Poll

Къде бихте отишли на почивка? (България)

Бургас
12 (11.1%)
Крайморие
2 (1.9%)
Приморско
5 (4.6%)
Китен
11 (10.2%)
Лозенец
3 (2.8%)
Царево
8 (7.4%)
Созопол
10 (9.3%)
Поморие
6 (5.6%)
Несебър
12 (11.1%)
Слънчев бряг
9 (8.3%)
Обзор
6 (5.6%)
Варна
6 (5.6%)
Св. Константин и елена
2 (1.9%)
Албена
5 (4.6%)
друго - посочи в коментарите
11 (10.2%)

Total Members Voted: 49

Author Topic: Място за почивка  (Read 7595 times)

Offline wolf_rusi

• Наистина съм луд
    • View Profile
Място за почивка
« on: 13.07.2015, 19:53:59 »
Къде ходите на почивка. Аз се чудя къде да отиваме на море. Минали години сме били в Китен, но за разнообразие сега се чудим къде да отидем.
Имате ли мнение за Крайморие?
« Last Edit: 07.08.2017, 18:51:43 by mitakis »

Offline $h@IdEr

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 359945577
    • MSN Messenger - dilly-m@hotmail.com
    • AOL Instant Messenger - dillyan96
    • View Profile
    • Рекламни концепции на бургаски Солариси
    • Email
Re: Място за почивка - море 2015
« Reply #1 on: 13.07.2015, 20:53:13 »
Отивайте в Слънчака! Купонът е най-голям там и евентуално към Созопол може да се намери готин бар или дискотека.

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2 on: 13.07.2015, 20:56:48 »
Зависи какво търсиш. Ако искаш по- спокойно място, Синеморец и Ахтопол са оферта, а на север - Крапец
 Също така си заслужава на Халкидики, там обслужването е с класи над нашето.
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline тролей №164 линия 2

• Наистина съм луд
  • Моят любим "Snacks" - тролей №164. R.I.P.
    • View Profile
    • Email
« Reply #3 on: 13.07.2015, 21:24:42 »
Аз, понеже живея в родния град на майка ми - Варна от 14 години и още към 2008-ма тотално ми писна от това ходене на плаж по 100-200-300 пъти в годината :D, гласувах за "друго". Зад това нещо стоят красивите ни, родни планини, начело с Рила, разбира се. Боровец, Банско, Пампорово не съм ги виждал на живо затрупани със сняг, но през летните месеци съм имал възможността да им се насладя - на лятната атмосфера... и си е неописуема. :rolleyes: :) Такова нещо трябва да се почувства, преживее, вдиша, чуе. :fan: Усещането за близост до природата е невероятно. Може и да е защото живея на брега на морето, незнам. Но с две ръце препоръчвам нещо такова. Или, дай Боже всекиму, нещо в Алпите. :) Яки местенца в духа на описаното от мен по-горе са също язовирите "Батак" и "Доспат" (вторият е доста по-див, хотели незнам дали има около него), както и пътят от Пловдив през село Гълъбово до хижа "Здравец". Има разни хотелчета и хижи насам-натам и също ми хареса. Добавям и едно място, което незнам колко хора в България го знаят - село Равногор. Баирът от Брацигово е жесток и затормозяващ за всяко уважаващо себе си ДВГ :D :laugh:, но пък веднъж качиш ли се горе - няма да ти се иска да слезеш поне няколко дни. :)
едит: да добавя, че на море ходя през зимата най-вече - да му се радвам като е затрупано със сняг, да се любувам на огромните 4-5-6-метрови вълни, или ако пясъкът е замръзнал - става като бетон и се ходи по него идеално. :D
« Last Edit: 13.07.2015, 21:28:38 by тролей №164 линия 2 »
Никога не шофирай по-бързо, отколкото може да лети твоят ангел-хранител!

Offline viktor_bdz

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #4 on: 13.07.2015, 21:24:42 »
Китен, най-доброто място за почивка! Жалко, че няма да го посетя тази година, а ще си седя в София.  :rev:
Master of puppets!

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #5 on: 13.07.2015, 22:41:10 »
Аз за море открих през 2013-та едно много готино място-къмпинг Добруджа до град Шабла и тази година пак ходих там. Много готино място, километри див девствен плаж, пясъчни дюни, чист пясък, чисто море. Къмпинга представлява бунгала, разположени до самия бряг на морето и плажа, в нещо като парк-гора, всред красива природа, до тях се намира и Шабренското езеро, Шабленската тузла и освен морето има и езеро,  има туристически маршрути, екопътека, вишки от които може да се наблюдават птиците в езерото и оклоността. Бунгалата са много готини, всяко има собствена баня, толетна, телевизор, хладилник, маса, отпред има дворче с пейки и маса на дебела сянка в горичката. В къмпинга има и ресторант и нещо като дискотека с ресторант.

Транспорта е удобен, от София може да се пътува с влак до Варна или Добрич, от където има автобуси до Шабла, като през Добрич е малко по-спокойно. Къмпинга се намира на 10-тина километра от градчето, като е свързан с него с редовна градска автобусна линия Шабла-морето-Шабла, с която можете да ходите до града да си пазарувате, билетчето е само 1 левче. Можете да си се разхождате необезпокоявани километри по дивата плажна ивица, например интересно е до фара на Шабла който е забележителност. По-късно ще кача и снимки.

Въобще като цяло много по-яко е морето на север от Каварна, диви плажове, скали, защитени местности, пещери, екопътеки. В Каварна също ми хареса много, до плажа има един красив нос който стърчи високо над него и е красиво.
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline зетко

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #6 on: 13.07.2015, 23:02:40 »
За съжаление нашето море отдавна не е място за почивка....
Тъпо е да отидеш на почивка, да паркираш на поляната пред къмпинга и да дойде батка-здравеняк да те брули 10 кинта за паркинг. Докато това не се промени по морето ходя само да работя ;)
Варианта да набивам пари в пробитата каца на южните ни съседи също не ми харесва и затова май ще си изкарам отпуската около 7-те рилски езера :neznam:
От минал опит като дестинации препоръчвам Бодрум и Анталия - ако си мислите, че при гърците обслужването е на ниво - значи просто не сте били в Турция  8). Ако изпадне някоя септемврийска оферта за там бих се възползвал.
Миналата година ходих на море в Марбея - напомня доста на нашето море - презастроено, пълно с руснаци и цените са горе-долу същите, но не се доплащат чадъри, шезлонги, паркинг и т.н. уж дребни разходи от порядъка на 20-30лв/ден. Като ги събереш накуп тия пари (с още 2-3 човека) почти си покривате близо 7000км път в двете посоки.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #7 on: 13.07.2015, 23:31:53 »
Аз за море открих през 2013-та едно много готино място-къмпинг Добруджа до град Шабла и тази година пак ходих там. Много готино място, километри див девствен плаж, пясъчни дюни, чист пясък, чисто море. Къмпинга представлява бунгала, разположени до самия бряг на морето и плажа, в нещо като парк-гора, всред красива природа, до тях се намира и Шабренското езеро, Шабленската тузла и освен морето има и езеро,  има туристически маршрути, екопътека, вишки от които може да се наблюдават птиците в езерото и оклоността. Бунгалата са много готини, всяко има собствена баня, толетна, телевизор, хладилник, маса, отпред има дворче с пейки и маса на дебела сянка в горичката. В къмпинга има и ресторант и нещо като дискотека с ресторант.

Транспорта е удобен, от София може да се пътува с влак до Варна или Добрич, от където има автобуси до Шабла, като през Добрич е малко по-спокойно. Къмпинга се намира на 10-тина километра от градчето, като е свързан с него с редовна градска автобусна линия Шабла-морето-Шабла, с която можете да ходите до града да си пазарувате, билетчето е само 1 левче. Можете да си се разхождате необезпокоявани километри по дивата плажна ивица, например интересно е до фара на Шабла който е забележителност. По-късно ще кача и снимки.

Въобще като цяло много по-яко е морето на север от Каварна, диви плажове, скали, защитени местности, пещери, екопътеки. В Каварна също ми хареса много, до плажа има един красив нос който стърчи високо над него и е красиво.

Ето и малко снимки просто уникална красота и дивотия е там

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline Neronov

• Защо пиша толкова много?
  • R.I.P 1210
    • View Profile
« Reply #8 on: 14.07.2015, 00:12:31 »
Отивайте в Слънчака! Купонът е най-голям там и евентуално към Созопол може да се намери готин бар или дискотека.

:helloween: :goof:

Който иска купон - най-добре на Слънчака , може и да се спи в Несебър за по-евтино.
Който иска почивка -  на юг от Бургас. Както Ози предложи,може и в Гърция, но тази година не са много сигурни нещата там.

Offline wolf_rusi

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #9 on: 14.07.2015, 10:22:04 »
Благодаря много за мненията.  :king:
Само да кажа, че единственото, което ме интересува на мястото за почивка е - добър плаж (плавно увеличаване на дълбочината, а не ями; не замърсен плаж ) и спокойствие (миналата година на Китен едвам заспивах от купона при съседите :hammer: . Та така. За Гърция, точно тази година не ни се рискува, но случайно сте намерили оферта пишете  :) .

Offline тролей №164 линия 2

• Наистина съм луд
  • Моят любим "Snacks" - тролей №164. R.I.P.
    • View Profile
    • Email
« Reply #10 on: 14.07.2015, 10:38:17 »
Благодаря много за мненията.  :king:
Само да кажа, че единственото, което ме интересува на мястото за почивка е - добър плаж (плавно увеличаване на дълбочината, а не ями; не замърсен плаж ) и спокойствие (миналата година на Китен едвам заспивах от купона при съседите :hammer: . Та така. За Гърция, точно тази година не ни се рискува, но случайно сте намерили оферта пишете  :) .
Аз знам две сигурни места по отношение на "плавно увеличаване на дълбочината" (или поне допреди 5 години беше така) - на 50-ина метра преди ей този мостик - пада се точно пред ниското тяло на този хотел. Откъм пешеходен достъп незнам как е (би следвало да няма проблем), с кола сигурно има такса вход отгоре, откъм автобусната спирка - май се казва "Странджа" - и надолу по алеята. Тук би следвало и пеша да може спокойно. От ЖП гара до там ходят 9, 51 и 109, от автогарата - 409. От другата страна (откъм Златните - североизток) е преградено и не може.
Другото място - плажът по протежението на тази стена. Само дето тук пясъкът е по-едрозърнест и като цяло има по-голяма мръсотия и на сушата, и във водата.
« Last Edit: 14.07.2015, 10:46:33 by тролей №164 линия 2 »
Никога не шофирай по-бързо, отколкото може да лети твоят ангел-хранител!

Offline wolf_rusi

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #11 on: 14.07.2015, 10:57:12 »
Благодаря за информацията отново!
Забравих да спомена, че предпочитам плажа да е на 10-15 минути от хотела. Слънчев бряг беше тъпканица..
Сега се сетих, че преди много години бяхме на Св.Константин и Елена - от Бургас с едни двуетажни автобусчета - голяма атракция беше  :laugh:

Offline kristian40t097

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #12 on: 14.07.2015, 12:32:26 »
Аз съм на работа на Созопол и мога да кажа, че е много приятно. Не е пренаселено, не е прекалено спокойно, абе точно златна среда. Морето за сега е чисто, плаж Харманите, на който ходя аз е много хубав!! Определено мисля, че за почивка е добро място!!
За трамвайния транспорт!!!!!

Offline passenger

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #13 on: 14.07.2015, 13:36:41 »
Защо в списъка няма Златни пясъци, Кранево, Камчия, Шкорпиловци?
Слънчака е добра оферта за купонджии, южната му част дето е към Несебър пък е малко по-спокойна. Златните са си номер едно, не успяха да ги развалят с презастрояване, чарът остана. Кранево също е много добро място за купон и събира много хора, хотелите са препълнени.
Който иска екскурзии - да отиде в Ботаническата в Балчик или в Несебър - стария град, който е под егидата на ЮНЕСКО.
Камчия, Шкорпиловци - за тези които искат да са по-далеч от шума и хората. На север има места за които също се говори че са много спокойни - към границата с Румъния до Дуранкулак, както и на юг - Варвара, Резово, но там скоро не съм ходил.
Китен има уникална природа. Приморско го развалиха с тия строежи.
Някои курортни градчета и селища през последните години бурно се развиваха, станаха важни курортни центрове, построени са много хотели, апарт комплекси, някои чужденци дори живеят целогодишно там. Такива са например Св.Влас, Равда, Поморие.

Все пак който има възможност и желание, нека види и чуждите курорти - Тайланд, Египет, Малдиви, Гоа, Бали.
ex-putnik

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #14 on: 14.07.2015, 16:10:46 »
Созопол беше як преди 10-15 години, тогава Харманите бяха извън града и плажът беше наистина страхотен. Лошото е, че го презастроиха много, а за капак няма и пречиствателна станция, което прави влизането в морето рисково. На Градина е яко, но и там водата е пълна с бацили.
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline kristian40t097

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #15 on: 14.07.2015, 16:21:41 »
Ми то половината черноморие е беь пречиствателни станции.
За трамвайния транспорт!!!!!

Offline vikiconectoto

• Запален по ГТ
  • RIP 9070 :(
    • View Profile
« Reply #16 on: 14.07.2015, 17:34:21 »
Забравих да спомена, че предпочитам плажа да е на 10-15 минути от хотела. Слънчев бряг беше тъпканица..
Сега се сетих, че преди много години бяхме на Св.Константин и Елена - от Бургас с едни двуетажни автобусчета - голяма атракция беше  :laugh:
Аз сега работя в Лозенец,тихо е,моя хотел е на 50-60м. от плажа.Тихо,спокойно,няма дискотеки,пияници,така че ако искаш спокойна почивка идвай.Ходил съм и на други такива и това са Китен и Ахтопол. Но решението си е твое!

Offline viktor_bdz

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #17 on: 14.07.2015, 20:36:31 »
Аз сега работя в Лозенец,тихо е,моя хотел е на 50-60м. от плажа.Тихо,спокойно,няма дискотеки,пияници,така че ако искаш спокойна почивка идвай.Ходил съм и на други такива и това са Китен и Ахтопол. Но решението си е твое!
Аз пък не останах очарован, българското Сен Тропе уж го наричат... Лично мнение, иначе наистина е спокойно.
Master of puppets!

Offline passenger

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #18 on: 14.07.2015, 21:37:33 »
Аз пък не останах очарован, българското Сен Тропе уж го наричат... Лично мнение, иначе наистина е спокойно.

Те сега какво ли не наричат българското Сен Тропе, българското Майами и т.н. Сарафово било българското Бевърли Хилз :crazy:
ex-putnik

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #19 on: 18.07.2015, 23:44:07 »
А не ви ли прави впечатление липсата на редовен транспорт до някои известни забележителности по морето в разгара на туристичесикя сезон? Например за Камен Бряг, дори на Джулай Морнинг имаше само 2 автобуса за целия ден от Каварна, те и попринцип са си така де целогодишно, и то се обслужват от мини автобусче, което да не ви казвам как се натъпка, и всеки с обемист багаж, палатки в него итн. До Тюленово, което също е туристическа дестинация и има туристически маршрути пък видях че има само един автобус седмично и то в сезона :blink: и то в понеделник, от Шабла. Единствен друг вариант остава километри пеша по плажната ивица и туристическа пътека от къмпинг Добруджа за който писах. До друга забележителност, фара в Шабла на снимките, също посещавано място не видях да има никакъв транспорт, може и да има поне аз не видах, отново само пеша по плажната ивица се ходи, а там и хора живеят.

Нос Калиакра и крепостта там, пък са основна туристическа забележителност, и част от 100-те национални туристически обекта, но каква беше изненадата че автобус до там има само 3-пъти на ден от Каварна, и то в някои дни май само 1 или 2 пъти. До някои известни къмпинги въобще от години няма автобус, дори от близкоразположените им градчета и села.

В град Шабла и Каварна си има що-годе редовен ГТ, като лините са по 1 и на двете места Шабла-Морето-Шабла(къмпинг Добруджа) с няколко спирки в градчето и Каварна-Морето-Каварна, също с няколко спирки в градчето. Първата се обслужва от мини-автобусче, втората от малко по-голям автобус,около 30 местен който при едното ми ходене на плаж се оказа крайно недостатъчен да събере всички плажуващи, но се обадиха и пратиха още един, защото следващия беше чак след 2 часа.

Каварна-Шабла, само няколко пъти на ден, също от мини-автобусчета ,крайно недостатъчни също като пътувах имаше правостоящи до първите села от маршрута, а после се чудим как да накараме хората да слязат от колите и да редуцираме задръстванията и инцидентите които стават по морето заради многото коли.

Варна-Каварна, Каварна-Добрич и Шабла-Варна и Шабла-Добрич имаше сравнително редовно и удобно като часове ако правите връзка с влак за София например, но също от малки автобусчета.

И все пак похвала, че всички мини-автобусчета в този район бяха безупречно поддържани, чисти с работещи климатици, музика и винаги точни, а пък автогарата в Каварна макар и много малка имаше всякакви съвременни условия, място за съхранение на багаж, модерна чакалня, тоалетна, стая за деца, стая за почивка на водачите, че дори и дивани в чакалнята. Автогарата в Шабла също е добре поддържана видимо с всички съвременни удобства.
« Last Edit: 18.07.2015, 23:46:46 by Ivo »

Фен на автобусите ЧАВДАР