Author Topic: Недобросъвестни пътници/граждани  (Read 42656 times)

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
Re: Недобросъвестни пътници/граждани
« Reply #380 on: 03.08.2016, 10:35:58 »
Не знам къде си видял постове, които казват да се използва софтуер без да се плаща. Също така никой не е наказван за това, че се вози гратис.
Проповядването на тези неща, от друга страна, не се толерира във форума и следват наказания. Това не е от вечера или днес, а от създаването на форума, и ако на някой не му харесва, просто да спре да пише/чете, вместо да се опитва да обяснява колко лошо се управлява форумът.
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline Stahlgewitter

• Наистина съм луд
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #381 on: 03.08.2016, 11:09:43 »
Сваляне на играта:

http://kuiken.co/torrent/9334079/OMSI_2_-_Steam_Edition_(Cracked) - 1.60 GB

http://kuiken.co/torrent/9334091/OMSI_2_-_Der_Omnibussimulator-Cracked-3DM - 726 mb

http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=4613141 - 1.22 GB

http://zelka.org/details.php?id=376317 - 826 mb

След като си заредил диска в DT, отваряш My computer, оттам десен бутон върху WoS V1.10 и цъкваш на Open. След това папка Crack  i там трябва да има вайл WoS.exe. Copy/paste на десктопа и двукратно кликване на WoS.exe трябва да ти стартира играта

Не крис, не, грешиш. 3ds max 2009 я има в торент-сайта zamunda.net, но в нея има и крак, тоест може да я стартираш и без да плащаш. Аз я имам и наистина работи.

Не само казват, ами и дават съответните линкове  за сваляне! Всички много добре знаем какво значи Crack......
« Last Edit: 03.08.2016, 11:30:02 by Stahlgewitter »

Offline Stahlgewitter

• Наистина съм луд
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #382 on: 03.08.2016, 11:28:46 »
Палиш двигателя, освободжаваш спирачката, включваш на скорост и потегляш.

А играта може да се изтегли от където и всички други - zamunda.net .
Става дума за играта Bus-Simulator 2009. Цена в Амазон 8,45 паунда...

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
« Reply #383 on: 03.08.2016, 12:30:35 »
То е хубаво човек да си защитава тезата, ама ти го обърна на яко спам и някакво малоумно пазарене. Аз изобщо не знам какво е  Crack, а ти пишеш, че всички са го знаели. А ти вместо да се извиниш за хвалебствията си, че си пътувал гратис (нещо, за което всеки би трябвало да се срамува), продължаваш да бълваш някакви небивалици. Това е форум за градски транспорт. Поведението ти е аналогично аз да започна да пиша как можеш да си задигнеш чаши, чинии, влици и ножове от заведение. То е ясно, че българинът си е с първообрази Хитър Петър и Бай Ганьо и гледа все нещо да излъже, да прецака другия, ама хайде постепенно да спрем с това.
мур

Offline vesko76

• Нямам спирка
  • Van Hool & Citaro G - fan
    • View Profile
« Reply #384 on: 03.08.2016, 12:45:45 »
На всяко действие има равно по сила и противоположно по посока равнодействие. И след като няма кой да наблюдава и да следи за реда, ще стават такива неща. Още като се повишиха цените на билетите стана на въпрос - не може за две спирки да платиш 1.60 или даже още по-лошо - да се прекачиш за три спирки и да платиш 3.20.

Offline Sofia

• Нямам спирка
  • R.I.P. 1511 (1985-2015)
    • View Profile
« Reply #385 on: 03.08.2016, 13:05:45 »
А ти вместо да се извиниш за хвалебствията си, че си пътувал гратис (нещо, за което всеки би трябвало да се срамува), продължаваш да бълваш някакви небивалици.
А не трябва ли ЦГМ да се извинят? За корупцията в предприятието и за милионите, потънали в нечии джобове, за ужасното качество на предлаганата от тях услуга, за липсата на култура на обслужване, за абсурдните интервали и претъпканите автобуси, за идиотската система за таксуване, за насилието и издевателството, което техните контрольори упражняват над пътниците, за абсолютно неоправданото повишение на цената на билета. Те трябва да се срамуват, а не аз. Само че са пълни безсрамници всичките в това предприятие. Иначе големи моралисти и съвестни граждани се оказахме в този форум, само да бяха също толкова морални и съвестни и в ЦГМ.

Offline dan

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #386 on: 03.08.2016, 14:02:15 »
И преди съм казвал, и сега ще го кажа - писане във форума няма да помогне. Ако смятате нещо за нередно - пишете жалби към компетентните органи. Това дали някой пътува гратис или не си е за него. За едни билета е скъп, за други картата е евтина. Защо хората се возят гратис? - Защото могат. И това не е проблем на форума, а на ЦГМ, СО и други институции. А само когато си плащаш за нещо можеш да претендираш за качество.
« Last Edit: 03.08.2016, 14:16:35 by dan »

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #387 on: 03.08.2016, 15:10:43 »
Сваляне на играта:

http://kuiken.co/torrent/9334079/OMSI_2_-_Steam_Edition_(Cracked) - 1.60 GB

http://kuiken.co/torrent/9334091/OMSI_2_-_Der_Omnibussimulator-Cracked-3DM - 726 mb

http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=4613141 - 1.22 GB

http://zelka.org/details.php?id=376317 - 826 mb

След като си заредил диска в DT, отваряш My computer, оттам десен бутон върху WoS V1.10 и цъкваш на Open. След това папка Crack  i там трябва да има вайл WoS.exe. Copy/paste на десктопа и двукратно кликване на WoS.exe трябва да ти стартира играта

Не крис, не, грешиш. 3ds max 2009 я има в торент-сайта zamunda.net, но в нея има и крак, тоест може да я стартираш и без да плащаш. Аз я имам и наистина работи.

Не само казват, ами и дават съответните линкове  за сваляне! Всички много добре знаем какво значи Crack......

Никой не е докладвал съответните постове, а ние не може да четем всеки един.

А в моя пост не виждам нито линк, нито споменаване да се ползва без да се плати.
« Last Edit: 03.08.2016, 15:13:23 by Dragon »

Offline stankos

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #388 on: 03.08.2016, 17:09:43 »
Андрешко ни е любимия герой , но все се оплакваме , че някой ни таковал ! Повсеместно тарикатеем , но изискваме от всички останали да са коректни към нас ! Да, ама не ! Промяната трябва да тръгне първо от нас самите ! И не смятам гратисчиите за любители на градският транспорт ! На мен като не ми изнася цената или нещо друго си ходя пеша или си ползвам колата !
" Отнасяй се към другите така както искаш да се отнасят към теб !" - Конфуций. Това е едно от основните ми правила в живота .
Когато мирогледа на човек се свие до една точка , той казва : Това е моята гледна точка !

Offline Sixkiller

• View Profile
« Reply #389 on: 03.08.2016, 20:50:33 »
Защо ли все още има хора, които мислят, че цяла България играе пиратски игри? В последните години много хора активно купуват точно игри и DLC-та, защото по този начин имат възможност да играят мултиплеър, да качват ранг (статистика сред останалите играещи), да играят най-новото налично съдържание, но преди всичко да не ги болят главите с т.нар. "кракове". Преди години повече хора имаха познания и умения как да боравят с въпросните "кракове", процесът беше по-лесен. Днес повечето хора искат всичко да е лесно, бързо (с 2 клика макс) и максимално просто - вече го има и всеки според възможностите си - плаща.

Причината за ползване на софутер и игри по втория начин е в невъзможността на голяма част от населението (поне тук) да си ги позволи - да, проблемът е в парите. За да се стигне до там, да се плаща такова съдържание, трябва да се подобрят доста други неща, но това вече е за друга тема. За да не влизам повече в офтопик само ще кажа, че 20-25-те активни участника в игровия раздел засега не сме успели да "съборим" фирми като MR Softwar*, Astrago*, Rocksta*, SC* Softwar* и няколко други. Сравнението на ползващите тракерите с гратисчииството е неправилно, а с премахването на 2-3 линка пиратството по света няма да спре; нито пък заглушаването на термини като "руския" и "замунда" няма да отведе търсещите такова съдържание точно там - няма смисъл от налагането на цензура. При гратисчииството е абсолютно същото - който го прави, ще продължи (естествено с риск да бъде глобен) и въобще няма да се интересува какво пише за него в интернет. А освен всичко, най-вече това е любителски форум - всеки има право да изразява своето мнение и е съвсем нормално да има несъгласни.
« Last Edit: 03.08.2016, 20:54:16 by Sixkiller »

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #390 on: 03.08.2016, 21:08:46 »
Точно така - нормално е да има несъгласни с правилата, нормално е да го изкажат, нормално е и да бъдат санкционирани, ако не ги спазват.

Нека и офтопикът в тази тема да спре до тук, защото вече стана доста.

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #391 on: 07.08.2016, 10:50:29 »
Да ке качиш на Съдебна на последната спирка и да слезеш на първата и да се клачиш на 5 , който е бил отзад !?
Иначе -в Обеля -много гратисчии!

Offline vasko

• View Profile
« Reply #392 on: 07.08.2016, 14:25:57 »
Да ке качиш на Съдебна на последната спирка и да слезеш на първата и да се клачиш на 5 , който е бил отзад !?
На практика двете спирки на Съдебната палата са обезличени и няма класическа последна на която да слизат всички и трамваят да остава празен и после да се придвижва до първата, където да се качват следващите пътници. Честа практика е по редовните линии, които минават оттам (ТМ5 и ТМ8), хората да се качват от последната или дори от предпоследната (пл. Македония), за седнат.

А в случая, може човекът да се е объркал...

в Обеля -много гратисчии!
В днешно време хората масово не валидират абонаментните си карти. Няколко пъти ми се е случвало в Обеля само аз и още 1-2 души да валидираме картите си, а при последваща проверка да се окаже, че има само 2-3 гратисчии (от 20-30 пътници). Всички останали изваждат редовни абонаментни карти.
СБОГОМ, GTSofia.info

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #393 on: 07.08.2016, 17:08:46 »
Определено пътничката не изглеждаше объркана . Качи се на средната секция и веднага след като затворих вратите се обърна към вратата , хвана се за дръжката , слезе на началната . Аз потеглих а тя остана обърната към трамвая , чакайки 5 -та , която беше зад трамвая , който управлявах .
В Обеля имашедежурни  контрольори и при качването им  и наскачаха като попарени а тамън бях тръгнал да затварям вратите . Повтори се няколко пъти . Даже единият каза на другия - ей , не можа да ги гепиш .

Offline vasko

• View Profile
« Reply #394 on: 10.08.2016, 18:13:12 »
В Обеля имаше дежурни  контрольори и при качването им  и наскачаха като попарени а тамън бях тръгнал да затварям вратите . Повтори се няколко пъти . Даже единият каза на другия - ей , не можа да ги гепиш .
Имало е контрольори в самия квартал ж.к. Обеля 2? :blink: На коя спирка се е случило това?

Направо не мога да повярвам, тъй като, от както живея тук (3-4 години) нито аз нито родителите ми сме засичали контрольори в самия квартал. Дори съм си говорил със съседи, които също изразяват своето негодувание от факта, че никога няма проверки по ТМ6 и А26/А150 в самия квартал ж.к. Обеля 2. Имаме предположение, че една част от хората, които пътуват от спирките в квартала до МС Обеля и обратно, пътуват гратис. Като не става дума за хората, които се довозват/отвозват до/от метрото, ами за такива, които отиват само до района на метростанцията и обратно, тъй като там е популярно място за срещи и "разкарване". Основно ученици и други хора, които видимо нямат много ежедневни ангажименти...

Трябва да се затегне контролът в самия квартал ж.к. Обеля 2! ;) А като си говорим за ТМ6, това трябва да се случи основно между спирката до училището и МС Обеля.

Иначе, аз говорих за други случаи. Редовно има контрольори, които проверяват по ТМ6 между спирки "бул. Ломско шосе" и ж.к. "Връбница 1" и обратно. Много пъти съм бил свидетел как в ж.к. Обеля 2 се качват хора, които не маркират карта или не дупчат билет, но при една проверка в ж.к. Връбница 1 почти няма гратисчии. Всички подават очевидно валидни абонаментни карти.  Най-много да е имало 2-3 души гратис от 20-30 пътници в трамвая.

Като цяло, съм забелязал, че хората масово не си валидират абонаментните карти из целия град. Може би защото няма никакъв контрол върху това... :neznam:
СБОГОМ, GTSofia.info

Offline comet

• Наистина съм луд
  • MAN Lion's City
    • View Profile
« Reply #395 on: 10.08.2016, 18:21:21 »
Като цяло, съм забелязал, че хората масово не си валидират абонаментните карти из целия град. Може би защото няма никакъв контрол върху това... :neznam:
Може би защото на този етап от развитието на електронните карти това е напълно безсмислено. Иначе и аз съм за по-сериозните проверки, но трябва да има контроли във Факултета и Христо Ботев задължително. Там може да се "скриват" от погледа на гражданите о305 и подобни :rolleyes: