Author Topic: Таксиметрови превози в София  (Read 32135 times)

Offline Sixkiller

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
Re: Таксиметрови превози в София
« Reply #220 on: 11.12.2017, 17:33:45 »
За съжаление, има много шофьори, които не взимат кратки курсове. Вероятно затова са се забавили с пращането на смс-а. Обяснението, което съм чувал от шофьори е, че са за малко пари и после пак трябва да чакат и ако взимат къси курсове с чакане между тях нямало да им излезе сметката. Макар че и аз съм на мнение, че късите курсове са по-изгодни заради първоначалната такса + повикване + повече бакшиши. Но знам и такива, които взимат основно къси.

По принцип е специфично и във всеки отделен град и фирма е различно (заради различните тарифи), но късите курсове не са по-изгодни освен в случаите, когато адресът е съвсем близо до теб - например на разстояние ~500 м. или пък го вземеш в движение.  Във всички останали случаи губиш много повече време и излишни километри от/до адрес като накрая печалбата е значително по-малка спрямо някой по-дългия курс. Това с повечето бакшиши при късите курсове не винаги важи, защото все още има доста хора, които си плащат до стотинка.

Според мен указването на крайната дестинация още при самата поръчка по телефона (или през приложение) е много практично и удобно.

Offline dan

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #221 on: 11.12.2017, 17:55:02 »

Според мен указването на крайната дестинация още при самата поръчка по телефона (или през приложение) е много практично и удобно.
И в двата случая се указва. Но както ми обясни един шофьор - "колегите като видят поръчка я грабват за да са първи и после гледат от къде за къде е и решават ще карат или не". Според мен в такива случаи трябва да им се налага някакъв тип наказание или да не може да отказват вече взета поръчка.

Offline Sixkiller

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #222 on: 11.12.2017, 18:41:57 »
При всяка фирма е различно и се работи по различни правила. Вероятно има и наказания за отказани поръчки. Например в повечето по-малките градове не се пита предварително до къде ще пътува клиента, а на немалко места изобщо няма и добавка за повикване по телефона в цената.

А че поръчките се подбират - това е факт. Никой не иска да се мине  :D

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #223 on: 11.12.2017, 19:05:40 »
Ако говорим за малките градове, както и по курортите, много често шофьорите там работят на твърди цени за определени дестинации, без апарат. Например Созопол-Градина преди няколко години беше твърдо 20 лева. Сега може и повече да е.
В областните градове пък може да звъннеш и да затвориш и ти се обаждат. Във Варна си спомням, че имаше и улични апарати за повикване на такси.
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline mitakis

• Нямам спирка
  • 2660
    • View Profile
« Reply #224 on: 11.12.2017, 20:28:22 »
То и в София може да се договаряш. Иначе и аз споделям мнението, че жълтите са най-добре в момента, Панда пък са предпочитани заради по-ниската цена, но имат малко коли. СВ-такси изглеждат добри. На ОК последния път ме помпаше и реши че ще зарежда метан докато ме прибира, така  не се задържат клиенти.

Offline $h@IdEr

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 359945577
    • MSN Messenger - dilly-m@hotmail.com
    • AOL Instant Messenger - dillyan96
    • View Profile
    • Рекламни концепции на бургаски Солариси
    • Email
« Reply #225 on: 11.12.2017, 21:40:58 »
Нормално е да не ви приемат поръчки тип "пресичане на булеварда"! Такситата не са обществен транспорт.

Относно помпите – дърпаш шнура и му казваш така: "А си гъкнал, а те удуших с шнура", и без пари ще те закара. Действа безупречно.

Относно отказаните поръчки – от приятел таксиджия знам, че могат да ти спрат ефира за определено време.
« Last Edit: 11.12.2017, 21:45:47 by $h@IdEr »

Offline dan

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #226 on: 11.12.2017, 22:53:01 »
Нормално е да не ви приемат поръчки тип "пресичане на булеварда"! Такситата не са обществен транспорт.
Моят случай не беше поръчка тип "пресичане на булеварда", а за разстояние от над 3 км. В крайна сметка дойде кола, която празна измина още толкова за да стигне до мен. Другото, което ми направи впечатление е, че понеже плащах с карта ми закръглиха сумата още преди да кажа гък.

Offline IKAR

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #227 on: 12.12.2017, 04:29:59 »
Циркове....При нас има четири фирми, но тарифата е една и съща и се контролира от общината. Няма такова нещо отказана поръчка. Диспечерът въобще не те пита докъде ще пътуваш, а само на какъв адрес да дойде таксито. Изпраща се най-близката до мястото свободна кола, без възражения. А за помпи и т.н. и дума не може да става, защото абсолютно всички таксита са с видеонаблюдение. Цена за повикване няма, безплатно е, само първоначална такса.
« Last Edit: 12.12.2017, 04:31:42 by IKAR »
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.