Author Topic: Повдигнати пешеходни пътеки  (Read 37624 times)

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Защото транспортът е моята страст
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 3590884160131
    • MSN Messenger - vl-simov@hotmail.com
    • View Profile
    • Кайпарсвил транспортен портал/Kipersville transport portal
    • Email
Re: Повдигнати пешеходни пътеки
« Reply #420 on: 29.09.2016, 20:07:21 »
Имах предвид повдигане на капака на нивото на високата точка на "гърбицата", не промяна на колектора, товя е ясно, че няма как да стане, тези колектори са с таванна плоча веднага под асфалта, не са като някои канализационни колектори, които са на значителна дълбочина.
Защото никога не се отказваме,
защото винаги оставаме заедно,
защото трудностите за нас са предизвикателство
и най-вече защото транспортът е нашата страст!

Кайпарсвил транспорт инкорпорейшън

Offline NULL

• Маниак
  • Keep Walking
    • View Profile
    • Email
« Reply #421 on: 05.05.2017, 07:47:12 »
Вчера поставиха повдигната пешеходна пътека до двете спирки на "Нова телевизия".
Добре, че са се сетили, тъй като там има много предпоставки за ПТП.
If you change nothing, nothing will change.

Полезно: Почивни дни 2017 | Обменни бюра София | Фиксинг на БНБ

Offline NiGhtPiSH

• Защо пиша толкова много?
  • Sofia Hardcore
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Български Локомотивен Форум
« Reply #422 on: 06.05.2017, 18:48:52 »
Има нова ППП на Симеоновско шосе при Зоопарка, но е ниска и не по-различна от неравностите и пак прелитат с над 60 през нея.

"Бирата е най-великото изобретение. Колелото също не е зле, но не върви с пържени картофки."

Offline AROS

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #423 on: 06.05.2017, 22:20:12 »
Коментирах пред инструктора ми 2014-та година за случая на "Сливница", той одобри това положение, но честно казано аз не съм на същото мнение, защото с поставянето на ограничение на скоростта и неравност предразполага към неправилно поведение на пешеходците. Те хем имат светофар, но имат и "гърбица" и много от тях ще си кажат ама те и без това ще намалят, за какво ми е да чакам светофара. Може би все пак трябва да има повдигната пешеходна пътека там, но тя трябва да е символична, а не тази планина, която е в момента. Това е една от първите повдигнати пешеходни пътеки и е с ужасен профил.
Срамота! Освен този безмислен светофар на Казичене на СОП, както и този на Метро и Божурище на Е80 т.н. трета пречка на транзита Ниш-Истанбул е тн нова зебра гърбица, възникнала до разклона за Банкя и магазин Джъмбо Люлин и целия транзит идващ с висока скорост от разширението от Сливница - към СОП - ССТ - А2 - А1 - А3 - А4 - Пловдив, Бургас, Истанбул, Благоевград, Солун, Атина ..... и изведнъж гърбица преди кръстовището на 3 нива със СОП на Милево Ханче! Толкова там не може една пасарелка да се изгради, а те на входа на София - легнал полицай! Онази долу при Тих Труд след Милево Ханче нека седи - там пресичат и слепи, има и светофар, трафика там вече е разпределен - транзитен, по жк Люлин и тн.Но онази преди разклона за Банкя!!!!!! Нямам думи! Като светофара на Казичене! Циргистан или Абсурдистан! А продължението на ССТ към Калотина не се знае кога ще започне да се строи. Очилатият зубър наследник на Уиуето не каза, че АМ Калотина е в приоритетите за сега! До 2 години сърбите ще са готови с Ниш-Градина!А догодина поемамне предстедателството на ЕС! Добре, че поне облазницата (северна дъга) ни е вече по европейскому.... Също и дупките по източната дъга!!!!!
« Last Edit: 06.05.2017, 22:23:03 by AROS »

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Защото транспортът е моята страст
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 3590884160131
    • MSN Messenger - vl-simov@hotmail.com
    • View Profile
    • Кайпарсвил транспортен портал/Kipersville transport portal
    • Email
« Reply #424 on: 06.05.2017, 22:43:09 »
От Калотина до СОП има нужния сервитут и пълните възможности да се изгради магистрално трасе, така че  дори и да остане наземно пресичане при разклона за Банкя това да не създаде особен проблем. Аз, като наблюдател виждам възможност да се изгради мостово преминаване на „Сливница“ при този разклон, а на ниво терен да се постави светофар. При Съюза на слепите наземното пресичане е абсолютно незаменимо и предвид спирката на автобусите там случаят е по-сложен, но все още има достатъчно незаето пространство около „Баба Парашкева“, така че има просвет да се мисли не само за там, но и за цялата ужасна отсечка от „Орион“ до „Д-р. Петър Делтлиев“. Като изключим обаче възкресяването на идеите за грандиозно преустройство от едно време аз виждам как двете леви ленти пред Съюза на слепите спокойно могат да влязат в тунел, а отгоре да останат само пешеходната пътека и автобусите. Леко навлязохме в офтопик, ако модераторите преценят, да преместят дискусията на правилното място.
Защото никога не се отказваме,
защото винаги оставаме заедно,
защото трудностите за нас са предизвикателство
и най-вече защото транспортът е нашата страст!

Кайпарсвил транспорт инкорпорейшън

Offline velinio

• Маниак
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 194251613
    • View Profile
    • Музикалната ми плейлиста
« Reply #425 on: 17.05.2017, 15:26:57 »
На басейна Дианабад са коригирали пешеходната, вече не е чак толкова висока, колкото беше преди... :)
http://call.sofia.bg/ - за по-добра София!

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
« Reply #426 on: 17.05.2017, 17:41:26 »
От няколко дни е, но има значително подобрение. Вече автобусите не опират, дори при преминаване с по-нормална скорост от 2-3 км/ч.