Author Topic: Re: Недобросъвестни шофьори и ватмани  (Read 6490 times)

Offline UMSofia

• Наистина съм луд
    • View Profile
Сега преценете кой на кого повече пречи - 1 кола на 1 трамвай или 1 трамвай на цяла колона с коли!
Една лека кола може да превозва 4-5 души, трамвая може да превозва около 150 пътници. Въпрос: Кой натоварва повече трафика в града, леката кола или трамвая?

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
Понеже Пепи се опитва да налга внушения сатанизиращи трамваите аз ще оптам да направя следния паралел:

1. На трамваите, за разлика от автобуси и тролеи, винаги се отваря първа врата;
2. Трамваите като спират на спирка, първа врата врата е до спикознака. При автобуси и тролеи варира от втора врата до задната броня;
3. Трамваите никога на спират на спирка повече от два едновременно. При автобуси и тролеи може да се видят по 3-4 накуп (особено на Орлов мост и Плиска).

Offline BATMOON

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
Днес към 12,30 на Стамболийски и Вардар трамвай 10, 2037+2038 - мина на АБСОЛЮТНО ЧЕРВЕНО, спря на сред, запуши кръстовището и колите изпуснаха ДВА светофара и заради този специалист се образува задръстване. По едно време се сети и тръгна да връща назад, поседя си малко така -  видя че е по-зле и после пак премести напред. Искам да отбележа, че никой от колоната не си позволи да свири през цялото време, освен 2-3 еднократни подсвирвания. Ама ако ситуацията беше в обратен ред съм сигурен че трамвая щеше да дрънчи със скапания звънец поне 2 минути!!!
Понеже това се случва доста често и то не само там, но този път успях да направя снимки и за това пиша тук. Сега преценете кой на кого повече пречи - 1 кола на 1 трамвай или 1 трамвай на цяла колона с коли!
Ако искаш да се правиш на Ентилигентин, вземи една щанга и се направи първо на хардуер за стрелка. Пиши си глупости, но от това по-софтуер няма да стане!
НА КРИВАТА РЕЛСА, ПАНТОГРАФЪТ Ѝ ПРЕЧИ

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
Аз лично редовно благодаря на водачи, когато са ме изчаквали. Дори ми се е случвало да се кача от последната врата и да отида да благодаря на водача. Да казвам ли колко пъти са ми отвърнали с "Моля", а не с "умен" поглед. Според мен е редно да има взаимно уважение. Аз подхождам учтиво към хората и изключително много се вбесявам, когато с мен се държат по начин, подобен на описания горе.

И аз съм такъв, но не важи само за градския транспорт, а навсякъде. и много често не ми се отвръща по същия възпитан начин, откоето следва неудовлетвореността ми. Но заглеждайки се по хората виждам, че голяма част от тях са излезли от домовете си с някаква негативна нагласа, всичко им е криво и знам, че няма да се промени.
А ето какво ми се случи онзи ден. возих се в един автобус от Центр гара до Подуяне. Шофьорът не спря на новата спирка на бул. Хр. Ботев и Сливница, една жена го помоли да отвори, но той каза, че няма. Аз му казах учтиво, че има спирка и трябва да отвори, но той погледна наляво. След като жената слезе на Сточна гара, аз отидох при шофьора и му казах :все пак имаш спирка там, така, че за другия курс, моля те, отвори вратите, за да не стане скандал" при което шофьорът ми каза след ното "абе, я ходи да си говориш с некой вътре, а не да ме занимаваш мен". И какво да ви кажа за този шофьор?
Нарочно не казвам номер на автобус, защото съм се зарекъл да не правя мръсно на никой водач на градския транспорт, осен ако не прекали прекалено много.

За такива трябва да се сезира компетентната институция :
http://www.armenianchurch.org/index.jsp?sid=17&&lng=en
divanatun@etchmiadzin.am  :)

Offline comet

• Наистина съм луд
  • MAN Lion's City
    • View Profile
Така е. Даже като минах от там, 309 като тръгна, засече кола.

Offline comet

• Наистина съм луд
  • MAN Lion's City
    • View Profile
Така е . Даже като минах от там 309 като тръгна засече кола.
Последните коментари сегенерираха сами!???
« Last Edit: 31.07.2014, 09:00:20 by comet »

Offline pepi1997

• Нямам спирка
  • 9060
    • View Profile
    • Email
7 секунди да свети зелено са много, там трафикът е голям, няма как да мине между колите. 1-2 секунди може, ама 7......

Offline pepi1997

• Нямам спирка
  • 9060
    • View Profile
    • Email
2678 на 1 с ламинат 6
2626 на 1 със задна табела 6
Еми имаш служебен телефон, защо не им се обади да си ги оправят?

Online CNN

• Маниак
    • View Profile
Няма да споменавам номера, защото всеки греши, но днес в Симеоново и Драгалевци на два пъти ставах жертва на неадекватното поведение на шофьори по 64 и 98.

1. Карах зад един къс О305 по 64 по ул. Папрат и в началото на стеснения участък, където има светофари, той си спря, закривайки целия светофар. Аз и тези след мен решихм, че е червено чакахме, чакахме, чакахме, след което той почна да дава ляв мигач (!?), но без да тръгва, явно за да го заобиколим. Тръгвам аз и в тесния участък се сблъсквам с насрещна кола - оказа се, че сме минали на червено. И за какво беше това висене 3-4 минути там?

2. Няколко минути по-късно слезам към Околовръстния и един О302 Т се опита да излезе от джоба на спирката при гробищата без да даде мигач и да погледне, че го изпреварвам в този момент. Едва избегнах катастрофа с автобуса и с насрещно движещите се коли.

Като цяло днеска по улиците всички са изкукали!
Абе като знаеме какъв "добър"  шофьор си  ( "ватмана на 2418 идиот" само, защото си е спазвал предимството, а ти си пуска тези без предимството ) нищо чудно, че си минал на червено и си щял да се блъснеш в насрещното. Просто не е нужно да ни казваш колко слаб шофьор си.

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
Айде да не ме квалифицираш, ако обичаш, щото ние изяснихме онази ситуация, а ти ако не си разбрал, това говори зле за интелектуалните ти способности.

И сигур много силен ватман ще се скъса да дрънчи на кола, изчакваща коли, задръстили кръстовището заради пешеходци.
« Last Edit: 23.09.2014, 01:56:16 by Kaiser Kar »
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline Sofia

• Нямам спирка
  • R.I.P. 1511 (1985-2015)
    • View Profile
Щом за малцинствата може, значи трябва да може и за не-малцинствата. Нали имаме равни права по конституция?

Offline Ivo_1506

• Маниак
    • AOL Instant Messenger - skype/followme_1
    • View Profile
    • Email
Нека ви споделя накратко за приключението да пътуваш с А78. Днес в 12:23 автобус 2496 беше на спирка бл.10 ж.к. Левски -Г посока пл. Централна гара и аз се качих в него. Както и очаквах, въпреки дъжда и студеното време, нямаше отопление в автобуса, но освен това, шофьорът реши да ни проветри като караше с отворени врати почти до Ул. Поп Груйо. Отидох при него и му казах, че вратите са отворени, но той очевидно знаеше, защото направи намръщена физиономия и затвори вратите. Също така, предвид мокрото време, хлъзгавия път и техническото състояние на автобуса, не смятам, че шофирането с толкова висока скорост, с каквато караше шофьора, е много безопасно. Задната част на автобуса се клатеше доста и спирането на светофарите беше доста трудна задача. Според мен този шофьор трябва да бъде наказан, защото ако кара така и когато завали сняг не е изключен някой инцидент. Да пази Господ...  :/ :/ :/
Първо - отопление не се пуска при най-малкия хладен вятър който задуха, приятелю :)
Второ - едва ли скроостта е била доста висока, предвит стажа на водачите, управляващи 2496и в предвид доброто разписание на  78 линия , а и скростта не може да се определи от усещанията за скорост на някой :) За вратите не коментирам, а дали зимата ще стане инцидент или не, ще разберем, когато дойде зимата :)
НЕ НА ЕДИНИЧНИТЕ АВТОБУСИ ПО 204 ЛИНИЯ...!!!!!!!!!

Offline hitar_potter

• Наистина съм луд
    • View Profile
а дали зимата ще стане инцидент или не, ще разберем, когато дойде зимата :)
Нямам думи..

Предлагам темата да се преименува на „Оправдаване на недобросъвестни водачи“

Offline Ivo_1506

• Маниак
    • AOL Instant Messenger - skype/followme_1
    • View Profile
    • Email
Емо, не оправдавам никого, но да пишем кой на каквото му дойде на устата , независимо от адекватното му поведение, и независимо от възможността да докаже дали изобщо е бил в превозното средство, или просто някой не му е симпатичен ... е не съм съгласен  :eek: за отоплението- пуска се с печат от ВДП , по сигнал, предварително подаден от ЦДП .... :)  а не според  градусите, показващи ни телефона  :angel:
НЕ НА ЕДИНИЧНИТЕ АВТОБУСИ ПО 204 ЛИНИЯ...!!!!!!!!!

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
Алооо, гениите, отоплителният сезон не е започнал . За какво парно става дума? Парно има в къщи . В превозните средства , произведени преди 1989 година има нискокалорично отопление . Поради липсата на нови гуми на ремаркетата се слагат износени и усукани гуми .
За вратите обаче нямам обяснение.
Господин Иванов Николай може да се концентрира към прани на жалби до СО за старите превозни средства , за лошата инфраструктура и за отговорността на механиците , които се подписват , че превозните средства са технически изправни , което всъщност не е вярно , защото болшинството са подвижни ковчези. А от СО да търсят кой задължава механиците да е подписват за технически изправни ППС , които не са .

Offline fgm

• Запален по ГТ
    • View Profile
Предлагам с някой съфорумник васко да изкара един ден по устав.Ама от до, без хъм мън! Да го видим тогава пак ли ще е толкоз курназ! Спрял човека да вземе нещо за хапване и нашия айде нередност!

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
Мога само да кажа , че те съжалявам.

Offline pepi1997

• Нямам спирка
  • 9060
    • View Profile
    • Email
Мога само да кажа , че те съжалявам.
Не мисля, че аз в случая аз имам нужда от съжаление, ама мерси все пак.

Offline pepi1997

• Нямам спирка
  • 9060
    • View Profile
    • Email
...
Това е абсурдно! :crazy: Искаш с един пример да ме убедиш, че това:
най-често се и случва.

Аз съм наясно, че се случват преминавания на червено от водачи на всички видове превозни средства в градския транспорт, но няма как да приема, че често се случва водач да пристигне до светофар, същият да показва червено към момента на пристигането и водачът да продължи смело.

Това е по-скоро изключение! Това, което често се случва е водач да премине на жълто или съвсем скоро светнало червено. И няма значима разлика между водачите на трамваи, тролейбуси или автобуси. От всички видове се срещат нарушители!!!

Каквото и да си говорим, аз си мисля, че подобни действия са крайно неприемливи и заслужават тежки наказания!!! :angry:

Жалко, че потребителят, който е споделил информацията за трамвая не е отбелязъл кой е интвентарния номер, за да може да го заплюем!!!  :angry:

В случая ватманът знаеше, че ще светне зелено и дори не спря на светофара, след като беше тръгнал от спирка ул. Клокотница. Инвентарен номер няма да забърквам. Посочих случката просто като пример.
Еми естествено, то и тая на 10ката оня ден си е знаела, че ще светне, засилила се е и не е спряла ама се е нацепила в рейса нали?
Така че за там не мисля че нарушението е чак толкова голямо.
И нееее, изобщо не е нарушение.

Offline UMSofia

• Наистина съм луд
    • View Profile
Относно трамвай №7, който минал на забранителен сигнал, бих искал да Ви попитам, при положение, че масово МПС-та навлизат в габарита на трамвая, как очаквате да си спазва разписанието въпросният водач? Цяла България се "изсипа" в София, всички си карат таратайките, стават колосални задръствания и после е виновен водача, че минал на червено за да си спази разписанието. Ами всички институции, които не са си свършили работата да има някакъв ред по пътищата. Къде е тяхната вина? Тая армия от чиновници, която само взема заплати и отказва да работи. Карал много силно по разбитото трасе към Пета градска. Негова ли е вината, че трасето е разбито или на СО? Най-богата българска община години на ред не може да приведе в нормално състояние релсовите пътища, защото парите отиват другаде. Да, има лична отговорност, но има и колективна безотговорност!