Author Topic: Предложение за трамваите в София  (Read 14457 times)

Offline maniak

• Нямам спирка
  • Оптимист
    • ICQ Messenger - 278834436
    • View Profile
    • http://www.flickr.com/photos/47270324@N08/
    • Email
Тъй като става голям проблем недостига на трамваи аз предлагам на общината едно решение. по тм9 се движат съчленени по двойки Т6А2, които ако се разделят на единични и им се сложи по едно ремарке (незадвижващо) ще се освободят около 90% от колите, които спокойно могат да "поемат" някоя друга нуждаеща се линия. Същият вариант важи и за Т6Б5, където би се постигнало абсолютно премахване на дювазите. естествено при нормалнорелсовите е необходимо и закупуването на още 10 задвижващи вагона с 10 ремаркета, за резерва и дпокриване на линиите. Смятам, че по този начин отпада наложителното подновяване на част от парка с нископодови возила, т.к. ремаркетата ще бъдат нископодови, а и разходите за закупуване на този състав ще бъдат многократно по-малки от закупуването и правенето на съчленени и трудно модернизуеми трамваи. Подобни решения се използват много успешно в Германия и Чехия (със сигурност и в други страни)
Ето малко снимки
http://foto.prazsketramvaje.cz/jine/brno/0...cervenec-38.jpg
http://foto.prazsketramvaje.cz/jine/brno/1...301+1569-02.jpg
http://foto.prazsketramvaje.cz/jine/brno/1...302+1562-01.jpg
http://bgtransport.org/

Евгени Крусев = Любомир Христов = Велизар Стоилов = предател на обществения транспорт в София.

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
Вагоните Б6 не са ли много кът по принцип? Те самите Т6А2 са правени има няма 300 броя, 1/5 от които са в София.
« Last Edit: 14.08.2007, 16:10:58 by etnies »

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
Предложението е абсурдно! Т6А2 като комбинация имат 4 задвижващи групи. Ако им се сложи вагонка ще имат по 2. И като едната изгори какво ще правим?
То сега не пускат единични мотриси по 9, защото ако едната закъса другата ще я спре, камо ли да оставим вагонки.
мур

Offline borosport

• Нямам спирка
  • Hate users!!!
    • ICQ Messenger - 304771719
    • View Profile
    • Email
Е тези вагони може да имат собствена спирачна система, въздушна примерно като при влаковите композиции, но аз по принцип съм против такова осакатяване.Някак си не ме кефи една мотриса да тегли това за две.
Най-дългите градски автобусни линии са:
- А111 - 50320 м двупосочно
- А83 - 37000 м двупосочно
- А11 - 32005 м двупосочно
Най-дългите крайградски автобусни линии са:
- А28 - 64540 м двупосочно
- А70 - 56645 м двупосочно
- А3 - 55870 м двупосочно
Тройната коалиция от А до Я

Offline emo

• Нямам спирка
    • View Profile
Quote from: borosport
Е тези вагони може да имат собствена спирачна система, въздушна примерно като при влаковите композиции, но аз по принцип съм против такова осакатяване.Някак си не ме кефи една мотриса да тегли това за две.

Е да спирачна може да има и сигурно един модерен вагон ще струва колкото един набор на 2003. А спирачната система ще я откраднат в депото  

Но задвижваща сила със сигурност няма да има.
мур

Offline maniak

• Нямам спирка
  • Оптимист
    • ICQ Messenger - 278834436
    • View Profile
    • http://www.flickr.com/photos/47270324@N08/
    • Email
относно катеренето на наклони не се съмнявам, че единичното чкд пак ще се справи с черни връх. а ако има  проблеми, моля да ги разясниш ясно, а "не една закъса друга не" и т.н.
http://bgtransport.org/

Евгени Крусев = Любомир Христов = Велизар Стоилов = предател на обществения транспорт в София.

Offline emo

• Нямам спирка
    • View Profile
Quote from: maniak
относно катеренето на наклони не се съмнявам, че единичното чкд пак ще се справи с черни връх. а ако има  проблеми, моля да ги разясниш ясно, а "не една закъса друга не" и т.н.

От 1997 г. има нареждане на някой от многото директори в електротранспорта да не се пускат единични мотриси по 9. Аргументът е, че ако даден вагон закъса, то той би останал по баира и е опасно да се бута с друг. Възможно е да откажат и спирачки, които да са породени от гръмване на централния бушон. А ако са в композиция все един от двата ще се справи с възникнал проблем. Доста време се чудех що за идиотско нареждане е това. Сега пускат единични само в крайно належащи ситуации, но все пак пускат, а до преди 2 год. изобщо курсът не се изпълняваше.
мур

Offline 822

• Наистина съм луд
    • View Profile
Преди миналата Коледа имаше ремонт и 18 излизаха от депо и влизаха като минаваха през баира-нямаше друг начин.Обаче как хвърчаха на горе!
ЦЕНТЪРА,ЦЕНТЪРА...ОНЯ РУСИЯ И ПЛЕМЕННИКА, ПАК МИ ДИШАТ ОТ ВЪЗДУХА,ВИКАЙТЕ ПАТРУЛКИ И ЛИНЕЙНИ!!!

Offline AREN4O

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
Quote from: etnies
Вагоните Б6 не са ли много кът по принцип? Те самите Т6А2 са правени има няма 300 броя, 1/5 от които са в София.
То в най-скоро време предстои цялостна смяна на БГ трамваите в депо Красна поляна с чешки, така че ще има достатъчно брой мотриси за всички линии. Това да ви е проблема.
« Last Edit: 15.08.2007, 13:40:46 by difian »

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Quote from: AREN4O
То в най-скоро време предстои цялостна смяна на БГ трамваите в депо Красна поляна с чешки
Малки уточнения:
- не е в най-скоро време, а най-рано в края на 2008, вероятно и по-късно
- не са чешки трамваите, а български, преустроени от чешка фирма "в бази на Столичен електротранспорт"
- не е цялостна смяна, а на 18 трамвая

Offline emo

• Нямам спирка
    • View Profile
Re: Предложение за трамваите в София
« Reply #10 on: 15.08.2007, 15:59:00 »
Да и никой не говори за закупуване на някакви трамваи настаро, а това можеше да стане.

между другото, както знаете 3 плякатарки са бракувани. Останалите 15 почти никой не ще да ги кара, като добавим и всички кочини 3хх и 4хх вижте колко трамваи трябва да се разкарат.
мур

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #11 on: 15.08.2007, 18:32:19 »
за съжаление вече и 1021 е проблемен .Все по-често губи всякакви спирачки .Остават само МРС , които са аварийни.

Offline borosport

• Нямам спирка
  • Hate users!!!
    • ICQ Messenger - 304771719
    • View Profile
    • Email
« Reply #12 on: 15.08.2007, 20:26:39 »
Нещастниците в Трамкар как можаха да скапят тези хубави трамваи.
Най-дългите градски автобусни линии са:
- А111 - 50320 м двупосочно
- А83 - 37000 м двупосочно
- А11 - 32005 м двупосочно
Най-дългите крайградски автобусни линии са:
- А28 - 64540 м двупосочно
- А70 - 56645 м двупосочно
- А3 - 55870 м двупосочно
Тройната коалиция от А до Я

Offline emo

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #13 on: 16.08.2007, 10:56:02 »
Quote from: borosport
Нещастниците в Трамкар как можаха да скапят тези хубави трамваи.

Не им е било трудно. 1021 и 1075 са единствените, които не са минавали през Трамкар, но колегите им в Красна Поляна са също толкова способни по отношение на плякатарките.

А аз не вярвам 1021 да е проблемен чак толкова. А ти знаеш ли кой му е титуляр втора смяна?
« Last Edit: 16.08.2007, 12:56:51 by emo »
мур

Offline NiGhtPiSH

• Защо пиша толкова много?
  • Sofia Hardcore
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Български Локомотивен Форум
« Reply #14 on: 16.08.2007, 12:31:59 »
Мм тожа предложение го бх дал преди доста време  Та дори работилничката да ги направи

"Бирата е най-великото изобретение. Колелото също не е зле, но не върви с пържени картофки."

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 154903152
    • View Profile
    • Градски транспорт-София
    • Email
« Reply #15 on: 16.08.2007, 12:34:26 »
Quote from: NiGhtPiSH
Мм тожа предложение го бх дал преди доста време  Та дори работилничката да ги направи
пепел ти на устата
НЕ на хейтърството!

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #16 on: 16.08.2007, 16:50:44 »
Quote from: emo
А аз не вярвам 1021 да е проблемен чак толкова. А ти знаеш ли кой му е титуляр втора смяна?
Не знам сега кой е , но мама Соня се е отказала от него и е взела 2055 .Жори бил в болница , оперирали го и поне 6 месеца няма да е на работа.

Offline emo

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #17 on: 16.08.2007, 17:07:54 »
Quote from: София 70
Не знам сега кой е , но мама Соня се е отказала от него и е взела 2055 .Жори бил в болница , оперирали го и поне 6 месеца няма да е на работа.

Егаси. Директно на 2055... А след като тази се е отказала от плякатарката работата е трвожна - имаше 4-5 ватмани, които искаха да карат такова чудо и тази беше една от тях. И сега 2055 могат да го закотвят на 8.
мур

Offline 822

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #18 on: 16.08.2007, 22:51:29 »
Ами на път са като гледам...
ЦЕНТЪРА,ЦЕНТЪРА...ОНЯ РУСИЯ И ПЛЕМЕННИКА, ПАК МИ ДИШАТ ОТ ВЪЗДУХА,ВИКАЙТЕ ПАТРУЛКИ И ЛИНЕЙНИ!!!

Offline conecto

• Модератор
  • Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 303555835
    • View Profile
    • Email
« Reply #19 on: 18.08.2007, 13:22:29 »
Ако работилничката направи вагонки за чешките, няма да могат да катерят Черни връх, защото ще са наполовина български   Предложението на Маниак не ми харесва - мотрисите на снимките, които е дал са комплект и двата вагона изглеждат еднакво, а нашите ще бъдат различни и ще е много грозно.