Author Topic: Изграждането на участък НДК-"Кръста"  (Read 200896 times)

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Няма площадка за наблюдение!!!  :rev:

П.С. И тук заслужават да ги поздравя кранистката и помагачът ѝ. Добри хора!

Оранжевото по голия бетон би трябвало да е грунд, сигурно ще се намерят хора да си мислят друго...
« Last Edit: 28.11.2011, 14:34:41 by difian »

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
 :arrow:

Offline NiGhtPiSH

• Защо пиша толкова много?
  • Sofia Hardcore
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Български Локомотивен Форум
Аз съм скандализиран от фактът, че не са възстановили трамвайните релси.

"Бирата е най-великото изобретение. Колелото също не е зле, но не върви с пържени картофки."

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Аз съм скандализиран от фактът, че не са възстановили трамвайните релси.
Аз съм скандализиран, че когато зариха под булеварда сложиха релси!!! Трамваи отдавна знаехме, че няма да има, мислех че са ви пресъхнали сълзите вече. :P

Offline Kraxx

• Маниак
    • View Profile
 :fan: :fan: :fan: Браво за репортажа.

И аз да добява, че също съм скандализиран от тоталното нехайство по столичния трамваен транспорт и масовото премахване на релси из града.
To those who don't believe no explanation is possible, to those who do believe no explanation is necessary

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Те даже допълнителни слагат, под земята ще има и трета релса към стандартните две! ;)

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Днес пак минавах, махнали са рекламните пана откъм Патриарха... Но както са тръгнали, лентата по която е в момента движението може и да не я преасфалтират...  :blink:

Offline putnik

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Няма площадка за наблюдение!!!  :rev:

П.С. И тук заслужават да ги поздравя кранистката и помагачът ѝ. Добри хора!

Оранжевото по голия бетон би трябвало да е грунд, сигурно ще се намерят хора да си мислят друго...

2 снимки напомнят на оформлението на МС Лъвов мост.

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Те са си и оттам! Прибирах се от Медицинска академия и снимах по маршрута...

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Пуснали са новите ленти на Патриарха и Витошка, 2 са за ляв завой към Петте, ще има една към пл. Баба Неделя, но преди малко още не беше пусната. От вчера дълбаят за стените на котлована за доизгражането на последния подлез.

Offline gogo

• Запален по ГТ
    • View Profile
http://www.aop.bg/case2.php?mode=show_doc&doc_id=460173&newver=2

Обществената поръчка е за извършване на строително-монтажни работи на територията на гр. София, свързани с основен ремонт и реконструкция на пешеходния подлез «НДК», довършителните работи на подземния паркинг на Метростанция 11-ІІ и реконструкция на бул. „Черни връх” върху трасето на метрото от бул. „България” до бул. „Никола Вапцаров” по разработени инвестиционни проекти. Изброените по-горе строително-монтажни работи са групирани в две обособени позиции, както следва: Обособена позиция №1 - Извършване на основен ремонт и реконструкция на пешеходния подлез «НДК» във връзка с констатираното лошо техническо състояние на инсталациите и облицовките му по време на изграждането на новата метростанция при НДК и изпълнение на довършителните работи на подземния паркинг на Метростанция 11-ІІ с оглед цялостното й завършване; Обособена позиция №2 - Реконструкция на бул. „Черни връх” върху трасето на метрото от бул. „България” до бул. „Никола Вапцаров”.

Обособена позиция №1: • Строително-монтажните работи по основния ремент и реконструкция на пешеходен подлез "НДК" ще се извършат на базата на разработени инвестиционни проекти по част Архитектура /демонтажни работи, рехабилитация, монтаж, тавани и иноксови работи/ и част Електро, включващи подробни количествени сметки; • Строително-монтажните работи по довършването на подземния паркинг на МС 11-ІІ ще се извършат на базата на разработени инвестиционни проекти по следните части: Отопление, вентилация и климатизация, ВиК – външни връзки, ВиК – сградни инсталации, ВиК – автоматична пожарогасителна инсталация и пожарни касети, Електро, Пожароизвестителна инсталация, Организация на движението, Архитектура, Електро – външно ел.захранване и Пропускна система, придружени с подробни количествени сметки. Обособена позиция №2: Строително-монтажните работи се състоят в реконструкция на бул. „Черни връх”, предвиждаща подмяна на трамвайния релсов път в участъка от бул. „България” до МС10, демонтаж на релсов път и изграждане на нова пътна конструкция в участъка МС10-МС11, преасфалтиране на пътни платна, нова паважна настилка при тротоарите, подмяна и ракордиране на шахти и оттоци в тротоарите и пътните платна, монтаж на антипаркинг елементи, саниране на стълбове, подмяна на бордюри и поставяне на нови градински бордюри. За отделните строително-монтажни работи е разработен пътен проект, придружен с подробни количествени сметки.

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
Днес реших да направя няколко снимки на МС 11- II:
1) Входа на паркинга от към пазара

2) Входа на самата метростанция от към пощата, няма за сега изградени стълби. Отвора е доста голям и дълбок, но не успях да направя снимка, защото тогава работниците се върнаха от обедна почивка и не беше удобно да снимам:

3) Скоро излятия бетон за тавана на входа на гаража от към гората

4) Самия вход и как се оформя самата площадка пред входа:

Offline NiGhtPiSH

• Sofia Hardcore
    • Skype Me™!
    • View Profile
Перонно ниво на МС НДК:

"Бирата е най-великото изобретение. Колелото също не е зле, но не върви с пържени картофки."

Offline Kraxx

• Маниак
    • View Profile
Тази станция в този си вид ми харесва
To those who don't believe no explanation is possible, to those who do believe no explanation is necessary

Offline boleroto

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Тази станция е много приятна - надявам се скултурното пано на НДК да не развали минималистичния й дизайн, защото засега изглежда много приятна.

Offline gogo

• Запален по ГТ
    • View Profile
прилича ми на бонбон в луксозна опаковка :P

там, където е голия бетон, какво щеше да има? паното ли?
« Last Edit: 05.01.2012, 13:56:15 by gogo »

Offline NiGhtPiSH

• Sofia Hardcore
    • Skype Me™!
    • View Profile
Би трябвало точно там да се разположи паното. Като цяло станцията е почти готова. В северната касова зала се полагат подови настилки, стените също се облицоват. Но перонното ниво определено ме радва страшно много и мога да заявя, че в завършен вид ще е една от най-приятните станции в Източна Европа.

Online assen55

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
Това нещо е отвратително. Ще липсват само таблите със салфетки за разхвърляне и чалгата.

Offline bg_pop

• Напредващ
    • View Profile
    • Email
много е приятна. Благодаря за снимките
Надежата умира последна........... Люлин - никога :)

Offline gogo

• Запален по ГТ
    • View Profile
На Кръста има започнато оформление или така ми се струва?