Author Topic: Книга за похвали и оплаквания  (Read 22384 times)

Offline Ники 1515

• Запален по ГТ
    • View Profile
Re: Книга за похвали и оплаквания
« Reply #240 on: 17.07.2017, 01:12:26 »
Wolf_rusi, разбирам те, че очакваш отговор, да.  Но точно във връзка с цитатите на идеите на spicy_e си мисля следното – може би за изготвянето на статистика за харесванията на снимките и за анализа й е нужно малко повече време. (Особено ако се отчитат разлики между видове постове със снимки – с по една снимка, групирани по някакъв признак, свързани с някакво събитие и т.н. Също и зависи дали се обработват данните за месец-два или за повече месеци назад.)

За конкурса – нямаше някакви големи възражения относно избора на снимки, които да участват, т.е. поне като временно положение преди обявяването на повече правила може би е добре. 

И още нещо: напоследък spicy_e въобще не се включва със снимки. Предполагам, че нещо наистина сериозно го възпрепятства!  При тези условия той не е продължил да отделя време да се занимава със своите си снимки и да забрави това, с което се е ангажирал като модератор. (Ако беше така, бих бил по-съгласен с теб за критиката ти).   

Мисълта ми е – не да не очакваме включвания по набелязаните от spicy_e идеи, но просто да проявим още малко търпение!  ;)

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Защото транспортът е моята страст
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 3590884160131
    • MSN Messenger - vl-simov@hotmail.com
    • View Profile
    • Кайпарсвил транспортен портал/Kipersville transport portal
    • Email
« Reply #241 on: 17.07.2017, 09:27:06 »
Ако ме питате мен аз не намирам никакъв смисъл в тези сложни изчисления и статистики. Смятам, че не може да има правила и формули, с които модераторът да изчисли с точност „най-подходящите“ снимки за конкурса. Който се опитва да прави това не е никакъв фотограф. Фотографията е относителна, а не е като математическо изчислление - да знаеш точния път, по който да стигнеш до резултата и стигнеш ли веднъж до него нямаш повод да не му повярваш. Не мога да разбера и някои хора, които когато се провеждаше конкурса за нов модератор искаха сложни програми и концепции. Просто модераторството на конкурса от страна на Emperor се беше изчерпало, не бих искал да коментирам защо, но когато изтъкнах това, с което всъщност повдигнах въпроса за избор на нов модератор, той се съгласи. Spicy_e се вмества по-добре в общия фон на фотографския раздел и беше доста по-подходящ за длъжността от Emperor и това за мен е достатъчна причина той да е модератор и въобще не ме интересуват някакви напълно ненужни концепции и обещания. Wolf_rusi обаче вечно не знае какво и кога иска и сега се е призорил за обещанията и правилата. Аз в началото какво написах - „Смятам, че не може да има правила и формули, с които модераторът да изчисли с точност „най-подходящите“ снимки за конкурса. Който се опитва да прави това не е никакъв фотограф“. Затова няколко пъти казах на Руси, че се държи детински и се обзалагам, че това е част от причината за това, че spicy_e не му отговаря.
Защото никога не се отказваме,
защото винаги оставаме заедно,
защото трудностите за нас са предизвикателство
и най-вече защото транспортът е нашата страст!

Кайпарсвил транспорт инкорпорейшън

Offline Ники 1515

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #242 on: 17.07.2017, 11:09:17 »
Съгласен съм, че статистика и изчисления не са най-подходящи за добра преценка на снимките. Все пак те имат и естетическа стойност, която можем да коментираме, но не и да я изчислим.  Да, имаше такава идея в предложенията на spicy_e, но беше по-скоро като някакъв помощен ориентир при допълването/изработването на правилата, а не като самоцел. Вече в хода на работа ще се намери добър подход за преценка.

Всички от много време познаваме spicy_e като участник във форума, отношението му към фотографията. Сигурен съм, че той не пренебрегва ролята си на модератор;  когато има възможност, ще се включи по-активно.

Offline wolf_rusi

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #243 on: 17.07.2017, 12:49:12 »
Всички от много време познаваме spicy_e като участник във форума, отношението му към фотографията. Сигурен съм, че той не пренебрегва ролята си на модератор;  когато има възможност, ще се включи по-активно.
Отношението към фотографията и отношението към модераторството и дадените обещания не са едно и също.
Замислете се колко велики треньори могат да играят на нивото на техните играчи ;)

Ако ме питате мен аз не намирам никакъв смисъл в тези сложни изчисления и статистики.
Добре. Не намираш смисъл ама:
Смятам да се допълнят сегашните правила, ако бъда избран 
ще направя статистика с останалият/те модератор/и и да видим колко средностатистически харесвания има във форума на снимките и следователно от това
очевидно spicy_e вижда и тъй като вече повече от два месеца нищо, ама нищо от обещаното е направено, аз питам: Защо? Има ли нещо което го спира и нужда ли се от помощ ?
А детински или не, елементарната етика на обслужване предполага двустранен диалог, ако не заради мен, пак ще кажа, от уважение към хората които са те избрали - също така очевидно не малко. :)
« Last Edit: 17.07.2017, 12:53:04 by wolf_rusi »
Quote from: $h@IdEr
В този си вид конкурсът си e изгубил всичкия смисъл – пределно ясно е, че модераторът го е захвърлил на произвола и от няколко месеца не го боли ни за правила, ни за снимки.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #244 on: 17.07.2017, 13:22:40 »
Елементарната етика обаче казва нещо, което няма много да ти хареса, а именно, в случая той беше избран за модератор, а не ти и в платформата си той не е предоставил никакви срокове, така че твоите претенции са напълно неоснователни, не само, но с мрънкането си му извиваш ръцете, с което му пречиш да си върши работата и си просиш наказание. Ако бях потребител, който можеше да реши това веднага щях да ти дам. От друга страна с всяка следваща дума се дискредитираш още и още. Само потвърждаваш, че се държиш детински. Престани с тези глупави изпълнения и махни провокативния си подпис. Явно не се усещаш колко хора дразниш с поведението си.

Offline wolf_rusi

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #245 on: 17.07.2017, 13:46:22 »
Мога да кажа, че с нетърпение чакам spicy_e  да се ангажира с адекватни срокове и да даде обратна връзка. :)
Дотогава: Всичко, което не е забранено -  е позволено  :D
В този си вид конкурсът си e изгубил всичкия смисъл – пределно ясно е, че модераторът го е захвърлил на произвола и от няколко месеца не го боли ни за правила, ни за снимки.

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #246 on: 17.07.2017, 17:47:35 »
Мога да кажа, че с нетърпение чакам spicy_e  да се ангажира с адекватни срокове и да даде обратна връзка. :)
Дотогава: Всичко, което не е забранено -  е позволено  :D

Всичко, което не е изрично забранено, е позволено, стига да не прекрачва определени морални, ценностни и общочовешки граници. Правилата на форума, в частност на раздел Снимки, не са Наказателният кодекс, че да има 500 члена. Напоследък и ти някои други тук усърдно изпитвате търпението и толерантността на всички с безкрайните си провокации. Всичко си има граници. Моля бъдете толерантни.
И тъй като все пак пиша отговор: Руси, моля те спри с мрънкането. Става досадно вече. Правила ще има когато този, който ги е обещал ги напише и представи пред всички. С постоянни самоцелни критики и подмятания нищо конструктивно няма да стане. Събрали сме се тук поради някакъв общ интерес и нека не превръщаме всичко в личностни нападки. И преди да бъда обвинен че защитавам някого, аз Спайси _е (дори не знам как се казва) и на снимка не съм го виждал, камо ли да го познавам, че да мога да има личен интерес да го защитя.
Аз повече в тази тема няма да се обяснявам. Благодаря за вниманието!

Offline ivaylostoenchev

• Маниак
    • View Profile
« Reply #247 on: 21.07.2017, 16:56:12 »
Не разбрах къде ми изчезнаха другите две снимки на 20ТМ, вярно, че не бяха най-добрите, но пък бяха на ключови места.
Именно защото са ключови, смятам, че е невъзможно да няма никакъв друг паразитен трафик и на снимката да са само автобусите :)

Искам също да попитам дали трите отделни поста на wolf_rusi с едно и също ПС на една и съща линия отговарят на правилата на форума.
Все още чакам отговор от модератор

Offline wolf_rusi

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #248 on: 21.07.2017, 21:41:21 »
Все още чакам отговор от модератор
Всички оператори са заети в момента, моля изчакайте   :laugh:
То и аз чакам отговор... поне за "някакъв там срок"  :D

Offline wolf_rusi

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #249 on: 01.08.2017, 13:21:28 »
Знам, че на новия модератор времето все не му стига и не, този път не пиша за онези обещания които още не са изпълнени, а за това, че в конкурса за снимка на месеца някой ми е сбъркал името: "wofl_rusi". Благодаря предварително, че ще го коригирате :)

P.S. Този конкурс става все по-некоректен. Постове с по 20 лайка не участват... но добре. Ама от постът с най-много лайкове - 34 на Fantomas с неговите уникални снимки да не е включена нито една снимка е просто смешно.
« Last Edit: 01.08.2017, 13:28:32 by wolf_rusi »

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #250 on: 01.08.2017, 15:35:11 »
Ей ама ти си голяма работа значи.  :D :D :D
Нямало да пишеш за „неизпълнените обещания“, както ти ги наричаш, но винаги ще извадиш отнякъде някаква критика.

Offline $h@IdEr

• Нямам спирка
  • RIP ex-GVB 349 (1986 – 2013)
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 359945577
    • MSN Messenger - dilly-m@hotmail.com
    • AOL Instant Messenger - dillyan96
    • View Profile
    • Рекламни концепции на бургаски Солариси
    • Email
« Reply #251 on: 01.08.2017, 17:26:59 »
Това, че са сбъркани имената е откровена тъпотия, но съм съгласен с послеслова на wolf_rusi. Отдавна е ясно, че снимки на неудобни хора не се допускат на конкурса, но и явно той вече е станал само за "свои" хора. :)
« Last Edit: 01.08.2017, 17:29:16 by $h@IdEr »
Автобуси DAF SB201 Hainje
A7804AM – любим DAF/Hainje
A4475KH – любим TEDOM
355, 2500 – любими MB O305G
1641, 2523 – любими Heuliez O305G

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
« Reply #252 on: 01.08.2017, 17:34:52 »

P.S. Този конкурс става все по-некоректен. Постове с по 20 лайка не участват... но добре. Ама от постът с най-много лайкове - 34 на Fantomas с неговите уникални снимки да не е включена нито една снимка е просто смешно.

Има две снимки на фона на храм Св. Ал. Невски. Би било прекалено много да се включи още една снимка от жълтите павета.
мур

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #253 on: 01.08.2017, 17:38:52 »
Оф закрийте го най-сетне този конкурс. Нищо не става вече от него.

Offline wolf_rusi

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #254 on: 02.08.2017, 00:46:24 »
Quote from: spyce_e  ПРЕДИЗБОРНО ОБЕЩАНИЕ
Един от поводите за това мое решение е, че искам и други хора да започнат да се интересуват от градски транспорт, а първата стъпка в това да се запали по него един човек е именно от снимките на превозни средства
След по-малко от три месеца той успя...
Оф закрийте го най-сетне този конкурс. Нищо не става вече от него.

Моля администрацията да се самосезира!

edit: Мълчанието принципно е знак за примирение и чудя се сега и модераторите ли са се примирили с безотговорното съсипване на темите.
« Last Edit: 02.08.2017, 22:22:16 by wolf_rusi »

Offline KRAKOMOBILA

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #255 on: 02.08.2017, 22:22:55 »
Съсипвате темите с неспиращото мрънкане.  :help:

НЕ НА КИЧА ПО ПРЕВОЗНИТЕ СРЕДСТВА В ГТ!!!

Offline wolf_rusi

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #256 on: 02.08.2017, 22:28:59 »
Разбира се, че ние съсипваме. Прости ми е чудна математиката, която знае spyce_e  как за него 20 > 34  :neznam:
Така и не обясни нищо. Един месец не намери пет минути да отдели да напише един пост (като изключим "Когато му дойде времето тогава" - защото това е просто смешно безотговорно) и не, най-лесно е просто да спра и още хора като  агента и т.н. да се откажат от конкурса, но все още има смисъл защото аз вярвам че това може да се промени стига човекът който е модератор да има желанието. :)

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #257 on: 04.08.2017, 10:08:22 »
Вложи усилието, което влагаш да правиш тези колажи и да броиш чуждите грешки, в нещо градивно. Ще бъдеш изненадан от резултатите.
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline ivaylostoenchev

• Маниак
    • View Profile
« Reply #258 on: 31.08.2017, 19:29:47 »
3. За участие в конкурса “Снимка на месеца” ще се взимат предвид постовете само с една снимка на пост, тоест ако прецените, че въпросната снимка е подходяща за конкурса, качвате само нея, ако нямате претенция за попадане в конкурса може да качвате повече от една снимка в един пост.
4. В конкурса всеки потребител може да участва с до четири снимки за един месец, отговарящи на тези правила. В противен случай модерадотрът определя, кои снимки да попаднат в конкурса.
5. До участие в конкурса “Снимка на месеца” се допускат снимки с 17,5 или повече харесвания, като това ще се уточни впоследствие.
Не знам дали някой ни иска мнението, ама аз ще си го кажа и се надявам да тръгне дискусия.
Това е извадка от новите правила за конкурса "Снимка на месеца", които влизат в сила от утре.
Моето лично мнение е, че правило 3 е безумно ограничаващо. Погледнете темите със снимките от този месец - аз преброих 5 поста в Снимки (автобуси) , които отговарят, и още поне 5, които са с много добри снимки, но не отговарят на това правило, в комбинация с правило 5.
Ако излезе някой да снима днес и хване 2 или 3 хубави кадъра - ще трябва да се ограничи само с един, ако иска да участва в конкурса - не го приемам.
Лимитът за броя "лайкове" също е доста нереален, ако гледаме постовете с по една снимка в момента и съответно техните лайкове.

Интересно е ако няма постове само с по една снимка за месеца какво ще се случи, след като ще се вземат предвид само тези постове - може би няма да имаме конкурс??

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #259 on: 31.08.2017, 19:54:14 »
Още ли ще го мъдрите тоя конкурс, крайно време е вече да го закривате. Радвайте се, че с тези непрекъснати спорове никой не ви е карал да плащате допълнително сървърно пространство.
Относно точка три, вече бях казвал, че не може всичко да става по писани правила. Това правило винаги се е прилагало с пълна сила и е доста ефективно, но е относително и не е приложимо в абсолютно всички случаи, затова не може да бъде писано. И пак започваме да се въртим в познатия ни омагьосан кръг, в който непрекъснато някой не е доволен и непрекъснато някой за нещо мрънка, защото всеки си гледа своето канче и ако не е доволен е способен да ореве света, а десетократно се повтори, че не може изборът на снимки за конкурса да се прави с математическо изчисление. Стига вече с тези глупости. Този конкурс трябва да се прекрати.
« Last Edit: 31.08.2017, 19:55:58 by AGENT 006 »