Author Topic: Актуална информация - Линия 2  (Read 25669 times)

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Аналогично е прекръстена старата тема "Състояние и т.н. на изградената отсечка" в подфорума за  МД-1. Тези теми са аналогични на тези за масовия наземен транспорт- коментари около състоянието и експлоатацията на двете линии и станциите по тях.

Случи се да съм от първите пуснати точно в 14 часа от Сердика I към Сердика II. По същество нямам какво да коментирам, правех го когато пусках снимки и достъпът беше ограничен... От днес се надявам, че и вие ще има какво да кажете! ;)

Все пак внимавайте, някой може и да ви е изпреварил, но не практично вие да свалите прахта от парапетите и от другите места. Барозу не е огрял навсякъде, демек не навсякъде е и замито като хората, ако въобще е чистено...
« Last Edit: 31.08.2012, 15:31:46 by difian »

Offline cheez

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
    • Email
Re: Актуална информация - Линия 2
« Reply #1 on: 31.08.2012, 16:57:30 »
Аз също бях от първите хора, които пуснаха от перона на Сердика 1. Да влезеш за пръв път в Сердика 2 си беше доста емоционално преживяване. След 1 час пероните и залата горе бяха претъпкани. Чакаше се поне 2 влака да минат за да могат всички да се качат, защото по едно време имаше някакво забавяне към 10тина минути. Последваха ръкопляскания при пристигане на мутрисата.
На Надежда още в първите 5 минути историята беше същата, както се вижда от клипчето...
На Джеймс Баучер от БТВ искаха да ми вземат интервю но им отказах и вместо това си поприказвах с тях :D
И все пак май се оказа че неможеш да преминеш на другата страна на обеля от горе без билет. Охраната каза че са били инструктирани да пускат само хора с карти и билети. Тъпотия.
Аз лично се влюбих във Сердика 2, големината и е наистина внушителна, сравнение с останалите станции. Другото интересно е гледката от естакадата към Стара Планина.

Първо влизане с тълпата в Сердика 2:
http://img24.imageshack.us/img24/2551/85777725kjatqlcicnxagmmuxdh.mp4
Тъпканицата:
http://img850.imageshack.us/img850/3360/d41vyeurhpcknofgzkrunc.mp4
Тъпканицата 2:
http://img411.imageshack.us/img411/3962/1psnuaudkxqcpkjrymtkif.mp4
Тъпканицата на Надежда:
http://img69.imageshack.us/img69/2984/4uxeefjyqrbtyneuhgjjwy.mp4

« Last Edit: 31.08.2012, 17:19:04 by cheez »

Offline fizik

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #2 on: 31.08.2012, 17:39:45 »
Разрешете да доложа, че и аз му направих сефтето преди малко в лилава мотриса - много е лачено! Да ни е честито!

Offline Borkata

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #3 on: 31.08.2012, 17:41:56 »
Искрени поздравления! София вече има метросистема!

Жалко, че вече не живея там за да се радвам и аз, но ще отида на екскурзия и заължително ще пробвам!
« Last Edit: 02.09.2012, 01:47:45 by blagun »

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #4 on: 02.09.2012, 01:49:16 »
Моля, за метростанциите пишете в специализираната тема "Метростанции от Линия 2". Настоящата е по въпроси от експлоатацията на Линия 2

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • SOFIATRANSPORT
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 3590884160131
    • MSN Messenger - vl-simov@hotmail.com
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
« Reply #5 on: 02.09.2012, 19:18:52 »
Първо моите: изглежда наистина откриването на МД2 е малко прибързано за да може да бъде в услуга на зъвръщащите се отпускари, ученици и студенти, и това се забелязва в някои дребни и не толкова дребни детайли, като например липсата на релси за инвалидни колички на нито една от трите станции които огледах внимателно, а именно Европейски съюз, Джеймс Баучер и Сердика 2, в събота таблото показващо минутите до идването на първия и втория влак на Сердика 2 посока Джеймс Баучер показваше нули, един от ескалаторите на Европейски съюз не работеше, а по-рано когато минавах от Сердика 1 към Сердика 2 един от ескалаторите в тунела също не работеше. Разбира се не си мислете, че не съм доволен от МД2, даже напротив, но въпросните детайли които изброих не са за подценяване и трябва да се поправят възможно най-бързо.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #6 on: 02.09.2012, 19:47:09 »
Днеска най-накрая и аз намерих време да отида да го видя. Нацелих умрял период, неделя по обяд и нямаше почти никой и във влака и по станциите, та успях да огледам всичко на спокойствие. Еми нямам забележки, чудесно метро си имаме, новите руски влакчета са номер едно. Чисто, лъскаво, климатици прохлада. Хора се качиха единствено повече между Сердика 2 и Джеймс Баучер иначе се ширехме само по 10-тина човека в съчленен вагон. На обратно в номерен състав беше вече доста пълно. Абе екстра си е, хората ще го научат и според мен много бързо ще се напълни, а от утре почват да се връщат и отпускарите.
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • SOFIATRANSPORT
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 3590884160131
    • MSN Messenger - vl-simov@hotmail.com
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
« Reply #7 on: 02.09.2012, 20:08:10 »
Мен особено много ми хареса хубавата гледка през тунела на Сердика 2 към Лъвов мост и на Джеймс Баучер съоръженията за смяна на коловоза след края на линията. Наистина новото метро е направено много добре и има причина да е гордостта на София.

Offline kashone

• Писател
  • **
    • View Profile
    • Email
« Reply #8 on: 03.09.2012, 00:46:58 »
Първо моите: изглежда наистина откриването на МД2 е малко прибързано за да може да бъде в услуга на зъвръщащите се отпускари, ученици и студенти, и това се забелязва в някои дребни и не толкова дребни детайли, като например липсата на релси за инвалидни колички на нито една от трите станции които огледах внимателно, а именно Европейски съюз, Джеймс Баучер и Сердика 2, в събота таблото показващо минутите до идването на първия и втория влак на Сердика 2 посока Джеймс Баучер показваше нули, един от ескалаторите на Европейски съюз не работеше, а по-рано когато минавах от Сердика 1 към Сердика 2 един от ескалаторите в тунела също не работеше. Разбира се не си мислете, че не съм доволен от МД2, даже напротив, но въпросните детайли които изброих не са за подценяване и трябва да се поправят възможно най-бързо.
В допълнение  към "бъговете", можем да добавим и че днес северния вход на МС Надежда е стоял цял ден затворен, защото спускащата се врата е заяла когато се опитали да я отворят сутринта..
« Last Edit: 03.09.2012, 00:51:47 by kashone »

Offline toto

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #9 on: 03.09.2012, 15:57:56 »
В събота и аз сефтосах новата линия. Като цяло съм много доволен  :fan:
Качих се на Г.М.Димитров и пристигнах на Баучер с А37 за 43 минути (без прекачване).
После веднага обратно пак с А37 до Сердика 2, прекачване на първа линия и пътуване до Г.М.Димитров с А34.
Общо около час и 15 минути

Offline Tamrock

• Писател
  • **
    • View Profile
    • Email
« Reply #10 on: 03.09.2012, 17:40:34 »
Има доста все още нерешени проблеми по станциите, които дори не сте забелязали и това не трябва да ви учудва, или притеснява, доста се бързаше за пуска... Но няма нищо фатално - заяла врата, несветеща информационна табела и т.н.... не бъдете черногледи, това са дреболии които ще се изчистят за няколко седмици, или месеци в най лошия случай и после никой няма да си спомня за тях... При първи метродиаметър беше същото... Да ви е честито новото метро :)

Offline mlk

• Защо пиша толкова много?
    • ICQ Messenger - 110536592
    • View Profile
    • Email
« Reply #11 on: 03.09.2012, 18:16:45 »
Определено е и ще бъде пълно с дребни и досадни неща, но за разлика от немалко метро системи, в нашата се хвърлят сериозни усилия и хората се стараят да поддържат добро ниво.

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
« Reply #12 on: 03.09.2012, 18:50:42 »
Първо моите: изглежда наистина откриването на МД2 е малко прибързано за да може да бъде в услуга на зъвръщащите се отпускари, ученици и студенти, и това се забелязва в някои дребни и не толкова дребни детайли, като например липсата на релси за инвалидни колички на нито една от трите станции които огледах внимателно, а именно Европейски съюз, Джеймс Баучер и Сердика 2...
На Баучер и Европейски съюз има асансьори и не е необходимо да се поставят каквито и да е било релси, за колички. На Сердика 2 не съм оглеждал добре, но за 10 и 11 станция съм сигурен и не мисля че е необходимо да се поставят подобни стари приспособления. ;)

Offline hitar_potter

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #13 on: 03.09.2012, 19:56:25 »
В голяма станция като Сердика 2 няма как да липсват асансьори.

Offline Neronov

• Защо пиша толкова много?
  • R.I.P 1210
    • View Profile
« Reply #14 on: 03.09.2012, 20:01:41 »
Има си,има и на прехода  :)

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 154903152
    • View Profile
    • Градски транспорт-София
    • Email
« Reply #15 on: 03.09.2012, 20:08:39 »
Има, но някои си искат металните релси по стълбите  :D
НЕ на хейтърството!

Offline Knoxville

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #16 on: 03.09.2012, 20:13:38 »
Които и без това са толкова широки.

Offline Borkata

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #17 on: 04.09.2012, 20:08:58 »
Нали не си мислите сериозно, че един инвалид може да се изкачи по релси с наклон над 30 градуса? Тези релси може единствено да бъдат полезни за детски колички, но от личен опит ви казвам, че не са особено удобни. Инвалидните рампи са значително по-полегати. Всички подобни приспособления по стълбища не са за инвалиди.

Offline iukwim

• Напредващ
    • View Profile
« Reply #18 on: 05.09.2012, 00:31:21 »
Как е влязъл, да го ева?

Първи арест за графити в метрото

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #19 on: 05.09.2012, 12:14:52 »
Как е влязъл, да го ева?

Първи арест за графити в метрото
Грам не се разбира къде се е развила случката. Най-леснодостъпно е Ларгото. Едва ли е успял да влезе в някоя от станциите или подлезите към тях. ;) Тази статия задава повече въпроси, отколкото да дава някакви отговори какво се е случило!