Author Topic: Въпроси и отговори  (Read 3681 times)

Offline mitakis

• Нямам спирка
  • 2660
    • View Profile
Re: Въпроси и отговори
« Reply #80 on: 05.03.2015, 15:51:05 »
Търговище - Разград е хубав пътя. Гугъл нещо те е наиграл, избирай в навигациите най-бърз, а не най-кратък път.
По А1 Тракия и през Мокрен-Котел-Омуртаг е 100км повече пътя, но по магистралата ще караш по-бързо.

Offline RADOCVET

• Moderator
  • Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #81 on: 05.03.2015, 16:02:50 »
Колкото и по-бързо да се движиш по магистралата не е оправдано да изминеш 100 км повече, както и да преминаваш през проход след това. Освен това I-4 на много места позволява скорости над 100.

Аз лично бих минал по А2 -> I-4 -> II-49 (Tърговище - Разград).

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #82 on: 05.03.2015, 16:30:08 »
Според бг-мапса София-Търговище-Разград е 356 км, 4:34 ч., София-Попово-Разград е 330 км, 4:36 ч. Леки резерви имам по втория вариант, тъй като около Стражица не е добра отсечката като качество, докато по търговищкия вариант има много малко преминавания през селища.
Има и трети вариант, само с 3 минути по-дълъг: километрите са малко повече, но и скоростта е по-добра: София-Бяла-околовръстен път Русе-Разград - дават го за 4:37 ч., 371 км. Придвижването е 100% по АМ и главни пътища.
През Котленския проход: 5:04 ч., 450 км
« Last Edit: 05.03.2015, 16:37:40 by blagun »

Offline bigblondewolf

• Маниак
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 55310178
    • View Profile
« Reply #83 on: 05.03.2015, 17:01:58 »
Точно заради джигитите по I-4 не обичам да карам по този маршрут. Ако е решил да хвърчи с 200 по магистралата и 150 по първокласен път е прекрасен вариант. Но за спокойно шофиране, подбалканският (или А1), Сливен - Котел е много по-подходящ вариант. Освен това проходът е нисък и е отворен през зимата и не е натоварен точно защото всички се силят по София - Ябланица - Търново - Варна.

Както казах, маршрутът е препоръчан от човек от Добрич, който пътува оттам. Но зависи какви са му на човек приоритетите :)
Семейният скандал е като рок концерт. Винаги започва с новия материал и завършва със старите хитове

Offline Knoxville

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #84 on: 06.03.2015, 03:53:06 »
Благодаря ви за съветите, благодаря и на bigblonedwolf за ЛС-то  :D Пътуването ще бъде в неделя и ще споделя отзиви. Засега съм се насочил към I-4 и през Търговище.

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #85 on: 06.03.2015, 11:26:19 »
Точно заради джигитите по I-4 не обичам да карам по този маршрут.
I-4 е измежду най-приятните първокласни пътища у нас. Джигитите са доста по-малко от тези по Е79. Тежкотоварният трафик е доста по-малък от Видин-Ботевград, Русе-Свиленград, Пловдив-Свиленград, София-Кулата, даже и от Ябланица-Плевен-Русе. Преминава се през малко населени места, а има доста възможности за безопасно изпреварване.
През Котленския проход минава един от машрутите на турските тираджии: Лесово-Ямбол-Котел-Омуртаг-Разград-Русе.
« Last Edit: 06.03.2015, 11:28:44 by blagun »

Offline тролей №164 линия 2

• Наистина съм луд
  • Моят любим "Snacks" - тролей №164. R.I.P.
    • View Profile
    • Email
« Reply #86 on: 06.03.2015, 16:54:37 »
Цитирам местен от северозитока: Котелският проход е най-удобен, излиза на Търговище. Оттам нататък до Разград би трябвало да е ОК. Само да не ти стъпва крака през Ришкия проход.
Аз пък искам да попитам, може би реторично, на този човек стъпвал ли му е кракът на Ришкия проход през последните 3 години? Явно не, щом незнае, че е след основен ремонт. Или може би го е страх от тираджиите, привлечени от подновената настилка. :neznam:. Но конкретно за София - Разград няма смисъл. На котленския май също му правиха някакъв ремонт през последните 5-6 години.
През Стражица и Попово аз не виждам нормален път на гоогле мапс, не виждам нещо повече от пътища 3-ти клас в някои участъци.
По мое мнение вариантите са:
1. София - Ябланица - Севлиево - Велико Търново - Търговище - Разград
2. София - Ябланица - Плевен - Бяла - Дралфа - Разград. Около село Дралфа пътят е в много добро състояние - виждал съм многократно, минавайки оттам с влак.
3. София - Гурково - Килифарево - Велико Търново - Търговище - Разград
4. София - Сливен - Ичера - Градец - Котел - Омуртаг - Търговище - Разград (Градец - Ичера - Сливен съм го тествал лично - има си завои, но пък асфалтът е перфектен и няма големи наклони, и може да се вземе отсечката учудващо бързо, а и предлага красиви гледки ;)).
И два туристически варианта на принципа опознай родината, за да я обикнеш:
5. София - Казанлък - Габрово - Велико Търново - Търговище - Разград. Тук са връх Шипка и града на хумора Габрово (има музей на Хумора и Сатирата, както и емблематичния комплекс "Етъра")
6. София - Карнобат - Шумен ( - Велики Преслав - Шумен) - Разград. Тук пък са Първа и Втора български столици, Мадарски конник, Шуменска крепост, основно ремонтираният Ришки проход.
« Last Edit: 06.03.2015, 16:58:01 by тролей №164 линия 2 »
Никога не шофирай по-бързо, отколкото може да лети твоят ангел-хранител!

Offline RADOCVET

• Moderator
  • Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #87 on: 06.03.2015, 19:06:19 »
То като цяло може и през Пловдив и Бургас, но целта не е да опознаем България с пътуване (по работа може би) до Разград.

Offline Knoxville

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #88 on: 06.03.2015, 22:44:07 »
Ее, то за разходки всякакъв маршрут може да се измисли, аз отивам сутринта и следобяд се връщам. Трябва ми и да е бързичко.

Иначе онзи ден си направих разходка, то може би повечето сте карали по този път де, но ще го споделя - Нови искър, Владо Тричков, Реброво, Своге, Бов и исках да отида до водопада Скакля в село Заселе, но беше 16 часа, а почти нямаше маркировка за маршрута до самия водопад и реших да не рискувам. Пътят е в добро състояние, но много завои (което не ми харесва) и само на 2-3 места имаше някакви гледки, които да си струват. След това реших да не се връщам по същия път, а продължих през Лакатник, Елисейна, Зверино, Лютиброд и на Ребърково направих обратен завой и хванах пътя за Ботевград и оттам по Хемус. След Лакатник пътят е много красив, почти постоянно от едната страна остава влака, а от другата реката, много красиви скални образувания, имаше и един пасаж 100-тина метра с дървета-албиноси от двете страни на пътя. Много приятен за каране път, силно го препоръчвам. Някъде около 200 километра беше карането за около 2 часа и половина, но може и по-бързо.

Може би ще бъде хубаво, ако на някой модератор му се занимава да обособи нова тема в раздела за републиканските пътища, тъй като нямах идея да се заформи такава дискусия, но може да се получи приятна тема, изпълнена с мнения и съвети.
« Last Edit: 06.03.2015, 22:45:43 by Knoxville »

Offline тролей №164 линия 2

• Наистина съм луд
  • Моят любим "Snacks" - тролей №164. R.I.P.
    • View Profile
    • Email
« Reply #89 on: 06.03.2015, 23:10:20 »
Ее, то за разходки всякакъв маршрут може да се измисли, аз отивам сутринта и следобяд се връщам. Трябва ми и да е бързичко.

Иначе онзи ден си направих разходка, то може би повечето сте карали по този път де, но ще го споделя - Нови искър, Владо Тричков, Реброво, Своге, Бов и исках да отида до водопада Скакля в село Заселе, но беше 16 часа, а почти нямаше маркировка за маршрута до самия водопад и реших да не рискувам. Пътят е в добро състояние, но много завои (което не ми харесва) и само на 2-3 места имаше някакви гледки, които да си струват. След това реших да не се връщам по същия път, а продължих през Лакатник, Елисейна, Зверино, Лютиброд и на Ребърково направих обратен завой и хванах пътя за Ботевград и оттам по Хемус. След Лакатник пътят е много красив, почти постоянно от едната страна остава влака, а от другата реката, много красиви скални образувания, имаше и един пасаж 100-тина метра с дървета-албиноси от двете страни на пътя. Много приятен за каране път, силно го препоръчвам. Някъде около 200 километра беше карането за около 2 часа и половина, но може и по-бързо.

Може би ще бъде хубаво, ако на някой модератор му се занимава да обособи нова тема в раздела за републиканските пътища, тъй като нямах идея да се заформи такава дискусия, но може да се получи приятна тема, изпълнена с мнения и съвети.
Аха, значи по работа ти трябва. :) В такъв случай от моите предложени варианти 4. е най-бързият. От София чак до село Градец би следвало да е спокойно (с изключение на град Сливен, ако все още е с разкопани улици), макар че и по-натам към Котел, Омуртаг не ми се вярва да има кой знае какъв трафик. Останалите варианти включват главни и често пренаселени пътища. Ти си решаваш. Лек и безавариен път ти желая. ;)
Никога не шофирай по-бързо, отколкото може да лети твоят ангел-хранител!

Offline Knoxville

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #90 on: 09.03.2015, 13:36:13 »
Всичко с пътуването вчера мина гладко и безпроблемно, от София до Ябланица по магистралата прехвърчаше сняг и имаше малко камиони, лентата за изпреварване беше цялата в сняг, та предпочетох да карам с 80-90 заедно с камионите, след това вече нямаше почти никакъв трафик и на места пътят дори беше сух. Не знам какво визирахте под джигити, но на отиване ме изпревариха само една полицейска кола и два джипа. Обаче след като минах табелата "област Разград" стана нещо страшно... дупка до дупка и между тях - още една. Все пак за 4 часа и половина стигнах с 3-4 спирания, просто пътят от Ловеч до Търговище ми позволи да държа 110 без проблеми. Навръщане вече по-бавно, а след Български извор започна да прехвърча сняг и се редуваха чисти пасажи с мъгла. Като се качих на Хемус мъглата стана почти постоянна, а лекият сняг премина в буря, но като цяло стана много хубаво пътуване.

Offline marto193

• Маниак
    • View Profile
« Reply #91 on: 18.06.2015, 23:43:44 »
Трябва да стигна от Бургас до Търговище. Някакви идеи как е пътя Смядово - Преслав - Търговище?

Offline babayaga

• Писател
  • **
    • View Profile
« Reply #92 on: 19.06.2015, 00:56:51 »
Ако си с танк - минавай, иначе културно заобиколи през Шумен.

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #93 on: 20.06.2015, 07:20:34 »
Ако си с танк - минавай, иначе културно заобиколи през Шумен.
... или през Котел

Offline marto193

• Маниак
    • View Profile
« Reply #94 on: 21.01.2016, 14:25:06 »
Трябва ми препоръка за маршут от Несебър до Шумен, дали да се върна до Карнобат и оттам през Ришкият проход, или през Обзор, Провадия и АМ Хемус?

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
« Reply #95 on: 21.01.2016, 14:44:09 »
Въпреки че предпочитам Ришкия проход, в твоя случай мисля че е по-удачно през Обзор. По това време на годината не би трябвало да е много натоварен.
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София