Author Topic: Проблеми с компютрите  (Read 17148 times)

Offline georgi64

• Маниак
    • View Profile
Проблеми с компютрите
« on: 11.06.2012, 20:52:25 »
ей този син екран ми дава някой да разбира нещо
« Last Edit: 07.03.2014, 23:18:53 by difian »

Offline kris

• Запален по ГТ
  • Computer Freak
    • Skype Me™!
    • MSN Messenger - kkovachev@windowslive.com
    • View Profile
    • Email
Re: Проблеми с компютрите
« Reply #1 on: 11.06.2012, 21:01:14 »
Ако беше снимал целия BSOD код можеше да го потърсиш в Гугъл, иначе :

http://bit.ly/JXro7k
Canon 70D, Canon 60D, Canon 1000D, Tamron 17-50mm F/2.8, Canon 10-18 F/4.5-5.6 IS, Canon 18-135 F/3.5-5.6 IS, Canon 70-200 f/4L, Canon 50mm F/1.8, Samyang 500mm F/6 :).
Quote from: KRAKOMOBILA
НЕ НА УЖАСНИТЕ СНИМКИ ВЪВ ФОРУМА!!!

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
« Reply #2 on: 11.06.2012, 21:14:21 »
Не съм сигурен, но при мен като беше ми се прецакал харддиска излизаше такъв син екран с много текст, но не съм сигурен дали пишеше Page_нещо-си.
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline kris

• Запален по ГТ
  • Computer Freak
    • Skype Me™!
    • MSN Messenger - kkovachev@windowslive.com
    • View Profile
    • Email
« Reply #3 on: 11.06.2012, 21:21:35 »
BSOD (blue screen of death) може да се получи от всички части на компютъра, от хард диска до процесора. Аз лично съм бил свидетел на над 50+ такива.

Ето малко по-конкретизирано търсене :

http://bit.ly/KZI03J
Canon 70D, Canon 60D, Canon 1000D, Tamron 17-50mm F/2.8, Canon 10-18 F/4.5-5.6 IS, Canon 18-135 F/3.5-5.6 IS, Canon 70-200 f/4L, Canon 50mm F/1.8, Samyang 500mm F/6 :).
Quote from: KRAKOMOBILA
НЕ НА УЖАСНИТЕ СНИМКИ ВЪВ ФОРУМА!!!

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
« Reply #4 on: 12.06.2012, 01:09:18 »
Кода на грешката го има в снимката  - 0х50.
Обаче това е един от най-неприятните за отстраняване проблеми, защото може да е на практика от всичко.
Все пак най-вероятен причинител е дефектирала рам памет или тръгващ да си заминава хард диск. Трябва да се тества със съответните програми. Може да са и кондензатори на дъното.
Има ли някаква повтаряемост като почне да се появява - пускаш определена програма, отваряш някаква страница или го прави и като на компютъра не се прави нищо?
Добавял ли си някакъв нов хардуер напоследък (дори и смяна на мишка)?
« Last Edit: 12.06.2012, 01:11:52 by etnies »

Offline georgi64

• Маниак
    • View Profile
« Reply #5 on: 12.06.2012, 14:09:58 »
Кода на грешката го има в снимката  - 0х50.
Обаче това е един от най-неприятните за отстраняване проблеми, защото може да е на практика от всичко.
Все пак най-вероятен причинител е дефектирала рам памет или тръгващ да си заминава хард диск. Трябва да се тества със съответните програми. Може да са и кондензатори на дъното.
Има ли някаква повтаряемост като почне да се появява - пускаш определена програма, отваряш някаква страница или го прави и като на компютъра не се прави нищо?
Добавял ли си някакъв нов хардуер напоследък (дори и смяна на мишка)?

да и като на компютъра не се прави нищо го прави  :(   сега ще вадя 1 по 1 рама дано да е от него

Offline $h@IdEr

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 359945577
    • MSN Messenger - dilly-m@hotmail.com
    • AOL Instant Messenger - dillyan96
    • View Profile
    • Рекламни концепции на бургаски Солариси
    • Email
« Reply #6 on: 31.07.2012, 02:06:04 »
Малко помощ и от мен - това може да се случи ако си подменял части в компютъра и си инсталирал нещо дефектно, спомни си последно какво си сменял в компа. Малка е възможността да стане при тотална смяна или инталация на АВ (ако е нов компютърът). Първо извади частта, която според теб е дефектна, по възможност я занеси я някой компютърен сервиз да я тестват или пратят за тестване (може да е от процесора, харда или видео картата, като при видео картата проблемът вероятно е от видео паметта) ако това е РАМ модул и скоро си слагал нови, извади ги и включи само на старите. Друга вероятност в вирус да се ровил в регистърните файлове (regedit) или да е променил някоя важна системна услуга (services.MSC). Ако успееш да влезеш в Уиндоус влез в RUN и напиши Chkdsk /f /r, това трябва да открие и оправи грешките по харда, ако има такива.
С 2 думи: най-вероятно е или от някоя дефектна РАМ платка, или е проблем с видео-РАМ-а.,
« Last Edit: 31.07.2012, 02:08:44 by $h@IdEr »

Offline 701

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #7 on: 27.07.2013, 00:27:13 »
Аз имам един малък проблем: гледам си клипче в ютуб примерно и да кажем искам да се върна на предишната страница. Натискам стрелката за назад, но нищо не става. С бекспейс бутон е същата работа. Когато рефрешна страницата и цъкна стрелката за назад се оправя. Та мислта ми е знае ли някой дали и как може да се оправи това? Идеята ми е да не рефрешвам страницата. Дано някой да помогне, че е много дразнещо това... Благодаря предварително !
lo chupen todos a los que no les guste 701

Offline NULL

• Маниак
  • Keep Walking
    • View Profile
    • Email
« Reply #8 on: 27.07.2013, 00:35:44 »
Кой браузър използваш?
С коя версия си?
« Last Edit: 27.07.2013, 00:39:14 by NULL »
If you change nothing, nothing will change.

Полезно: Почивни дни 2018 | Обменни бюра София | Фиксинг на БНБ

Offline ikarus2102

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #9 on: 22.08.2013, 18:16:51 »
Имам проблем с инсталацията на phpbb.Сложих папката phpBB2 в C:\xampp\htdocs и въведох линка http://localhost/phpmyadmin в браузъра си и не зареди.Показва,че няма достъп до страницата или ,,Тази връзка изглежда повредена''.Какво трябва да направя?

Offline pepi1997

• Нямам спирка
  • 9060
    • View Profile
    • Email
« Reply #10 on: 22.08.2013, 23:15:42 »
Сигурен ли си, че порта е 80?

Offline vesko76

• Нямам спирка
  • Van Hool & Citaro G - fan
    • View Profile
« Reply #11 on: 22.08.2013, 23:18:18 »
Покажи скрийн, за да видим проблема какъв е.

Offline ikarus2102

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #12 on: 23.08.2013, 08:05:06 »
Покажи скрийн, за да видим проблема какъв е.
На какво точно?

Offline vesko76

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #13 on: 23.08.2013, 11:24:43 »
Първо виж дали си стартирал необходимите услуги на хампп - апачи, томкет и тн. Вместо локалхост, пробвай с 127.0.0.1 - в един онлайн-шоп имах проблеми със стартирането му с локалхост, но не и с ИП-адреса.

Offline ikarus2102

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #14 on: 23.08.2013, 18:19:19 »
Първо виж дали си стартирал необходимите услуги на хампп - апачи, томкет и тн. Вместо локалхост, пробвай с 127.0.0.1 - в един онлайн-шоп имах проблеми със стартирането му с локалхост, но не и с ИП-адреса.
Пробвах,но прави така:

Offline vesko76

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #15 on: 23.08.2013, 18:25:13 »
Значи имаш някакъв проблем с MySQL. Стартирал ли си го от ХАМПП? Виж дали неговият порт не е вече зает. Другото, което ми идва наум, е, че не е инсталирана самата база данни като хората.

Евентуално решение - махни ХАМПП, сложи го наново, затвори всички допълнителни приложения + антивирусната по време на инсталацията. След това опитай отново да пуснеш Апачито и МайСКЛ. И пиши какъв е изхода, ако не, ще търсим друго решение.

Offline ikarus2102

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #16 on: 23.08.2013, 18:33:40 »
Значи имаш някакъв проблем с MySQL. Стартирал ли си го от ХАМПП? Виж дали неговият порт не е вече зает. Другото, което ми идва наум, е, че не е инсталирана самата база данни като хората.

Евентуално решение - махни ХАМПП, сложи го наново, затвори всички допълнителни приложения + антивирусната по време на инсталацията. След това опитай отново да пуснеш Апачито и МайСКЛ. И пиши какъв е изхода, ако не, ще търсим друго решение.
Аз вече си направих форум с Phpbb.Намерих  друго място как да стане по-лесно още вчера и стана.

Offline NULL

• Маниак
  • Keep Walking
    • View Profile
    • Email
« Reply #17 on: 23.08.2013, 22:44:56 »

Аз вече си направих форум с Phpbb.Намерих  друго място как да стане по-лесно още вчера и стана.

Какъв е бил проблемът в крайна сметка? Какво си направил?
/Можеш да дадеш линк към темата от форума/
« Last Edit: 23.08.2013, 22:47:42 by NULL »

Offline ikarus2102

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #18 on: 24.08.2013, 08:51:24 »

Какъв е бил проблемът в крайна сметка? Какво си направил?
/Можеш да дадеш линк към темата от форума/
Реших да си правя форум и чух за Phbb.Намерих начин да си го инсталирам в нета,но не се получи и тогава отидох в bulgarianforum.net и така стана.

Offline NULL

• Маниак
  • Keep Walking
    • View Profile
    • Email
« Reply #19 on: 06.03.2014, 23:27:24 »
Случайно някой да има опит с CloneZilla и/или какъвто и да е друг добър софтуер за клониране, репартициране и подравняване на partitions?
Първите три почивни дни от месеца прекарах около 30ч. в един офис, "борейки" една "пишещата машина с монитор" на едни познати.  :D

Боря се със следната задача-закачка:
Трябва да мигрирам един хард диск с размер от 320 GB (той е с Windows XP SP2 Home Edition), върху друг от 1 TB. Също така трябва диск C: да бъде разширен, а другия партишън да запази старите си размери. Патришъните трябва и да се подравнят.

Този уикенд пак ще се боря с въпросното PC и си викам се допитам за някой друга идейка, тъй като има само още две неща, който не съм изпробвал.  :crazy:

« Last Edit: 06.03.2014, 23:55:14 by NULL »