Author Topic: Градският транспорт в Австрия  (Read 14736 times)

Offline mlk

• Защо пиша толкова много?
    • ICQ Messenger - 110536592
    • View Profile
    • Email
Re: Градският транспорт в Австрия
« Reply #40 on: 11.10.2014, 22:57:52 »
Днес във Виена имаше ден на трамваите. Бяха пуснали ретро автобуси по една линия и ретро трамваи по друга. Отделно, в австрийския трамкар имаше организирано събитие със забавления включително и за децата. Бяха изложени много неща, свързани с транспортната система, предлагаха се и книги и умалени модели и какво ли още не. Най-хубавото нещо беше, че след записване можеше да се покара автобус от ГТ, трамвай или дори и метро. Аз отидох доста късно и квотите явно бяха изчерпани, но ако догодина (живот и здраве) отида, непременно ще се запиша да покарам истински влак на метрото. В началото си мислех, че е майтап, но после с очите си го видях.

Ето и малко кадри и два клипа от събитието (предварително се извинявам за телефонното "качество" на снимките):

Първо се повозих на това трамвайче. То беше най-малкото и беше претъпкан през цялото време.

Ето и два клипа, снимани докато се возех:
http://youtu.be/ky9iKC3TgV8?list=UUeeZvo9q4Bwu5THtKm4ADmA

Друго трамвайче по маршрута беше това:

Последното, на което се возих беше това:

А вътре изглеждаше познато...

Този беше паркиран гордо пред работилницата:

При тези имаше голяма навалица (главно деца), които влизат в кабината и натискат де що има копчета и врътки вътре:

За съжаление, не ми се чакаше 20 минути и така и не влязох.

Този вляво пък беше от тези, които се управляваха от простосмъртни :)

Вътре бяха изложили и програмата за контрол по експлоатацията:

Ето и няколко изложени модела:

И за десерт, една кофти снимка отпреди месец, когато откриха ремонтирания трамваен музей:

Offline Neronov

• R.I.P 1210
    • View Profile
« Reply #41 on: 11.10.2014, 23:06:28 »
 :fan: :fan: :fan: След 20 години може и ние да имаме ден на градския транспорт, след откриването на музея.

Offline mlk

• View Profile
    • Email
« Reply #42 on: 08.11.2014, 11:42:56 »
Тъй като в момента се обсъждат разгорещено умните светофари и това как работят, не мога да не отбележа една прясна случка от Виена - една от линиите във Виена (WLB) се движи като трамвай в центъра, но в посока Баден се движи повече като влак - където пресича улици и булеварди си има от нормалните за ЖП светофари. На едно основно такова място, пресичайки оживен булевард, заради червеното се образуват бързо опашки от коли. По принцип, въпросната сигнализация е автоматична и влаковете просто си минават с добра скорост, но тогава се получи бъг - беше минал някакъв извънреден влак и след това на редовния влак по линията, въпросната сигнализация не проработи и той трябваше да изчака да няма коли, за да премине. Гадното е, че точно след като премина, сигнализацията се включи, но явно автоматиката нямаше как да засече, че влакът вече е преминал и си светеше упорито червено. Не знам колко дълго е продължило, но 20 минути по-късно стана ясно, че целият булевард е тотално блокиран в продължение на няколко километра.
Не че е голямо успокоение, но ето че и на други места по света се случват често непредвидени ситуации, а не само в БГ :)

Offline bagercho

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #43 on: 02.12.2014, 10:13:10 »
156 нови Bombardier Flexity ще закупи Виена до 2018.

« Last Edit: 02.12.2014, 10:19:51 by difian »

Offline mlk

• View Profile
    • Email
« Reply #44 on: 09.05.2015, 23:18:15 »
Ето един пример как транспортната компания съдейства на обикновените хора в разни интересни и наглед странни начинания. Преди почти месец един виенчанин беше решил да прави рекорд - да обходи цялата трамвайна мрежа в рамките на един ден. И готиното беше, че от "виенското ЦГМ" му бяха уредили трамвай специално за него, при това боядисан за събититето. Всеки можеше да се качи и повози заедно с него. Въпросният трамвай трябваше да мине по предварително планиран маршрут, при който се посещава всяка трамвайна спирка във Виена. Разбира се начинанието беше успешно и той добави този рекорд към предишния си, който се изразяваше в това, че за около 4 часа беше минал през всички сто и няколко спирки на метрото във Виена.

Offline Magirus deutz

• Почитател на Мерцедес - Бенц, Магирус и Икарус.
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #45 on: 11.09.2015, 01:33:57 »
Няколко снимки от Виена:
SGP E2:

Rampini Alè EL:

MAN Lion's City LPG:

И два двуетажни MAN - а:

« Last Edit: 11.09.2015, 23:14:52 by Magirus deutz »

Online ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #46 on: 30.09.2015, 21:03:50 »
Една приятелка е снимала малко превозни средства от парада послучай 150-тата годишнина на виенските трамваи. Извинявам се предварително за недоброто качество на някои кадри, дано Мариян е снимал по-добри:
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline mlk

• View Profile
    • Email
« Reply #47 on: 01.10.2015, 00:33:45 »
Още не съм ги източил от фотото. Мисля, че успях да хвана всички 53 превозни средства, които се бяха изредили, но при по-старите имаше доста навалица. Само на последните 20-30 имах по-чист достъп на спокойно място.
Впечатляващо е, че изкараха дори и влак от U6 и разни обслужващи машини, а от старите е просто уникално как са ги запазили в движение.

Offline mlk

• View Profile
    • Email
« Reply #48 on: 04.10.2015, 00:47:12 »
Ето го видеоклипът:
https://youtu.be/Bj0RgZ9v39U

Скоро следват и снимките...

Online blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #49 on: 06.10.2015, 10:30:20 »
Още не съм ги източил от фотото. Мисля, че успях да хвана всички 53 превозни средства, които се бяха изредили, но при по-старите имаше доста навалица. Само на последните 20-30 имах по-чист достъп на спокойно място.
Впечатляващо е, че изкараха дори и влак от U6 и разни обслужващи машини, а от старите е просто уникално как са ги запазили в движение.
Изключително мераклийско мероприятие. Жалко, че се проведе само седмица след нашето пребиваване във Виена. :(

Offline mlk

• View Profile
    • Email
« Reply #50 on: 07.10.2015, 08:21:01 »
Тъй като нямам достъп до галерията на форума, може ли някой да препоръча къде да кача снимките?

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #51 on: 07.10.2015, 09:17:55 »
Брей тези хора колко много възстановени превозни средства имат. Вижте и интереса какъв е. Дано се усетят тук и при нас след някоя друга година да станем свидетели на такъв парад.
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline mlk

• View Profile
    • Email
« Reply #52 on: 07.10.2015, 22:43:07 »
Ето ги и снимките:
http://crop-factor.net/150j/

Offline mlk

• View Profile
    • Email
« Reply #53 on: 07.10.2015, 22:57:35 »
Ето и малко информация за снимките и за събитието.
Аз успях да стигна навреме за самия парад. Парадирането се изразяваше в това, всяко ПС да мине пред кметството, да се прочете къде, кога и защо се е движело и да подмине нататък. Затова там се вижда най-голямата навалица.
На всяко ПС имаше закачен номер от 1 до 53, според реда на преминаване. Похвално е и че бяха включили и ПС от поддръжата. Успях да снимам всичките, като само едно тракащо под номер 34 някак съм го пропуснал, въпреки че се вижда в клипа на 3:31.
Минаваха от по-стари към актуални, като накрая си минаха трамваи в движение + 1 секция от влак от метролиния U6. В клипа даже се чува как едни жени зад мен казват, как това е най-скапаната линия на метрото. Разбира се, това си е самата истина :)

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
« Reply #54 on: 08.10.2015, 14:43:18 »
Всички трамваи са на 1435 мм, нали? И кои модели са се движили в София някога, макар и на 1009 мм.
мур

Offline mlk

• View Profile
    • Email
« Reply #55 on: 08.10.2015, 20:05:35 »
Да, всички са на 1435. Не знам по модели какви съвпадения е имало. Принципно има доволно количество информация за всичките им модели и мога да дам линкове, ако някой се интересува.

Offline mlk

• View Profile
    • Email
« Reply #56 on: 24.10.2015, 14:17:30 »
За три дни по средата на маршрута на метролиния U4 има ремонт и се движат автобуси между три станции.
Автобусите са на 3 минути през деня, на 4 в междинните часове и на 5 минути рано сутрин и късно вечер. Интервалът може да изглежда нисък, но реално и трите минути не са достатъчни. Прикачил съм и снимки.

Като се изключи тъпканицата, цялата организация е повече от перфектна. Още от понеделник има разлепени големи информационни плакати, постоянно има предупредителни съобщения, а днес навсякъде има служители, които упътват, отговарят на въпроси и помагат.

Иначе, и тукашните преводи на английски са с компромисно качество, както се вижда от едната снимка.

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #57 on: 24.10.2015, 23:23:42 »
Получава се хубаво пого!  :) :fan: Приближава се до това в единичните автобуси по 204 в пик. :) :fan:

Offline cvert

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #58 on: 30.12.2015, 09:42:54 »

Малко снимки от Виена

Offline cvert

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #59 on: 02.01.2016, 11:35:38 »

Централна гара Виена.Едно уникално съоражение.