Author Topic: Странични въпроси  (Read 146404 times)

Offline Марин Петров

• Запален по ГТ
    • View Profile
Re: Странични въпроси
« Reply #1660 on: 17.11.2017, 15:07:01 »
Момчета, голяма работа сте! Мерси много!!!! Много полезна информация. особено за минаването през Белград. Нашия шофьор ми разправя, че трябвало да следваме табелите първо за Белград, после за Нови Сад, после за Унгария. Сега вече знам, че трябва да си продължим през Белград, не да караме по табелите през околовръсното. Тамън ще видим как изглежда отвътре столицата на Сърбия.

Offline vesko76

• Нямам спирка
  • Van Hool & Citaro G - fan
    • View Profile
« Reply #1661 on: 17.11.2017, 15:25:15 »
Белград се прекосява за 10 минути, зависи дали ще има задръстване. По магистралата няма светофари. Можеш да снимаш новият мост Ада, който се пада вляво от Газелата. И, разбира се, Западната Порта, в Нови Белград.

Задължително НЕ спирайте на Лукойлските бензиностанции в Сърбия! Там винаги има досадни цигани просяци. Спирайте на ОМВ или Газпром. Като на Газпром цените за кафето са една идея по-скъпи.

На тола край Белград, при Младеновац, има два реда кабинки за събиране на таксите. Ако първият ред е препълнен, го заобиколете отдясно - има една свободна лента, тя отвежда на втория ред, там винаги е празно.

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1662 on: 17.11.2017, 16:32:51 »
На тола край Белград, при Младеновац, има два реда кабинки за събиране на таксите. Ако първият ред е препълнен, го заобиколете отдясно - има една свободна лента, тя отвежда на втория ред, там винаги е празно.
Вече не е така, Веско. Заради новостроящата се ИКЕА толовете са преместени по на изток и са на 1 ред, но с доста кабинки.
Същото се случи и източно от Загреб преди 3-4 години. Просто няма как да искат тол такса на всички столичани, които ходят до ИКЕА. Разбира се, това се тол-участъците са скъсени с няколко километра ни най-малко не означава, че таксите са намалени.

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #1663 on: 25.12.2017, 19:55:21 »
Да, новата наплатна станица на Белград е доста добре организирана и никога няма опашки. На старата как съм висял август месец, като тръгнат фесовете... 1 час не ти мърдаше.
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline kristian40t097

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #1664 on: 28.12.2017, 12:58:10 »
Имам питане относно констативните протоколи от общината за неправилно паркиране (върху тротоар), на които пише че в еднодневен срок трябва да се явя в общината. Ако не се явя ще ми бъде ли съставен акт или да го изхвърлям в кофата? Ами ако беше изхвърчал от чистачката, как ще се уведомя?!
За трамвайния транспорт!!!!!

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #1665 on: 30.12.2017, 15:30:33 »
По-добре се яви, а след това си вземи поука.
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline btr95

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #1666 on: 30.12.2017, 16:59:08 »
Дали ще дадеш или няма да дадеш обяснение, акт ще има. Доста често не се вземат предвид тези обяснения.
Тм депо:Банишора
Тм мотриса: 713
Тм линия: 4

Offline kristian40t097

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #1667 on: 30.12.2017, 21:06:05 »
Еми вече минало заминало, не отидох в посочения срок. :D Мой познат полицай ми каза, че само и единствено КАТ могат да ми напишат такъв акт, а с тези констативни протоколи от общината работата е много фалшива и са просто ако мине. Аз не отидох не само заради това, ами и защото доста по-скъпата кола пред моята беше подмината.
За трамвайния транспорт!!!!!

Offline UMSofia

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #1668 on: 31.12.2017, 11:14:52 »
Еми вече минало заминало, не отидох в посочения срок. :D Мой познат полицай ми каза, че само и единствено КАТ могат да ми напишат такъв акт, а с тези констативни протоколи от общината работата е много фалшива и са просто ако мине. Аз не отидох не само заради това, ами и защото доста по-скъпата кола пред моята беше подмината.

Полицаите са много мъдри хора, може да им се вярва. ;) Прочети тази статия, точно за това говори в нея шефа на Столичния инспекторат - Веска Георгиева. Именно СИ издава тези констативни протоколи (фишове), които ако не се платят в срок се превръщат в актове. Аз имах един фиш от 2012 за движение без светлини, който платих в срок и тази година съвсем случайно при посещение на клон на НАП разбрах, че имам неплатен фиш от 2012, който КАТ са изпратили за събиране в НАП, чрез публичен изпълнител. Разходих се един път до КАТ, два пъти до различни дирекции на НАП и проблема се разреши, но благодарение на факта, че си пазех платежното нареждане от банката от 2012. Така че моят съвет е да си платиш глобата сега, за да си спестиш бъдещи неприятности и да пазиш всички документи, чрез които си имал вземане-даване с държава и община.
« Last Edit: 31.12.2017, 17:17:28 by UMSofia »

Offline Марин Петров

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #1669 on: 08.01.2018, 15:31:47 »
Момчета, с малко закъснение искам да ви благодаря за информацията която ми дадохте относно пътуването до Унгария. Всичко беше точно така както казахте. със съпругата ми си прекарахме много хубаво на сватбата. че и на допълнителна разходка до едни роднини ходихме. добре си изкарахме.

Пак мерси!

Offline ooleg

• View Profile
« Reply #1670 on: 09.01.2018, 11:48:12 »
Момчета, с малко закъснение искам да ви благодаря за информацията която ми дадохте относно пътуването до Унгария. Всичко беше точно така както казахте. със съпругата ми си прекарахме много хубаво на сватбата. че и на допълнителна разходка до едни роднини ходихме. добре си изкарахме.

Пак мерси!

На теб специален поздрав с тези три линка:
https://chitanka.info/text/2898/48#textstart
https://chitanka.info/text/2898/49#textstart
https://chitanka.info/text/2898/50#textstart

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #1671 on: 17.01.2018, 11:04:06 »
Колеги бихте ли ми препоръчали фирма за доставка от Англия, тъй като търговецът от когото искам да пазарувам не изпраща за България?

Offline vesko76

• Нямам спирка
  • Van Hool & Citaro G - fan
    • View Profile
« Reply #1672 on: 17.01.2018, 11:07:55 »
Изпраща ли до Германия?

Offline hitar_potter

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #1673 on: 17.01.2018, 13:00:58 »
Колеги бихте ли ми препоръчали фирма за доставка от Англия, тъй като търговецът от когото искам да пазарувам не изпраща за България?
За Германия мога да ти препоръчам GGBG. Изпращат и от Англия, но не съм тествал. Цената е съответно 3 лв/кг и 2 лв/кг. Офисът им е в Младост, но могат да пратят и по Еконт, а в рамките на София имат и собствен транспорт.

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
« Reply #1674 on: 17.01.2018, 13:22:57 »

GABCO или една фирма с офис до Лидъла в Слатина, но не й помня името
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline mitakis

• Нямам спирка
  • 2660
    • View Profile
« Reply #1675 on: 17.01.2018, 14:13:34 »
+1 за Габко, 2.20/кг.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • SOFIATRANSPORT
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 3590884160131
    • MSN Messenger - vl-simov@hotmail.com
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
« Reply #1676 on: 25.01.2018, 14:38:56 »
Имам един стар Алкател вкъщи, датиращ от вероятно 2002 г., който работеше отлично до момента, в който зарядното се развали и майка ми реши да го остави. Искам да го възстановя, но разбира се ще му трябва и нова батерия. Бихте ли ми препоръчали място, където бих могъл да намеря тези две неща и няма да ми се цупят, че им нося „тухла“ на повече от 15 години?

Offline abs111

• View Profile
« Reply #1677 on: 25.01.2018, 14:46:13 »
Боя се че аксесоари за толкова стари апарати не се произвеждат вече.Дори и да намериш,батерията със сигурност вече няма да е годна за употреба.

Offline dan

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #1678 on: 25.01.2018, 14:55:23 »
Пробвай да потърсиш в AliExpress

Offline mitakis

• Нямам спирка
  • 2660
    • View Profile
« Reply #1679 on: 25.01.2018, 16:01:03 »
Евентуално в някой от магазините на пазар Илиянци, olx или битака ;).