Author Topic: Контрольорите  (Read 90706 times)

Offline Марин Петров

• Приятел на ГТ
    • View Profile
Re: Контрольорите
« Reply #1040 on: 14.05.2017, 21:55:25 »
Аз съм питал в главното бюро на ЦГМ на Възраждане и там са ми обяснили, че имат право да проверяват хора на спирка, които ей сега са слязли от превозното средство. Не вярвам да проверяват хора които просто си чакат рейса. няма логика. ако някой ще пътува с билетче, как ще му го проверят? той не си го е дупчил още.

Online mihailo

• Нямам спирка
  • 433 :)
    • View Profile
    • Email
« Reply #1041 on: 14.05.2017, 22:56:34 »
Събират точки от чекирани електронни карти. И трупат парички. Предполагам не се следи всяка карта по колко пъти е чекирана, и така може да излезе, че си проверил три пъти над максималния брой пътници в едно ПС...
Viva la 105, viva la in memoriam!
Против цитирането на "медии" от ранга на Блиц, Пик, Брадва и т.н.!!!

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
« Reply #1042 on: 15.05.2017, 12:26:25 »

Ако толкова са се загрижили от ЦГМ за чужденците да сложат по един преводавач с рулетка за багажите и каса за билети на спирките на летището и проблемите се решават. Ама то май цялата работа идва от въпросното ЦГМ, не от шофьорите и контролата, не мислиш ли?

Много точно. Изобщо не сме им длъжни с нищо на чужденците. Да се запознаят с нашето законодателство. Не знанието на определен нормативен акт, не е основание за неговото не прилагане. Така, както едно време им се обясняваше на чужденците да обменят валута само в обменни бюра и банки, а не по улицата, защото там стават измами, така и сега да им се обяснява, че трябва да си перфорират билетите.
мур

Offline fafan

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #1043 on: 15.05.2017, 13:28:25 »
Ще изискваме от чужденците да спазват нашето законодателство? Първо за какво законодателство става дума тук по-точно? Системата с първобитните ни перфоратори какво точно законодателство представлява? И не трябва ли първо ние да почнем да си спазваме собствените закони преди да го изискваме от гостите ни? Говорим за човек който се качва с точно приготвена сума и иска, не направо се натиска да си плати, а на следващата спирка го свалят и почват на развален английски да го крънкат за 40 лева. Няма оправдание за подобно отношение към който и да било, било чужденец или българин. Щом ти дава пари и си плаща услугата е редно да му вземеш парите и да му благодариш. Елементарно възпитание.

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #1044 on: 15.05.2017, 23:37:15 »
Най-малкото трябва да се отнасяме с уважение към данъкоплатците, без чиито пари магистрала "Тракия" щеше още да стига само до Чирпан, от "Люлин" и "Струма" нямаше да има и помен, а в София най-вероятно щяхме още да се возим на Софии, Икаруси, кръгли мерцедеси и всякакъв подобен скрап.
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
« Reply #1045 on: 16.05.2017, 10:35:21 »
Най-малкото трябва да се отнасяме с уважение към данъкоплатците, без чиито пари магистрала "Тракия" щеше още да стига само до Чирпан, от "Люлин" и "Струма" нямаше да има и помен, а в София най-вероятно щяхме още да се возим на Софии, Икаруси, кръгли мерцедеси и всякакъв подобен скрап.

Въпросът е доста деликатен. Те данъкоплатци, ама ние колко пари внасяме за Европейския съюз. А чужденци са и всички сирийци, иракчани, афганистанци, които са избягали от войната с единственото си желание да останат живи. Дали се отнасяме с такова уважение към тях?
мур

Offline fafan

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #1046 on: 16.05.2017, 11:06:09 »
Който си плаща пътуването заслужава уважение, който се опитва да мине метър няма място в градския транспорт. Било той англичанин, сириец или българин.  В случая този, който се опитва да мине метър е контрольорът, колкото и абсурдно да звучи.

Offline fafan

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #1048 on: 29.05.2017, 22:20:58 »
Щом Дойче Веле се е захванало с темата очаквам скоро наистина подобрение и търкаляне на глави. Нещата с контрольорите ни и праисторическите перфоратори се превърна в европейски скандал.

Offline wiNt

• Запален по ГТ
  • !<9060>!
    • View Profile
« Reply #1049 on: 29.05.2017, 22:42:12 »
https://www.facebook.com/transportzasofia/?hc_ref=PAGES_TIMELINE&fref=nf
Това е от днес в "Транспорт за София", не знам дали е писано тук. От около седмица се дъвче темата из целия ПР на "елита" как видиш ли най-накрая щели да направят 2 нормални табла и да означат кое е начална и крайна спирка, за да не се бъркат хората. Не знам как така излезе, че от две седмици имало контроли в 84 и 184, които видиш ли знаели английски, пък проблема е от една, но да речем че може и аз да не помня. Някой може ли да потвърди за наличието на такива лица по летищните линии?

Offline bigblondewolf

• Маниак
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 55310178
    • View Profile
« Reply #1050 on: 30.05.2017, 13:17:48 »
За това изявление ли говориш:
„Център за градска мобилност“ е предприел бързи мерки за по-добрата информираност на чуждите и български граждани, пристигащи на Аерогара – София. Мерките са в действие вече повече от месец.
От две седмици работи нов вариант, при който пътниците могат да закупят превозен документ (билет) или еднодневна карта за цялата градска мрежа от кондуктори, които постоянно пътуват в автобусите, обслужващи линиите 84 и 184 (от и към летището). Пътниците могат да си закупят билет от тях, ако не разполагат с точна сума да направят това от водача на автобуса. Така е преодоляно неудобството от липсата на пунктове за продажба на превозни документи на аерогарата. Това решение ще е временно и ще действа до момента, в който бъдат уточнени административните подробности за постоянно изграждане на такива пунктове на двата терминала. В тях ще работят служители, които ползват чужд език, за да могат да отговарят на въпросите на клиентите и да ги упътват.
В момента се провеждат преговори между Столична община и ръководството на Летище София за разкриване на постоянни пунктове за продажба на превозни документи и на двата терминала.
Семейният скандал е като рок концерт. Винаги започва с новия материал и завършва със старите хитове

Offline NULL

• Маниак
  • Keep Walking
    • View Profile
    • Email
« Reply #1051 on: 01.06.2017, 23:17:36 »
За жалост - в гореспоменатия период ми се наложи да пътувам няколко пъти с въпросните линии.
Да, има контрольори, но са изключително жалки - нямат апарати за проверка на електронни карти...

Питат те за превозен документ, приготвяш си портфейла с очакване да бъде проверен от апарат и он то вика - извади си картата да я видя...  :laugh:
If you change nothing, nothing will change.

Полезно: Почивни дни 2017 | Обменни бюра София | Фиксинг на БНБ

Offline wiNt

• Запален по ГТ
  • !<9060>!
    • View Profile
« Reply #1052 on: 01.06.2017, 23:29:11 »
Не точно за това изявление, но даже и в новините влезе, така че го има почти навсякъде.
И какво стана сега - с родилни мъки намерихме 20 човека които са чували за езика английски, и не успяха да намерят 20 апарата? :rolleyes:
Тоест да речем че има нещо като постоянен контрол, така ли?

Offline TRAMS SOFIA

• Запален по ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #1053 on: 20.06.2017, 19:25:51 »
Днес се прибирам от разходка със 718 по 12.Качих се от сп.УАСГ.На спирка пл.Славейков се качва контрола(мъж и жена) и седнаха зад мен.Стигаме Гарибалди и мъжа почва да ми вика"шшш имаш ли билет?".Казвам му,че съм с карта и му я подавам и оня ми вика "картата ти е изтекла" и след това на жената "слизаме колежке".Слизаме долу и жената ми казва " имаш ли пари за глоба?"Казвам й,че картата съм си я заредил във петък, показвам касова бележка и изрично и казах,че глоба няма да плащам.Започнаха да ми викат,говореха с някой по телефона и ме пуснаха като накрая мъжа каза на жената(а може би и на мен)"ехх,мамка му д**а".Качих се на следващия тм12 и те заедно със мен като накрая тръгнах да слизам на гарата,мъжът се опита да ме спъне,не успя и викна"майка ти да ***" и аз му отговорих и аз твойта.Тези съм ги засичал в метрото,както и около гарата.
П.С:Мъжа беше висок и едър,а жената блондинка, ниска с очила.

Offline $h@IdEr

• Нямам спирка
  • RIP ex-GVB 349 (1986 – 2013)
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 359945577
    • MSN Messenger - dilly-m@hotmail.com
    • AOL Instant Messenger - dillyan96
    • View Profile
    • Рекламни концепции на бургаски Солариси
    • Email
« Reply #1054 on: 20.06.2017, 19:35:39 »
...като накрая тръгнах да слизам на гарата,мъжът се опита да ме спъне,не успя и викна"майка ти да ***" и аз му отговорих и аз твойта.Тези съм ги засичал в метрото,както и около гарата.
П.С:Мъжа беше висок и едър,а жената блондинка, ниска с очила.
Само заради това трябваше да му се изхрачиш на униформата на мазния, дрипив рекетьор... А ,пардон – контрольор.
Автобуси DAF SB201 Hainje
A7804AM – любим DAF/Hainje
A4475KH – любим TEDOM
355, 2500 – любими MB O305G
1641, 2523 – любими Heuliez O305G

Offline vesko76

• Нямам спирка
  • Van Hool & Citaro G - fan
    • View Profile
« Reply #1055 on: 20.06.2017, 20:33:20 »
И като отговориш на простотията с простотия, накрая ще станеш същия като тях...... :/

Offline $h@IdEr

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #1056 on: 20.06.2017, 20:46:56 »
И като отговориш на простотията с простотия, накрая ще станеш същия като тях...... :/
Най-голямата простотия е целият рекет, който СО и ЦГМ са организирали спрямо пътниците!! Да ти викат, псуват и спъват, щото, рази'йш ли, не си идиот и не са могли да те преметнат, че редовната ти карта, всъщност била изтекла? Ми аз ако съм, ще го пречукам пред хората контрольорчето за подобно нещо! Тва да не му е бащиния? А в циганските махали не смеят да стъпят, защото няма да излязат на самоход оттам, а на носилка, полуживи!
Ами глобите, да ги коментираме и тях! Глобата, според общинската наредба, ако не се бъркам, трябва да е 10 или 20 пъти цената на билета! Т.е. 16 или, в най-лошия случай, 32 лв! Останалите 24 / 8 лева май ги взимат незаконно!....
« Last Edit: 20.06.2017, 20:52:14 by $h@IdEr »
A4475KH – любим TEDOM

Offline TRAMS SOFIA

• Запален по ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #1057 on: 20.06.2017, 21:25:33 »
Тея двамата въобще не се легитимираха, обаче имаха баджове скрити в джоба. Скоро станах свидетел на хищна атака върху едно младо момиче в подлеза на гарата. Ей такива най-много ги обичам особено като се заяждат само със деца и беззащитни жени. Обаче със мъже въобще не се занимават, защото е възможна физическа саморазправа. Същите гадове се навъртат около гарата и летището.

Offline vesko76

• Нямам спирка
  • Van Hool & Citaro G - fan
    • View Profile
« Reply #1058 on: 20.06.2017, 21:43:00 »
Ти ще го пречукаш, докато после някой по-силен не дойде и не пречука теб? Страшна логика просто. На този принцип функционират почти всички държави в Африка, Латинска Америка и неразвитата част на Азия. В другите държави има правосъдие, което си върши работата.

Offline $h@IdEr

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #1059 on: 20.06.2017, 22:48:26 »
Същите гадове се навъртат около гарата и летището.
Това са "връзкарските" места. От гарата до Бяло море и летището.
Ти ще го пречукаш, докато после някой по-силен не дойде и не пречука теб? Страшна логика просто. На този принцип функционират почти всички държави в Африка, Латинска Америка и неразвитата част на Азия. В другите държави има правосъдие, което си върши работата.
Ми аре? Къде е правосъдието? Ако имаше правосъдие в БГ, дружеството ЦГМ отдавна трябваше да бъде погребано. И мислиш, че някой ще тръгне да защити миризливия контрольор ли? Аз лично доста се съмнявам. Хората, пътуващи с МГТ, знаят много добре що за долна паплач са униформените прасета, няма да си мръднат и малкия пръст. А и нека този "по-силният" да сглупи да ми налети на бой. :)
A4475KH – любим TEDOM