Author Topic: Новини от София  (Read 377551 times)

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
Re: Новини от София
« Reply #4600 on: 12.06.2017, 14:36:16 »
Улиците не се мият за да се разхлажда.

Offline ooleg

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #4601 on: 12.06.2017, 14:47:44 »
По принцип не се мият за това, но е полезен съпътстващш ефект в градове като София, които са целите в бетон, цимент и през лятото акумулират много топлина и не се разхлажда заради това дори вечер. В морски градове, освен директното измиване друг ефект няма да се постигне, защото и без това влажността е супер висока и прави горещината непоносима заради усещането за задух, но в София предполам има нужда от овлажняване на сухия въздух.
Всъщност един софийски климатик на охлаждане приблизително колко вода в литри вади при работа от няколко часа юли-август?
За сравнение във Варна в района на МОЛ-Варна при работа за не повече от 4-6 часа в денонощие съм пълнил в някои дни бутилка от 6 литра при охлаждане на около 40 кв. м.

Offline fafan

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #4602 on: 12.06.2017, 16:15:29 »
Ей, хора. Вземете се научете, най-накрая, че улици се мият по време или след дъжд! С много по-малко количество вода и препарат се измива много повече, тъй като дъждът спомага за размекването и измиването на натрупани мръсотии. Вече не знам колко десетки пъти съм го обяснявал наляво-надясно.

Това важи за ръчното миене, при миене с машина няма никакво значение времето. Мие се нощем обикновено.

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
« Reply #4603 on: 12.06.2017, 16:17:14 »
Това е удачен въпрос, защо общината не закупи специализирани миещи машини? А се мие с цистерни и маркучи?

Offline fafan

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #4604 on: 12.06.2017, 16:21:11 »
Цената е в пъти по-висока. Цистерната с маркучи и лопати е изпитан дълги години като неефективен и разхищаващ труд и вода метод, затова е любимият начин у нас.
Иначе в миналото имаше много специализирана техника, жълтите плочки се миеха механизирано с унгарски машини - всеки ден.