Poll

Къде бихте отишли на почивка? (България)

Бургас
13 (11.9%)
Крайморие
2 (1.8%)
Приморско
5 (4.6%)
Китен
11 (10.1%)
Лозенец
3 (2.8%)
Царево
8 (7.3%)
Созопол
10 (9.2%)
Поморие
6 (5.5%)
Несебър
12 (11%)
Слънчев бряг
9 (8.3%)
Обзор
6 (5.5%)
Варна
6 (5.5%)
Св. Константин и елена
2 (1.8%)
Албена
5 (4.6%)
друго - посочи в коментарите
11 (10.1%)

Total Members Voted: 50

Author Topic: Място за почивка  (Read 8602 times)

Offline passenger

• Запален по ГТ
    • View Profile
Re: Място за почивка - море 2015
« Reply #20 on: 19.07.2015, 12:39:25 »
До Калиакра също са доста нарядко въпреки че мястото е много красиво, има и желаещи да го посетят.
ex-putnik

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #21 on: 10.08.2015, 21:38:08 »
Този уиикенд край морето с приятелката решихме да искараме на южното за разнообразие, че тази година няколко пъти на северното все ходя. Не бях ходил до Бургас и южното от доста време, и честно казано не ми хареса особено, на северното ме кефи повече и Варна. Но заради Роби Уилямс и Спирит-а. Та не знам какво му харесвате на Слънчев Бряг но заварихме това на снимките, чадър до чадър, няма място къде да седнеш, и за това се плаща по 8 лева, сандвич с пилешко месо 6 лева. Автобусите претъпкани, само единични ВМС-та вярно лъснати и чисти, с видеонаблюдение вътре, адски задръствания, особено около Ахелой, билетите за автобус 10-ка и 11-ка от Несебър и Слънчев Бряг до Бургас по 6 лева. 5-цата която ходи до Св.Влас билета поне беше само 1.50 от Слънчев Бряг, но и тя много нарядко на около 40 минути и вечно претъпкана и естествено с единични автобуси.

Свети Влас беше една идея по-добре, но има много малка плажна ивица и пак чадър до чадър, също и там вече е доста застроено. На 2-рата снимка плажа на Свети Влас. Изкефиха ме обаче огромните двуметрови вълни и ураганния вятър въпреки горещото време от над 30 градуса, на долните 2 снимки.

Бургас видимо доста се модернизира, видях наченки на автономни бус-ленти и то действащи, но някак си няма духа на Варна с тази архитектура и курортното настроение, морската градина също е по-малка, плажа е много по-хубав от този на Слънчев Бряг и Св.Влас, има огромни безплатни зони, сравнително чист е, цените са си съвсем народни, от плажа се гледа повече зеленина и дървета, отколкото сгради, и не е така претъпкано.

Като цяло най-хубаво за мен си остава на Варна, както и плажовете и района от Каварна на север до Румънската граница. Там има скали, километри чисти плажни ивици, гори, пясъчни дюни, кристално чисто море. Обслужването е много добро и посрещането е топло. Като сравните тези снимки с тези от предишния ми пост от района на Шабла се вижда огромната разлика колко по-готино е на северното.
« Last Edit: 10.08.2015, 21:41:19 by Ivo »
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Online vesko76

• Нямам спирка
  • Van Hool & Citaro G - fan
    • View Profile
« Reply #22 on: 10.08.2015, 21:57:32 »
За истинска почивка се ходи или в Гърция, или в Турция, или в по-дивите места по нашето черноморие. В Слънчев бряг ходят мазхисти. Ти поне знаеш какво е на Репербана в Хамбург, е слънчака си е баш такова, само че в пъти по-голямо.......

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #23 on: 10.08.2015, 22:21:24 »
Зависи, Варна например е огромен град, пък има много големи и ненаселени плажи ивици, веднага се сещам за тази на квартал Аспарухово, там дори е малко комбинация хем си на плажа, хем до теб има гори и възвишения и горичка зад плажа.

До Гърция вече споменахме, не е удобно заради лошия транспорт, докато за нашите курорти на повечето места имаме изобилие от транспорт до много места, там почти нищо няма. Освен това колеги от работата, които ходиха в Гърция нещо не са особено доволни, плажовете викат не са толкова хубави, адски горещо е, а това че не е пренаселено било мит. Явно и зависи къде си де.

Като номер едно за мен си е плажа на къмпинг Добруджа край град Шабла, ето пример че може едно място хем да е много диво, хем да е и много уредено. Някакси като откарам в тази дивотия 5-6 дена се чувствам много отпочинал и зареден с енергия.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #24 on: 10.08.2015, 23:27:45 »
В Гърция си струва през юни и септември, там водата е по-чиста и обслужването е доста добро. Общественият транспорт е зле, но и у нас си загубен без кола, няма как да отидеш до Градина или пък Силистар с маршрутка. Почти всички са с коли, на моменти трафикът е доста натоварен по къмпингите и курортите. А големи вълни има по цялото крайбрежие в последната седмица :(
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline viktor_bdz

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #25 on: 11.08.2015, 00:08:49 »
Ако искате да си изкарате добре по нашето Черноморие, Китен е мястото.
Master of puppets!

Offline wolf_rusi

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #26 on: 11.08.2015, 11:03:36 »
Не съм напълно съгласен. Китен е страшно пренаселен и на мен това не ми допада. Хотелите още малко ще са с общи балкони. Единственото предимство на Китен, за мен, е 2та плажа - огромен плюс.

Online RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #27 on: 11.08.2015, 11:06:26 »
Общественият транспорт е зле, но и у нас си загубен без кола, няма как да отидеш до Градина или пък Силистар с маршрутка. Почти всички са с коли, на моменти трафикът е доста натоварен по къмпингите и курортите.

Специално на Силистар едва преди месец махнаха криминалното събиране на "такса" за достъп до плажа.
На Синеморец плажът също е много добър.

Offline greg

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #28 on: 11.08.2015, 12:21:41 »
Не съм напълно съгласен. Китен е страшно пренаселен и на мен това не ми допада. Хотелите още малко ще са с общи балкони. Единственото предимство на Китен, за мен, е 2та плажа - огромен плюс.
Пропускате Приморско! Там плажовете съшо са два, дори са по-големи. И не е чак толкова презастроено.

Offline wolf_rusi

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #29 on: 11.08.2015, 12:38:55 »
Пропускате Приморско! Там плажовете съшо са два, дори са по-големи. И не е чак толкова презастроено.
Да, там е хубаво и има и хубав аквапарк.  :clap:

Но, ако плажовете са големи следва, че заливът е голям, ако заливър е голям следва, че вятърът е силен, а ако вятърът е силен следва, че има големи вълни, а ако има големи вълни следва, че флагът не е зелен, а ако флагът не е зелен значи, че морето не е спокойно.  :D
 :arrow: В Приморско морето не е спокойно - потвърдено!  :yes: :jump: ;D

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #30 on: 16.08.2015, 08:10:56 »
В Приморско морето не е спокойно - потвърдено!
По Южното Черноморие няма спасение от ветровото вълнение. Закътани са само Атлиман (северен плаж) на Китен и Перла - северно от Приморско. Но на Атлиман е претъпкано.

Offline Stoi4o

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #31 on: 16.08.2015, 10:00:16 »
За огромно съжаление, българските плажове ме загубиха преди 4,5 години. Простотията, селенията и вместо да те накарат да се върнеш отново на дадено място, те правят всичко възможно да те изгонят, мен успяха и за това всяка година с приятели и жени сме в съседна Гърция.

Offline viktor_bdz

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #32 on: 16.08.2015, 13:41:42 »
Аз също се оказа, че ще ходя в Гърция тази година. Курортът се казва Керамоти, в близост до ост.Тасос е. От снимките останах с много добро впечатление, а доколкото и разбрах има много българи.
Master of puppets!

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #33 on: 16.08.2015, 13:47:14 »
Не е хубаво така да се прави. По този начин нашите хотели се пълнят наполовина, тези които дават квартири също не могат да ги напълнят, оттам има по-малко заети, което като цяло повлича целият бизнес, а после се чудим защо са ниски заплатите и няма пари. Ми като няма оборот от къде да има пари за големи заплати. Помните ли че в началото на сезона имаше кампания това лято да си караме почивките у нас, направо се молиха младите да се върнат пак на нашето черноморие, заради полупразните хотели напоследък.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline vasko

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #34 on: 16.08.2015, 13:53:15 »
Напълно подкрепям горното! :)

Според мен, трябва да сме патриоти и да подкрепяме българския туризъм дори и да не е перфектен! ;)
СБОГОМ, GTSofia.info

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #35 on: 16.08.2015, 14:01:00 »
Точно така. А тенденцията е тревожна. Заради пропагандата че нашето море било не знам си какво много хора сега ходят на море в Гърция. Ако си спомняте допреди 10-15 години такива които ходеха на море там бяха единици. Съгласете се че трябва да мислим преди всичко за родната икономика ако искаме да сме добре и след това за всички останали, да не говорим че нашето море с километричните диви плажове си е уникално, човек може да се отпусне и избяга от градската лудница и да се върне презареден с енергия.

Хора, разберете че като ходите на море в Гърция така създавате работни места за тях, оставяте си парите в тяхната страна и подпомагате техния бизнес, не го правете! Има толкова диви места на нашето море с бунгала, къмпинги за палатки където може да се насладите напълно на дивата черноморска природа и да си плажувате безплатно необезпокоявани от никой.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Online vesko76

• Нямам спирка
  • Van Hool & Citaro G - fan
    • View Profile
« Reply #36 on: 16.08.2015, 14:18:04 »
С призиви няма да стане, а с реални действия. Феновете на дивите плажове и сега си ходят там. В Гърция и Турция отиват най-вече хората от средната класа - хора, които искат тишина, спокойствие, добро обслужване, и най-вече бягство от простотията и селянията, която ги заобикаля в големите градове. И когато горепосочените фактори не им се предлагат в болшинството курорти, а напротив, даже се ядосват още повече, отколкото ако си бяха останали в София/Пловдив/Варна, е съвсем нормално да се потърси друго място за почивка.

Вместо да призовавате за повече патриотизъм, защо не направите подобен призив към самозабравилите се хотелиери и концесионери на плажовете? Къде се е чуло и видяло 10-20-30лв за чадър и шезлонг? Ми че аз, когато ходих на море навремето, такива простотии нямаше.........

Offline bonbon

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #37 on: 16.08.2015, 15:53:01 »
Най-хубавото място на българското черноморие - плажа Кара дере. Няма по-чиста вода, природа, спокойствие  :P

Offline lion_sofiq

• Наистина съм луд
  • ČKD TATRA
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #38 on: 16.08.2015, 20:55:40 »
Гласувам с "друго", защото според мен най-хубавата почивка на море е в Гърция. Всяка година ходя до едно малко селце край град Ставрос на Халкидики и бих казал, че там е идеално - хем спокойно, хем чисто, хем много красиво. Обожавам българската природа, и морето ни, но за съжаление в Гърция е много по-чисто, няма ги тези хотели, няма толкова хора (разбира се, само на по-неизвестните плажове, иначе и там е гъчканица) и природата също е толкова красива, а и незастроена.  :)

Offline Sixkiller

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #39 on: 16.08.2015, 21:00:28 »
И аз гласувам с "друго" - предпочитам Гърция и Турция.