Author Topic: Какво сънувахте?  (Read 41882 times)

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
Re: Какво сънувахте?
« Reply #360 on: 29.05.2016, 23:40:45 »
Пропадане на сън ми се е случвало сравнотелно рядко, но преди няколко години често ми се случваше да изпадам в състояния на т.нар. сънна парализа. Така например една сутрин се събудих на развиделяване, видях че е още рано и се обърнах по гръб. В следващия момент усетих, че тялото ми заспива, но аз оставам буден. Не мога да си помръдна даже пръстите на ръката. Изведнъж започвам да чувам стъпки и да имам усещането, че някой се приближава. Знам, че в такъв момент трябва да се отпуснеш и започнах да се унасям и да затварям очи за все по-дълго време. Изведнъж ги отварям и гледам в стаята някаква бабичка седи и ме гледа. Затворих ги пак и рязко се събудих - в стаята нямаше бабичка :D

За любопитните: Сънна парализа
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Online Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #361 on: 30.05.2016, 00:28:01 »
Аз пък сънувах че съм в Перник.
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline transtriumf

• Нямам спирка
  • 5029 (1989-2016)
    • View Profile
« Reply #362 on: 14.06.2016, 22:11:29 »
По принцип рядко сънищата ми са свързани с МГТ, но снощи беше изключение, явно заради носталгията ми по автобусите на частния превозвач във Варна, който от месец е аут. Сънувах, че по улиците на Варна отново се движат дрезденските НГ272/312, защото Транстриумф си е върнал линиите и даже е взел още (от къде не знам :crazy: ) и това е наложило спешното и м възстановяване.

Човек не е ли засадил поне едно дърво и не се ли е возил на Икарус не е живял.

Offline Mammoth

• Защо пиша толкова много?
  • 5 2 5 (1989-2017)
    • View Profile
« Reply #363 on: 04.07.2016, 14:36:14 »
Преди две вечери сънувах нещо доста носталгично свързано с дългите Шкоди във Варна. :crazy:

325 нещо се беше счупил и титулярката го прибра в депото, и каза че иска да излезе с дълга Шкода(тя преди караше 525). :crazy: Довлачиха с аварийната 505 :blink: закачиха го на мрежата и той тръгна. Изкара един курс на 88 и каталяса на сп. 8-ми Декември (типично за него  :crazy:) и чакахме 317 да дойде да вземе пътниците и да продължи курса. :crazy:
« Last Edit: 04.07.2016, 14:39:31 by Mammoth »
:bb: 8965 :bb: :inlove:
Почивайте в мир, 15Tr 02/6, 03/6 и 07/7. Завинаги живи... (2003/2007-2017г.)

Offline nokia

• Маниак
    • View Profile
« Reply #364 on: 04.07.2016, 15:53:23 »
Аз пък наскоро бях сънувал, че идва рожденният ми ден и нашите ме карат да тръгваме към гаража на ГТ Варна. Отидохме и там срещаме шефа на гт и той ми честити, а след това ми съобщава че мога да покарам които автобуси поискам, колкото си искам. Качих се в 3280(МБ О345) и тръгваме посока жп гара. Там диспечерката ми казва, че трябва да тръгна по 7цата. Веднага слагам табелите и тръгвам към първата ми спирка, кондукторката ми се качва и изкарваме 2 курса и след това сме пратени на 48, и там 2 курса. Но луд умора няма, та започнах и втора смяна, пращаха ме на 41,22,18,31 и след като приключих по 31 взе че светна червената лампичка че няма нафта и се прибрах в гаража. Шефът ми каза, че мога да си взема Соларис. Взех си 8669 и ме пратиха на 148, след 3 курса там отидох за 1 курс на 14ката и като за край на деня ме пращат на 209 БЪРЗ! Най-готиният ми сън до сега, дано един ден се случи наистина......
« Last Edit: 04.07.2016, 22:44:15 by nokia »

Offline viktor_bdz

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #365 on: 04.07.2016, 16:34:04 »
Днес сънувах, че се возя в препълнен трамвай София-70. Вътре всичко беше черно-бяло, а когато слязох на някакъв несъществуващ булевард, където видях тролей 1803, който пък не беше съчленен.  :D
R.I.P 2112
(1987 - 2017)

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Защото транспортът е моята страст
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 3590884160131
    • MSN Messenger - vl-simov@hotmail.com
    • View Profile
    • Кайпарсвил транспортен портал/Kipersville transport portal
    • Email
« Reply #366 on: 26.10.2016, 08:07:07 »
Вчера търсих 4157+4140 по 22, не ги хванах и по-късно разбрах, че са били онази малоумна девета кола, която прави един курс в разгара на сутринта и си отива, след което се връща около 6 часа. Тази нощ сънувах, че все пак съм ги хванал, на надлез „Подуяне“, но съставът се е движел в посока центъра в коловоза към автостанция „Изток“, а бях снимал и втори трамвай движещ се така, след което бях качил снимките във форума и чаках отзиви и се чудех като как е станало това разместване на коловозите.  :D
Защото никога не се отказваме,
защото винаги оставаме заедно,
защото трудностите за нас са предизвикателство
и най-вече защото транспортът е нашата страст!

Кайпарсвил транспорт инкорпорейшън

Offline transtriumf

• Нямам спирка
  • 5029 (1989-2016)
    • View Profile
« Reply #367 on: 08.11.2016, 22:47:15 »
Сънувах, че на един от варненските обръщачи са докарали няколко Икаруса, които бяха подготвени за рязане. От единия беше останал скелет, но единствен се движеше на самоход, а другия, в който се качих да свалям някакви радиа преди да го пратят в моргата беше с чуждо ремарке. Рядко сънувам неща свързани с транспорт, но поне са запомнящи се. :crazy:

Човек не е ли засадил поне едно дърво и не се ли е возил на Икарус не е живял.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Защото транспортът е моята страст
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 3590884160131
    • MSN Messenger - vl-simov@hotmail.com
    • View Profile
    • Кайпарсвил транспортен портал/Kipersville transport portal
    • Email
« Reply #368 on: 09.04.2017, 09:20:24 »
Хайде, покрай пернишките истории вече ги и просънувах.
Сънувах, че съм в Перник и съм на последна спирка със ЗиУ номер 225 синьо-бяло, точната реална разцветка. Дружеството наистина беше фалирало, но реално линиите бяха поети от друго. Шофьорът беше мераклия и ЗиУ-то изглеждаше много добре. След това тръгнахме и му казах да ми каже къде двете линии, които се движат се събират на едно място. По едната линия се движеха ЗиУ-та, а по другата шкоди 26 tr като софийските при това със същата разцветка, но нямаха електронни табели. Вместо това в кутиите имаха сини плоскости, на някои от които с бели стикери беше написан инвентарният номер. Шофьорът ме остави напървата спирка, където двете линии се събираха, което беше „Кръстов път“ без да имам никаква идея дали мястото в съня съответстваше на действителността. Всъщност линиите нямаха номера, имаше само табела с дестинацията, през която беше известно, че минават двете линии поотделно. Спирката, на която слязох от 225 беше на спускане към голям окръстовище от един главен път, която продължаваше направо по мост и там по някакъв начин се присъединяваше двугата линия по трасето. Спирката обаче беше след завой, в който осветлението не беше подходящо, но не ми се катереше по изкачването към началото на моста, за да снимам при добро осветление и така по разни малки улички се озовах в двора на едно училище. Над двора минаваше един голям мост на голям булевард, а самата сграда на училището беше малко по-назад. Линиите идваха заедно от малките улички, които идваха от своя страна от главния път, а след моста трасетата се разделяха като буквата Y като преминаваха в непосредствена близост до сградата на училището. Аз чаках да снимам нещо там под моста, защото си спомнях хубава снимка на един приятел, но докат ооглеждах контактната мрежа, за да разбера откъде и накъде отиват линиите всъщност, тъй като не стигнах дотам по техния път, забелязах, че липсваше един проводник, за което беше писано тук и в крайна сметка накрая действителността ме ударри в лицето.
Защото никога не се отказваме,
защото винаги оставаме заедно,
защото трудностите за нас са предизвикателство
и най-вече защото транспортът е нашата страст!

Кайпарсвил транспорт инкорпорейшън

Offline $h@IdEr

• Нямам спирка
  • RIP ex-GVB 349 (1986 – 2013)
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 359945577
    • MSN Messenger - dilly-m@hotmail.com
    • AOL Instant Messenger - dillyan96
    • View Profile
    • Рекламни концепции на бургаски Солариси
    • Email
« Reply #369 on: 15.04.2017, 03:48:22 »
Онази вечер сънувах, че един Мерцедес О405Г – А8234ВА в Бургас продължава да се движи, наред с новите Солариси МетроСтайл по линия 6.
Автобуси DAF SB201 Hainje
A7804AM – любим DAF/Hainje
A4475KH – любим TEDOM
355, 2500 – любими MB O305G
1641, 2523 – любими Heuliez O305G

Offline Mammoth

• Защо пиша толкова много?
  • 5 2 5 (1989-2017)
    • View Profile
« Reply #370 on: 01.05.2017, 10:21:24 »
Снощи сънувах, че на единия от нашите Мерцедеси О345Г (3064) са му сложили скоростна кутия ZF от някой бракуван Мерцедес. :crazy:
:bb: 8965 :bb: :inlove:
Почивайте в мир, 15Tr 02/6, 03/6 и 07/7. Завинаги живи... (2003/2007-2017г.)

Offline coast96

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #371 on: 07.06.2017, 10:42:52 »
Днес сънувах ,че гледам новините и казаха ,че метрото по 3 диаметър е на 50% готово в София и на 20% в ПЛОВДИВ.

Online TRAMS SOFIA

• Маниак
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #372 on: 15.06.2017, 21:31:48 »
Онази вечер сънувах, че съм ватман и карам 3020.Излизам си от депото и пътувам към първата спирка. Стигам журналист завъртам и отзад зад мен една 12 неможе да тръгне. Закачам я и почвам да я тегля, стигаме алабин/витоша вдигнах пантографа малко по-рано, стрелката се отвори надясно и 12 се катурна :crazy: :crazy:
После по живо, по здраво се връщам слизам ам да си взема нещо за хапване, някакъв се качва подкарва трямвая и го удря в автобус на каратС...  :crazy: :crazy: :crazy:

Offline New_Passenger

• Напредващ
    • View Profile
« Reply #373 on: 18.06.2017, 17:04:14 »
Днес сънувах ,че гледам новините и казаха ,че метрото по 3 диаметър е на 50% готово в София и на 20% в ПЛОВДИВ.

Аз пък преди 5-6 години сънувах че във Варна са открили метро. Дори видях интериора на метростанция Владислав Варненчик :D Нещо като Мусагеница само че маслинено зелено  :laugh: Веднъж сънувах че се канят да издигнат триумфална арка в София.

Днес сънувах... еротичен сън! :fan:

Offline gtgirl

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #374 on: 20.08.2017, 16:01:00 »
Вчера сънувах...метро в Бургас. Беше на Меден рудник. Беше пълно с чакащи за метрото, интериорът беше като този на метростанция Младост  но вместо жълто и синьо беше жълто и червено. Движеха се много луксозни мотриси със басейн, луксозни седалки от естествена кожа...лукс беше. В същото време беше интересно, че шофьорът беше пиян и спеше дълбоко, докато кара.
Преди 5 години сънувах нов автобус ( най-вероятно беше Тедом ) и зад него е един стар автобус Икарус беше бракуван и залепен за Тедома. Това си беше най-голямата атракция.