колекция от близо 200 различни ключа.

Съучениците ми ми викаха "ватмане" първоначално, след това рейсаджия и темп подобни.Обаче постепенно започнаха по малко да се интересуват и сега всички знаят що е това 9077(на който всеки работен ден се возя), въпреки че все още ме мислят за ненормален, да се возя на автобуси по цял ден.

Учителите ми казват - "Градският транспорт е едно от най-опасните места в София", "Вземи нещо прочети, вместо да се занимаваш с глупости", а тази по Английски като разбра, че се возя в кабината (при възможност разбира се) ми каза "Ама тебе КОЙ те допуска в кабината" (леко ядосана), но това не е нищо пред това, което ме попита учителя ми по География за разписанията на 204. :D