Author Topic: Автобусен транспорт-Бургас (АРХИВНА ТЕМА)  (Read 726613 times)

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
Quote from: Bus_lover
Знам, че това е софийски форум и едва ли някой от Бургасбус ще го чете, но все пак да ви споделя нещо. В Бургас имаме една линия №4, по която въпреки че пускат един автобус на 15 мин., се возят в повечето случаи 5-10 души и за нея отиват най-хубавите автобуси, понякога дори съчленени!!!!! Да не говорим, че маршрутът никак не е от най-дългите. Според мен на подобни линии спокойно биха могли да пускат някакви микробусчета или Авии или нещо такова или ако ще пускат автобуси, то поне да са старите Чавдари, Кенти и Икаруси, които пращат по селата. Ако такъв автобус се развали на четворката спокойно пътниците могат да изчакат следващия, докато горките хорица от селата не могат. Пфу!

A ти като си от Бургас, ще разкажеш ли  малко за Чавдар 141 и 131 там. Аз 141-цата все по 211 съм го виждал, но какво им е състоянието в момента. Миналата година лятото все още изглеждаха добре и не бяха провиснали. А и още нещо - къде е гаража на БургасБус и тролеите там ли нощуват. АКо искаш може и в Темата за Бургас в Транспортът в други градове да пуснеш отговора  

Offline Bus_lover

• Нямам спирка
  • Закривай!
    • View Profile
    • Email
Та на въпроса ти, етниес. Чавдарките режат глави. Някои малко потракват, но не можеш се оплака от тях. 141 го пускат освен на 211 и на 12 и 12а и много рядко и на 121 и 209 (когато има). А 131 го пускат на 12, 12а, 4, 15, а също има и няколко бройки специално за по селата; случва се в събота и неделя и на 211 да пуснат някой. На 131 не съм се качвал скоро, щото се возя само на тролея и 211 и отвреме навреме и на 121. А гаражът се намира на ул. "Индустриална" №1. Когато минаваш по моста на околовръстното можеш да го видиш. А тролеите не нощуват в гаража, щото няма жици до там. Имат си депо в "Меден рудник", което се намира на около 200-300 м от последната спирка. По жиците ще стигнеш до него. Късмет. Не знам дали ги охраняват, но съдейки по това, че нямат следи от вандализъм, може и да има гардове.
Quote from: Анонимен мераклия
искам да започна работа като проверител към Бургасбус имам више образувание!

Чакам, чакам, останах си с чакането...

Монолог, ама всички скришно го четат и обсъждат!

Offline KRAKOMOBILA

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
Quote from: Marti
Ето няколко снимки и от мен на БургасБус.

Mercedes Benz O305 + Ikarus

Mercedes Benz O 407

Mercedes Benz O 405G

Съчленен NEOPLAN

Тролейбус ЗИУ по линия №№ Т

Другата седмица ще гостувам в Бургас и ще направя всичко възможно да направя малко снимки!!!
На първата снимка Мерцедеса не е ли О307 ?  

НЕ НА КИЧА ПО ПРЕВОЗНИТЕ СРЕДСТВА В ГТ!!!

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Quote from: KRAKOMOBILA
На първата снимка Мерцедеса не е ли О307 ?  
Определено!
Може би не е тук мястото, но знаете ли как изглежда МВ 317?Съчленен градски автобус и имам снимки от Берн.

Offline KRAKOMOBILA

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
Искаш да кажеш О317Г  

НЕ НА КИЧА ПО ПРЕВОЗНИТЕ СРЕДСТВА В ГТ!!!

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Quote from: KRAKOMOBILA
Искаш да кажеш О317Г  
Г-то го пропуснах, о по-скара си мислех за този дизайн  
MB 317 G

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
Quote from: difian
Г-то го пропуснах, о по-скара си мислех за този дизайн  
MB 317 G

Koй от кой по отвратителни. А първия само му е лифтната предницата(леко) - дали не е реузлтат от катастрофа?

Offline Bus_lover

• Нямам спирка
  • Закривай!
    • View Profile
    • Email
Не, аз от футбол не се интересувам - просто съм любител на по-тъмните краски. Ех, да имаше тролеи и повече автобуси с реклами на ВиваТел и Армеец...  

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
Не, аз от футбол не се интересувам - просто съм любител на по-тъмните краски. Ех, да имаше тролеи и повече автобуси с реклами на ВиваТел и Армеец...  

Има ли много вивателки в Бургас? А от зелените на ГлоБул?

Offline Bus_lover

• Нямам спирка
  • Закривай!
    • View Profile
    • Email
ВиваТелките и Глобулите са само Чавдари 141. 2 ВиваТелки (от които едната е прототипът, който всички така обожавате, а другата е онзи индианец на една от снимките по-горе; по принцип имаше и трета, но нея май я бракуваха или я държат в гаража за части, понеже от половин година не съм я виждал, но последния път, като се возих на нея препускаше като туристически автобус - само дето и липсваха 2 седалки), а Глобулките са също само 2.

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
ВиваТелките и Глобулите са само Чавдари 141. 2 ВиваТелки (от които едната е прототипът, който всички така обожавате, а другата е онзи индианец на една от снимките по-горе; по принцип имаше и трета, но нея май я бракуваха или я държат в гаража за части, понеже от половин година не съм я виждал, но последния път, като се возих на нея препускаше като туристически автобус - само дето и липсваха 2 седалки), а Глобулките са също само 2.

Чавдарката ли са бракували? те бяха общо 10+прототипа стават 11. А 131-ците колко са? Те са едни от малкото единични автобуси, които ми харесват заради огромната си мощност ...като ракети са... или поне бяха

Offline Bus_lover

• Нямам спирка
  • Закривай!
    • View Profile
    • Email
131-ите не съм ги броил, но 141-иците в момента са 7, ако не се лъжа. Ако има още, те в момента не са в движение. По рекламите ги броя - 2 ВиваТелки, 2 Глобулки, 1 Сами-М, 1 червено-жълт с не знам ква леклама и 1 "Ups" или квото е там, но 131-ите са повече във всеки случай.

Offline Bus_lover

• Нямам спирка
  • Закривай!
    • View Profile
    • Email
   Ха, да ни е честит четвъртият съчленен МАН в Бургас. Очевидно е по-нов от другите 3 - отпред е като онзи от аватара на НИКИ, ама е жълт и с изцяло остъклени врати, а ми се струва и нископодов. Освен това, в к-с "Меден рудник" интензивно се преасфалтират разбитите пътища. Е-е-х, ще влезем ние най-накрая в Европа! Да видим другия месец какъв нов автобус ще ни докарат!

Online Marti

• Наистина съм луд
  • RADIO ENERGY The Best Of 90s Music
    • View Profile
    • www.dinita.net
    • Email
  Ха, да ни е честит четвъртият съчленен МАН в Бургас. Очевидно е по-нов от другите 3 - отпред е като онзи от аватара на НИКИ, ама е жълт и с изцяло остъклени врати, а ми се струва и нископодов. Освен това, в к-с "Меден рудник" интензивно се преасфалтират разбитите пътища. Е-е-х, ще влезем ние най-накрая в Европа ! Да видим другия месец какъв нов автобус ще ни докарат !
Защо не снимаш ако имаш възможност ако можеш ми кажи Инв. номер на Автобуса другата седмица ще Густувам в Бургас и ще направим малко Фото

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
Quote from: Marti
Защо не снимаш ако имаш възможност ако можеш ми кажи Инв. номер на Автобуса другата седмица ще Густувам в Бургас и ще направим малко Фото

Те в Бургас май нямат инв номера. И във Варна

Online Marti

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • www.dinita.net
    • Email
Quote from: etnies
Те в Бургас май нямат инв номера. И във Варна
Рег. номер  

Offline Bus_lover

• Нямам спирка
  • Закривай!
    • View Profile
    • Email
Ами аз нямам нищо, с което да го снимам - мобилният ми е без камера, а пък нямам и навика да се шматкам с фотоапарат. Не ти трябва номер - той е единственият жълт МАН в Бургас и то от тоя модел. А и нямаш гаранция, че ще е на линия. Ако искаш, мини през моста, дето води от Билата към Околовръстното и като минавате над гаража, ако е там, снимай.
А сега за нещо друго, което хич не ми харесва! Голяма част от червените ДАФове седят в гаража на спец. място извън линия и са така живописно подредени, все едно ги готвят за война. Още малко, ще изскочи някой снайпериец убист и ще те застреля. Защо не ги пускат, само те си знаят. Толкова много автобуси за части - нещичко не ми се вярва.

Online Marti

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • www.dinita.net
    • Email
Ами аз нямам нищо, с което да го снимам - мобилният ми е без камера, а пък нямам и навика да се шматкам с фотоапарат. Не ти трябва номер - той е единственият жълт МАН в Бургас и то от тоя модел. А и нямаш гаранция, че ще е на линия. Ако искаш, мини през моста, дето води от Билата към Околовръстното и като минавате над гаража, ако е там, снимай.
А сега за нещо друго, което хич не ми харесва ! Голяма част от червените ДАФове седят в гаража на спец. място извън линия и са така живописно подредени, все едно ги готвят за война. Още малко, ще изскочи някой снайпериец убист и ще те застреля. Защо не ги пускат, само те си знаят. Толкова много автобуси за части - нещичко не ми се вярва.
Малко трудно ще стане да го намеря като съм ходил 5 пъти в Бургас но ще се оправя Мерси много за Инфотоо

Offline Bus_lover

• Нямам спирка
  • Закривай!
    • View Profile
    • Email
А ако не е в гаража, го чакай най-добре на спирката на гарата, оная дето е и жп, и авто- гара. Оттам минават и трите линии, на които ще го пускат - 211, 12 и 12а.

Online Marti

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • www.dinita.net
    • Email
А ако не е в гаража, го чакай най-добре на спирката на гарата, оная дето е и жп, и авто- гара. Оттам минават и трите линии, на които ще го пускат - 211, 12 и 12а.
Жп, и авто- гара ги знам къде са само за Гаража неразбрах къде е