Author Topic: Трамваите по света - обща тема  (Read 12827 times)

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
Re: Трамваите по света - обща тема
« Reply #60 on: 02.04.2016, 09:34:06 »
В сравнение примерно с PCC са доста примитивни - с непосредствено управление и без  постоянно задействана спирачка. :)

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
« Reply #61 on: 02.04.2016, 16:32:23 »
Всъщност са немски трамваи в руско село, беше украинско. И между другото от 1 година тези трамваи - 2 в състав не се движат, заради ремонта на санаториума, от който пък е и основния пътникопоток за тази трамвайна линия. Това лято след края на ремонта, линия ще възстанови работа и ще кара туристите до плажа.

В сравнение примерно с PCC са доста примитивни - с непосредствено управление и без  постоянно задействана спирачка. :)
Факт, но пък си ги използват хората, вършат им работа. То това е повече като атракция, от колкото като транспорт. Така че не виждам защо да не си ги ползват.

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #62 on: 02.04.2016, 18:18:27 »
Линията в Молочное е най-късата в света .Не знам дали забелязахте , че трамваят се кара в двете посоки от едната кабина?

Offline btr95

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #63 on: 02.04.2016, 18:57:32 »
Линията в Молочное е най-късата в света .Не знам дали забелязахте , че трамваят се кара в двете посоки от едната кабина?
Не ми се вярва. Много по-вероятно е да има просто втори човек отзад.
Тм депо:Банишора
Тм мотриса: 713
Тм линия: 4

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Моите снимки
« Reply #64 on: 02.04.2016, 23:18:08 »
Факт, наистина е най-късата в света. Но добре ми припомни това, бях забравил този факт. :)  А това за карането е възможно, но и двата вагона си имат кабини и двете са функциониращи. 005: http://transphoto.ru/photo/225901/ и 020: http://transphoto.ru/photo/225902/

Нищо не пречи на ватманите да карат трамвая от едната кабина, при все че нямат пречки по-маршрута. Ето и карта на трасето:
« Last Edit: 02.04.2016, 23:20:32 by Petko21 »

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #65 on: 03.04.2016, 00:55:14 »
Нека не се сърдят форумните русофилЕ, ама такова нещо може да се види само по руските деревни.
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Моите снимки
« Reply #66 on: 03.04.2016, 10:44:49 »
Хах, че за какво ще ти се сърдят. Това си е така.  :D Но пък е приятна гледка това трамвайче и чисто за атракция си става.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #67 on: 03.04.2016, 10:51:41 »
Аз мисля че идеята е страхотна. Вместо всички да ходят с коли до плажа, да ги оставят на паркинг и да ходят с трамвая. И природата се запазва чиста и на плажа е спокойно без да е пълно с коли навсякъде. Прилича ми на идеята с лифта на Златни пясъци малко, само че тук с трамвай. Харесва ми като идея да се направи и у нас по морето на някои пренаселени места и защитени зони и да се забрани достъпа с коли, таман да използваме за нещо старите трамваи и ще стане и като атракция, да стигнеш до морето с Български трамвай или стар Дюваг. Надали би било толкова скъпо изграждането на няколко 1-2 километрови трасета на такива места, при все че наливат луди пари за всякакви атракции, които също работят само по 4-5 месеца в годината.

Та нима ски-лифтовете не работят само по няколко месеца в годината, както и лифтовете по морето?
« Last Edit: 03.04.2016, 10:53:31 by Ivo »
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline btr95

• View Profile
    • Email
« Reply #68 on: 03.04.2016, 16:25:04 »
Трябва да купуват трямваи, но идеята не е лоша. Към коментатара на Кайзер-а, в интерес на истината в Русия  има множество селски и междуселски трамваи и тролейбуси. Предполагам, че електротранспорта деяни по-добре на тия студове. Не говоря за Молочное.
« Last Edit: 03.04.2016, 18:37:35 by btr95 »

Offline mihailo

• Нямам спирка
  • 433 :)
    • View Profile
    • Email
« Reply #69 on: 03.04.2016, 17:31:54 »
Множественото число на трамвай е трамваИ... :help:
Viva la 105, viva la in memoriam!
Против цитирането на "медии" от ранга на Блиц, Пик, Брадва и т.н.!!!

Offline maniak

• Нямам спирка
  • Оптимист
    • ICQ Messenger - 278834436
    • View Profile
    • http://www.flickr.com/photos/47270324@N08/
    • Email
« Reply #70 on: 03.04.2016, 17:36:32 »
Айде малки русофилчета, стига сте гледали на изток, плакнете очите с нещо ново и хубаво - 60 метрови трамваи в Будапеща!

http://www.railwaygazette.com/news/traction-rolling-stock/single-view/view/longest-tram-enters-service-in-budapest.html

Да са живи и здрави на запад да правят истински трамваи и дано никога не ползваме мейд ин ръша :)
http://bgtransport.org/

Евгени Крусев = Любомир Христов = Велизар Стоилов = предател на обществения транспорт в София.

Offline btr95

• View Profile
    • Email
« Reply #71 on: 03.04.2016, 18:47:11 »
Да са живи и здрави на запад да правят истински трамваи и дано никога не ползваме мейд ин ръша :)
Само дето трамвая от видеото си е мейд ин ГДР, така че формално и той е дошъл от Запад.

Offline Stahlgewitter

• Наистина съм луд
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #72 on: 03.04.2016, 18:54:01 »
Хах, че ГДР кога стана западна държава? Хонекер се върти в гроба  :laugh: Член на СИВ и Варшавския договор...

Offline btr95

• View Profile
    • Email
« Reply #73 on: 03.04.2016, 19:00:38 »
Хах, че ГДР кога стана западна държава? Хонекер се върти в гроба  :laugh: Член на СИВ и Варшавския договор...
Тя и Чехословакия е била в СИВ, но не мисля, че има трамвай, който може да се мери с изделията на ЧКД нито в Западна, нито в Източна Европа.

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #74 on: 03.04.2016, 19:22:01 »
Все пак ЧКД успява да възприеме напредничавата за  времето си концепция PCC още в следвоенните години и създава прототипни трамваи с тиристорно управление практически едновременно с водещите западни производители за съжаление серийното им производство се забавя значително. :)

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Моите снимки
« Reply #75 on: 03.04.2016, 19:28:53 »
Айде стига с тази политика, да не я намесваме навсякъде. Никой не печели от подобни спорове. Темата е за трамваите по света, това значи както тези на запад от нас, така и тези на изток, на север и на юг.И не виждам защо е нужно да се пишат някакви си -фили и -фоби и техните размисли и страсти.  :angry:

ПС: Поста не ми е насочен към V.Peichev, а към политизирането на темата...

Offline UMSofia

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #76 on: 03.04.2016, 22:04:23 »
Браво на унгарците! Как са си модернизирали трасето, какви перони, какви трамваи. А сега си представете бул. "България". И аз не харесвам политиканстването, но въпреки това, всичко е политика! Очевидно политиката на унгарците е да развиват релсовия транспорт, а нашата автомобилния. Времето ще покаже, коя е печелившата.

Offline TheBulgarianRail

• Запален по ГТ
  • Любител на Икарус, ЗиУ (Тролза) и Шкода
    • View Profile
    • Email
« Reply #77 on: 22.01.2018, 22:15:23 »
В град Либерец, Чехия, едно от трамвайните трасета, по което върви линия 11 е с нестандартно междурелсие. Линията е теснолинейна (нормален стандарт: 1009 мм.), но междурелсието е 1000мм!   :eek: Това прави трасето по - специално от другите в града. То също така е с един коловоз, минава през много красиви местности.

Можете да видите и видео (ако искате), заснето от KT4Dani (Daniel Möschke):
https://www.youtube.com/watch?v=3j5fMxV9ebs

Видео, заснето от българин (Ivo Radoev), поздравявам го за това. Клипа е невероятен.  :fan::
https://www.youtube.com/watch?v=wJudAQ6Kaq8
Всяко мнение е важно, независимо кой го изразява.

YouTube канал:
https://www.youtube.com/c/TheBulgarianRail

Offline bdz43r

• View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
« Reply #78 on: 22.01.2018, 22:35:21 »
Нещо се бъркаш.
Стандартното е 1000 мм, а 1009 е НЕстандартно. Или в случая ние в София сме НЕстандартните.

Offline TheBulgarianRail

• Запален по ГТ
  • Любител на Икарус, ЗиУ (Тролза) и Шкода
    • View Profile
    • Email
« Reply #79 on: 23.01.2018, 19:19:00 »
Нещо се бъркаш.
Стандартното е 1000 мм, а 1009 е НЕстандартно. Или в случая ние в София сме НЕстандартните.

Благодаря! :) Ще го имам в предвид!  :rolleyes:
Всяко мнение е важно, независимо кой го изразява.

YouTube канал:
https://www.youtube.com/c/TheBulgarianRail