Author Topic: Градският транспорт в Румъния  (Read 47029 times)

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Re: Градският транспорт в Румъния
« Reply #40 on: 09.05.2007, 16:41:07 »
Quote from: difian
Имат няколко италиански автобуса и торазлични, Неоплан от Балкантурист и Волво или Jockeree, нещо такова.
Относно Италианския лицей.На 29 април ходих на разходка до Горна баня и ето какво от автопарка им успях да снимам през гъстата разстителност.На първите две снимки са четири итал.автобуса, на последната е син иИкарус, който не знам дали е в движение, но не ми се вярва.Пред него имаше още два оранжеви италиански и сивият им туристически Ивеко.Преди седмици на Сливница засякох и бяло-син 0305.Така че явно притежават доста голям автопарк- поне 6 италионски,Неоплан(екс-Балкантурист), 0305, бял туристически, сив туристически Ивеко...

« Last Edit: 09.05.2007, 17:14:59 by difian »

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
« Reply #41 on: 15.05.2007, 05:08:01 »
Quote from: difian
Относно Италианския лицей.На 29 април ходих на разходка до Горна баня и ето какво от автопарка им успях да снимам през гъстата разстителност.На първите две снимки са четири итал.автобуса, на последната е син иИкарус, който не знам дали е в движение, но не ми се вярва.Пред него имаше още два оранжеви италиански и сивият им туристически Ивеко.Преди седмици на Сливница засякох и бяло-син 0305.Така че явно притежават доста голям автопарк- поне 6 италионски,Неоплан(екс-Балкантурист), 0305, бял туристически, сив туристически Ивеко...
http://images17.snimka.bg/002819741-big.jpg
http://images17.snimka.bg/002819753-big.jpg
http://images17.snimka.bg/002819821-big.jpg

Освен изброените Италианският лицей има и едно Волво, което всеки ден минава през Люлин...  отдалече се забелязва като се появи, щото чади повече от стара Чавдарка  :

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #42 on: 15.05.2007, 12:43:37 »
Quote from: etnies
Освен изброените Италианският лицей има и едно Волво, което всеки ден минава през Люлин...  отдалече се забелязва като се появи, щото чади повече от стара Чавдарка  :
...
Аз под сив туристически Ивеко имах предвид точно това   А онзи ден видях и сини туристически Ивеко(за тях вече съм сигурен).Нещо такова:

Offline бушона

• Наистина съм луд
  • MB O 345/G, Citaro, Conecto & Tedom fan
    • View Profile
« Reply #43 on: 18.05.2007, 20:28:15 »
Изнамерих снимка на Букурещкото Конекто.Всъщност те са две - бяло и зелено.Това видях аз.Конектото
« Last Edit: 18.05.2007, 20:28:34 by бушона »

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #44 on: 18.05.2007, 22:41:01 »
Quote from: бушона
Изнамерих снимка на Букурещкото Конекто.Всъщност те са две - бяло и зелено.Това видях аз.Конектото
Ха, така!И този е в цветовете като на част от каратовските- 9025, 9040...
 [attachment=793:attachment]
 Единствената разлика е, че двигателят е като на съчленните софийски, и затова отзад има шкаф- Евро 3.Всъщност това е оригиналната разцветка на фирма Юзел Халк, един от частните оператори в Истанбул.[attachment=791:attachment]
 Вече съм казва, че тролей 2002 също изцяло копира оцветяването на тази фирма.Това доста красноречиво си личи тук:[attachment=792:attachment]
Интересното е, че точно в тази разцветка имаше и снимки в официалния сайт на МВ.Но това не е странно, в този на Ман преди години имаше снимани в Саарбрюкен, при Мерцедес също има други освен Конектото...
« Last Edit: 18.05.2007, 22:41:44 by difian »

Offline бушона

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #45 on: 28.05.2007, 19:40:18 »
[a href=\"http://gtsofia.info/oldsite/viewpic.php?pic=754\" target=\"_blank\"]

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
« Reply #46 on: 29.05.2007, 11:13:25 »
Има тема за Цитаро, ако искате да спорите за него, има и ЛС,ICQ и т.н. ако искате да чатите!!!
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline Balkanton

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • http://www.flickr.com/photos/39030307@N07/
« Reply #47 on: 30.07.2007, 18:50:28 »
В Букурещ очакват следващата доставка от 500 бр. Цитаро, при това с новия дизайн. Има снимки във форума им: http://forum.transira.ro/viewtopic.php?t=1...sc&start=40

Offline Bus_lover

• Нямам спирка
  • Закривай!
    • View Profile
    • Email
« Reply #48 on: 30.07.2007, 18:58:02 »
О, значи подвижният им парк е доста многоброен!   Цели 500 автобуса - това никой български град май не може да си го и мечтае, освен София, да не говорим за доставака на чисто нови такива. Айде, на съседите да им е честито!   Може и да не харесвам Цитаро по принцип, но тъй като всички толкова му се кефят, се радвам за Букурещчани  
Quote from: Анонимен мераклия
искам да започна работа като проверител към Бургасбус имам више образувание!

Чакам, чакам, останах си с чакането...

Монолог, ама всички скришно го четат и обсъждат!

Offline Balkanton

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • http://www.flickr.com/photos/39030307@N07/
« Reply #49 on: 30.07.2007, 19:06:37 »
Наистина доста са им автобусите. Досега са внесли 500 Цитаро, остават им още толкова. Все пак да не забравяме, че всичките са соло.

Offline maniak

• Нямам спирка
  • Оптимист
    • ICQ Messenger - 278834436
    • View Profile
    • http://www.flickr.com/photos/47270324@N08/
    • Email
« Reply #50 on: 30.07.2007, 19:45:55 »
бая намазаха, ейййй. ама пък си знаят интересите. впрочем, ако се замислим за 14млн евро за тези 18 трамвая можеха да се купят около 80 ситаро. да са ни честити трамваите
http://bgtransport.org/

Евгени Крусев = Любомир Христов = Велизар Стоилов = предател на обществения транспорт в София.

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
« Reply #51 on: 31.07.2007, 10:09:03 »
Quote from: maniak
бая намазаха, ейййй. ама пък си знаят интересите. впрочем, ако се замислим за 14млн евро за тези 18 трамвая можеха да се купят около 80 ситаро. да са ни честити трамваите

Да, ама къси. И не 80, а 60. Като вземеш, че един трамвай = 3 къси ситарота значи все едно ще купим 20. А трамваите са 18  

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 154903152
    • View Profile
    • Градски транспорт-София
    • Email
« Reply #52 on: 02.08.2007, 23:53:47 »
истината е че сме много боси откъм подвижен състав, може би най зле от целия Балкански полуостров изкл.Македония и Албания. Ръмънците си знаят че Мерцедеса си е Мерцедес и пазаруват на едро, типизират си изцяло парка и поддръжката им ще е по лека. Тук купят 1 Лаз, 1 Сетра, малко БМЦ, малко Мерцедес, малко МАН и то става...  Благородна завист към румънците
НЕ на хейтърството!

Offline Bus_lover

• Нямам спирка
  • Закривай!
    • View Profile
    • Email
« Reply #53 on: 03.08.2007, 00:05:27 »
Quote from: Repcho
истината е че сме много боси откъм подвижен състав, може би най зле от целия Балкански полуостров изкл.Македония и Албания. Ръмънците си знаят че Мерцедеса си е Мерцедес и пазаруват на едро, типизират си изцяло парка и поддръжката им ще е по лека. Тук купят 1 Лаз, 1 Сетра, малко БМЦ, малко Мерцедес, малко МАН и то става...  Благородна завист към румънците

Според мен пък автопаркът става малко сив и скучен, когато е съставен от над 1000 возила от една и съща марка, така че за тях не е проблем да поекспериментират и разнообразят  
« Last Edit: 03.08.2007, 00:05:39 by Bus_lover »
Quote from: Анонимен мераклия
искам да започна работа като проверител към Бургасбус имам више образувание!

Чакам, чакам, останах си с чакането...

Монолог, ама всички скришно го четат и обсъждат!

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
« Reply #54 on: 03.08.2007, 00:26:35 »
Quote from: Balkanton
Наистина доста са им автобусите. Досега са внесли 500 Цитаро, остават им още толкова. Все пак да не забравяме, че всичките са соло.

Соло, ама поне са с три врати.

Offline maniak

• Нямам спирка
  • Оптимист
    • ICQ Messenger - 278834436
    • View Profile
    • http://www.flickr.com/photos/47270324@N08/
    • Email
« Reply #55 on: 03.08.2007, 09:34:13 »
Quote from: Bus_lover
Според мен пък автопаркът става малко сив и скучен, когато е съставен от над 1000 возила от една и съща марка, така че за тях не е проблем да поекспериментират и разнообразят  
и аз бих предпочел всичкият ни състав да е еднотипен, ама да е ситаро. на никой не му пука какъв е пс, стига да е удобен и редовен, а като сложат и реклами ще изглежда пъстър...
http://bgtransport.org/

Евгени Крусев = Любомир Христов = Велизар Стоилов = предател на обществения транспорт в София.

Offline бушона

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #56 on: 03.08.2007, 11:02:48 »
Като редовен посетител на Букурещ мога да кажа, че съчленените им автобуси са само ДАКовете и Рокарите на RATB и тук там някой съчленен тролей пак от Румънските боклуци.И до днес обаче не мога да защо имат училищни авобуси, тролеи и трамваи.На тях е изписано гадното румънско SCOALA (училище на румънски).По това ще ги познаете.А Цитаротата се навъртат из целия град и колкото и да съм  им фен вече леко досадни са ми станали.

Offline borosport

• Нямам спирка
  • Hate users!!!
    • ICQ Messenger - 304771719
    • View Profile
    • Email
« Reply #57 on: 05.08.2007, 17:22:04 »
Добре де за чии са им толкова броя автобуси като имат развито метро, а не са Москва като население не са много по-големи от София като население.Вече за теротория не знам.
Най-дългите градски автобусни линии са:
- А111 - 50320 м двупосочно
- А83 - 37000 м двупосочно
- А11 - 32005 м двупосочно
Най-дългите крайградски автобусни линии са:
- А28 - 64540 м двупосочно
- А70 - 56645 м двупосочно
- А3 - 55870 м двупосочно
Тройната коалиция от А до Я

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
« Reply #58 on: 05.08.2007, 17:40:04 »
Quote from: borosport
Добре де за чии са им толкова броя автобуси като имат развито метро, а не са Москва като население не са много по-големи от София като население.Вече за теротория не знам.

МИ те са към 2-2.5 милиона. Просто тука всички смне големи гъзари и на всеки гъз се пада по кола и половина и всички се ръгат по задръстванията, но няма да ползват ГТ. А преди 20 години в София автобусите са били над 1500 на линия, при това за по малко от 1млн души.

Offline бушона

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #59 on: 05.08.2007, 17:49:34 »
Населението на Букурещ е 2 052 000 (2003).Сега не вярвам да се увеличило много.Но за град с неговите с неговите размери не мисля, че са нужни толкова много автобуси.Пък и както каза Бороспорт те имат развито метро.Малко се оливат Румънците според мен, но тяхна си работа...