Author Topic: Молове, хипермаркети и други магазини  (Read 322358 times)

Offline dan

• Маниак
    • View Profile
Аз доколкото видях наскоро в Мол София си работеше, освен ако рязко не са го затворили.

Offline coast96

• Запален по ГТ
    • View Profile
В Парадайс го откриха Януари месец не вярвам да са го затворили пък и никъде не пише в страниците на Пикадили.

Online mitakis

• Защо пиша толкова много?
  • 2660
    • View Profile
Затворени са.

Online $h@IdEr

• Нямам спирка
  • RIP ex-GVB 349 (1986 – 2013)
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 359945577
    • MSN Messenger - dilly-m@hotmail.com
    • AOL Instant Messenger - dillyan96
    • View Profile
    • Рекламни концепции на бургаски Солариси
    • Email
В Мол Сердика е отворена БИЛЛА, само не погледнах дали е на терена на бившето Пикадили.
Автобуси DAF SB201 Hainje
A7804AM – любим DAF/Hainje
A4475KH – любим TEDOM
355, 2500 – любими MB O305G
1641, 2523 – любими Heuliez O305G

Online RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
Не е.

Offline coast96

• Запален по ГТ
    • View Profile
В Парадайс го откриха Януари месец не вярвам да са го затворили пък и никъде не пише в страниците на Пикадили.
Едит: Истина е ,че са фалирали и всичките им магазини са затворени... Има снимки в страницата им във фейсбук от гневни клиенти, които са доволни ,че от Пикадили са фалирали :D
« Last Edit: 11.04.2017, 23:13:10 by coast96 »

Offline coast96

• Запален по ГТ
    • View Profile
Някой има ли представа коя година е отворено Фантастикото в кв.Стрелбище?

Offline New_Passenger

• Напредващ
    • View Profile
Едит: Истина е ,че са фалирали и всичките им магазини са затворени... Има снимки в страницата им във фейсбук от гневни клиенти, които са доволни ,че от Пикадили са фалирали :D

Какво ли ще правят варналии? Те основно на Пикадилита разчитаха...

Offline ooleg

• Наистина съм луд
    • View Profile
Никой не разчита на Пикадили във Варна от доста години. По-скоро на Кауфланд. Пикадилитата последните 1-2 години  не ставаха за нищо. На Пикадили са разчитали там където им е близо и няма друго - например в Пикадили-център или хората от Почивка на Пикадили-парк. Във Варна масовото икономическо положение на хората не е цветущо, че да се бутат на скъпото. Просто до 2009-та нямаше друго освен Пикадили и Метро. После се появиха разни Била, кауфланд, Лидл... Имаше период и Карфур-а дето се пънеше да е конкурент на Кауфланд...

Offline New_Passenger

• Напредващ
    • View Profile
Пикадилито в Парадайса май постави рекорд за най-бързо затворилия магазин. Така и не успях да вляза вътре.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Защото транспортът е моята страст
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 3590884160131
    • MSN Messenger - vl-simov@hotmail.com
    • View Profile
    • Кайпарсвил транспортен портал/Kipersville transport portal
    • Email
Какво се случва на мястото на „Карфур“ в „The mall“?
6 години водеща транспорртна институция
Кайпарсвил транспорт инкорпорейшън
Защото транспортът е най-голямата ни страст

Offline Unicode

• Маниак
  • Фен на Софийското метро
    • View Profile
При нас на пазара на Дружба-1, където беше Карфур Маркета (преди това Фантастико) бяха отворили някакъв Френди супермаркет, но той работи само няколко месеца. Преди около 2-3 месеца и той беше закрит без никакво съобщение към клиентите и просто изчезна безследно. Сега на вратата на закрития вече супермаркет Френди при нас в Дружба-1 е сложен стикер на Т-Маркет че ще отворят филиал там (което е странно защото съществуващия им сравнително нов филиал до бл. 86 работещ само от около година максимум реално не е хич далече от пазара на Дружба-1 където ще се нанесат на мястото на изчезналото Френди).
« Last Edit: 19.06.2017, 17:37:03 by Unicode »

Offline New_Passenger

• Напредващ
    • View Profile
Със закриването на веригата Карфур сякаш се образува някакъв вакуум дето никой не може да го запълни...

Offline ooleg

• Наистина съм луд
    • View Profile
Карфур беше нещо първите няколко години след отварянето. 2011 за Коледа ми трябваше микровълнова и кой знае защо ми хрумна да я купувам от Карфур. Оказа се повредена още от магазина и ми върнаха парите след 1 час. Така няма как да се печелят пари и клиенти.

Sent from my Nokia_XL using Forum Fiend v1.3.3.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Със закриването на веригата Карфур сякаш се образува някакъв вакуум дето никой не може да го запълни...
Няма и кой. Пазарът се напълни. Имаш „Лидъл“, „Била“, „Кауфланд“ и „Фантастико“. „Била“ са ориентирани към по-масовата клиентела, предлагат по-масови марки и продукти, но поддържат стабилен асортимент, имат добра топла витрина, известни са с качеството на месните си продукти още от самото си начало и са ориентирани около хранителни продукти и основни битови стоки, „Фантастико“ са много подобни, но мащабът им е по-ограничен, „Лидъл“ са по-ексцентрично ориентирани, предлагат марки, които не могат да се намерят другаде и привличат клиенти с доброто съотношение цена/качество и поддържането на специфичен промо асортимент, а „Кауфланд“ запълват нишата като предлагат най-големия асортимент от всякакви стоки за дома и малко техника. От друга страна имаш по-ексцентричната верига „ХИТ“ и това е, няма място за повече. Всъщност „ХИТ“ твърде много прилича на „Карфур“, но фактът, че не желаят да се разрастват в брой на магазините е показателен, че явно не може и да се случи, но пак трите хипермаркета „Карфур“ в „The mall“, „Paradise center“ и „Bulgaria mall“ бяха ненадминати по мащаб и асортимент, чак до подозрителност.
Карфур беше нещо първите няколко години след отварянето. 2011 за Коледа ми трябваше микровълнова и кой знае защо ми хрумна да я купувам от Карфур. Оказа се повредена още от магазина и ми върнаха парите след 1 час. Така няма как да се печелят пари и клиенти.
А баща ми беше намирал паяжина в шоколад от малкия „Карфур“, който беше на пл. „Славейков“ и беше закрит доста отдавна, преди няколко години. Имаше нещо в тази верига, което не беше съвсем наред.

Online mihailo

• Нямам спирка
  • 433 :)
    • View Profile
    • Email
Имаше, че бяха фалирали още преди да отворят. Такива грандомански магазини са напълно излишни в много голяма част от случаите. Нямат способността да си изплатят вложеното, както и постоянните разходи.
Viva la 105, viva la in memoriam!
Против цитирането на "медии" от ранга на Блиц, Пик, Брадва и т.н.!!!

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Грешка беше, че „Пикадили“ и „Карфур“ заложиха на реализация в моловете. Молът не е традиционно място за пазаруване в хипермаркет и може би факта, че в момента „Била“(които в началото бяха копие на „Кауфланд“, но след като се появиха „Кауфланд“ стесниха асортимента), взимат бившите „Пикадили“ и „Карфур“ е показателен точно за това. „Пикадили дейли“ и „Карфур маркет“ възникнаха с цел компенсация за неуспеха, но в крайна сметка подпомогнаха загиването и на двете вериги. На времето пък „Фантастико“ беше подобие на сегашния „Кауфланд“, след това дойдоха „Била“ и „Фантастико“ се ограничи и смали, след това дойдоха „Кауфланд“ и „Била“ се ограничи от своя страна, но пък специално „Била“ в момента са много проспериращи докато „Кауфланд“ са доста пестеливи и консервативни в посока нарастване на броя на хипермаркетите си, да не говорим за „ХИТ“. В общи линии колкото по-голям асортимент и по-голяма инвестиция толкова по-малко магазини и толкова по-консервативна политика по този въпрос.

Offline ooleg

• Наистина съм луд
    • View Profile
Аз мисля, че Пикадили от една от препродажбите получиха много лош назаден тласък, а не толкова от някаква друга грешка. Всъшност основната им грешка беше, че решиха, че могат да карат с високи цени при наличие на Била и най-вече на Кауфланд.Карфур-а е бил обречен още около 2010-год. но са го виждали само работещите вътре. Имах познат, който тогава работеше в Карфур и докато аз го сравнявах с Кауфланд, той ми казваше думи на шефа си управител на магзин в Гранд Мол - Варна, че Кауфланд и назад да бягат пак няма да ги стигнат.

Offline New_Passenger

• Напредващ
    • View Profile
Фантастико навремето беше едва ли не единствена алтернатива. Сега тази верига е по-малко популярна, малко са атрактивните, може би в Студентския...
ХИТа ми харесва. Имат качествени стоки, но и друга стратегия - само 2 хипермаркета.

Offline viktor_bdz

• Наистина съм луд
    • View Profile
Във "Фантастико" преди беше скъпо. Откакто се появиха нови имена на пазара и конкуренцията се увеличи, смелиха цените. Дори понякога има хубави промоции.
R.I.P 2112
(1987 - 2017)