Author Topic: Re: ПТП и инциденти  (Read 204 times)

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
    • http://www.wix.com/tcvetanov/wood-carving#!__portfolio
    • Email
Re: ПТП и инциденти
« on: 26.10.2017, 23:46:19 »
защото шофьорите на това кръстовище трябва да следят твърде много неща и в един момент все нещо изпускаш

Що за идея си написал ? И най големия участник в движението не могат да видят ! Да не би и гълъбите да следят участниците, или визираш собствените си виждания ?
Смях !
"Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща"!
-----------------------------------------------------
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline pavel75

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #1 on: 27.10.2017, 09:32:30 »
Може и да е най-големият участник, но щом се случва често значи трябва нещо да се направи.
За мен трябва да се забрани писането на "несъобразена скорост" като причина за почти всяко ПТП и да почнат да се изследват защо се случват често повтарящи се и да се вземат мерки.
Иначе си е отбиване на номера.

Offline btr95

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #2 on: 28.10.2017, 17:29:36 »
Що за идея си написал ? И най големия участник в движението не могат да видят ! Да не би и гълъбите да следят участниците, или визираш собствените си виждания ?
Смях !
Чувствам се длъжен да отговоря на това твое заяждане. На първо място не визирам собствените си виждания или способности, аз рядко шофирам в града, а когато го правя имам няколко варианта, като винаги се стремя да избягвам по-конфилктните кръстовища. На второ място, да видиш всичко на Руски паметник е трудно, особено идващия трамвай от която и да е посока, ако седнеш и се вторачиш в двете спирки на трамвая, това би отнело време и ще ти се разсвирят, а ако това го прави всеки автомобил, тапите ще нараснат. Едновременно с това следиш за пешеходци, следиш и движението, за да се включиш, обичайно си стъпил и на трамвайните линии, за да се изнесеш по-бързо. Наличието на сигнализация просто ще ти укаже да си стоиш на мястото и да не застъпваш трамвайните релси. Но разбира се това ще е в помощ на обикновените шофьори. Ти богоравния и безгрешен шофьор не се нуждаеш от такива джаджи, защото в собствените ти представи ти не правиш и никога не си правил нарушения, виждаш всичко и всеки. Обичайно най-парадиращите обикновено са и най-некадърните, така че може малко да си свиеш голямото самочувствие и да не се държиш така, сякаш форумът ще изчезне, ако теб те няма.
Тм депо:Банишора
Тм мотриса: 713
Тм линия: 4

Offline я л т а

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #3 on: 28.10.2017, 19:47:31 »
На второ място, да видиш всичко на Руски паметник е трудно, особено идващия трамвай от която и да е посока, ако седнеш и се вторачиш в двете спирки на трамвая, това би отнело време и ще ти се разсвирят
Това е според твоя мозък, виждания, разсъждения ! И не приемаш че има мозъци които работят 20 пъти по бързо от твоя, възприемат, и анализират по бързо от твоя, защото ти си го написал това според твоите виждания, които на са еталон за нищичко.
И след като нещо е трудно, или невъзможно за теб, смяташ че за всички е така ! Нещо да не би да си модел на Господ, случайно. За форума отдавна съм споделил че е детска градина, дали ще го има, или няма, виж ми аватара.
"Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща"!
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline btr95

• View Profile
    • Email
« Reply #4 on: 28.10.2017, 20:36:37 »
Това е според твоя мозък, виждания, разсъждения ! И не приемаш че има мозъци които работят 20 пъти по бързо от твоя, възприемат, и анализират по бързо от твоя, защото ти си го написал това според твоите виждания, които на са еталон за нищичко.
И след като нещо е трудно, или невъзможно за теб, смяташ че за всички е така ! Нещо да не би да си модел на Господ, случайно. За форума отдавна съм споделил че е детска градина, дали ще го има, или няма, виж ми аватара.
Така е, но за сметка на това държавата като организация е длъжна създаде такива условия, че дори за мен, тъпанаря, да е лесно, Иначе казано, критерии за изграждане на подобни съоръжения са не умните, анализиращи всякакви ситуации гении,а хората като мен. Защо? Ми защото Конституцията, различни международни актове и закони правят моя живот, на тъпанар, и твоя живот, на умник, равноценни, колкото и грешно да се вижда това на хора като теб. Прав си и за това, че моите виждания не са еталон за нищичко, но пък твоите виждания и мнения са еталон за детинско и арогантно поведение, демонстрирано неведнъж и ако форумът е детска градина, то несъмнено мястото ти е тук. В действителност обаче аз и ти можем да споделяме вижданията и мненията си, защото сме свободни да го правим. Оттук насетне не виждам смисъл с моя бавноразвиващ се ум да продължавам да водя този разговор.

ПС: Модераторите ако искат да разчистят и да ме накажат за офтопика.

Offline я л т а

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #5 on: 28.10.2017, 22:42:20 »
Прав си и за това, че моите виждания не са еталон за нищичко
Ми не е така ! Твоите виждания са еталон за в твоята сфера на дейност- Където най вероятно аз съм тъпанаря,- защото ми е непозната. Простичко е, на втората страница на много книги има рецензия, която е написана от писател, не по малко известен от автора на книгата. Рецензията не се пише от читатели......... Схващаш ли ?
но пък твоите виждания и мнения са еталон за детинско и арогантно поведение, демонстрирано неведнъж и ако форумът е детска градина, то несъмнено мястото ти е тук.
И тук вече подразнен от това че си оборен от мен, започваш да нападаш и обиждаш, което показва безпомощност.
Еми така е, когато коментираш нещо, което не практикуваш професионално,- сложно било кръстовището. Отиди да се връткаш около Кремъл  в Москва, та да те питам тогава за сложността на кръстовище.

Offline btr95

• View Profile
    • Email
« Reply #6 on: 29.10.2017, 21:20:40 »
Еми така е, когато коментираш нещо, което не практикуваш професионално,- сложно било кръстовището. Отиди да се връткаш около Кремъл  в Москва, та да те питам тогава за сложността на кръстовище.
Именно де, аз и болшинството средностатистически шофьори не сме професионалисти и ни необходима сигнализация. Аз съм студент-юрист и ако се изказвах като теб, трябваше да кажа, че  не трябва да съществува института на правната помощ (служебен адвокат) или че никой не бива да бъде представляван пред съда от адвокат, защото след като аз мога сам, всеки трябва да може сам, което звучи някак абсурдно, нали? По същия начин звучат и твоите разсъждения. Защото както фигурата на адвоката и правната помощ са създадени, за да са в помощ на гражданина неюрист, така и сигнализациите и всякакви такива джаджи са създадени да улесняват шофьорите непрофесионалисти. Да не говорим за разликите между млади и стари шофьори, която разлика се долавя и при професионалистите. И с това ще завърша, виж си второто изречение на подписа.

Offline я л т а

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #7 on: 29.10.2017, 23:22:15 »
Именно де, аз и болшинството средностатистически шофьори не сме професионалисти
Но имате свидетелство за правоуправление, нали.

Аз съм студент-юрист и ако се изказвах като теб, трябваше да кажа, че  не трябва да съществува института на правната помощ (служебен адвокат) или че никой не бива да бъде представляван пред съда от адвокат, защото след като аз мога сам, всеки трябва да може сам, което звучи някак абсурдно, нали?
Нима всички граждани имат диплома за юристи ?  И ако станеш адвокат, ще бягаш от трудните дела, както избягваш натоварените кръстовища ? И тогава що за юрист ще си, и кога, и как ще натрупаш опит ?
Седни си на задника, и не спори там където нямаш шанс.

Offline btr95

• View Profile
    • Email
« Reply #8 on: 30.10.2017, 08:54:16 »
Но имате свидетелство за правоуправление, нали.
Затова закона дава различни категории и при равни други условия теб ще те санкционират по-тежко от мен при нарушение на закона, именно заради различните категории, което предполага, че ти си по-квалифициран шофьор от мен. Що се отнася до трудните дела, аз като юрист мога да направя преценка въобще дали има смисъл да се води дадено дело или  то е загубено с подаването на исковата молба. Въпросът е, дали ти като непрофесионалист ще се явиш в съда с адвокат или ще се защитаваш сам/ не ти пожелава въобще да стъпваш в съдебна зала, там са съкратени много животи под формата на нерви и стрес/, аз си мисля,че ще избереш второто, защото не си професионалист. Същото е с шофьорите. А сега ти предлагам да приключим спора, защото твоето убеждение, че винаги си прав, води до замъгляване на твоята обективна преценка на фактите и всички аргументи, които изказа в опит да защитиш твоето виждане, бяха в полза на моята теза.
« Last Edit: 30.10.2017, 08:57:10 by btr95 »

Offline я л т а

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #9 on: 30.10.2017, 09:30:30 »
Въпросът е.....................

Въпросът беше , че кръстовището не е сложно !
Иначе си се научил да правиш вятър с устата, клавиатурата де...............

Offline btr95

• View Profile
    • Email
« Reply #10 on: 30.10.2017, 11:35:04 »
Въпросът е.....................

Въпросът беше , че кръстовището не е сложно !
Въпросът е, че за всеки е сложността е различна, ама ти не можеш да го проумееш. Нищо де, всеки с мозъчния си капацитет, аз с бавноразвиващия ми мозък, ти с гениалния си акъл.

Offline я л т а

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #11 on: 30.10.2017, 12:06:31 »
Въпросът е, че за всеки е сложността е различна

Въпросът е че придобилият правомощия за управление на МПС, един вид е доказал пред комисия че е кадърен !

Щом не се справя, значи му куца нещо.
А ти си тренирай юриспруденцията в правен форум, не тук. И да знаеш че в близките 15 години адвокат няма да станеш.............

Offline btr95

• View Profile
    • Email
« Reply #12 on: 30.10.2017, 19:32:45 »
Въпросът е че придобилият правомощия за управление на МПС, един вид е доказал пред комисия че е кадърен !

Щом не се справя, значи му куца нещо.
А ти си тренирай юриспруденцията в правен форум, не тук. И да знаеш че в близките 15 години адвокат няма да станеш.............
:arrow:Използвах досега правото като пример за сравнени между моята и твоята професионална сфера, сега ще ти кажа нещо като юрист, ти и твоите колеги имате късмет, че повечето юристи имат моя маниер на мислене, защото е възможен и друг, значително по-буквален и по близък до този на Васко. Ако повечето юристи мислеха така, болшинството от водачите на МГТ,а  и от шофьорите въобще, щяха да са с отнети свидетелства за управление и щяха да излежават някоя и друга присъда я за телесна повреда, я за някое увреждащо престъпление, та слава богу не мислят така.
:arrow:До сега, в нито един пост не си позволих да те квалифицирам като шофьор, защото не съм се возил с теб, но за сметка на това познавам закона добре и мога да изкажа спокойно мнение, когато се возя при теб. Въпросът е каква е твоята квалификация, че да ми обясняваш какъв ще стана и какъв няма да стана, колко юридически книги си прочел и кога завърши право?
:arrow:Фактът, че през ден има на това кръстовище някакво ПТП говори сам по себе си, че кръстовището създава проблеми и фактът, че според теб изграждането на инфраструктура за намаляване на броя ПТП-та е ненужно говори само по себе си за теб като шофьор, защото най-важното за един шофьор е да пази живота на себе си и на останалите участници в движението
:arrow:Арогантността и детинщината ти преминават всякакви граници и това се вижда по всички останали теми. В автобусния раздел няма едно твое смислено мнение в последно време, само някакви несъдържателни нападки към останалите как нищо не разбират. Да де, ама тук е форум за любители, не за професионалисти, набий си го в главата. В темата за политика пускаш всякакви неща, които не са свързани по никакъв начин с политиката на държавата в определени сектори или с глобалната политика, например последния ти пост е за това Дали Ленин е педераст или не е, което е толкова близко до политиката, колкото български трамвай до конструкцията на Шкода или Песа и не знам как модераторите са го оставили така. За да разбереш тази точка провери в тълковния речник думите: "професионалист", "любител" и "политика". Спри да се подиграваш с нас, ако знаеш нещо го сподели или си замълчи, а не се прави на всезнаещ, това поведение не може да впечатли никой над 5 години.
:arrow: И като за последно, я сподели  кога последно мина на изпит пред ДАИ и с какъв резултат го мина, за да те оценя като шофьор, както ти си позволи да оценяваш мен, а и ти сам каза, че това е гаранция за кадърност.
« Last Edit: 30.10.2017, 19:39:48 by btr95 »

Offline я л т а

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #13 on: 30.10.2017, 20:02:53 »

Offline The Freshmaker

• TM 303
    • View Profile
    • Email
« Reply #14 on: 30.10.2017, 20:10:03 »
я л т а, много ти харесвам последния пост, ама не е за тоя повод. Направи си експеримент и мини кръговото на Руски паметник, идвайки от МВР болница в посока Петте кьошета или по трасето на Тб1 и Тб5, казано по-просто. Вдясно трамвайната линия ти е на 100 процента в мъртвото поле. Пред теб обаче има пешеходна пътека, на която две коли да спрат и едната е вече на трамвайната линия. А трамваят ако мине само донякъде и има кола в лявата лента в която и увисва на изолатор. Кръстовището е идиотско, и никаква сигнализация няма да му помогне, защото е сбъркано изначално.
Насилственото натъпкване на всички в метрото чрез унищожаването на наземния транспорт е форма на транспортен геноцид към населението на София.

Offline я л т а

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #15 on: 30.10.2017, 20:25:30 »
я л т а, много ти харесвам последния пост, ама не е за тоя повод. Направи си експеримент и мини кръговото на Руски паметник, идвайки от МВР болница в посока Петте кьошета или по трасето на Тб1 и Тб5, казано по-просто.

Да, експериментирам от 42 години, но го наричам работа................

Offline The Freshmaker

• TM 303
    • View Profile
    • Email
« Reply #16 on: 30.10.2017, 20:26:58 »
я л т а, много ти харесвам последния пост, ама не е за тоя повод. Направи си експеримент и мини кръговото на Руски паметник, идвайки от МВР болница в посока Петте кьошета или по трасето на Тб1 и Тб5, казано по-просто.

Да, експериментирам от 42 години, но го наричам работа................

Ми хубаво, на мен ми е наполовина работа, наполовина необходимост, все тая, кръстовището сбъркано ли е или не е според теб? Ако според теб не е, явно намираш за нормални крайно ненормални неща.
Насилственото натъпкване на всички в метрото чрез унищожаването на наземния транспорт е форма на транспортен геноцид към населението на София.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Защото транспортът е моята страст
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 3590884160131
    • MSN Messenger - vl-simov@hotmail.com
    • View Profile
    • Кайпарсвил транспортен портал/Kipersville transport portal
    • Email
« Reply #17 on: 30.10.2017, 20:31:37 »
Не си губи времето да спориш с я л т а, доказано неефективно е.

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #18 on: 28.11.2017, 12:54:35 »
Снощи, към 18-19 часа, в подхода към Журналист се бяха събрали 3-4 трамвая.... Между тях имаше аварийна Мадара.

Offline hitar_potter

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #19 on: 22.12.2017, 15:48:26 »
Дел
« Last Edit: 22.12.2017, 15:58:11 by hitar_potter »