Author Topic: Маршрутка до Златните мостове  (Read 27842 times)

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
За разлика от много хора, няма да плача за възстановяване на А61, тъй като много добре си спомням, че и тогава превозът не беше ефективен, а линията генерираше загуби.
Но предлагам операторът "Нов пламък" и СО да сключат анекс към договора, според който диспечерът на НП може да иска помощ от СКГТ в почивни дни и при подходящи метеорологически условия. СКГТ да предоставя курсове за случаен превоз, като в автобусът пътува кондуктор и приходите са за СКГТ.

Просто в хубави неделни дни фирма НП не може да се справи, а надали е рентабилно за нея да купува нови возила, които да експлоатира няколко пъти месечно. В същото време по различни крайни спирки киснат резервни коли на СКГТ.
« Last Edit: 16.08.2014, 15:37:45 by blagun »

Offline borosport

• Нямам спирка
  • Hate users!!!
    • ICQ Messenger - 304771719
    • View Profile
    • Email
Re: Маршрутка 10
« Reply #1 on: 16.02.2006, 19:39:19 »
Съгласен съм с теб.И на мен ми се е случвало не веднъж да се тъпча като в консерва, а някой не успяват и да се качат,защото не са предвидени за извънредно повече хора(примерно група ученици).
Най-дългите градски автобусни линии са:
- А111 - 50320 м двупосочно
- А83 - 37000 м двупосочно
- А11 - 32005 м двупосочно
Най-дългите крайградски автобусни линии са:
- А28 - 64540 м двупосочно
- А70 - 56645 м двупосочно
- А3 - 55870 м двупосочно
Тройната коалиция от А до Я

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #2 on: 18.12.2006, 16:50:17 »
Маршрутка 10 е удължена - от Руски паметник продължава по Опълченска, Сливница, Европа до Банкя.
В делнични дни се движи до Бояна, с изключение на 4 курса, които се качват до Златните мостове. В празнични дни всички курсове се качват до Златните мостове.

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3 on: 19.12.2006, 01:11:46 »
Quote from: blagun
Маршрутка 10 е удължена - от Руски паметник продължава по Опълченска, Сливница, Европа до Банкя.
В делнични дни се движи до Бояна, с изключение на 4 курса, които се качват до Златните мостове. В празнични дни всички курсове се качват до Златните мостове.
Пак ли е на 20 минути?
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline c.r.u-to

• Запален по ГТ
    • ICQ Messenger - 229906915
    • MSN Messenger - kluklu_9@hotmail.com
    • View Profile
    • http://www.sofia.bg
    • Email
« Reply #4 on: 26.12.2006, 14:17:55 »
Бр. автомобили на линията делник 1
празник 3

Еднопосочна дължина на маршрута (км) 18

Времетраене на курса двупосочно
(мин.)90

Интервал на движение (мин.)

Д:4 к.дневно Пр.:30 мин.

http://www.sofia.bg/templkomp.asp?ime=MLIN...&opis=Транспорт
« Last Edit: 26.12.2006, 14:18:43 by c.r.u-to »
ИЗДИРВАМ АВТОМОБИЛ МАРКА: ФОЛКСВАГЕН МОДЕЛ: ГОЛФ МОДЕФИКАЦИЯ : ДВОЙКА ГОДИНА НА ПРОИЗВОДСТВО 1983
РЕГ № С 9661ТТ МОЛЯ КОЙТО ЗАБЕЛЕЖИ АВТОМОБИЛА ДА МИ ПИШЕ НЕЗАБАВНО

Offline G.G.F.H.

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #5 on: 27.04.2012, 23:49:35 »
Съжалявам, че вдигам темата, но не намерих актуална информация за разписанието на линията и най-вече за часовете на тръгване от Банкя в почивен ден. Много ще съм благодарен, ако някой се е интересувал и разполага с тях  :rolleyes:

Online Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #6 on: 29.04.2012, 18:47:42 »
За какво са ти тия частници, нито разписание можеш да им намериш нито нищо.
Като искаш да се поразходиш до Банкя можеш да ползваш истинските превозвачи ЦГМ и БДЖ, имат си разписания, сайт всичко и предлагат много по-комфортно пътуване от товарен бус със седалки. Линии 43 или БДЖ. А може и 42 на Карат.

Една слънчева събота като видях на Руски паметник каква тълпа се беше събрала за тая 10-ка за Златните мостове само се представих какво е било вътре.
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #7 on: 30.04.2012, 20:16:39 »
Една слънчева събота като видях на Руски паметник каква тълпа се беше събрала за тая 10-ка за Златните мостове само се представих какво е било вътре.
Случайно да знаеш за друга алтернатива? И след като можеш да вземеш М10 с метрото от Тодор Александров, сам си си виновен, че си се набутал на Руски паметник.

Online Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #8 on: 30.04.2012, 22:06:15 »
Аз се качих на трамвай 5, автобус 63 и после пеша.

И понеже темата е за маршрутка 10, един път видях автобус по тази линия, вместо бусче, но само един-единствен път. Беше Темса Престиж или нещо подобно. Не могат ли да пускат автобуси вместо бусчета, и след като не могат да обслужват с нормални превозни средства линията, нека я вземат от гараж Земляне и обслужването ще се подобри значително.
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline Stahlgewitter

• Наистина съм луд
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #9 on: 01.05.2012, 00:06:27 »
Случайно да знаеш за друга алтернатива? И след като можеш да вземеш М10 с метрото от Тодор Александров, сам си си виновен, че си се набутал на Руски паметник.
Аз веднъж я взех от Люлин- голяма грешка, пътувах до златните изправен. Каква ти разходка в планината после.

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #10 on: 01.05.2012, 15:51:38 »
Аз веднъж я взех от Люлин- голяма грешка, пътувах до златните изправен. Каква ти разходка в планината после.
Хм, има хора, които я ползват в западния и край - както GGFH, тъй като от Банкя до Руски паметник и ЦБ3 няма смислена комбинация транспорти. Случва се да се кача на Тодор Александров/Опълченска и да съм правостоящ, но до Руски паметник повечето пътници слизат и оставащите вътре имат огромно предимство пред лавината, която чака да се качи на Руски паметник.
Дай Боже и това лято да тръгне автобуса на Лидл.
Излет, започващ с А63, не е същият - трудно е да се придвижиш от Килиите до Селимица или до Черни връх през Конярника, вместо това бъхтиш 2 часа по стръмната и сравнително скучна беловодска пътека.

Offline simpes

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
« Reply #11 on: 08.05.2012, 20:53:17 »
Може ли да ми кажете разписанието на маршрутка 10 от Банкя, сутрин, през седмицат>?

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
« Reply #12 on: 09.05.2012, 14:16:29 »
Разписание едва ли някой може да ти каже. Интервалът и е 20 мин. ако не се лъжа, но може и да е 30.
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline sofianec

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #13 on: 13.10.2012, 17:27:57 »
Маршрутката за Златни мостове се запали и изгоря, 13.10.2012 г.

Запали се маршрутното такси № 10, обслужващо линията до Златните мостове, съобщиха очевидци.

Пламъците обхванали буса на Беловдски път, малко преди Бялата вода. За щастие пътниците успели да слязат навреме и пострадали няма.

Машината обаче изгоряла до основи, след като странно защо - коментират очевидците, не бил изваден пожарогасител нито от горящата машина, нито от дошлото на помощ друго маршрутно такси, както и от леките автомобили, спрели да гледат огъня.
Източник
« Last Edit: 14.10.2012, 03:14:22 by difian »

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #14 on: 11.08.2013, 11:19:56 »
Неприятна промяна на М10: маршрутът е разцепен на 2 парчета: Банкя-Руски паметник и Бояна/Златни мостове-Руски паметник. По този начин е орязана връзката на метрото, кварталите Зона Б5, Б18, Св.Троица и Люлин със Златните мостове. Сега всички желаещи да се качват в планината ще трябва да се включат в митинга на Руски паметник.

Offline AROS

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #15 on: 12.08.2013, 10:48:55 »
 :angry: :angry: :angry: нямам думи! След цирка с 85 миналата година, а също и с 309 и 150! Добре че е лидълската линия!

Offline niki88z

• Наистина съм луд
  • Извън релси!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 387296800
    • View Profile
    • Email
« Reply #16 on: 18.09.2013, 11:40:25 »
Неприятна промяна на М10: маршрутът е разцепен на 2 парчета: Банкя-Руски паметник и Бояна/Златни мостове-Руски паметник. По този начин е орязана връзката на метрото, кварталите Зона Б5, Б18, Св.Троица и Люлин със Златните мостове. Сега всички желаещи да се качват в планината ще трябва да се включат в митинга на Руски паметник.
В действителност, когато бусчето от Банкя стигне до Руски паметник продължава и до Златните мостове, но се заплаща по-висока цена. Т.е. ако от Света Троица искаш да пътуваш до планината трябва да платиш 3 лева и не слизаш на Руски паметник. Плащаш двойно, но поне имаш шанс да се натъпчеш.

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #17 on: 18.09.2013, 13:53:02 »
В действителност, когато бусчето от Банкя стигне до Руски паметник продължава и до Златните мостове, но се заплаща по-висока цена. Т.е. ако от Света Троица искаш да пътуваш до планината трябва да платиш 3 лева и не слизаш на Руски паметник. Плащаш двойно, но поне имаш шанс да се натъпчеш.
Амии, колите са разделени на 2 отделни линии. Когато се връщах от Златните, ни изхвърлиха като мръсни котета на Руски паметник и маршрутката тръгна обратно по Тотлебен.

Offline stankos

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #18 on: 04.08.2014, 14:42:10 »
В момента има ли курсове към Златни мостове и евентуално часовете на тръгване от Руски паметник ?
Когато мирогледа на човек се свие до една точка , той казва : Това е моята гледна точка !

Offline mitakis

• Нямам спирка
  • 2660
    • View Profile
Re: Маршрутка до Златните мостове
« Reply #19 on: 04.08.2014, 17:27:54 »
Как бе, миналата седмица я видях, ама е номер 12. Пак с бусовете на НП.
« Last Edit: 16.08.2014, 15:38:17 by blagun »