Author Topic: ПОЛИТИКА=?  (Read 155060 times)

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
Re: ПОЛИТИКА=?
« Reply #40 on: 19.03.2011, 00:17:22 »
С риск да бъдя оплют от опоненти, според мен най-доброто правителство след 1989-та е това на НДСВ.

П.П. Предлагам модератор да премести постовете към политическата дискусия в друга тема или нова, ако е възможно.

Къде живееш в Хаджията, че съм си обул сините обувки със сините чорапи, та да идвам да те плюя...
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline prof66

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #41 on: 19.03.2011, 09:04:58 »

Искам да те репликирам и по отношение на треблинка и хирошима. Да-те са факт.Но народите са упражнявали агресия с/у други народи в името на собственото си благо. Докато комунистите упражняват терор над собствения си народ в името на лична власт!

ясно. в концентрационните лагери фашистите не са прибирали нито комунисти, нито социалисти, нито профсъюзни лидери, нито един германец....

момче, хвани се прочети нещо. обидно е дори за самия тебе си...

лафа за `пенсиите` го пропущам, защото демонстрира единствено интелектуалното ти ниво, нищо друго...

Offline emm_1968

• Trams Doctor
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #42 on: 19.03.2011, 09:27:09 »
Като се започна тема за политика защо тази дискусия не се води там ...? Не, че в някои от мненията няма бисери, но останалото е за другата тема.
Символите на нашия град са Витоша, кестените и трамваите.

С такива любители на МГТ врагове не му трябват.

Offline prof66

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #43 on: 19.03.2011, 09:33:29 »
Като се започна тема за политика защо тази дискусия не се води там ...? Не, че в някои от мненията няма бисери, но останалото е за другата тема.

да, съгласен съм, може би да помолим модератора да дръпне всички политизирани мнения във темата `политика`...

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
« Reply #44 on: 19.03.2011, 22:47:10 »
Ето местя ги, обаче аз съм с особено мнение за съществуването на темата. Въпреки, че както емм_1986 спомена форумът се превръща в социална мрежа - раздел Разни е на 4-то място по брой мнения.

И все пак нека да е ясно че конфронтация няма да се допуска по никакъв начин, подобно на другата тема по която има яка конфронтация - футболната.

Offline emm_1968

• Trams Doctor
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #45 on: 20.03.2011, 16:16:10 »
Ето местя ги, обаче аз съм с особено мнение за съществуването на темата. Въпреки, че както емм_1986 спомена форумът се превръща в социална мрежа - раздел Разни е на 4-то място по брой мнения.

И все пак нека да е ясно че конфронтация няма да се допуска по никакъв начин, подобно на другата тема по която има яка конфронтация - футболната.

Подмладяваш ме с 18 години ... Благодаря! Ще почерпя ...
Символите на нашия град са Витоша, кестените и трамваите.

С такива любители на МГТ врагове не му трябват.

Offline Chato

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #46 on: 26.03.2011, 17:12:19 »
За съжаление народът отрича направеното по времето на Царя. Аз не симпатизирам на никоя политическа сила и въпреки това смятам, че правителството на НДСВ управляваше най-добре от тези, които помня. Първите ми спомени, свързани с политиката са за Жан Виденовото правителство, което беше пълен провал. Костов уж се опита да свърши нещо, но не беше достатъчно. По времето на НДСВ влязохме в нато и благодарение на тяхната пред-присъединителна политика ни приеха и в ЕС, въпреки, че от Коалиция за България си приписаха заслугите. Правителството на Тройната коалиция започна що-годе добре, но по-късно се оказа, че нищо не правят като хората. Имам чувството, че именно заради тяхната политика усетихме толкова тежко кризата. Бойко пък се оказа, че само на обещания и оправдаване с предишните го кара. Пак повтарям, нямам любима партия, обаче сред слепите и едноокия е цар и затова смятам, че след промените най-доброто ни правителство е било това на НДСВ.

Offline dimi

• Наистина съм луд
  • сбогом 2622
    • View Profile
« Reply #47 on: 26.03.2011, 17:45:45 »
И аз нямам любима партия, но според мен най-успешно беше правителството на Костов ( ако изключим безумните кражби, чрез подмасова приватизация).  Бях малък в тези години, но точно при Костов започнаха прегворите за ЕС, валутния борд, възтановяване на България след Жан Виденов.  Костов е един великолепен икономист, но хората престанаха да му вярват. Най-вече, заради това, че уби окончателно синята идея.
R.I.P  Ikarus 280

Offline did_ko

• Нямам спирка
  • гигантски радиоактивен термит - мутант
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #48 on: 26.03.2011, 22:58:07 »
Костов е един великолепен икономист, но хората престанаха да му вярват. Най-вече, заради това, че уби окончателно синята идея.
Проблемът при Иван Костов е, че се взе прекалено насериозно и с това наистина съсипа синята идея, иначе аз също си мисля, че е добър по специалността си.Лошото е обаче, че всеки докопал се до политиката гледа да напълни джоба си.Я всеки от нас да си каже дали не се е замислял за едно (само) 4-тири годишно мандатче.
Мразя да пиша и говоря за автобусите с марка "Чавдар" в минало свършено време.

Насилственото натъпкване на пътници в BRT  линиите е транспортен геноцид спрямо населението в Бургас

В ГТ Бургас НЕ ДОСТИГАТ АВТОБУСИ

Ако някои пост не ви харесва - можете да натиснете бутона "Информирай модератор".

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #49 on: 26.03.2011, 23:37:07 »
подмасова приватизация

Подмасовата приватизация беше при управлението на другаря Жан и неговия икономическип мозък - министър Румен Гечев Голямата уста. Общо взето - това беше най-безумното управление след 1989, тъй като така не се изясни, по какъв модел ще я караме - по текезесарски от 50-те, по китайски, по съветски или кой знае по какъв. Стана така, че Жан додея и на тези, с които БСП винаги е твърдяла, че са близки - с Русия. Просто така и не разбраха, че Путинска Русия за разлика от Брежневски СССР престана да вярва на сълзи.
При Костов приватизацията беше касова. При неговото управление наистина се дефинираха правилата (данъчни, икономически и други закони), които в общи линии са и досега. Като недостатък беше прекаленото държавно администриране и слаба либералност т.е. държавата - разбирай "нашите хора" за сметка на инициативата.
При царя започна реално нашата интеграция към правилата (и към начините на далавери) на ЕС. А тройната коалиция така и не успя да се придържа към европейски пропорции между правила и далавери, даже и към приемливите им стойности в югоизточния ъгъл на ЕС.

Offline Jorr

• Маниак
    • View Profile
« Reply #50 on: 27.03.2011, 08:18:08 »
Путин встъпи във власт през 99-та между другото  :P

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #51 on: 27.03.2011, 09:04:26 »
Путин встъпи във власт през 99-та между другото  :P
Да, но безцеремонният комбинирано политически и икономически натиск на Газпром датира още от Елцинските времена.
Докато Брежнев действаше с ресурсите повече като "морков", държавите в руската дължава Газпром, Роснефт, Лукойл и др. действат с тях като "тояга". Всъщност това беше инициирано от Виктор Черномирдин, първият министър-председател на Русия след разпадането на СССР. Държавните монополни компании изведнъж станаха частни, но при условие за пълно подчинение на новоизлюпените частници-милиардери на централната власт в Кремъл. Когато един от тези частници - Березовски пожела да демонстрира някаква самостоятелност, той и компанията му бяха жестоко наказани.

Offline dimi

• Наистина съм луд
  • сбогом 2622
    • View Profile
« Reply #52 on: 28.03.2011, 10:50:53 »
подмасова приватизация

Подмасовата приватизация беше при управлението на другаря Жан и неговия икономическип мозък - министър Румен Гечев Голямата уста. Общо взето - това беше най-безумното управление след 1989, тъй като така не се изясни, по какъв модел ще я караме - по текезесарски от 50-те, по китайски, по съветски или кой знае по какъв. Стана така, че Жан додея и на тези, с които БСП винаги е твърдяла, че са близки - с Русия. Просто така и не разбраха, че Путинска Русия за разлика от Брежневски СССР престана да вярва на сълзи.
При Костов приватизацията беше касова. При неговото управление наистина се дефинираха правилата (данъчни, икономически и други закони), които в общи линии са и досега. Като недостатък беше прекаленото държавно администриране и слаба либералност т.е. държавата - разбирай "нашите хора" за сметка на инициативата.
При царя започна реално нашата интеграция към правилата (и към начините на далавери) на ЕС. А тройната коалиция така и не успя да се придържа към европейски пропорции между правила и далавери, даже и към приемливите им стойности в югоизточния ъгъл на ЕС.
Най-големите приватизации се извършиха по времето на Иван Костов. Само да си спомним за " Балкан", "Нефтохим" , " Кремиковци".  Голяма част от тях бяха печеливши предприятия продадени за жълти стотинки.
 Но пак казвам , въпреки всички поразии на  правителството на ОДС, направи и значими промени за страната, без които щяхме да гледаме ЕС и НАТО под крив макарон.
« Last Edit: 28.03.2011, 10:52:24 by dimi »
R.I.P  Ikarus 280

Offline Jorr

• Маниак
    • View Profile
« Reply #53 on: 28.03.2011, 11:09:59 »
За съжаление нито едно правителство, откакто аз имам съзнателна представа и интерес, не може да се окачестви като добро.

Виденов е мисля без коментар. За Костов по-важното се каза - може би най-добър управленски потенциал, може би най-добро откъм налагане на ред и национална цел, но на цената на брутални далавери и големи глупости. Приватизацията - пълен крах. Външната политика - рядко национално ориентирана (това може да се каже за всички правителства). Резултатът беше закономерен. Царят - безличен мандат, вероятно доста добра работа беше свършена, но не постигна никакви видими резултати, политическата му харизма беше нулева, абсолютно не успя да реализира добрите си международни отношения, екипът му отново затъна в корупционни скандали. Тройната коалиция - започна стабилно, плоският данък беше според мен доста полезен за икономиката, но Станишев беше много слаб премиер с почти нулев авторитет, безнаказаността на Доган и силната зависимост от йерархията в БСП и от връзките с разни престъпни структури тотално сринаха всякакво доверие в това правителство. Борисов за мен винаги е бил симптоматичен за болестите на демокрацията - човек напълно необразован и неподходящ за такъв пост се озовава на него благодарение на месиянския си комплекс и наивността на гласоподавателите, а в момента наблюдаваме как губи и единственото си предимство - силната ръка. Изявите му са комични, компетентността - нулева. За момента съм по-склонен да мисля, че има добри намерения, макар и естествено като за балканите пооблечени в далавери, но е абсолютно неспособен да ги осъществи, и няма никаква сериозна визия за нещата. Доста ще страдаме тепърва от това правителство, а и няма алтернатива за съжаление. Някои от министрите му все пак са бели лястовици в цялата ситуация.

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #54 on: 28.03.2011, 12:22:04 »
Най-големите приватизации се извършиха по времето на Иван Костов. Само да си спомним за " Балкан", "Нефтохим" , " Кремиковци".  Голяма част от тях бяха печеливши предприятия продадени за жълти стотинки.
От тези трите само Нефтохимът е печеливш, макар че другарят Жан без малко и него да фалира.
Проблемът не е, че се извърши бърза приватизация, а напротив - че беше непоследователна. Правиха се безкрайни опити за съживяване на несъживими неща - Балкан, Кремиковци, Плама-Плевен. Безброй синдикалисти написаха безброй "съживителни планове", за да си запазят топлите позиции. Всъщност всичко, налято от държавата в тях, отиде до безброй пиявици, включили се на режим засмукване. Само за Кремиковци - Трон, Мултигруп, Валентин Златев, Прамод Митал, Александър Томов (сигурно пропускам поне 10 "инвеститора").
Ликвидацията и преобразуването на Балкан в България еър трябваше да стане през 1998, а не 7-8 години по-късно. Сега новата компания щеше най-малко да не изпусне изгодните спотове на Хийтроу и други летища, отделно всичко, което завлече Гад Зееви. Точно, когато Иван Костов имаше максимално одобрение, той вместо да го използва за радикални ликвидации на държавни икономически трупове, зацикли, както соцправителствата преди него. Да не говорим за нерешителността му да приключи с безкрайния сериал "Досиета". Претендираищят за най-десен политик у нас започна да действа с ЛЕВИ МЕТОДИ на кормилото на властта !!!

Примерът с БТК също е показателен. Няколко пъти се стигна до продажба и няколко пъти под предлог, че цената е неизгодна, сделка нямаше. В крайна сметка се взеха пари, няколко пъти по-малко от оферираните през 1997-98 (май холандци и гръцката ОТЕ бяха). Няма какво да упрекваме Вива венчърс - те добре си свършиха работата и наистина приведоха компанията от каца за източване (както продължава да е и досега БДЖ) до пазарен субект. Ама постигнали печалба - нищо лошо, иначе без тях телекомът съвсем щеше да сдаде багажа.
Не толкова късмет имаше Булгартабак, който и досега си е каца за източване и зареждане на партийни каси. В резултат на това големият играч Филип Морис се отказа и закупи сръбския тютюнев монополист. Резултат - кутия Пал Мал в Сърбия струва 1.20 евро.
« Last Edit: 28.03.2011, 12:29:06 by blagun »

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
« Reply #55 on: 28.03.2011, 15:57:35 »
За съжаление народът отрича направеното по времето на Царя. Аз не симпатизирам на никоя политическа сила и въпреки това смятам, че правителството на НДСВ управляваше най-добре от тези, които помня. Първите ми спомени, свързани с политиката са за Жан Виденовото правителство, което беше пълен провал. Костов уж се опита да свърши нещо, но не беше достатъчно. По времето на НДСВ влязохме в нато и благодарение на тяхната пред-присъединителна политика ни приеха и в ЕС, въпреки, че от Коалиция за България си приписаха заслугите. Правителството на Тройната коалиция започна що-годе добре, но по-късно се оказа, че нищо не правят като хората. Имам чувството, че именно заради тяхната политика усетихме толкова тежко кризата. Бойко пък се оказа, че само на обещания и оправдаване с предишните го кара. Пак повтарям, нямам любима партия, обаче сред слепите и едноокия е цар и затова смятам, че след промените най-доброто ни правителство е било това на НДСВ.

всичко, което направи Царя беше следствие на богатата държава, която завари след управлението на правителството на Иван Костов.
За останали неща мога да пиша утре.
мур

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
« Reply #56 on: 28.03.2011, 16:36:30 »
Всичко, което направи Царя беше следствие на богатата държава, която завари след управлението на правителството на Иван Костов.
Ставаме двама! :fan: :clap:
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline greg

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #57 on: 28.03.2011, 17:19:39 »
http://botevgrad.com/uploads/fun/0/6589/s1_fifi.gif
 :P :D
Дай все пак някакви доказателства. Кое беше най-доброто?
Щом си такъв лют фен, сигурно имаш причини, но за щастие тук е транспортен форум, т.е. достатъчно са интелигентни читателите и с елементарна политическа агитация няма как да ги превърнеш в почитатели на НДСВ.

Offline IKAR

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #58 on: 29.03.2011, 10:06:23 »
Нефтохимът отдавна дефакто не е никакъв нефтохим. Защото в него просто няма химическа промишленост - производство на пластмаси, органичен синтез, изкуствени торове, синтетични влакна. Някога най-голямото предприятие у нас сега е една проста бензинджийница. Говорехме, че извличането на горива от нефта не е химическа промишленост, защото при това производство нефтът се разлага физически, тоест просто се "вари".
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline dimi

• Наистина съм луд
  • сбогом 2622
    • View Profile
« Reply #59 on: 29.03.2011, 10:11:31 »
Нефтохимът отдавна дефакто не е никакъв нефтохим. Защото в него просто няма химическа промишленост - производство на пластмаси, органичен синтез, изкуствени торове, синтетични влакна. Някога най-голямото предприятие у нас сега е една проста бензинджийница. Говорехме, че извличането на горива от нефта не е химическа промишленост, защото при това производство нефтът се разлага физически, тоест просто се "вари".
То просто химическата промишленост у нас е тотално убита.
R.I.P  Ikarus 280