Author Topic: Сайтът на ЦГМ  (Read 48166 times)

Offline The Freshmaker

• Защо пиша толкова много?
  • TM 303
    • View Profile
    • Email
Re: Сайтът на ЦГМ
« Reply #400 on: 28.02.2017, 20:40:42 »
В Дювазите съм ги виждал написани вътре най-отпред.
Във всички искърски трамваи има, но само в тях.

Точно така, само в тях останаха, имаше изостанали табелки и в някои Софии и Българии преди да приключат земния си път.
Насилственото натъпкване на всички в метрото чрез унищожаването на наземния транспорт е форма на транспортен геноцид към населението на София.

Offline niki88z

• Наистина съм луд
  • Извън релси!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 387296800
    • View Profile
    • Email
« Reply #401 on: 01.03.2017, 14:45:23 »
Организираната от ЦГМ дискусия е относно комуникационните им канали - сайт и Фейсбук страница и възможностите за тяхното развитие и подобрение.
В моята група с радост открих още хора от форума, а също така присъстваше и Борис Бонев от "Спаси София". Борис беше най-активния участник в дискусията, добре подготвен с факти и аргументи. Колегите от форума също бяха активни по проблемите с транспорта на София. За съжаление имам чувството, че просто ни изслушаха и си затвърдиха, че положението на ЦГМ и транспорта в София не е никак розово.
За около час и половина дадохме на ЦГМ да разберат, че сайта и Фейсбук страницата са им най-малкия проблем. В заключение общеаха да има промени, но ни увериха, че тя ще се случи бавно и постепенно.

Не влизам в детайли, но другите присъствали от форума може да допълнят и своята гледна точка.

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #402 on: 01.03.2017, 15:25:22 »
Нека да видим и детайлите. Дяволът се крие в тях.

Offline spicy_e

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #403 on: 01.03.2017, 17:11:04 »
Смея да твърдя, че много от проблемите, които са в градския транспорт ги изговорихме и бяхме изслушани. Ще видим какво ще се получи, но ни беше казано, че ще трябва доста време докато се променят нещата.

Offline UMSofia

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #404 on: 01.03.2017, 20:18:58 »
Ако се позоваваме на народната мъдрост, от ЦГМ изглежда са ви казали: "Трай, коньо, за зелена трева."

Offline The Freshmaker

• TM 303
    • View Profile
    • Email
« Reply #405 on: 01.03.2017, 20:35:03 »
Ако се позоваваме на народната мъдрост, от ЦГМ изглежда са ви казали: "Трай, коньо, за зелена трева."

"По въпроса се работи!", казваше навремето кмета Янчулев. Докато изникваха дребни проблеми като източването на язовир Искър и режим на водата посред лято.  :angel:

Сериозно, аз разбирам, че нито една система не може да се промени изоснови за ден или месец, но в системата на ЦГМ е пълно с явления, родени не от функциониращ мозък, а от нечии задни части. Надявам се нямат предвид, че прехвърлянето на мисленето от задните части към главния мозък "ще отнеме доста време", защото това означава реални промени да видим някъде към 2024 година. Примерно.
Насилственото натъпкване на всички в метрото чрез унищожаването на наземния транспорт е форма на транспортен геноцид към населението на София.

Online vesko76

• Нямам спирка
  • Van Hool & Citaro G - fan
    • View Profile
« Reply #406 on: 28.05.2017, 10:59:12 »
Супер яко, транспортът в София е безплатен за чужденци  :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

цък

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Не, сериозно - единственото официално място в интернет, където не-български-говорящ чужденец може да разбере как работи системата за таксуване, да изписва Sorry, no articles in this section., е просто несериозно. Къде бих могъл да подам сигнал?
« Last Edit: 28.05.2017, 11:01:23 by vesko76 »

Offline fafan

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #407 on: 28.05.2017, 12:58:55 »
В ЦГМ, това дефакто е интернет станицата на ЦГМ. Сигнали за грешки се обработват след половин година ако изобщо. Някои от секциите, които не работят съм подавал сигнали преди години и още не са тръгнали.

Offline dan

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #408 on: 29.05.2017, 15:23:04 »
Супер яко, транспортът в София е безплатен за чужденци  :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

цък

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Не, сериозно - единственото официално място в интернет, където не-български-говорящ чужденец може да разбере как работи системата за таксуване, да изписва Sorry, no articles in this section., е просто несериозно. Къде бих могъл да подам сигнал?

Към момента при мен работи. Може да е било временно.

Offline dan

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #409 on: 30.06.2017, 17:00:41 »
Доживяхме в сайта на ЦГМ отново да се показват схеми с маршрутни промени: https://www.sofiatraffic.bg/bg/news/2670/rekonstrukciia-na-bul-praga-i
А за А163 са описани всички спирки от маршрута: https://www.sofiatraffic.bg/bg/news/2671/za-avtobusna-liniia-no-163

Offline comet

• Маниак
  • MAN Lion's City
    • View Profile
« Reply #410 on: 12.07.2017, 23:23:36 »
Покрай промените на 20ТМ отново не се информира навреме в сайта, а на част от спирките изобщо не беше сложено ново съобщение за маршрута на линията от утре. Освен това в сайта на ЦГМ са се постарали да сложат спирка 6436 Площад Княз Александър I на картата във виртуалните табла, само че тя не се намира на това място :help: На снимката по-долу се вижда, че трябва да е преди пешеходната пътека, още от към страната на двореца. На място там нямаше табелка, а имаше закачено съобщение на знака за път с предимство по средата на паркинга (днес още беше за старата промяна). Най-изненадващо спирката беше 20 метра напред в посока президентсвото, като там беше сложена временна табела. Ще дочакаме ли времето, когато ЦГМ сам знае, къде каква спирка има? :neznam:
« Last Edit: 12.07.2017, 23:26:21 by comet »

Offline dan

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #411 on: 13.07.2017, 10:09:23 »
Покрай промените на 20ТМ отново не се информира навреме в сайта, а на част от спирките изобщо не беше сложено ново съобщение за маршрута на линията от утре. Освен това в сайта на ЦГМ са се постарали да сложат спирка 6436 Площад Княз Александър I на картата във виртуалните табла, само че тя не се намира на това място :help: На снимката по-долу се вижда, че трябва да е преди пешеходната пътека, още от към страната на двореца. На място там нямаше табелка, а имаше закачено съобщение на знака за път с предимство по средата на паркинга (днес още беше за старата промяна). Най-изненадващо спирката беше 20 метра напред в посока президентсвото, като там беше сложена временна табела. Ще дочакаме ли времето, когато ЦГМ сам знае, къде каква спирка има? :neznam:
Това на картата си зависи от bgmaps. Друг е въпросът как точно получават информацията си и коректно ли я въвеждат.

Offline comet

• Маниак
  • MAN Lion's City
    • View Profile
« Reply #412 on: 13.07.2017, 10:34:57 »
Само че тази карта е сложена в официалния им сайт и следва да е вярна. Ако bgmaps не отбелязват правилно просто ЦГМ да използват други карти. Аз очаквам като отворя сайта им да видя къде ми е спирката и кога минава превозното средство, а не тепърва да търся като отида на мястото.

Offline niki88z

• Наистина съм луд
  • Извън релси!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 387296800
    • View Profile
    • Email
« Reply #413 on: 13.07.2017, 12:50:03 »
Само че тази карта е сложена в официалния им сайт и следва да е вярна. Ако bgmaps не отбелязват правилно просто ЦГМ да използват други карти. Аз очаквам като отворя сайта им да видя къде ми е спирката и кога минава превозното средство, а не тепърва да търся като отида на мястото.
Малко офф-топик се получава, но в официалния им сайт е описано къде трябва да бъде спирката и има добавена карта: https://www.sofiatraffic.bg/bg/news/2669/za-vremennata-avtobusna-liniia-no в информацията за следващата промяна също има карта и спирката не е премествана: https://www.sofiatraffic.bg/bg/news/2683/vremenna-organizaciia-na-dvizhenie-za
По мои наблюдения БГ мапс отбелязват спирките след (според) подадена от ЦГМ информация. За съжаление картата не е достатъчно мащабна и „кръгчето“ за спирката на картата реално заема доста голяма площ. Защо от ЦГМ продължават да използват BG Maps, вместо някоя карта с богати възможности - все още е тайна.

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #414 on: 13.07.2017, 15:35:03 »
Щото не може ей тъй да ползваш каквато карта ти скимне. За това се плаща и ако имат договор с бгмапс - това е положението.

Offline fafan

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #415 on: 13.07.2017, 17:37:05 »
Карти със свободен лиценз може да се ползват когато ти скимне. А договорът с бгмапс може да бъде прекратен ако се налага. Решения има.

Online TRAMS SOFIA

• Маниак
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #416 on: 14.07.2017, 18:48:23 »
Във връзка с обект “Доставка и влагане на еластични прелезни настилки на жп прелез на км 7+174 в междугарието Световрачене - Кремиковци – проект за ВОД” и заповед на Столична община:
От 04:30 часа на 17.07.2017 г. до 24:00 часа на 21.07.2017 г. Столичен автотранспорт ЕАД, АТ Земляне, да промени маршрутите на автобусни линии № 22, 23 и 28 както следва:
автобусна линия № 22 (в посока с. Подгумер и с. Войняговци): от автостанция Орландовци по маршрута си до кръстовище ул. “Софийска” – ул. “Войнешки път” в с. Световрачене, надясно по ул. “Войнешки път”, наляво по пътя за с. Негован, по маршрута на автобусна линия № 28 през селата Негован и Чепинци до кръстовище ул. “Стара планина” – Околовръстен път на изхода от с. Чепинци и наляво по Околовръстен по маршрута към селата Войняговци и Подгумер двупосочно.
автобусна линия № 23 (в посока гара Курило): от автостанция „Орландовци” по маршрута си до кръстовище ул. „Софийска” – ул. „Войнешки път” в с. Световрачене, надясно по ул. „Войнешки път”, наляво по пътя за с. Негован, по маршрута на автобусна линия № 28 през селата Негован и Чепинци до кръстовище ул. „Стара планина” – Околовръстен път на изхода от с. Чепинци, наляво по Околовръстен път и надясно на разклона към кв. Гниляне по маршрута до гара Курило двупосочно.
автобусна линия № 28 (в посока с. Мрамор): от с. Локорско по маршрута си до Околовръстен път, надясно по Околовръстен път и надясно по пътя към с. Войнеговци по маршрута до с. Мрамор двупосочно.
Автобусите от линии № 22, 23 и 28 ще спират на всички съществуващи автобусни спирки и на временна спирка с код 1558 „Село Световрачене” в с. Световрачене на ул. „Софийска” на 30.00 метра преди ул. „Войнешки път” в посока Околовръстен път. На спирката ще има монтиран спиркоуказател.

+

Удължава се до второ нареждане:

•   Закрита е спирка с код 1155 “СК ЦСКА” в северното пътно платно бул. “Шипченски проход” след кръстовището с бул. “Асен Йорданов” в посока автостанция “Гео Милев” за автобусни линии № 1, 3, 5 и 6

•   мотрисите от ТМ линия № 20 ще продължават да се движат през трамвайно ухо “Гео Милев”.

Online TRAMS SOFIA

• Маниак
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #417 on: 14.07.2017, 19:04:24 »
Във връзка с обект “Доставка и влагане на еластични прелезни настилки на жп прелез на км 7+174 в междугарието Световрачене - Кремиковци – проект за ВОД” и заповед на Столична община:
От 04:30 часа на 17.07.2017 г. до 24:00 часа на 21.07.2017 г. Столичен автотранспорт ЕАД, АТ Земляне, да промени маршрутите на автобусни линии № 22, 23 и 28 както следва:
автобусна линия № 22 (в посока с. Подгумер и с. Войняговци): от автостанция Орландовци по маршрута си до кръстовище ул. “Софийска” – ул. “Войнешки път” в с. Световрачене, надясно по ул. “Войнешки път”, наляво по пътя за с. Негован, по маршрута на автобусна линия № 28 през селата Негован и Чепинци до кръстовище ул. “Стара планина” – Околовръстен път на изхода от с. Чепинци и наляво по Околовръстен по маршрута към селата Войняговци и Подгумер двупосочно.
автобусна линия № 23 (в посока гара Курило): от автостанция „Орландовци” по маршрута си до кръстовище ул. „Софийска” – ул. „Войнешки път” в с. Световрачене, надясно по ул. „Войнешки път”, наляво по пътя за с. Негован, по маршрута на автобусна линия № 28 през селата Негован и Чепинци до кръстовище ул. „Стара планина” – Околовръстен път на изхода от с. Чепинци, наляво по Околовръстен път и надясно на разклона към кв. Гниляне по маршрута до гара Курило двупосочно.
автобусна линия № 28 (в посока с. Мрамор): от с. Локорско по маршрута си до Околовръстен път, надясно по Околовръстен път и надясно по пътя към с. Войнеговци по маршрута до с. Мрамор двупосочно.
Автобусите от линии № 22, 23 и 28 ще спират на всички съществуващи автобусни спирки и на временна спирка с код 1558 „Село Световрачене” в с. Световрачене на ул. „Софийска” на 30.00 метра преди ул. „Войнешки път” в посока Околовръстен път. На спирката ще има монтиран спиркоуказател.

+

Удължава се до второ нареждане:

•   Закрита е спирка с код 1155 “СК ЦСКА” в северното пътно платно бул. “Шипченски проход” след кръстовището с бул. “Асен Йорданов” в посока автостанция “Гео Милев” за автобусни линии № 1, 3, 5 и 6

•   мотрисите от ТМ линия № 20 ще продължават да се движат през трамвайно ухо “Гео Милев”.
Това е най-голямата глупост,която съм чел.Сега заради затворения път рейсовете ще обикалят през още две села....
Явно организацията е на най-ниско ниво.
Аз предлагам А23 да се движи от Орландовци до Световрачене с 1-2 коли повече.А21-22 от Подгумер през Войняговци,Чепинци и оттам по маршрута на А18,20 До Орландовци двупосочно.

Offline tm0

• View Profile
« Reply #418 on: 18.07.2017, 02:58:07 »
От 04:30 часа на 17.07.2017 г. до 24:00 часа на 21.07.2017 г. Столичен автотранспорт ЕАД, АТ Земляне, да промени маршрутите на автобусни линии № 22, 23 и 28
:taunt:  кое поделение ?!

Online Citaro

• Писател
  • **
    • View Profile
« Reply #419 on: 16.08.2017, 11:39:38 »
В сайта им са сложили разписание на автогара Подуяне
Линк:
https://www.sofiatraffic.bg/bg/transport/razpisanie-avtogara-poduiane/p/1