Author Topic: Книга за похвали и оплаквания  (Read 30982 times)

Online mihailo

• Нямам спирка
  • 433 :)
    • View Profile
    • Email
Ето тук можете да коментирате, да отправяте своите мнения и критика и да предлагате своите идеи :)
Viva la 105, viva la in memoriam!
Против цитирането на "медии" от ранга на Блиц, Пик, Брадва и т.н.!!!

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 154903152
    • View Profile
    • Градски транспорт-София
    • Email
Re: Книга за похвали и оплаквания
« Reply #1 on: 26.11.2013, 21:00:08 »
Вече има тема "Мнения за форума"
НЕ на хейтърството!

Offline 2828

• Защо пиша толкова много?
  • 506
    • View Profile
    • Email
« Reply #2 on: 26.11.2013, 21:10:19 »
Предполагам, че Михайло има предвид мнения за "Снимка на месеца". Според мен е по-добре заглавието също да се казва така.

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #3 on: 26.11.2013, 21:15:15 »
Ясно е, че това има предвид, но няма смисъл всеки раздел да има подобна тема. Една е достатъчна според мен ;)
НЕ на хейтърството!

Online mihailo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #4 on: 26.11.2013, 21:21:25 »
Dragon предложи да обособим тема тук и да прехвърлим разговора от темата за въпроси към администратори и модератори тук ;)

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #5 on: 26.11.2013, 21:35:13 »
Ето какво каза Dragon. Хубаво е да се следят тези неща, за да не се правят неуместни забележки или такива, от които се стига до куриозни ситуации като вчерашната.
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #6 on: 19.02.2014, 21:34:15 »
Защо снимката на месец Ноември и тази на месец Декември са снимани в една и съща нощ? Не трябва ли в конкурса да се допускат само снимки от съответния месец?

Online mihailo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #7 on: 19.02.2014, 21:54:46 »
Т.к. снимката на Петко е качена на 29.11, а всички останали след 01.12, сложихме на Петко снимката в конкурса за снимка на ноември, а останалите за месец декември. conecto преди време ми зададе същия въпрос :)

Offline dimi

• Наистина съм луд
  • сбогом 2622
    • View Profile
« Reply #8 on: 04.03.2014, 10:58:18 »
В новата класация на снимките сте допуснали поне една грешка. Михаил Михайлов е снимал Песа, така че не може да бъде номер 2407 ( най-вероятно е 2307).
http://forum.gtsofia.info/index.php?topic=4955.0
 Отделно имам сериозни подозрения, че тролеят, който е снимал конекто е 2915, не 2916 ( опасенията са ми свързани със съпоставка със външния вид на двата тролея, но мога и аз да греша :rolleyes:).
Иначе едно голямо браво на Михайло и качествения подбор на снимките, и на всички фотографи във форума, че не го оставят без снимков материял :P. И нека най-добрият спечели :)
« Last Edit: 04.03.2014, 11:15:01 by dimi »
R.I.P  Ikarus 280

Online mihailo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #9 on: 04.03.2014, 11:35:06 »
За първата си грешка се извинявам, допусната е от недоглеждане.  :rolleyes: А за 2916 - не съм специалист по тролеите, но в спирката направих едно търсене и тези бели петна по страничното шофьорско стъкло съвпадат с тези на 2916 :)
П.П., благодаря на Емперор, че е коригирал бързо грешките ми :)

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #10 on: 04.03.2014, 11:54:22 »
2916 е на снимката. 2915 е ремонтиран в Омуртаг и изглежда доста по-различно.

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
« Reply #11 on: 04.03.2014, 15:56:22 »
Сами да си правим извода колко видими са инвентарните номера на тролеите в Надежда :qdosan:
мур

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • SOFIATRANSPORT
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 3590884160131
    • MSN Messenger - vl-simov@hotmail.com
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
« Reply #12 on: 31.03.2014, 08:00:41 »
Михайло не съм съгласен с поведението ти като модератор.
http://forum.gtsofia.info/index.php?topic=5721.msg100023230#msg100023230
Триенето на този пост според мен не е съобразено с правилата и приетите практики за коригиране и триене на публикации, защото не е оффтопик или каквото и да е друго поведение, което е описано като наказуемо в правилата. Смятам твоето действие за опит на налагане на цензура, също както и забележката ти при предишната ми публикация. Мисля, че четящите трябва да видят и различната гледна точка от тази на Фантомас например. Нямам нищо против никого и ничии снимки, даже точно обратното, снимките на Фантомас обикновено ми доставят голямо удоволствие, но никога не съм се целил, колкото и да ми харесва чужда снимка, да я копирам просто защото предпочитам да правя нещата по свой собствен начин. Ако проблемът е конкурса за снимка на месеца няма никакъв проблем да не участвам в него.

Offline Emperor

• Mercedes O305 1969-∞
    • View Profile
« Reply #13 on: 31.03.2014, 15:22:37 »
 :D Щом не искаш да участваш няма да ти кача снимки тогава!
Mihailo ти е направил забележка и ти вместо да си замълчиш почваш да спориш, това ти е проблема.
Относно твоя пост това си е чист опит да покажеш , че нямаш намерение да послушаш това,което ти се казва.
Честно да ти кажа твоите снимки са много добри, но като качиш още 15-20 стават еднообразни и на хората не им харесват.
ГИОРТ - Група Идиоти Отговорна за Разрушаванто на Транспорта

Offline dimi

• Наистина съм луд
  • сбогом 2622
    • View Profile
« Reply #14 on: 31.03.2014, 15:45:35 »
:D Щом не искаш да участваш няма да ти кача снимки тогава!
Mihailo ти е направил забележка и ти вместо да си замълчиш почваш да спориш, това ти е проблема.
Относно твоя пост това си е чист опит да покажеш , че нямаш намерение да послушаш това,което ти се казва.
Честно да ти кажа твоите снимки са много добри, но като качиш още 15-20 стават еднообразни и на хората не им харесват.
Не правете тази грешка да приемете с огромна готовност желанието на Агент 006 да се откаже от конкурса.  Бих призовал и него да не го прави, защото от това конкурсът само ще загуби.  Аз съм от хората, които не смятат, че прави само еднакви снимки, даже напротив ( някои от тях са адски ценни) и имам желание да гледам повече от тях във форума, и да гласувам за тях в конкурса. Най-основния проблем на всичко е, че това момче е много по-активен в снимането и пускането, отколкото са 90% от другите участници ( дали заради повече време, или повече желание) . Това в никакъв случай не значи,  че снимките на другите не са добри, просто 20 снимки са повече от две, и вероятността да има повече ценни снимки при 20-те е доста по-голяма ( както и да има повече негови претенденти за конкурса снимка на месеца/ годината). А и никаде във правилата не е записано по колко снимки човек може да качва, това си е по преценка на модераторите. Също така това как човек оценява една или друга снимка е негово субективно право.
Ако сте решили да наказвате Агент 006, заради пускането на повече от необходимото снимки, или заради това че според някого снимките му са еднакви, поне  се аргументирайте с някоя точка от правилника
http://forum.gtsofia.info/index.php?topic=9.0
 В заключение ще пиша защо според мен снимките на Агента не са еднакви.  Това не е фотографски форум, а транспортен форум. И следователно най-важното според мен в една снимка ( никога не съм имал претенцията да съм експерт, даже напротив :rolleyes:) е не пейзажа, а отделното превозно срердство.  Ако някой ми каже, че снимки на две съвсем различни превозни средства са единтични, бих му се изсмял :D. А ако държите повече на пейзажа, бих спорил с вас дали тук е мястото за такива изисквания и стандарти ;)
« Last Edit: 31.03.2014, 17:07:06 by dimi »
R.I.P  Ikarus 280

Offline Emperor

• Mercedes O305 1969-∞
    • View Profile
« Reply #15 on: 31.03.2014, 18:34:35 »
Ако сте решили да наказвате Агент 006, заради пускането на повече от необходимото снимки, или заради това че според някого снимките му са еднакви, поне  се аргументирайте с някоя точка от правилника
http://forum.gtsofia.info/index.php?topic=9.0
Заповядай:
14 . Модераторският екип запазва правото си да редактира или изтрива мнения и теми, ако сметнат съдържането им за неуместно, дори и да не са в нарушение на конкретно правило от горепосочените. Модераторският екип запазва правото си да изтрива прикачени или копирани снимки с незадоволително качество. В такива случаи участникът ще може да оспори извършеното действие с ЛС към някой от модераторския екип. Подобно мнение, написано от същия участник, след като е бил известен за причината за редакцията/триенето (ако е било основателно), води до наказание.

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #16 on: 31.03.2014, 18:40:30 »
Да де, ама изтритото мнение със снимки на Агента нито беше неуместно, нито снимките са с незадоволително качество. Нека модераторите на раздела със снимки да се опитат да са безпристрастни, за всеобщото благо както се казва ;)
« Last Edit: 31.03.2014, 18:42:44 by Repcho »
НЕ на хейтърството!

Offline Emperor

• Mercedes O305 1969-∞
    • View Profile
« Reply #17 on: 31.03.2014, 19:19:06 »
Казва му се, че качва много снимки и то еднообразни и отговора му е
Какво, разнообразие ли искате? Ще го имате.  :D
и качва още 13 снимки ей така.
Заради това, че много се оспорва, отсега всеки може да си качва колкото си иска снимки и не искам хора да се оплакват от количеството.
Писах си с Agenta и mihailo и двамата проявиха разбиране и не мисля повече да се спори по тази тема.

Благодаря за разбирането.

Offline pepi1997

• Нямам спирка
  • 9060
    • View Profile
    • Email
« Reply #18 on: 31.03.2014, 20:32:01 »
Аз не видях да има някакво еднообразие в снимките, нито пък ги намирам за лоши. Трамваите са различни, на различни места, даже и в различни дни снимани според мен. Редно е да ги върнете пак в темата за снимките. И точно аз лично съм виждал едни и същи снимки, на едно и също нещо по 100000 пъти в снимките на автобусите, не ми пречи, ама не е коректно от страна на Emperor ;)
И все пак съм на мнение, че това не е фотографски форум, а форум за градския транспорт в София, всичко останало е помежду другото и не е нужно такова втилясване с тея снимки

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #19 on: 31.03.2014, 20:48:36 »
Наред с казаното дотук, искам да отбележа, че от известно време насам усещам тенденциозно отношение към Агента. Не е за първи и последен път във форума, но мисля, че е крайно време този проблем да бъде признат и решен, защото немалко хора се отказаха от форума точно поради тази причина.
Както бе отбелязано, това не е фотографски форум. Тук се снимат превозни средства, които са обект на форума, а не снимките им. Да, има потребители, които създават изкуство със снимките си (което адмирирам като човек, който също създава изкуство) и те са добре дошли, но не може те да бъдат мярата за фотографски умения. Аз мога ли да упрекна Михайло или Емперор, че не пишат като Чехов например? Нали си служим с писане, за да комуникираме - дайте тогава да вземем тях като образец и да мятаме в кофата всички мнения, дето не са писани по чеховски, вазовски и т.н. Честно казано, учудвам се от упоритостта ви, уважаеми модератори, да не си признаете грешката.
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"